Yayın, Turna ve Sazan Balığı avında kullanılan yemler...

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında balıkçı hikmet tarafından paylaşıldı.

1. carp

carp Mehmet

Tavuk ciğeri ile iri turnalar yakalandığını duydum ama solucan ve sülükten ben de pek emin değilim :confused:

2. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

Solucan ile de turna yakalanıyor. Ama büyük turnalar değil. Daha çok 30-50 cm olanlar rağbet gösteriyor.

3. balikci3

balikci3 saim türker

En İyi Avı:
    yayın 24 kg.11 kg.turna
    sazan için bir öneride benden arkadaşlar.Bizim yöremizde patates kurdu dediğimiz.genelde eski koyun gübresi içinde yaşayan.belli bir dönem sonra kurtçuk olmaktan çıkıp kelebeğe dönüşen,bazende eski çürümüş kavak ağaçlarının dış kabuklarında bulunabilen bir yem var.Özellikleeee..aynalı sazan çok sever ,,meraklısıdır bu yemin.
    Rastgeele

4. mavi

mavi selçuk sünbül

hocam eline sağlıkta turna konusunda sülükten eminmisin bir sonuç aldınmı?

5. TheCloUd_Bursa16

TheCloUd_Bursa16 Özkan küçüK

Favori Kamış:
    Remixon KING 50
    En İyi Avı:
    Turna 8 kg, 8 kg SazaN
    aldık hocam bikac yıl önce küspeli takım serbestken küspenin üzerine bikac tane solucan veya sülük takardık turna anında atlardı

6. LapinCash

LapinCash

Abi tamda bunu arıyordum sağolasın..

7. gece_kahvesi

gece_kahvesi selo

paylaşımın için çok saolda... birşey dikkatimi çekti bu balıklar fare'demi yiyor

8. Kırıkolta

Kırıkolta Murat

Favori Kamış:
    Okuma Salina
    Favori Makine:
    Shimano exage 3000
    En İyi Avı:
    Turna 52cm
    Turna'nın ve deniz levreğinin fareyle yakalanabildiğini biliyorum. Hatta sahte yem olarak fare bile vardır.

9. ömer lütfi

ömer lütfi Ömer lütfi turut

Favori Kamış:
    pelikan 2.40
    Favori Makine:
    simono
    En İyi Avı:
    sazan 5.350grm
    kardeşim sazan solucana geldiyi gibi turnada solucana gelir yemi aynı yayın balıgınyemleri daha fazla canlı yemlerdir saygılar.

10. ilo

ilo ilyas

Favori Kamış:
    sörf kamış
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    tatlı su kefali 2.20 kg
    slm dostlar şubat mart ayında ist da veya civarında iri sazan nerde avlayabilirim ve hangi yemleri denememi tafsiye edersiniz şimdiden teşekurler bilgileriniz için ...

11. m-a-v-i

m-a-v-i Yasin

İlyas bey öncelikle hoşgeldiniz, tanışma bölümümüze kendinizi tanıtan bir başlık açarsanız diğer arkadaşlarımız da hem sizi tanımış olur, hem de hoşgeldiniz demek fırsatını bulurlar.

Sorduğunuz soruya gelince konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar sizi tanımadıkları için bu bilgileri paylaşmaktan doğal olarak çekiniceklerdir. Takdir edersiniz ki avlak bilgilerini bu şekilde her kesim ve düşünceden insanın okuduğu bir yerde paylaşmak çeşitli sıkıntılara sebep oluyor.

Bu nedenler ile forum içerisinde ki paylaşımlarınız arttıkça diğer arkadaşlarımız sizi tanıyacak ve kurduğunuz dostluklar sayesinde size güvenen dostalarınız bu bilgileri sizlerler seve seve paylaşacaklardır.

Ayrıca şunu da hatırlatmak isterim ki, sazan av yasağı 15 Mart itibari ile başlamaktadır.

12. ilo

ilo ilyas

Favori Kamış:
    sörf kamış
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    tatlı su kefali 2.20 kg
    sevgili maderator abim vermiş olduğunuz bi,lgiler için teşekür ederim bu konuları hiç düşünmemiştim kusura bakmayın daha bu sitede yeniyim tam kavrayamadım bazı konuları zamanla tüm profilimi günceleyip sizlere yapmış olduğum avları yayınlayacağım rasgele...

