Turna Resimlerimiz

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında SNRBOZOK tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Abi bu tespiti nerden yaptınız biraz açarmısınız,bilgilerinizi paylaşırmısınız?

2. SNRBOZOK

SNRBOZOK Soner BOZOK

Favori Kamış:
    FENWİCK
    Favori Makine:
    SHİMANO STRADİC
    En İyi Avı:
    TURNA 5.25 KG 85CM
    Hocam Siz Neye Göre Böyle Bir Kaniya Vardiniz ,mesaj Atmak Için Yaziyorsaniz Hiç Yazmayin Daha Iyi ,ben Size Yasak Dönemde Tutulmadiğini Her Türlü Ispat Edebilirim ,yazdiklarinizi Tekrar Tekrar Düşünün,benim Konularimada Iyi Veya Kötü Eleştiri Getirmeyin.

3. zokacan

zokacan

Güzel turnalarmış.Bide bu turnaları hangi yemle avladınız gerçek yemle mi? yoksa yalancı yemlemi?

4. turna

turna

Arkadaş kendisi söylüyor bunları 09.12.2006 da tuttum diye.1 nolu mesaj bu tarihtede 37/2 nolu sirk.yürürlüktedir.

5. SNRBOZOK

SNRBOZOK Soner BOZOK

Favori Kamış:
    FENWİCK
    Favori Makine:
    SHİMANO STRADİC
    En İyi Avı:
    TURNA 5.25 KG 85CM
    Beyaz Sasi Ile

6. afet

afet

37/2 sirküler 15/aralık ile 31/mart arası turnanın yasak olduğunu söylüyor , sorun nedir, Mehmet abi ?

7. SNRBOZOK

SNRBOZOK Soner BOZOK

Favori Kamış:
    FENWİCK
    Favori Makine:
    SHİMANO STRADİC
    En İyi Avı:
    TURNA 5.25 KG 85CM
    Yücel Bey Köprüköy Mevkisinde Avladik, Bu Arada Geçen Yaz Finikede Sirf Kefal Için 3 Gün Tatil Yaptik Eşimle,derenin Denize Kariştiği Bölgede Tüm Tatilimi Geçirdim Diyebilirim.

8. yer teknik ve anı paylaşımı olmayan bu konuda yorum yapmayacaktım ama meraktada kaldım..
    tebrikler arkadaşlar ancak yeterli paylaşım olmamış.. biraz hava atmışsınız gibi olmuş..
    şimdi nereden tuttunuz bu balıkları bilelimki haftaya nasipse ordayız..:)
    birde ne kullandınız onuda öğrendik mi turnalarla fotolarımız olur boy boy..:)
    sevgiyle kalın rastgelsin..
    yasaktan 6 gün önce tutmuşsunuz gibi görünüyor..son hafta iyi geçmiş anlaşılan..

dip not: bunlar resim değil fotoğraf..

9. afet

afet

hangi haftaya oradasınız ?

10. SNRBOZOK

SNRBOZOK Soner BOZOK

Favori Kamış:
    FENWİCK
    Favori Makine:
    SHİMANO STRADİC
    En İyi Avı:
    TURNA 5.25 KG 85CM
    TUTMUŞSUNUZ GİBİ GÖRÜNÜYOR NE DEMEK 1. Sİ
    AŞIRI AYRINTILARA TAKILAN BİRİMİSİNİZ 2. Sİ

11. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Ellerinize sağlık arkadaşlar çok güzel av çıkarmışsınız afiyet olsun.

Son mesaj dikkatimi çektide , üstüme vazife değil ama yanlış anlamayı düzeltmek için yazıyorum;

1.Sİ Balık yasağı başlamadan bir hafta önce tutmuşsunuz , son hafta bereketli geçmiş demek istemiş bülent abi.

2.Sİ Av fotoğraflarını paylaşan arkadaşlar , genelde hikayelerini ve kullandıkları malzemeyide(yem,iğne,misina vs..) anlatırlarki paylaşımdan diğer arkadaşlar da yararlansın diye.

Rastgele saygılar.

12. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    mercan :)
    Soner bey özel mesaj kutunuz dolmuş ... :(

buradan yazayım cevap

''şansa dün akşam yaban tv de avı vardı. güzel bir avdı. biz burda alıştık top model balıklara insan yadırgıyo tipini ama tutulan herşey mutlaka çok güzeldir oltaya gelsin yeter. Dün gece 4 tane müren tuttuk inanirmisiniz seyretmeye doyamadım o canavar kılıklı balığı

sevgiler saygılar''

13. turna

turna

Ali kardeş (afet)Koş gibi iki damızlığı altı gün kala sürüden ayırmak açıkcası bana çok ters geldi,geri salınabilinirdi,küçük olsalardı neyse.ama bende biraz terslik yapmışım kusura bakmayın.Şu günlerde bile hala turna avlayanlar var,bu nasıl amatörlük? 31 mart akşamı yasak bitiyor ama,bundan önceki deneyimlerle sabit balıklar tutulanlarda havyar bile oluyor,havalar güzel yakın avlaklara uğrayın herkes at çek yapıyor ,bu olacak iş değil.Sonrada balık bitti yiye hayıflanıyoruz.bu bana göre yanlış.Önemli olan sürdürülebilir avcılıktır.

14. NAMOSA

NAMOSA

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,elle
    En İyi Avı:
    sazan 6 kilo
    av için tebrikler bu arada tuttuğunuz yer neresi

15. simendifer

simendifer Sennur

Ali abi, Bülent abi avın hikayesini öğrenmek istemiş sadece. Haftaya oradayızdan kastı bu :) Haftasına da gidemezdi zaten, yasak başlamış oluyordu :)

Buna ayrıntılara takılmak demeyelim isterseniz. Çünkü burada yapılan av paylaşımlarında genellikle, avlak ismini , malzeme olarak ne kullandığımızı, av tarihimizi ve günün hikayesini anlatırız ki, herkes bu paylaşımdan bir şeyler öğrenebilsin ya da yasak olan bir şey yapıldıysa bizler de bunu sizlere öğretebilelim :) Paylaşımın amacı bu değil midir ? ;)

Bakın, vicdan her zaman kişinin kendine aittir. Benim, sizin ya da bir başkasının vicdan anlayışı çok farklı olabilir. Yasağa 1 hafta kala bu turnaların sürüden ayrılması sizi rahatsız etmiş olsa da, yasak dönem başlamadan yapılan av için sinirlenmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Ha ama elbetteki fikrinizi belirtirsiniz, buna da kimse birşey diyemez. Ama her zaman sakin bir tavırla ;) Ben de kırmızı benekli alabalık sirkülerde 20 cm olduğu halde bu boyda avlananlara içim gidiyor, üzülüyorum. Çünkü nadide bir balık ve benim vicdani sirkülerime uymuyor ama yasal sonuçta ve paylaşımına birşey diyemiyoruz...

16. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    hastasıyım bu turnaların tebrikler güzel bir av olmuş

17. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    tebrikler güzel av olmuş. Bu sene kesin gitmem gerekiyor bu köprüköye

18. serhatcenk

serhatcenk

Tebrikler......

19. carp

carp Mehmet

Çok güzel balıklar. Herkese nasip olması dileğiyle...

20. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    slm soner nasılsın ğörüşmüyeli sezona az kaldı umarım bu senede avlaklarda ğörüşürüz ğüzel av yapmışsınız tebrik ederim