Yurtdışı Alışveriş, eBay - Aliexpress - PTT - Gümrük - Cabelas - Paypal vs.

Konu, 'Genel Konular' kısmında jigging tarafından paylaşıldı.

1. ozan

ozan Ozan

paypal ödemede 1 numaradır;)

2. KemalPaşa

KemalPaşa Kemal PAŞAOĞLU

Favori Kamış:
    Century Tip Tornado LD
    Favori Makine:
    Daiwa 7HTMag
    En İyi Avı:
    Çipura - 3,620Gr.
    Caner kardeşim, geçen sene yapılan gümrük kuralları değişikliğinden itibaren, 100 euro olan sınır 150 Euroya çıkarılmıştır. Bu konuda ki yanlışlığı düzeltmek isterim affına sığınarak. Teşekkür ederim.

3. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Bende teşekkür ederim, aslında buda bir kültürdür. Hiç alışveriş tercih etmeyebilir kişi yurtdışından ama bilmek zarar getirmez, daha devamı gelecek inşallah işlerimden fırsat bulursam :)

Kemal ağabey,

Estrafurullah, bu çok önemli bir detay. Gerçekten haberim yoktu, bu demektir ki balıkçı dostlar 100 euro yerine, normal günlerde artık 150 euroya kadar alışveriş yapabilir.

Bülent abiyede 100 euro diye düzeltme yapmıştım, okursa bu mesajları 150 euro olarak bildiği aslında doğruymuş.

Bende hemen mesajlarımı buna göre düzeltiyorum.

Tekrardan teşekkür eder, saygılar sunarım.

4. Adil Akırmak

Adil Akırmak Adil Akırmak

Öncelikle actıgınız konu için sizlere tesekkür ederim gercekten inanılmaz faydalı bir mevzu.
    Bir aile dostumuz almanyada yasam sürdügü için yazdan yaza türkiyeye geliyor.Bende sipariş verip bir iki ürün getirtmek istiyorum.
    http://cgi.ebay.de/Daiwa-Black-Gold...tem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a5a661822
    Su linke gördügünüz ürün fiyatı 72. dolar gözüküyor.Peki almanya içinde kargolama ücretinden anlamadıgım için nasıl bir fiyat oynar.Yada ebayından baska hangi sitelere bakabilirim almanya için.
    Saygılar.

5. sedat

sedat sedat

Favori Kamış:
    olta
    Bu forumdaki işlevsel başlıkların en iyilerinden birisi..Teşekkür ederim.

6. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Güzel bir paylasim oluyor caner,bende sana özel bir soru sormak istiyorum,gümrükle bir ilgili yanin varmi,mesela gümrük memuru veya komisyonculugu gibi,soru özel oldugu icin cevap vermeme hakkin var tabiki...

7. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    Adil bey,

Vermiş olduğunuz linke ait üründe Almanya içi kargo ücreti 11$ denmiş. Birden fazla ürün alırsanız kombine edileceğini, 200 dolar ve üzeri alışveriş yapmanız durumunda ücretsiz kargolama yapılacağı belirtilmiş.

Almanya için ebay dışında şuraya bakabilirsiniz: http://www.angelcenter-karlsruhe.de

Sedat bey bende ilginize teşekkür ederim.

Selim abi teşekkür ederim, devamı gelecek hazırlıyorum. İlk sayfada takip edersiniz.

Gümrükle ilgili bir tanıdığım, akrabam, arkadaşım vs. yok. Şahsen hiç gümrük işinede girmedim, komisyonculuk yapmadım veya memur olmadım.

Ancak şuanda, topkapıda bir çok kişiyi tanıyorum. Ağzınız biraz laf yapıyorsa zaten herkesle samimi olursunuz, gümrük işi böyle, heleki bireysel ithalatsa gümrükçünün insiyatifinden başka herşey boştur.

Teknolojiye her zaman merakım vardı, oda mesleğim oldu zaten.. teknolojiye olan merakım, beni araştırmaya, yeni ürünleri takip etmeye, Türkiye'de olmayan veya henüz gelmemiş ürünleri getirtip denemek ve kullanmaya yöneltti.

