üyelerin tecrübesine dayalı malzeme firmaları bilgileri

Konu, 'Takım Çantası' kısmında remorg tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ghost-rider

Ghost-rider

Favori Kamış:
    olta ile tekneden ise misina
    En İyi Avı:
    52 tane iri mercan (tekneden)
    Ankara da sakarya çarşısında bi tane kumpircinin tam karşısında kocaman silahçı yazıyo orayı öneririm hertürlü şey war

2. turker

turker

Favori Kamış:
    olta
    dediğiniz yerleri gezdim ama internetten alışveriş daha uygun geldi fiyatlar ve çeşitlilik açısından

3. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Pars av malzemeleri... İlhami ve fahri Gökçek. Yeni sanayi sanatkarlar cad. no:1/A Ankara tel. 311 82 44

Bu adresini verdiğim yer dışkapıda. Bir arkadaş bahsetmiş. Dışkapı otobüsüne bineceksin vs diye. Tüm malzememi artık burdan alıyorum.

Burdaki arkadaşlara Aylin verdi adresinizi derseniz yardımcı olurlar. Şeker insanlar ve balık avı işini yemiş yutmuşlar doğal olarak. Ama o bölge tamamen malzeme satıcısı dolu. Fiyat kalite karşılaştırma imkanın olur.

İnternette fiyatlar daha uygun ama ha deyince mal alamıyorsun. Teslimat süresi vs. vs.. o yüzden tanıdığın bir yer elinin altında olmalı bence..

4. Suatreis

Suatreis

görüp ellemeden, tatmadan bişey almayın vicdanınzla papaz olmayın derim...

5. aymaviolsa

aymaviolsa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    suat arkadaşına katılıyorum. evet internet te bol çeşit var. ama görmeden ve nasıl bişi oldugunu anlamadan almak riskli gibi. ama fiyat ve özellik araştırsı açısından internet derya deniz yanii..

6. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    Sakarya caddesindeki malzemeci çok kazık.bugün ordan küspeli takım bakayım dedim. 2,5 ytl dedi.:eek: oha dedim:eek: 1-1,5 milyona satıyorlar.hatta maltepe pazarında 1 milyondu.ama orası şimdi taşındı.zil alayım dedim onada 2 milyon demezmi adamlar şaşırmış olmalı 250 binlik zilleri 2 milyona kazık kazık hemde acayip kazık.bende sadece küspenin kendisini 250 bine aldım.evde bir şekilde takımı hazırlarım.:rolleyes: bu gece 3 te bayındırdayım.Kadife var bu aralar.hemde iri iri çıkıyor.

7. Volkan_06

Volkan_06

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan, 12 Kg.
    İlker abicim, işine karışmak gibi olmasın ama, eğer kadifeye gideceksen, küspeyle müspeyle uğraşma, yanında mutlaka dip oltası götür, iğnelerin ucunada solucanı eksik etme derim. Şansın küspeliye oranla daha fazla olur gibi geliyor bana, Yine de sen bilirsin tabiki. Sana rastgelsin, Kadifeleri bekliyoruz, iyi avlar.

8. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    mrb volkan.aslında ben mesajımı eksik yazdım.Kadifeye dediğin gibi solucanla gidiyoruz.ama küspeyide sazana atıyoruz.geçen hafta adamın biri 2 saat durdu.5 kg yakın bir tane sazan aldı.bizde 5 tane falan kadife aldık.hatta bu aralar solucan falan kalmadı.Bugün arkadaşımla beraber çalıştığım bakanlığın bahçesinde şöyle bir solucan avına çıktık.ağaç dipleri ,duvar dipleri derken iyice kendimi kaptırmışım ki.bir ara baktım bakanın binasının önündeyim.Bir gören olsa üstümüzde gömlek kravat elimiz toprak içinde.Bu adamalar ne yapıyor misali.zor toparladık.ama iyide solucan bulduk.

9. Volkan_06

Volkan_06

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan, 12 Kg.
    Umarım hepsi sazan olur, Çünkü kadife biraz sevimsiz bir balık, O üzerindeki sıvı yokmu, beni illet ediyor, Sazanı hiç bir şeye değişmem,
    Bu arada bu konuyu sohbet odasına çevirdik :D , arkadaşlardan özür dileyerek konunun asıl amacına uygun balık malzemesi satan bir yer tarifide ben yapayım.
    Dışkapıda Yunus Emre Halk çarşısında 7. Peronda, No:23-24 numarada Gül Ticaret var. Orası bayağı uygun , gidip piyasayla bir kıyaslama yapabilirsiniz. telefon numarası = 324 42 05,
    Saygılarımla...

