Turnaları aldım :)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında toretto tarafından paylaşıldı.

1. toretto

toretto

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    55 Kilo ile Sevgilim :-)
    Arkadaşlar yarışma bi dahaki haftaya ertelenmiş bu yüzden 2 milyar değerindeki olta malzemelerini kazanamadım inşallah önümüzdeki haftaya kazanırım :)

Bu ufak olarak saldığım turna gitmeden önce bi hatıra fotosu çekilim dedim büyüyüp geldikten sonra belki tanır :p

Bunlarda aldığım 5 adet turna ;)

Burdada ilginç birşeyi çekmek istedim turna benim yemden hariç ağzında yarısını yutmuş vaziyette başka bi ufak balık war ve o şekilde benim yeme ( canlı gümüşe ) saldırıyor..Bunuda çekmek we paylaşmak istedim..

İşte arkadaşlar bu şekilde bereketli bir sezon açılışı gerçekleştirdim.Çok güzel bi gündü turna tutma zewkini başka hiç bir balıkta bulamıyorum.
    Genel olarak avı eleştirecek olursak,sabah saat 6da gittim güzel bi yer beğendim kendime sonra 2 adet makaralı oltamın ucuna canlı gümüş takarak şemsiyemin altına girdim. ( sabah yağmurluydu hava ) Yaklaşık yarım saat içinde vurmaya başladılar.saat 6:30 - 10:30 arası çok güzel bi av oldu.Geri kalan saatlerde çok nadir olarak vurmaya başladılar.Hawa kapalı ve ara sıra yağmur atıştırıyordu.Ama dikkatimi çekti yağmur yağdığında tık yok ne zaman kesilirse o andan itibaren saldırıyorlar.
    Böylelikle turna sezonunu bereketli bir şekilde açmış oldum :)

Darısı sizlerin başına arkadaşlar,herkeze rastgele diyorum ;)

2. Tebrikler yanlız sezonu birgün erken açmışsınız galiba...

3. toretto

toretto

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    yok bu gün açtım ( 1 Nisan ) turna sezonu 1 Nisan bildiğim ;)

teşekkür ederim..

4. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    ahmet abi neden ofline gözüküyosun bişey sormayalım diyemi? konuyu fotoğraflara taşıyabilirmisin?

5. Benim tespitim ise ilk resim 31/03/2007 olarak ama...
    Markası da Nokia 6630 değil mi ?

6. toretto

toretto

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    ewet 6630 doğru bi tahmin ;)

o resim dünün evet alttakiler bu günün resmi :)

Sezonu aslında sadece bu gün olarak açtık,dün baktım yere çıkıyor saldım gitti bu günde aynı yere gittim :D

Bi gün önceden yer keşfetmek her zaman daha iyidir sonradan barajı gezmektense ;)

7. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Tebrikler.Güzel av olmuş.Rastgelsin.Resimleri küçültme imkanın yokmuydu?Yazılanları okurken birsağa bir sola gitmekten nevrim döndü vallahi:D

8. Burda amacımız birşeyleri paylaşmak
    Sizi rendici edici bir yorum yapmak istemediğimi biliniz.
    Lakin sizden de aynı özveriyi beklerdik. Netice kaybedecek neyimiz var ki..

9. Her ne kadar sirküler dışı avlanmış olsan bile,farzedelim sezon içi avladın

Balıgı küçük diye saldıgını söylüyorsun

Pekiii !!!!

O balık kan revan içindeyken ve balıgı o şekilde rahat ve bogarcasına tutman neticesinde,o balık salınsada yaşarmı ????:confused:

10. toretto

toretto

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Bu site yardımıyla sizlerin yardımıyla turna avlanmasını öğrendim,yaşaması konusunda bişey diyemem tabi allah bilir,ama en azından nasıl olursa olsun salınması en mantıklı karar diye düşündüm o an için ;)

Birde gözlemlediğim kadarıyla balık ebatlarıda önemli sanıyorum ilk awımda ölçmedim ama bundan sonra sizlerin sayesinde tam olarak avlanma şekillerini ve hangi durumda neler yapılacağına dikkat etmem gerektiğine inanıyorum.
    Bilmemek ayıp değildir öürenmemek ayıptır mantığıyla haraket edersek daha bir sürü şey öğreneceğimi biliyorum :)

Bu ilk paylaşımım elbetteki eleştiriler benim iyiliğime olacaktır hiç bir konuda eleştirilerinizi kötü bulamam çünkü yapılan eleştiriler benim daha iyi avlanmam ve kurallara uyup bilinçli bi şekilde oltamı atmam demektir..

Herkese eleştirileri için teşekkür ederim ben daha amatörün amatörüyüm ilerde sizlerin sayesinde inşallah daha iyi bi şekilde paylaşımlar sunacağım..

11. Aramıza hoşgeldin Efe kardeşim;)

Teşekkürederim:)

12. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    arkadaşım balıkların boyları sanırım küçük...umarım yanılıyorumdur:confused:

13. toretto

toretto

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Daha acemisi olduğum için tam olarak ebatları normalde ne kadar olduğunu bilmiyorum ama sanırım son ikisi biraz ufak gibi normalde kaç cm olması gerekiyor_?

Ölçüleri verirseniz bundan sonraki avlarda ona göre hangilerinin alınıp alınmadığına karar werebilirim ;)

14. balıkları sen tuttun tebrikler..

buda sirkülerimizin tatlısu sınırlamaları..

senden ricam bir öz eleştiri.. devamı ana sayfamızda..

bir küçük rica mümkünse yabancı harfleri kullanmayalım.. ( w ) GİBİ..;)

15. toretto

toretto

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim bu baya işime yarayacak ;)

Burada kurallara uygun bir şekilde avlanma sağlaması çok güzel.Mesela ilk konuyu açtığım zamandan itibaren beni uyarmasaydınız ben belkide yine aynı hatalarda bulunacaktım.Balıkavı konusunda kendimi geliştirmek istiyorum,bunun akebindede kurallarına bakıldığında çok mantıklı sonuçlar orataya çıkıyor.Mesela avlanma mevsimi havyar dökme zamanı yasak olması çok güzel.En azından türlerinin dewamını engellenmiyor vs..

16. hoşgeldin amatör balıkçı..;) :)

17. Öğrenme, bilgi edinme ve bilinçli yaklaşımız için tebrikler
    Sizler gibi düşünen kardeşlerimizin aramızda bulunmuş olması bizler için gurur verici bir duygu. Tekrar rast gele.

18. Spider

Spider Mert Eren

Can muhtemelen yaşayacak
    Turnayı yeni tutmaya başlayanların bu şekilde tutması normal
    belki bilirsin zordur elde tutması

eğer tutma problemi yaşıyorsanız ıslak havlu kullanın

19. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Önemli olan niyettir,yaşarsa ne ala,yaşamazsa başka bir balığa veya kuşa neyim yem olur.
    Doğada hiç bir şey ziyan olmaz,unutmayın,siz salın ufaklıkları

20. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bravo Efe sana :) Yaşın bizlere göre küçük ama, bu kadar olgunca yanlışından dönmen ve ısrar etmemen çok onurlu bir davranış :) Diğerlerine de örnek bir davranış sergilediğin için sonsuz teşekkürler ederim :) Yeni hobin hayırlı, uğurlu olsun :)