Zıpkın Nasıl Kurulur...

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında Onur GÜNER tarafından paylaşıldı.

1. harunyılmaz

harunyılmaz HARUN

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek
    kardeşim bendede yılmaz vardı ben de senin gibi acemilik çekiyordum şu anda free sub kullanıyorum oldukça memnunum sanada tavsiyede buluna bilirim?

2. harunyılmaz

harunyılmaz HARUN

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek
    ya kareşim ikisini aynı anda kurabilirdin ikinci lastik tüfegin hızlanmasına yardımcı oluyor tabi sana kalmış bir olay sen nasıl istersen

Son düzenleme: 29 Şubat 2008
  3. harunyılmaz

harunyılmaz HARUN

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek
    ikinci lastik tüfegin daha hızlı gitmesine yardımcı oluyor bence sakın cası yoksa kura bilirsin

4. ıceman

ıceman orhan

En İyi Avı:
    kefal,zargana,lüfer,mırmır
    tEK VE DOĞRU LASTİK SEÇİMİ HER ZAMAN iyi sonuç verir ,pratiktir ve kullanım rahatlığı sağlar. Görüş meselesidir.

5. engin_drmz

engin_drmz engin

Benim dalış elbisem yok.ilk zıpkınlaa tış yapıp eve gelince göğsümde kızarıklığı farkettim sonrada morartı ve yara oldu.daha sonra tavsiyelr sonucu hem zıpkının arkasına sünger bağladım hemde dalış yaparken giydiğim tişörte sünger diktim ama yine göğsüm yara oldu.elbisesiz dalıpta buna çözüm bulan arkadaşımız varmı

6. projet

projet anıl

Favori Kamış:
    Apnea
    En İyi Avı:
    -
    sağ ve sol kaburgaların ortasında bir boşluk var onun 1 parmak aşşağısına aşşağısına kapzayı getir ve nefes alıp tut ani bi hareketle palamutu cek ve tak ancak takıldığından emin ol bende herhangi bi sorun olmuyor ilk günlerde zorlandım zamanla alışırsınız. vede takarrken palamutun kaymadığına dikkat et genellikle tetik kısmını dayadığın yer kayar omzundan ve palamutun dönmesine neden olup hele takılıysa palamutla şişin dönmesi sonucu tetik düşer ve lastik kendini ani bi kareketle bırakır :) sonunu siz dusunun :D

7. izmitli_41

izmitli_41 fatih

normalde kocaeli ama iş dolayısıyla turkıye genelı
    En İyi Avı:
    sazan 7 kilo 400 gram harıkaydı
    nıye rezıl olasınkı be abcım butn mıllet sahıle yapıcak ıslerı olmadı ıcın orasını burasını karatmak ıcın gelıyo sense zev ıcın yapıyosun bu ısı ben kıyı balıkcısıyım sahılden mılletın arasından olta atmayı severım en guzelıde balıgı yakaldıgında helede buyuk balıksa herkes basına ususur bır dunya soru (nasıl tuuttun ne balıgı bu tadı tuzu nasıl ılgı cekıcı oluyo:):):)

8. celal1993

celal1993 Celal

bilgiler için sağolasın onur abi ben zıpkını omuzuma dayayarak çekiyordum ( mosmor oluyordu valla :D ) ama bi daha yapmam

9. _sebahattin_

_sebahattin_ sebahattin

En İyi Avı:
    ahtapot 3kg
    verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim ...zıpkını eline alıpta iskeleden balık avlayanlar,kumsalda zıpkını boşaltanlarda var bunu herkez biliyor sizin de dediginiz gibi bu kişiler zıpkıncı veya avcı değildir.yaban tv nin kurucularından rahmetli ufuk gündemir'in de dedigi gibi BOHÇACI dır...bu olayları ve insan yaralanmalarını önlemek için kendimiz müdahale etmeye kalkınca gözümüzü karakolda acıyoruz denendi ve görüldü:) bu olayları önlemek için dalış kurslarının daha ucuz yollu olması gerekir buda benim görüşüm... herkeze kazasız belasız bol ve hayırlı avlar dilerim rasgele

10. guncelkiişi

guncelkiişi Harun

Favori Kamış:
    Remixon Mavercik
    Favori Makine:
    MILLENIUM 50 ALBA STAR MAKİNE
    En İyi Avı:
    300 Gr. Sargoz
    Saolasın.....