10. ETAYLAN

ETAYLAN Erhan TAYLAN

Favori Kamış:
    SHIMANO COMPRE SPINNING
    Favori Makine:
    Pflueger President Spinning
    En İyi Avı:
    turna
    Ben Cumartesi Diş Kapiyi Dolaştim Turna,levrek Ve Kefal Için Malzeme Aldim.vakif Iş Haninda Bir Abi çok Yardimci Oldu Dükkanin Ismini Versem Reklammi Olur Bilmiyorum.çeşit çok Ve Kendi Yaptiği Hazir Takimlar Var Ben çok Memnun Kaldim

11. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    ayrıca şunuda ekleyeyim solucan aramanıza gerek yok (pars)fahride solucanda var ve bir torbada 40-50 solucan çıkıyor uzun sürede bekletebilirsiniz ve bülbül deresinde kaftanoğlu av ve bot malzemeleri satan bir yer var orası bayağı profosyonel ne ararsan varkendileride hatta babası bu işi çok iyi biliyor ve doğaya saygılı yeni kurallarıda takip ediyor.sevgi ve saygılarımla

12. toltol

toltol

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç, 2 kg
    Anadolu Yakasinda Malzemeci

anadolu yakasında bildiğiniz iyi kalite ve güvenilir malzeme satan yerleri önerebilirmisiniz.

13. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Geçen üsküdar'dan erdem abinin tavsiyesiyle burdan alışveriş yaptım gayet uygun ve aradığını bulabiliyorsun.

Cengiz Balıkçılık LTD.
    Balaban Cad. Eski keresteciler sok. no:2 - tel : 0216 4926734
    e-mail: cengizfishing@hotmail.com

14. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Geçenlerde istanbuldaydım .. Kadıköy iskelesine yakın ana caddeden yukarıya barların olduğu sokaklardan birisine sapılıyor hemen 50 metre gidince solda bir malzemeci var..Zaten başka da yokmuş tüm kadıköyde..
    Dükkan sahibi abi oldukça alaka gösterdi bana.YAnında çalışan personeli balık avı ve takımlar konusunda çok tecrübeli.her soruma cevap vermeye çalıştı..Her türlü tamirat ve kendi çapında da ufak imalatlar yapıyor..Ben memnun kaldım tavsiye ederim..
    Kendi soyismini taşıyan bir misina oltası üretmiş(hazır ithal edip sardırmış)..BAna tavsiye etti.Güvenerek aldım ve çok memnunum..100 metrelik fiyatı 3.5 tyl idi yanılmıyorsam..

Eğer uğrarsan selamımı söyleyiver..Geçen ay silifkeli bir arkadaş gelmiş buraya de belki hatırlar.. :)
    saygılar...

15. cognitor

cognitor

Favori Kamış:
    Sadece olta
    Anadolu yakasında en uygun fiat ve çeşit bakımından Üsküdar daki Cengiz Balıkçılığı diğer arkadaş gbi ben de tavsiye ederim yok Üsküdara gidemem diyorsanız Kadıköy de altı yoldan fenerbahçe sıtadına giderken solda salı pazarının girişinde bir dükkan var adını bilmiyorum yalnız, oradan da alışveriş yapabilirsiniz.

16. babil

babil İrfan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.
    Anadolu yakasında Cengiz

Anadolu yakasında Cengiz iyidir ucuz ve kaliteli istediğin birşey olursada getirtiyor tamir bakım da yapıyorlar

17. HorNET

HorNET

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Eşi ;)
    Cengiz'in yakınlarında 2 adet daha balık malzemesi dükkanı var. Rekabet nedeniyle fiyatlar düşmüş vaziyette.
    Kadıköy'deki yerin adı Kadıköy Balıkçılık. Sahibi Avni Bey, kendisi, eşi ve kızı oldukça yardımcı olmaya çalışıyorlar balıkçılara. Anadolu yakasında ayrıca bildiğim, Bostancı'da Bağdat Caddesi girişinde ve bu girişin 100-150 metre üst kısmında (tren yolunun hemen üstünde) Balıkçı Ender var.
    Benim bildiklerim bu kadar. Tabii Avrupa yakasındaki "Kısık" ve İSTOÇ'taki Kısık'ı saymıyorum, ama Cengiz hepsinden daha güzel gördüğüm kadarıyla. Bir de dikkatimi çeken birşey var ki, balık tutmaya gitmeyen balıkçıdan alınan malzemeler çok verimli olmuyor. İşin ticari tarafının ağır bastığı gözlemleniyor.

Selamlar.

18. pseudo76

pseudo76

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    henüz yok
    ben bugün cengiz balıkcılığın oradaki umut balıkcılık adlı yere gittim ilgiden memnun kaldım
    umut balıkcılık tel:eek:216 532 27 15

19. evet umut balıkçılık çok iyi..
    sahibi cafer aktaş çok ilgili ve fiyatlarda fena değil..ama ana malzemeleri almak için ben albashop'a(Kısık) üye oldum ,fiyatlar inanılmaz..
    1 yada 2 gün içerisinde siparişiniz adresinize geliyor..

20. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Atl istoç'a git. Yada Tahtakale'ye in. Aynı şeyi daha ucuza alırsın. Toptanıcılıkta yaptıkları için, sitelerinde fiyatları yüksek tutuyorlar. Aksi zaten ticarete yakışmaz. Millete tavsiye ettikleri fiyatın biraz üzerinde olabiliyor orada fiyatlar. Öyle ki, aynı şeyi, kısık yerine ondan mal alan bir yerden daha ucuza alabiliyorsunuz. Gebze'de öyle oluyor mesela. Kısık'ta 6 YTL olan iğnenin kutusunu burada 5.50'den alıyorum mesela..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.