Yayin & Sazan Yemleme Sistemi Sizce Uygunmu

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında UBEYDULLAH tarafından paylaşıldı.

1. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

Arkadaşlar ortalama Bir sallama oltada var olan 6 kancaya birine MISIR birine Solucan diğerine hem MISIR hem Solucan bağlasak olurmu

Kızmayın aklıma geldide

2. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Kardeş yemler ve yemleme bölümüne bakarsan bütün merakını giderirsin.Aradığın cevapların tamamı hatta fazlası var.
    İyi avlar.

3. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

Abi öylede orada sadece solucan + ... + ... + şeklinde yazıyor

4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
  5. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

Abi ben buna ilk üye olduğumda bakmıştım ama benim dediğim yöntem acaba saçmamı yoksa böyle birşeyde alınabilirmi diye şüphede kaldım

forumu üzdüysem özür dilerim

6. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Kardeş üzme diye birşey yok istersen listedeki bütün yemlerden iğnelerden her birine tak en çok hengi yeme gelirse ondan sonra onu kullanırsın yanlız sirküleri takip et şu an bu tür balıkların yakalanması yasaktır.

7. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

abicim yasalara uymak lazım tabiki ama imkanlar kısıtlı olduğundan dolayı bekleyemiyorum ama mecburum yani

Söylediklerini deneyeceğim

ama benim aklımda Tavuk ciğeri ve sülük var

8. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    Yayın yakalayacaksan evet sülük banko bir yem ayrıca kurbaga oda güzel iş yapar tavuk cigerininde kokusmusu makbuldür. En önemlisi ise kısmet hadi rastgele ama bir temmuzadn sonra tabiki.

9. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

kURBAĞADAN TUTAN VARMI.Yaaa birde herkes farklı şeyler söylüyor hiç alakası olmayan şeyler.Ben istiyorumki "Kardeş kurbağa takarak bugün 1 kiloluk yayın tuttum.Mısırdan randuman alamadım.Aslında Tavuk ciğeride iyi diyorlar ama denemek lazım""""
    böyle bir mantık olsa daha iyi olur

milyarlarca yem var.Hangisi nerde ne zaman ne şekilde kullanılır bunuda bilmek önemlidir

10. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Hiç bir zaman garanti verilemez balık her zaman aynı yeme gelir diye birşey yok bölgelere göre değişir hava durumuna göre değişir vs.vs.
    Ben ağırlıkta turna yakalarım aynı gün içinde farklı sahte yemlerle balık yakalıyorum yani anlıyacağın sana bunun garantisini balıktan başka kimse veremez ama şu varki seçtiği yemler vardır ve bunlarıda arkadaşlarımız sana yazdılar. İyi avlar.

11. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

EVET bende aksini söylemedim abi.Sadece düşüünce sistemi öyle olsa daha iyi olur dedim sadece bi fikir

12. nevzat42

nevzat42

Erkan kardeşim sazana küspeli dip oltası atacaksan hiç farketmez.Boş iğneye bile takılır.Ben kendim iğnelere hamur,mısır takktım.2 iğnede boş kaldı.Balık boş iğneyi yutmuş.Oltan boş kalmasın.

13. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub

bır oltada bu kadar iğne yerine tek iğne ile avlanmanı tavsıye ederim
    buyuk bır balık taktırdığın zaman iğneye o balık kurtulmak için hemen bır ağaç ,çalı ve saz arar kendine geride boşta kalan iğneler de bahsettiğim yerlere takılır bu da buyuk balığı kaçırmana sebep olur
    garanti yem demişsin balıkçılıkta garanti yem olmaz bunu ancak avlana avlana oğrenirsin örnek (A )yerdeki sazan mısıra alışmıştır ona gelir (B) yerdeki sazan solucan sever diğer bir avlaktaki sazan da küspeye gelir
    garanti yemi tercübeyle öğrenirsin

imza ayarlarınızı sonradan farketim
    (sadece kendi topiklerime ne demek)

Son düzenleme: 5 Haziran 2007
  14. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

şimdi balık mantığını anladım.Herkes aynı şeyi diyor.Tecrübelerinizden yararlanacağım