un kurdu temini yada üretebilmek için yardımlarınızı bekliyorum

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında hakanozden tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    keşke ülkemiz amatör balıkçılık konusunda çok gelişmiş olsaydı.
    Büyük hipermarketlerin av bölümlerinde buz dolabı olurdu ve içinde konservelenmiş şekilde yada paketlenmiş şekilde (daha ucuz ;) ) çeşit çeşit canlı kurtlar olurdu. Bunlar haftalık yada günlük gelirdi. Ava gitmeden önce uğranıp yeteri kadar alınırdı ve hiç sıkıntı yapmadan ava gidilirdi.
    Ama ülkemizde böyle birşey olması mümkün değil olsa bile çok zarar edilir diye düşünüyorum. Düşünsenize canlı kurtu koydunuz rafa 5 gün süresi var satılmadı direk zarar. çöpe at gitsin.
    çok uzattım dimi ama anladın sen onu :D

2. grande

grande

Favori Kamış:
    surfcasting kamis,spinning kamis ve el oltasi.
    En İyi Avı:
    mırmır 1 Kg
    tv de gordugumuz bu kurtlar karinca larvasidir ve bigattini diye adlandirilirlar.
    ayrica denizdede kefal levrek mirmir gibi baliklarda cok iyi sonuclar alinmaktadir.
    ama bu yemin etkili olmasi icin ince ip kucuk igne ve samandirali takim kullanmamiz ayrica oltamizin bulundugu bolgeyi bu kurtcuklarla surekli yemlememiz gerekmektedir.

Son düzenleme: 12 Şubat 2007
  3. turna

turna

Hakan arkadaşlar herşeyi ayrıntılı olarak anlatmışlar,bana bir şey bırakmamaışlar,benim tavsiyem bu kurtları ömürleri 15 günlüktür sonra bunlar kırmızı kahverengi arası birşey olurlar işte o zaman tek cözüm acil yok etmek,yoksa evi sararlar.
    Bunların hazırlarını sapanca göl kıyısında balıkcılarda var kemik kurdu diye satılıyor,arkadaşın varsa estete bilirsin,

4. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    abi derleyelim diye bir başlık açtık her türlü bilgiye açığız senin fikirlerinde önemli

5. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Hakan bey,beraber çalıştığımız arkadaşlardan birisi bana'' bir ekmeğin içini hayvan kanına bandırıp toprağa gömersen kurt olur'' demişti.Hiç denemedim ama mantıklı geldi doğrusu.

6. ercanaksoy

ercanaksoy

arkadaşlar her türlü kurt ve larva üretimini yazarsak burası bayağı yararlıolacaktır :cool:

7. rasim

rasim

rasim

sevgili arkadaşım aynı işi yumurta kurduda görüyor.yumurtayı kır belli bir süra sonra sinek kurt atar ve oda çok güzel iş yapıyor

8. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    valla ben kanalda solucan toplarken kirli, beyaz renkte tombul fakat boydan kisa kurtlar görüyorum onlarida deneyeyim.

birde danaburnuda oluyor kanalda sazan için ii bi yemmidir sizce.

biz çocukken .ipek böceği beslerdik bu kurtcuk muhabbetinden aklima geldi sürekli dut yapraği yerlerdi. epeycede iri olurlardi.ii bir yem olabilir kanimca.deneyen oldumu acaba.

9. haliluz

haliluz

http://www.canliyemci.com

Burada un kurdu ve bunlara ilave olarak bir takım larvalar kurtlar var. Belki işinizi görür.:)

10. akinkaptan

akinkaptan

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,rapala,çapari
    En İyi Avı:
    Turna Valla 4 5 Kiloo Vardı
  11. Suatreis

Suatreis

Eski mesajlarda arama yaptığınız zaman un kurdu üretimi hakkındaki verdiğim bilgilere ulaşmanız mümkündür.;)