13. sazanmili

sazanmili fatıh caglar

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 7470 gram+17 kg aynalı sazan2010
    sazan balığında kokulu sığır yemı yemlemek acısından ıyı oluyor sabah saat6 cıvarında balık yaylıma cıktıgında yemleyıp tutmak daha kolay olur olta da kullanıılcak yem de;solucan,sincap beyini (kanlı olucak) ciğer, dalak, 1 gun onceden kurutulmus kanlı sünger buyuk balık cekıyor bunlar kanlı olursa daha ıyı olur

14. sances

sances Sener Atmaca

Favori Kamış:
    Albastar Krokodil 2785 - 390 - 150/200 gr.
    Favori Makine:
    Albastar Score 50
    En İyi Avı:
    Hedef : (Kısmetse) Lüfer / Kalkan /
    deneyen oldumu bilmiyorum ama sazan'a boru kurdu kullanan varmı ? yada kullanabilirmiyiz.

15. sazanmili

sazanmili fatıh caglar

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    slm

yazdığınız yemlerı nasıl kullanmalıyım

16. eakbaba

eakbaba EYÜP

ankara da sazan av yeri varmı

17. koate

koate Baybora TUĞRUL

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 240
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500FB, Okuma Octana OT-30
    En İyi Avı:
    gümüş balığı, 4 cm
    sincap beyni mi? nasıl yani ya? sazan tutacağız tamam da sincapı nerden bulacağız? hadi bulduk öldürdük beynini nasıl çıkartacağız? hepsinden geçtim de sincap beynini yem yapmak aklınıza nerden geldi?:confused:

18. sances

sances Sener Atmaca

Favori Kamış:
    Albastar Krokodil 2785 - 390 - 150/200 gr.
    Favori Makine:
    Albastar Score 50
    En İyi Avı:
    Hedef : (Kısmetse) Lüfer / Kalkan /
    toplumda sazan kelimesi o kadar yaygınlanmıştır ki neredeyse aptallığın diğer adı sazan olmuştur, "Sazan gibi" değimide belki de buradan gelmiştir.

Buradan şunu anlıyorum ki, sazan o kadar aptal bir balık değil, ve böyle bir değimi haketmiyor.

Amatör balıkçılıkla ilgili bu kadar site var, sazan için yapılan çalışma ve emek hemen hemen hiçbir balığa yapılmıyor, hep derim bir elime oklava alıp börek açmadığım kaldı. Bu gidişle yakında onuda yapacağım.

Gelelim sincap beynine :) (Allahım aklıma mukayyet ol)
    Ben bu sitede, sazan tutacağım diye eğer düşmeden sağ sağlim bir şekilde daldan dala zıplayarak, ağaç dallarında sincap yakalayacak, üstüne birde öldürüp beynini çıkaracak adam tanımıyorum gelecekte de olacağını sanmıyorum.

Şahsım adına söylüyorum, dünyada tek balık kalsa, o da sazan olsa, deselerki yemide sincap beyni, yapamam arkadaşım, lütfen imkanlar dahilinde önerilerde bulunalıp, milletin aklını karıştırmayalım.

mg.kahya2001 bunu beğendi.
  19. egemennil

egemennil egemen

En İyi Avı:
    2 kg 60 cm turna
    sazanı tanımaya başlayınca SAZAN GİBİ ATLAMA deyimini kullanmamaya başladım :)) aslında balık çook olduğu zaman doğru atlıyorlar ama eskide kaldı o günler...
    SAZAN için ben solucanı bir numara geçerim haa temiz iş olsun ben solucan bulamam diyorsanızda un-civciv yemi-vanilya-yumurta dan oluşan kulak memesi kıvamında hamuru kullanıyorum.onuda yapamıyorsanır mısır..tercih sizze kalmış avlağınızda ne yeme alışkın balık o da çook önemli gerçi..
    TURNA için en iyisi yorulana kadar avlak yerindeki balıklara benzer silikon,kaşık yırulduktan sonra da canlı gümüşlü şamandıralı olta..
    herkese bol şanslar..

20. sazanmili

sazanmili fatıh caglar

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı: