zarganaya takılacak yem!!!(resimli gösterim)

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında kansu tarafından paylaşıldı.

1. MURAT44

MURAT44 Murat İNCE

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :))))
    ibrahim abi yarın çirozdayız bakalım kısmetimize ne çıkacak yeşilköydeki org.bulunan arkadaşlardan 5-6 kişi orda buluşacağız kısmetimizde varsa alacağız artık ne çıkarsa :D :D abi rezilliği kurtarmamız lazım yoksa parayla alıp fotğr.çekicem başka çare kalmadı

2. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    o gün toplanma saati geç,dağılma saati erkendi. Ben sizden sonra önce istavrit,sonrada ispari ve izmarit topladım.

3. MURAT44

MURAT44 Murat İNCE

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ibrahim abi herşey bir yana balıkta gideceği yeri biliyo be abi bizde ne işi var mındar olacak hayvan:D

4. antalyalı_şahin

antalyalı_şahin

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    kılıc balıgıydı ortalama 8 kılo falandı
    ABI BANA BIRI IYICE ACIKLARSA SEVINIRIM NASSI YEMLER TAKILIO NASSI AVLANIO BU ZARGANA:confused:

5. MURAT44

MURAT44 Murat İNCE

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kardeşim slm ama önce imza ayarlarını bi yaparsan hitapta kusurumuz olmasın isim yaş il kan grubu v.s

6. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    avlaması en kolay ve en zevkli balıklardan biridir zargana. Tüabii bana göre. bir yüzey balığıdır ve yuzeyde yüzüşünü görebilirsin. ince uzun yapısı ve hızlı yuzuşuyle suyun üstünde akar giderler.
    Gel şimdi bu nu avlayalım. kiyidan at çek yapacaksak bir zargana topuna ihtiyacımaz var. malzemecilerde bulursun. benim en hoşuma gidenler 50 veya 60 gr lık bulrag şamandıralar. ben onları kullanıyorum. Zarganaya atarken Veya diğer küçük balıklara makinamda 0.22 misina olur.ucunda klips ve klipse takılı top. Topun diğer halkasında bir kulaç 0.10-2 kg testli misina (bu benim kullandığım ölçü) ve onunda ucunda lüfer takımlarında olduğu gibi iki adet igne. yani hırsızlı takım. arkadaki iğne no 10 uçtaki hırsız iğne no 7 (bunlarda benim ölçulerim) yemleri ve yem takılması zaten konu içinde izah edildi. yemi taktıktan sonra atabildiğince atıp çok ağır bir şekilde çekiyorsun. Vurunca tasmalama,yemi iyi almadıysa ağzından çeker alırsın. Bırak o kendini tasmalasın.Zaten bu hırsızlı takımda fazla kurtulma şansı yoktur. genelde iki iğnede batar.
    Hadi rast gelsin.

bu arada tekne ile çıkacaksan zargana ipeği de kullanabilirsin.

7. avantgarde

avantgarde onur

ben zarganayı zargana topunun sonuna takılmış malzemecilerde satılan ipek ile yakalıyorum.işe yarıyor.yemsiz ve iğnesiz;)

8. osmantasci81

osmantasci81 Osman Taşcı

Favori Kamış:
    Klasik iki parça dolgu kamış
    Favori Makine:
    abu garcia stm 6000
    En İyi Avı:
    Çapak, Sazan,Turna, Yılan
    Herkese slm.... Tatlısu balıkçılığının hastasıyım ama artık deniz balıkçılığı da yapmak istiyorum hiç tecrübem yok diyebilirim...en çok ilgimi çeken zargana oldu bu başlık altında baya teorik bilgi sahibi oldum herkese teşekkürler...Anadolu yakasında ikamet ediyorum kıyıdan zargana avlayabileceğim mekanlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum teşekkürler.....Ve başlangıç için tavsiyelerinize ihtiyacım var....

9. önder güdücüler

önder güdücüler önder güdücüler

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    39cm kofana
    merhaba ben kartal dragos'tan zargana yakalıyordum fakat şu sıralar balık yok ayrıca çıkan balık pek büyük olmuyor kalem tipi dediklerimizden

10. önder güdücüler

önder güdücüler önder güdücüler

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    39cm kofana
  11. lüfer_and_kofana

lüfer_and_kofana oğuz durmaz

Favori Kamış:
    lineaffe extreme 180 cast okuma salina 4,20
    Favori Makine:
    Epix pro 6500 - Vsystem6500- trio 40s
    En İyi Avı:
    1,15 ve 82 cm lik kofana

iyi yöntem ama daha iyisi var küçük boy gümüş balığını takın lüfere takar gibi 8 no 3 lü hırsızlı iğnelere ben bu sene bu şekilde avlandım oldukça başarılı oluyor canlı olursa daha iyi sonuç alırsınız flato istavrit iyi sonuç vermiyor yem büzülüyor bu da balığı ürkütüyor canlı ve ya cansız gümüş en iyi ilacı zargananın

12. lüfer_and_kofana

lüfer_and_kofana oğuz durmaz

Favori Kamış:
    lineaffe extreme 180 cast okuma salina 4,20
    Favori Makine:
    Epix pro 6500 - Vsystem6500- trio 40s
    En İyi Avı:
    1,15 ve 82 cm lik kofana
    selam

bende anadolu yakasındayım zargana için üsküdar kız kulesinin ilerisinden kayalıkların ordan paşalimanının ordan iyi sonuç veriyor kuleli akademi önü üsküdar evlendirme dairesi olduğu bölüm oldukça başarılı avlar çıkarır kolay gelsin iyi avlar herkese

13. osmantasci81

osmantasci81 Osman Taşcı

Favori Kamış:
    Klasik iki parça dolgu kamış
    Favori Makine:
    abu garcia stm 6000
    En İyi Avı:
    Çapak, Sazan,Turna, Yılan
    teşekkürler arkadaşlar....çok yardımcı oldunuz...

14. ftorres95

ftorres95 emre

En İyi Avı:
    1,5 kg. melanur
    ya bilader bunu anladık da yem oltaya nasıl takılıyor bir de bunu göebilsek

15. gdilbaz

gdilbaz GÖKHAN

Arkadaşlar bu yemli takımda hemen atıp çekiyormuyuz yoksa atıp bekliyormuyuz birde top ile iğne arasında kaç cm misina olması gerekioyr

16. shakespeare59

shakespeare59 Engin

Favori Kamış:
    Albatros 4200
    Favori Makine:
    Okuma distance 60'lık
    En İyi Avı:
    Kalkan 4.1kg
    Hocam canlı yem(gümüş,yoksa kefal yavrusu) takıp atıyorsan çekmene hiç gerek yok o kendini belli ediyor.Eğer zargana kuyruğu filan takıyorsan attıktan sonra belli aralıklarla ağır ağır çekmen gerekiyor.beden ise 1.5 mt iyidir.