Yeni Akvaryumum

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında salo309 tarafından paylaşıldı.

1. İstanbuldan

İstanbuldan İbrahim

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit+2 kilo sardalya
    Çok güzel gerçekten! Böyle akvaryumları görmüştüm. Farklı yöresel biyotoplarda gördüm. Ama sizinki tertemiz maşaallah. Genelde bu tip vahşi ortamdan kopan 1.nesiller, tankta çok zorlanırlar. Temizleme, yemleme büyük sorun olur. Ama eğer yapılabilirse ki, çok zordur, tankta yavrulatılırsa tankta doğanlar tanklara daha alışkın olur ve 3.nesilinden sonra tam tersi gölde, akarsuda zorlanır, yaşayamaz. Ben de buna benzer ufak bir tanka levrek, kızılkanat attım ve attığım gibi balıklar sudan zıpalamaya başladı. Özellikle akşam karanlıkta kalınca odadayken ışığı birden açınca balıklar çıldırıyordu, zıplamalar, kendini oraya buraya vurmalar... Ayrıca bazıları diğerinden fazla büyüyüp hemen tankın kontrolünü ele alabiliyor. Zordur bu iş ama becerilirse çok güzel oluyor.

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
  3. bnymnblr

bnymnblr Bünyamin

Son düzenleme: 4 Mayıs 2010
  4. -HaSaN-

-HaSaN- hasan rapak

ooooo.maşallah.kültür balıkçılığını duyduk da evde akvaryum balıkçılığını duymamıştık.tebrik ederim.

5. bnymnblr

bnymnblr Bünyamin

Böyle giderse balıkları akvaryumdan yada havuzlardan göreceğiz:)
    toplamda 4 tane alabalık vardı.
    Bu alabalık havuzda tek kaldı diğerlerini havuzda sürekli kovalayarak ve dişleyerek 5-6 gün içerisinde öldürdü.
    başka balık istemiyor galiba

Son düzenleme: 4 Mayıs 2010
  6. sansar2009

sansar2009 emin

Guzel Tebrikler.ancak (ki Insallah Olmaz Kotu Birsey) Sona Kalan Sazan Turu Baliklar Olacaktir. Tatli Su Kefali Bizim Burada Kara Balik Deriz Cok Akintiyi Seven Baliktir. Sazan Ise Durgun Suyu .akvaryum Icinde Bu Dengeyi Nasil Sagliyacaksiniz Merak Ediyorum.tatli Su Baligi Canli Kanli Yemleri Sever Sazan Turu Ise Kuru Cansiz Yemleri.. Unutmadan Hatirlatayim Tatli Su Kefali Sudan Sicrar. Dikkat ......

7. salo309

salo309 mehmet

En İyi Avı:
    Aynalı sazan 3,5 kg
    Tatlı su kefalinde akıntıya gerek yok gayet uyumlu bir şekilde yaşadılar. Zaten akvaryumda belli bir akıntı var. Normal balık yemi atıyordum kefalde sazanda hepsi yiyordu. Arada sırada tavuk ciğeri ve mısır attım kefalde sazanda yiyordu. Sıçrama ihtimallerine karşı akvaryumun üst camlarını hep kapalı tuttum. Başımdan şöyle ilginç bir olay geçti: Akvaryumun karşısında kanepede oturuyordum. Akvaryumun üst camı o zamanlarda yoktu. Aynalı sazan bir sıçradı ta ayağımın dibine düştü :D

Bu arada tatile gideceğimden dolayı bütün balıklarımı saldım. Gelince inşallah tekrardan başlıcam. :)

Son düzenleme: 19 Haziran 2010