Bu yurtdışı alışverişte çok kafa patlattım, riskler aldım ama hiç kaybetmedim, kazanan hep ben oldum... çevremdeki arkadaşlarım bana imrenirler herşey ilk çıktığında ben alır getirirdim, Türkiyeye aylar hatta 1 yıl sonra gelen ürünler olurdu...

iPad çıktığında bilmiyorum takip ediyormusunuz Apple ürünlerini... yine ben getirttim ilk çevremde... beş kuruş vergi ödemeden... artık ben bu işi çözdüm, oyunu kuralına göre oynuyorum..

Hedefim, araba getirtip, gümrük komisyonu ödememektir....... ;) :D :D :D

Burası şakaydı... :p

Saygılar abi.

8. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Kendi kendini yetistirmek böyle bir sey olmali,bence cok güzel ilerlemissin tebrik etmemek elde degil,arastirip ayni ürünü daha ucuza getirmeyi bende severim nede olsa parayi kolay kazanmiyoruz,degerinide bilmeliyiz,araba isi benimde aklima yatti,bulursan yöntemini benide bilgilendir:D :D :D tabiki bende burayi(simdilik)saka olarak gectim...

9. 56562

56562 xxx xxxxx

Sıklıkla yurtdışı sitelerden alışveriş yapan ve son derece memnun kalan bir üye olarak bu güzel paylaşımı yapan Caner ve zenginleşmesine yardımcı olan Selim arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Ben bir adım daha ileri giderek son mesajlarda yer alan gümrüksüz araba getirme konusunda uzun ve ciddi çalışmalar sonucu başarılı oldum. Aşağıda getirtebildiğim aracın linkini bulabilirsiniz.

http://cgi.ebay.com/AFX-TYCO-MATCBO...cmd=ViewItem&pt=Slot_Cars&hash=item483a977a92

Gecenin bir saati sadece yüzünüzde küçük bir gülümseme yaratabilmek amaçlı bu şakamı anlayışla karşılayacağınızı umuyorum..

Sevgiyle kalın.

10. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.

Küçük gülümseme mi? kahkaha sesine komşular geldi :D :D :D :D :D :D ,

Allah'ta seni güldüre emi :p

11. Ashtray

Ashtray Nalin MIGDIS

abercrombie ve hollister

Caner bey,

İnternette yurtdışından alışveriş ile ilgili detaylı bir araştırma yaparken konunuzu gördüm. Daha da yeni açılmış konu güncelliğini koruduğundan bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Çünkü başka sitelerde hep sabit konular kimse cevap vermiyor.

Siz balıkçılık harici uygulamayın demişsiniz bu yöntemleri ama bana giyim konusunda yardımcı olursanız çok sevineceğim. Biliyorsunuz abercrombie, hollister gibi ürünleri buradan satın alamıyoruz. Bazı arkadaşlarım seyehat ettikleri ülkelerden alıyorlar ama onlara sipariş vermekte ayıp oluyor.

Ben kendim nasıl elde edebilirim bu ürünleri? illa uçağa atlayıp yurtdışınamı gitmek gerekiyor?

Ebay'dan bir kaç şey almıştım ama aber ve hollister ürünleri ya yok ya da eski sezon ürünleri var. Ben yeni sezonları elde etmek istiyorum bana bir yol gösterin ne olursunuz. Gittigidiyorda falan sahteleri var orj. bulamıyorum.

Şimdiden tşk

12. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Nalin hanım... hoş geldiniz.

Buradan satın alamıyoruz derken neyi kastettiğinizi anlayamadım...?

eBay'de bulamamanız gayet normal... ürün zaten 15 dolar örnek, 10 dolar kendine ulaşma süresi.. ee buna bide TR kargo ücreti koyarsa aynı hesaba geliyor zaten.

Çünkü www.hollister.com ve www.abercrombie.com adreslerinden tüm dünyadan sipariş verebiliyorsunuz.

Mağaza felan diyorsanız doğru biliyorsunuz, ABD, İngiltere ve Kanada haricinde dünyanın hiç bir yerinde mağazası yok.

Ben ara sıra gömlek alıyorum, ancak getirtmez olaydım! şimdi ne kadar tanıdık varsa bizede getirt yoksa konuşmayız, gönül koyarız, küseriz diyorlar...

GG'de sahteleri daha pahalıya satılıyor, aynı ürünün orjinali yarı fiyatına kendi resmi adresinde satılıyor. Maalesef nerden milleti sömürdük kardır diyip kaz gibi yolunuyoruz!

