turna gölleri avı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında kovboy tarafından paylaşıldı.

1. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    Bütün hazırlıkları tamamlayıp sabah avlagımıza dogru yola koyulduk sazonun ilk turna avı için herşey tamamdı yada biz öyle zannediyorduk.Daha sabah ilk aksilik başladı ana yoldan bizim avlaga saptıgımız yolun giriş noktası dag gibi toprakla kapatılmıştı.Bimbir zorlukla arabanın altını vura vura girmek zorunda kaldık ama bu bizim balık tutma şevkimizden fazla birşey götürmedi heyecanlı heyecanlı göle dogru yaklaşmaya başladık oda ne gölün kenarında 3 tane çadır var hemen yanlarına yaklaştık aklıma gelen başıma geldi evet tam tahmin ettigiz gibi bu küçüçük gölün heryerini aglarla kapatılmış ikinci şoku burada yaşadık.Ben direk adamların yanına giderek agların kime ait oldugunu sordum adam gayet rahat bir tavırla neolmuş bizim dedi.Dedim güzel kardeşim bu küçüçük gölün neyine ag atıyorsunuz üstelin yasak babanın tapulu gölü gibi heryeri kapatmışsınız biz nerede avlanacagız adam yine pişkin bir tavırla banamı sordunuz gelirken git nerede balık yakalacaksan yakala dedi.Bu sözün üzerine benim şalter attı sen kendini ne zannediyorsun buraların agası senmisin hemen agları toplayın yoksa dedim direk jandarmayı arıyorum onun arkadaşları ve bizimkilerin araya girmesiyle olay dahada büyümeden yatıştı.Yaklaşık 1 saat sonra aglarını toplayıp gittiler.Ama adım gibi emindimki bu adamlar buraya tekrar gelip ag atacaklar.BİRAZ BAŞINIZI AGRITTIM KUSURA BAKAMAYIN
    Bizde epey bir zaman geçtikten sonra işe koyulduk
    göl bize herzamanki gibi çömert davrandı
    gölden bir iki görüntü
    turnalar

2. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    güzel av olmuş arkadaşım paylaşım için teşekkurler

3. deePblue

deePblue na

ee hocam cömert davranmasın mı daha :) onca turnanın hayatını bi yerde kurtarmışsınız..
    tebrikler hem yakaladığınız turna için gelsin..hemde hayatını kurtardığınız onca canlı için ;)

4. simendifer

simendifer Sennur

Güzel bir av olmuş, tebrikler... Turnalar harika görünüyor :) Avlak neresi acaba öğrenebilir miyiz ? Buradan yazmak istemezseniz, özelden yazmanızı rica edeceğim...

5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Mesajiniz yureginiz kadar buyuk arkadasim. Bizlere gurur verdiniz. Kurtardiginiz
    uc bes turna degil sadece hepimizin,memleketimizin gelecegi. Sizin gibi delikanli arkadaslara "helal olsun!" diyorum. Sesiniz gur, yolunuz acik olsun..
    Rastgelsin

6. AMCA

AMCA

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ...
    Güzel bir av olmuş ayrıca duyarlılığınız için teşekkür ederim.Ben de avlağı merak ettim ,İstanbulda mı burası?

7. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    imrendiriyorsunuz bizi
    ne güzel, elinize sağlık

8. efebarış

efebarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    2 Kg. Turna
    Tebrikler; Hem balık hemde duyarlı davranışınızdan dolayı

9. KaKaMaNia

KaKaMaNia

Favori Kamış:
    Kamışım ve makinam ha bide misinam ve iğnem :)
    En İyi Avı:
    Elle tutulur bişey yok :)
    Kutlarım.Hem çok güzel bir av olduğu için hemde o doğayı katledenlere karşı koyduğunuz için.Keşke bütün amatör balıkçılar avlağına ve doğaya böyle sahip çıksalar.

Biz doğaya karşı görevimizi yerine getirirsek o da bize daha cömert davranır.Bunu unutmamak gerekir.
    Bu arada paylaşım için teşekkürler.

10. svergie-06

svergie-06

Favori Kamış:
    olta
    Havada guzel yerde guzel kötu baslamissin ama kötu bitmemis bende agla balik
    tutmaya karsiyim ben oltayla tuttugum baligi bile geri birakanlardanim.Komsulariniza balik dagitincaya kadar suya geri birakin onun hazzi bence daha guzel tabi göturup ailesiyle arkadaslariyla birlikte mideye indirenlere afiyet bal seker olsun.

11. nevzat42

nevzat42

Kardeş turnayı canlı yemle mi yakaladın.kısaca neye geldi.Biz de bugün gittik silikon yeme birkaç vuruş oldu.Yanımızda da bir arkadaş kenara kadar getirdi.ama suya geri kaçırdı.Ama canlı yemle gitsek iyi turna alacakmışız.

12. carp

carp Mehmet

Tebrikler hem duyarlı davranışınız hem de paylaştığınız güzel kareler için...

13. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    Dün bu konuyu eklerken acil işim çıkmıştı o yüzden av hakkında detaylı bilgi verememiştim bugün vereyim
    Avlak yeri:ist-tayakadın eski kömür ocakları
    Kulanılan yem:normal turna kaşıgı,5 numara meps güzel iş yapıyor silikon yem iş yapmıyor canlı yem hiç denemedik
    büyük turna normal turna kaşıgına geldi boyu 65 cm, digeri 5 numara mepsle yakalandı boyu 59 cm gölün en kötü yönü dibinin otluk ve agaç kökleriyle kaplı olması kaşık atarken çok dikkatli davranılması gerekiyor yoksa çok kaşık takılıyor turnada özellikle buralarda bulunuyor otların ve agaç köklerinin arasından çıkıp biranda kaşıga saldırıyor.
    Ben birçok turnayı hemen 1 metre önümde yakaladıgımı biliyorum. Çelik beden kullanmıyorum birkaç kez denedim hiç balık atlamıyor.Ama dün ilkkez kulanmadıgıma pişman oldum kaçırdıgımız turnalardan biri komple takımı koparıp götürdü herhalde bu yakalananlardan epey büyük birşeydi yinede günümüz iyi geçti hem eglendik hem temiz hava aldık hemde balık yakaladık daha ne isterim o kaçanıda birdahaki sefere yakalarım.Hepinize rastgele

14. taraf_team_38

taraf_team_38 Tolga

Favori Kamış:
    hertürlü av malzemeleri
    En İyi Avı:
    1- 60 kg kız arkm :) / 2 - 6.400 gr Turna (Kayseri) 3 - 7kg Sazan (Nevşehir)
    mekan harika başarılar rasgele

15. tiptirivsi

tiptirivsi

çok güzel av olmuş devamını dilerim. rastgele....

16. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    çok güzel bir turna paylaşım için saolun :)