Zargananın irisi

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Dalgıç837 tarafından paylaşıldı.

1. Dalgıç837

Dalgıç837 Ergiz Esen

Favori Kamış:
    Sportex SeaStar 2,70 80-100 atarlı
    Favori Makine:
    Penn Sargus 3000
    En İyi Avı:
    Sudak 92 cm 8,5 kg

Bizim tuttuklarımızın da üstte gagası vardı, kafanın daha yakından göründüğü bir fotoğrafı aşağıda gönderiyorum.

Ayrıca dört tanesini pişirdik, kılçıkları zarganada tipik olduğu üzere acı yeşil renge döndü. Rehber de başta tırstıydı şimdi kılçıklar yeşerince korkup yemeyiz, yiyecek başka şey de yok rezil olucam diye ama balıkları nasıl götürdüğümüzü görünce keyfi yerine geldi.

Rasgele

2. Dalgıç837

Dalgıç837 Ergiz Esen

Favori Kamış:
    Sportex SeaStar 2,70 80-100 atarlı
    Favori Makine:
    Penn Sargus 3000
    En İyi Avı:
    Sudak 92 cm 8,5 kg
    Hüseyin Bey bir akılsızlık edip kendi fotoğraf makinamı götürmedim, rehberinkine kaldık. Bu nedenle çok fazla fotoğraf yok. Zarganaların göründüğü iki fotoğrafı göndermiştim, üçüncü ve son fotoğraf da aşağıda.

Sizin de yazdığınız gibi zargananın farklı türlerinden konuşuyor olabiliriz. Özellikle Antalya'dan Ozan'ın bugün yayınladığı zargana ve yaladermaların resmini görünce sizin verdiğiniz bu bilginin doğru olabileceğini düşünüyorum. Bu arada yine Ozan'ın fotoğrafına bakınca bizim türlerin boyu da Baltık denizindekilerden aşağı kalır gibi değil, sadece bana biraz daha ince gibi göründüler o kadar.

Rasgele

Son düzenleme: 3 Haziran 2007
  3. mby.yigit

mby.yigit mustafa

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    levrek 1kg
    tek kelime ile müthiş bir av olmuş,şansınız her daim bol olsun