11. ahmetto

ahmetto ahmet

En İyi Avı:
    3kg lüferdi sanırım.Kemaneleri saymazsam.
    Teşekkürler.

12. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    En basit ve en önemli kural: Zıpkın daima suyun içinde ve insanlardan uzakta kurulur ve boşaltılır.

Malesef karada kurulu zıpkınla dolaşan, dalış öncesinde veya sonrasında farkında olarak veya olmadan insanların canına kast edenleri görüyoruz...

13. gokhanekiz

gokhanekiz Gökhan Ekiz

Favori Kamış:
    Discovery 4.20 surf KaMIŞ
    Favori Makine:
    oKUMA
    En İyi Avı:
    yAYIN :) ne bileyim o zamanlar tartımız yoktu, kamışımız dahi yoktu çubuktan yapardık oltayı :)
    Zıpkın karada gerçekten çok tehlikelidir. Tahminimce tüm makaradaki ipi alıp götürecek kadar bir menzili vardır. Zıpkıncıyım diyen adam karada zıpkın kurmaz , kurmaya tesebbüs etmez. Makarasız bir zıpkın kurarsan direk kendini vurursun zaten

14. Phantom

Phantom Rüzgar

gerçekten çok değerli bilgiler paylasım için teşekkür ediyorum iyi dalışlar...

15. Phantom

Phantom Rüzgar

evet karada kurulu zıpkınla gezmek hatta kurmak çok tehlikeli hem biz hemde diğer insanlar için... Zaten böyle yapanlar zıpkıncı değil bohçacılardır:D

16. Ali34-45

Ali34-45 Ali

güzel bilgiler teşekkürler.

17. UtkuOmer

UtkuOmer Utku Omer Kucukberber

En İyi Avı:
    5kg Kofana
    arkadaslar ben ilk dalmaya basladıgımda zıpkını gogusumde geriyordum fakat zıpkınla gogusum arasına birsey koymadıgım icin gogusum birkac gun cok agrıdı bu bilgiyi verdiginiz icin cok tesekkur ederim.

18. Hataylı gökhan

Hataylı gökhan gökhan azgın

onur abi ben zıpkınla avlanya karar verdim ban antalya alanya dayım burda insanlar okadar çokki nerdeyse bize avlanacak yer yok bana ne malzemeler almam gerektiğini söylermisin neler alayım ????

19. OMMG

OMMG OKAN

Soru sorduğunu zannederek girmiştim ama gördümki güzel bilgiler vermişsin,birçok kişi gerekli uyarıları yapmış ama perçinlensin diye birkezde ben de yazayım.Zıpkın asla su dışında kurulmamalı ( kurmadan önce şişin yuvaya sağlam oturduğu kontrol edilmeli ki bazen tam oturmadan kurulma işlemi yapıldığı zaman istenmeyen yaralanmalar olabiliyor )ve dışarda kurulu zıpkınla gezilmemeli,av sonlandırıldığında sudan çıkarken uygun bir şekilde boşaltılıp sudan çıkılmalı,partnerli dalıyorsak ki imkanınız varsa kesinlikle tavsiye ederim asla partnerimize zıpkın doğrultulmayıp özellikle büyük kayaların arasında dalıyorsak partner veya av yapan başka birinin yeri kollanarak atış yapılmalı,birde ufak bir rica lutfen ne olduğunu bilmediniz yada yemeyeceğiniz balıkları vurmayın ve lutfen ufak balıklar üzerinde atış talimi yapmayın.Herkeze iyi avlar dilerim...