30 dolarlık gömleği, 150 dolara satılıyorlar TR'de. Satmayan yok değil var ama komisyona bak hizaya gel maşallah :D onlar nasıl alıyorlar sanıyorsunuz? sizin aldığınız gibi alıp, üzerine kar koyup satıyorlar. Hem de drop shipping dediğimiz yöntemle.. stoğunda olmayan ürünü satarak.

Neyse, hangi markayla ilgileniyorsanız giriyorsunuz adresine, menüden ilgilendiğiniz kategoriye girin..... ürünler listelenir, beden seçerek sepete ekleyin......... şimdi bundan sonrası önemli...

50 dolarlık alışverişe kadar kargo ücreti 40 dolar.

Yani 50 dolarlık alışveriş yaparsanız 40 dolar kargo ücreti ödeyeceksiniz.

Kargo ücreti sayfası şurda: http://www.hollisterco.com/hol/html/shippingandhandling/shippingandhandling.html

Aynı üründen birden fazla almayın... Paket içeriğiniz örnek şöyle olsun..;

_tshirt
    _polo
    _pantolon

Neden böyle? çünkü aynı üründen ikiden fazla olursa satmak için almışsınız gibi görünür, hepsi farklı olsun. Ayrıca adet miktarı 3'ü geçince risk başlar..

Paket içeriği artacaksa....örnek..;

_tshirt
    _polo
    _pantolon
    _bileklik
    _şapka
    _mayo
    _şort
    _ceket

Bu örneğe mutlaka hediye paketi yaptırın.... sepete girince orada işaretleyebiliyorsunuz (gift wrap) 5 dolar ücreti var.

Hediye paketini başkasına alıyorsunuz diye değil, kendi siparişiniz için yaptırın ki adet fazla olduğu için direk gelirse ticari izlenim yaratabilir.... ama hediye paketiyle gelince hiç bir şey olmaz...

Şunu unutmayın, ister fazla adet ister az adet... 150 euro gümrük limiti var, bunu aşmayın..

Kredi kartınızla siparişinizi bitirip bekliyorsunuz.

Kargo ulaşması 15 günü buluyor, nadiren 20 güne çıkabiliyor...

Parfüm alamıyorsunuz, kırılır diye göndermiyorlar bilginize.

13. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Nalin hanım.... yeri gelmişken hem size hem de herkese hatırlatayım......

Paketinizin ve faturanın geleceği adresi mutlaka ev adresi veriniz.

Sakın şöyle bir hata yapmayın.....;

Adres: xxxx caddesi, ismilazımdeğil LTD.ŞTİ, no: 83/2 - İstanbul

İş yeri adresinize postalatmayın kargoyu, mutlaka ev adresinizi verin.

Evde gündüz kimse yoksa, arkadaşınızınkini, teyzeniz, dayınız, amcanız, halanız artık hangisi denk gelirse onun adresini verin.

Gümrükçe çok dikkat çeker bu konu... böyle hatalar yapmayın...

14. ozan

ozan Ozan

limit bildiğim kadarıyla 100 euro. ve bu ara euronun düşük olmasından dolayı 125 usd gibi limit doluyor

15. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ozan bey günaydın..

Konuya ekleme yapan Kemal ağabey, gümrük mevzuatında yapılan son değişiklikte 100 euro olan limit, 150 euro'ya çıktığını bildirdi. Bende yeni öğrendim.

Aynı zamanda kısa bir araştırma yapınca, bayram ve yılbaşı özel günlere özel limit artırımının kalktığını öğrendim.

16. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    Vermiş olduğunuz bilgiler çok güzel. buna göre taşıma ücreti de bu 150 Euroya dahil. yani shipping dahil 150€ u geçmemek gerek. Bence bunlara rağmen teknolojik ürünlerde büyük risk var. Kamera, fotoğraf makinesi gibi bilindik ürünlerin gift kapsamında kolaylıkla geçeceğini düşünmüyorum. ama tek parfüm, giysi ve konumuz olan olta ekipmanları ile ilgili bir sorun olacağını sanmam.
    Bu arada marka olarak Okuma'nın Türkiyede, yurtdışından daha ucuza satıldığını söylesek yanlış olmaz.

17. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yekta abi teşekkür ederim ilgine, faydalı olması dileğimle.

Evet, şuan 285TL yapıyor bu toplam limit... yani 250TL'lik alışveriş yapıyorsak tahminen 35TL kargoya gidecek diye hesap edersek, eski düzenlemeye göre 65TL avantajlı durumdayız.