12. Mehmet SERVI

Mehmet SERVI Mehmet SERVİ

Favori Kamış:
    Remixson
    Favori Makine:
    Remixson
    En İyi Avı:
    8 kg Sazan Sarıyar Brj.
    Degerli arkadaslar!
    Un kurdu yetistirmek gayet kolaydir.Ilk önce eski bir plastik bidonu yatirip yan tarafindan bir 20x20 santim kadar bir kapak acin.Icersine bildigimiz kepekten kabin dibini asagi yukari 3 santim kalinliginda kepekle kaplayin.Icersine bir miktar un kurdu koyup bir iki tane orta boy patatesi uzunlamasina ortadan kesip kesik taraflari kepegin üzerine gelecek sekilde koyun.Kalmis bayat ekmeklerdende bir iki dilim koyabilirsiniz.Un kurtlari belirli bir zaman sonra degisime ugramaya baslayacaklardir.Bir nevi cansiz gibi böcek sekline dogru degisime ugrayacaklardir.O zaman onlari oradan alip baska bir kabin icine alin yine kepek koyup Televizyon kartonlarindan asagi yukari 20X3 santim kalinliginda birkac tane kesin böcek olmaya yakin bunlari kabin icersine koyun.Böcekler ciftlestikten sonra disiler kartonlarin kesilmis yerindeki araliklara yumurtlayacaklardir.Daha sonra böcekler ölecektir.Ondan sonrada kurtlarin yeniden cikmasini bekliyeceksiniz.Pek fazla ugras istemeyen kokusu olmayan kolay bir sekilde üretilir.Sakalara haftada 2-3 tane verirseniz yeter.Özellikle saka üretecek arkadaslarin muhakkak bulundurmasi gerekir.Cünkü sakalar özelikle yavruyken protein ihtiyaci vardir.Asagidaki resimlerde gecirdigi evrimleri göreceksiniz.
    Saka Florya besleyenler un kurdu elde etmekte epey başarılıdır. Eklemekte yarar var. Biz kuş tutkunları bu şekilde un kurdu elde ederiz.
    Kaynak:http://www.kanarya-saka-florya.net/
    http://img479.imageshack.us/img479/2756/unkurdu5tx.jpg

13. yesil

yesil selçuk kahraman

Favori Kamış:
    damm/shekspir
    En İyi Avı:
    yayın balığı/6kg 900gr
    abi ben un kurdu filan bilmem benim bildigim gübre kurdu çok talıbi var . hepsi bıyıklısazan kefal yayın akça hepsi gelıyoo.denemeni tavsiye ederimm....

14. okayarslan

okayarslan okay

un kurduyla ilgili geçenlerde un için bize yakın olan bir un değirmenine gittim bir çuval un alacaktım degirmenin içerisinde dolaşırken gördüm un kurdunu degirmenciye dedim bu ne ya abi onlar un kurdu dedi bak alacağım unun içindende çıkarsa külahları değişiriz dedim yok abi onlar lokum lokum dedi gitti bir ikitanesini ağzına attı başladı yemeğe e artık gerisini siz düşünün ne un aldım nede nede değirmene birdaha vardım

15. çılgınbalıkçı

çılgınbalıkçı ŞABAN

Evet bu kurt meselesine birde ben el atayım,somalı olduğum için:D
    bizim buranın en önemli canlı yemidir,yapımı gayet basittir.
    her türlü yiyecek artığından kurt çıkar,önemli olan malzemenin üzerine karasinek konması.en dayanıklısı kemik veya işkembe kurdudur.
    sineğin görevi atılan artıkların yokedilmesi,onun için 1 gün sonra artıklar ekşiyince sinek konar yumurtasını döker ,güneş altında olursa malzeme daha çabuk kızışır,3 gün içinde kurtlar kullanılacak hale gelir.
    Kurt çıktıktan sonra açık havada 3-4 günde kozalaşır ve tekrar kozadan sinek çıkar ,bu döngü böyle devam eder.
    devamlı kullanmak için bir kap içersinde buzdolabın en altında tutulursa 1 ay kadar kozalaşmadan yaşarlar.

Not;malzeme üzerine yeşil sinek konarsa ,siyah kurt çıkar oda birşeye yaramaz.

Son düzenleme: 11 Temmuz 2010
  16. aragonit122

aragonit122 mahmut

Favori Kamış:
    öğrenci adamız anlayınn
    En İyi Avı:
    yayın 12.5
    merhaba

ben un kurdu üreticisiyim ve ara ara un kurdu ile balığa çıkarım .... ve çok iyi iş yapıyor kiloluk balık aldığımı bilirim .... un kurdunu kendim üretip ara ara satıyorum öğrencilik :D isteyen arkadaşlara temin edebilirim ve nasıl üretileceği hakkında bilgi verebilirim..
    un kurtları adındanda anlaşılacağı gibi her türlü tahılın içinde yaşayan onları öğütüp tüketip beslenen hayat döngüsünü metamorfozla geçiren bir canlıdır....
    üretimi çok kolay ve bir üretim kütürü ile düzgün bakarsanız ömür boyu yem ihtiyacınız giderilmişolur :D

un kurdu ayrıca şu meyve üzerine konan sineklerden elde edilen kurt değil arkadaşlar hatta un kurdunu thailand da yemek olarak pişiriyorlar ..ki bildiğiniz gibi sinek larvası ile balık yakalamak yasak üzerinde taşıdığı zararlı mikroorganizmalar özellikle alabalık popülasyonunda hastalığa neden oluyor...