yedek hazır takım muhafaza

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında mufi tarafından paylaşıldı.

1. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Arkadaşlar hepiniz bilirsiniz şu agzı kapanan naylon poşetleri
    bu gün onlardan 100 adet aldım(kemeraltı/izmir-balık hali yanından) 2 ytl.
    ebatları12x9 cm gibi. ve 30 tanesini cilt ledim. hani şu talebelik yıllarında öğretmenlerimiz kitap ciltletirdi ya. işte ona benzer bir şey. ama iyi oldu malzemeler hem hazır bağlı bir şeilde - hemde toplu halde bir yerde kutuda duracak daha öncede yapmıştım ama agzı açık olanlardan bu torbalar daha iyi oldu hepinize tavsiye ederim.:)

2. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Bende bundan kullanıyorum çok işime yarıyor çapariler filan karışmıyor

3. Bende nerde saklasam bu yedekleri dolaştırmadan diye düşünüyodum.
    Çok iyi oldu bu, hemen bu poşetlerden alayım.
    Teşekkürler Muvaffak Bey ;)

4. LehimpompasI

LehimpompasI

Muvaffak abi, yöntem çok pratik ve güzel.
    Benim bir de çaparilerle sorunum var, illaki küçük köpük parçasına falan mı sarmalıyım çaparileri, iğneler tüyler birbirine karışıyor halka şeklinde muntazamca sarsam da. Eğer yanımdaki her çapariyi(ya da çok iğneli takımları) mantara ya da köpüğe sararsam fazla hacim kaplıyor.
    Var mıdır çaparileri zaptetmenin bi yolu?

5. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Muvaffak Bey teşekkürler,ben ufak poşetlerde saklıyordum,bu daha iyi metod.

6. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    arkadaşlar çoğumuzun uyguladıgı bir sistem var hazır malzemeyi köpük/mantar/ vs gibi malzemelere sarmak fakat bu sistem kutuda/çantad yer kaplıyor.Eskilerin kullandıgı (özellikle çaparide) eski okunmuş bir roman/kitap arası istifleme yönteminide denemiştim ancak kenerlarından dökülme oldu.
    birde istavrit benzeri çapari cilere tavsiyem işiniz bitince aynı şekilde sarıp..çapari takımını ya gazete yada kagıt havlu arasına koyunki suyu emilsin.
    kolay gelsin.

7. Dağınıklığı gidermek için süper poşetler..

Benim çantam karman çormandı bu takımlardan,kullanılan takımı dikkatsizce bir yerlere tıkıştırırdım ve hep sorunlar yaşardım,kendime yeni bir teknik geliştirmek zorunda kaldım;
    Balık avı bitince takımı keserek iğneleri kutuya koymak,bu şekilde hangi balığa atacaksam orada hemen takımı hazırlayıp denize salıyorum.Fazlada vaktimi almıyor hazırlamak ve de ikinci kez takımı kullanmamış oluyorum.
    Herkesin deneme yanılma yöntemiyle kendi tekniğini oluşturabilmesi güzel,ben şu an bu aşamadayım.Muvaffak bey de güzel muhafaza torbaları bulmuş,kitap olayı gerçekten çok yararlı..

Teşekkürler bilgiler için.

8. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    foto albümü

arkadaşlar oldukça güzel bi yöntem bulduğunuz poşet olayı. Benim aklıma böyle bişey gelmemişti ama ben dağınıklığı gidermek için fotografçıların amatör fotograf baskılarına verdiği kçük albümler varya onlarla işimi görüyorum. 9x13 ebadından başlıyo 13x15 diye gidiyo bunlar toplam 40 yaprak ve oldukça sağlam. Yapraklar şeffaf olduğu içinde rahatlıkla farklı iğne büyüklüklerini görebiliyorum. Sizede tavsiye ederim.

9. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    benim yontem de cd kutularina, daha dogrusu cd cantalarina koymak.

gene ayni sekilde, seffaf olduklari icin icindeki igneleri falan gormek mumkun...

fotograf albumune gore avantaji, fermuarli vb sekilde kapanabilir olduklari icin dagilma riski yok.
    ya da gene takimlari tek tek cd zarflarina koyup (onlarin da bir yuzu seffaf) onlari toplu olarak bir kutuda saklayabilirsiniz, muvaffak hocam gibi ciltleyebilirsiniz ya da delgec zimbayla delip ip, tel, vb birsekilde birarada tutabilirsiniz.

ayrica, ilk resimde ortadaki cd kutusunun kapagi ayni zamanda radyo oldugu icin, balik tutamadiginiz zaman ya da balik yuzunden kacirmak istemediginiz bir mac varsa, acip radyonuzu dinleyebilirsiniz:D:D:D

10. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Bu cd kutusu ve plastik poşete benzer bir uygulamada ben yapıyorum. İşportada vs kolaylıkla bulabileceğiniz, sadece kredi kartı koymak için hazırlanmış, şeffaf naylonlu, kredi kartı büyüklüğünde cüzdancıklar var. Onlardada yine 10-20 yaprak oluyor ve yer tutmuyor. :) Tam plastik kart büyüklüğünde.. Fyatıda 1 ytl civarındaydı en son.

11. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    Benimde bu konudaki nacizane önerim.....Röntgen flimleri varya onların saydam olanlarından tedarik edip uygun boyutlarda kesip sonra zımbalayarak yada yapıştırarak bir ağzı açık paket şekline getirirseniz takımları içine koymak için gayet iyi ve kullanışlı oluyor..Hem saydam olduğu için içi görünüyor içinde hangi takım olduğunu biliyorsunuz hemde naylon poşetler gibi zayıf olmadığı sert olduğu için iğnelerin paketi delme gibi sorunu olmuyor.Direk kurşunlu takımlarınızı bile rahatça içine koyabilirsiniz.

12. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
    Olayı bitirmişsiniz arkadaşlar :)Bukadar :)

13. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    paylaşım için teşekkürler;)

14. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ozellikle capari ve kostekli igneler icin cok pratik bilgiler.Agzi kapanabilir plastik kucuk torbalar benimde kullandigim bir duzendir.Paylasim icin tesekkurler.

15. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Güzel fikirler hepsi .Paylaşanlara teşekürler.

16. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Muvaffak abi ben de aynı böyle yapıyorum.bu paketleri 5'er 5'er zımbaladım.Hazırladıklarımı içine koyuyorum ohh mis:)

17. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    resimleri

18. bozkurt112

bozkurt112 mustafa

üstad ellerine sağlık olay bitmiştir.

19. teachmania

teachmania Fatih

Favori Kamış:
    Lineaeffe Dıscovery 400cm Surf Kamış
    arkadaşlar internette gezerken ben de şöyle bişeye rastladım ve hoşuma gitti. inşaatlarda kullanılan strafordan daireler kestim ve sıcak silikon tabancasıyla yapıştırdım. ortaya resimdeki ürün çıktı. eskiden ben de hazırladığım takımları cd çantasında ve resim albümlerinde muhafaza ediyordum. güzel katlayamadığım için açarken karışıyordu ve baya uğraştırıyordu. yeni yapmış olduğum aparatla artık karışmıyor, rahatça açıp kullanabiliyorum..
    bu benim yaptığım:

buradan da orjinalini görebilirsiniz..

http://www.mirafont.com.au/ganghook_setups.html

20. onurt47

onurt47 ONUR

Bende sigara naylonlarını kullanıyorum.Takımı rulo yapıp koyduktan sonra da bantlıyorum.