Düzenlemenin tek kötü yanı kargo ücretininde fiyata dahil edilmesi...

Ben şahsen sürekli ingiltereden alışveriş yaptığım için taş çatlasın ödediğim kargo ücreti bugüne dek 13$'ı geçmemiştir. 6 günde kapıma geliyor paket.

Okuma konusunda haklısınız, daha önce yazmıştım çok iyi hatırlıyorum.... bir çok marka ülkelerin ekonomik durumuna göre fiyatları düzenleyip distribütöre satış yapıyor. İthal eden firma bu konuda kullanıcı dostu, ithal ettiği ürünlere çok az kar marjı ekleyip piyasaya sürüyor ve büyük karlar ekleyip bunu son kullanıcıya yansıtmıyor. Keşke herkes böyle olsa da yurtdışı alışverişe gerek kalmasa....

18. Ashtray

Ashtray Nalin MIGDIS

Caner bey,

Bu kadar ayrıntılı cevap beklemiyordum :) bu emeğin borcunu nasıl ödeyeceğiz peki... :eek: Yoruyorum sizide biliyorum ama aklıma takılan bir kaç soru daha var onlarıda yanıtlarsanız söz başka sormayacağım. :)

150€ alışveriş limitiniz var demişsiniz kargo dahil. Ben kargo ücretlerini inceledim, ne kadar fazla alım yaparsam kargo ücreti daha uygun geliyor. Bu yüzden tek seferde limite kadar alışveriş yapmak istiyorum ama çok fazla item oldu. Sepetime baktığımda 16 adet item var. :) Çok mu fazla oldu? sorun olur mu sizce? hem ben daha alışveriş yapmak istiyorum ama limiti aşıyorum, aşmamak için bu siparişi bitip verdikten sonra, başka sipariş versem olur mu?

İkiye bölüp, ayrı ayrı paketlerde sipariş versem daha mı iyi olur? böyle olursa kargo ücreti bakımından iyi olmayacak benim için sizin yanıtınız önem taşıyor nasıl yönlendirirseniz öyle yapacağım artık.

Tşk ederim :) öğle tatilinde geleceğim yine.

19. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Nalin hanım.....

Bana borçlarnın diye değil, soru sorun yardımcı olayım diye açtım konuyu zaten :) içiniz rahat olsun çekinmeden her türlü soruyu sorabilirsiniz. "Tşk" yazmışsınız daha ne olsun...........

16 adet fazla olmuş evet... ilk sefer için sorun olacağını sanmıyorum ama, siz 16 adeti ürünü gift wrap ile hediye paketi yaptırın... 5 dolar demiştim bunu unutmayın ve yollatın. Unutmayın.... sepetinizdeki her ürün farklı olsun.

İsterseniz ikiye bölün, 8'ini kendi adınıza, diğer 8'ini annenizin adına ayrı iki sipariş olarak yollatın.... paketlerin aynı adrese gelecek olması ilk sefer için sorun teşkil etmez.

İkinci siparişi hemen vermeyin, bu paket size 15-20 günde anca ulaşır.....

Siz 15 inci gün ikinci siparişinizi verin... ama bu kadar fazla olmasın, 16 yerine 8 falan olsun mesela yine gift wrap işaretleyin.

Adet 3'ü geçtiğinde hep gift wrap.... bu aklınızın bir köşesinde olsun......

Sürekli aynı yerden alışveriş yapacaksanız, ikinci siparişten sonra araya 20 gün, 30 günlük aralıklar koyarak sipariş verin... adet miktarı 8'i aşmayın, yine her ürün farklı olsun, gift wrap olsun.... adres ev adresi olsun....

İkinci siparişten sonra, alıcı adını kendiniz yerine annenizin....

Üçüncü siparişten sonra, babanızın.............

Dördüncü siparişten sonra varsa kardeşinizin........

Beşinciden sonra arkadaşınızın, dayınızın, halanızı vesayre......

Sonra yine başa dönün.... kendi adınıza göndertin, sonraki siparişte başkasına, sonra yine başkasına felan döngü böyle olacak....

Bunlara uyun bişey olmaz. Rahat rahat göndertin......

Sevgiler...........................

20. hakanx16

hakanx16 hakan aytepe

merhaba

ben oto servis açma hazırlığı içindeyim bana bir kaç cihaz lazım bunları yurtdışından ebaydan nasıl getirebiliriz komisyonla bana getiren olurmu
    hakanx16@hotmail.com