Zıpkınla Balık Avında Malzeme Seçimi & Sorunlar !?.

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında Onur GÜNER tarafından paylaşıldı.

1. mek201

mek201 mehmet

mrb. iyi günler....
    bu spora yeni başladım. yaklaşık 5-6 defa arkadaşımın dalgıç kıyafetini ve malzemelerini kullanarak dalış yaptım. bu spor benim çocukluk hayellerimden birisiydiii dolayısı ile bu spora devam etmek ve elimden geldiği kadarca profesyonelce yapmak istiyorum.

soru 1: komple dalgıç malzemesi almak istiyorm.(kıyafet,zıpkın,palet,şnorkel,ağırlık,bıçak,çorap,eldiven ve balık ipi) tavsiye edebileceğiniz marka ve bunları temin edebileceğim bi adres biliyor musunuz?

soru2:sizce kıyafet de dahil olmak üzere bu malzemeleri internetten alsam olur mu?

SORU3: şuan için makaralı bi zıpkın alsam iyi mi yaparım kötü mü?

(nedendir bilmiyorum ama özelden yazamadığım için genelden yazmak zorunda kaldım)

2. mturetken

mturetken Murat Türetken

Favori Kamış:
    Zıpkın, At Çek olta takımlarım
    En İyi Avı:
    4,5 kg Levrek (Zıpkın), 2,5 kilo Levrek (at-çek)
    Mehmet Bey;

Makara sadece buyuk balık için değil, balığı iyi yerden vuramadığınız zamanda size yardımcı olacak bir unsurdur. İnternetten almayın bence, İzmirdesiniz bir çok dukkan vardır size yardımcı olacak. Marka vermeye gerek yok, internetten araştırın.. Tek tavsiyem yerli markalar olacaktır. Özellikle elbise için yeni başlayacak birisinin çok para vermesi bence doğru değil. Bütçeniz varsa ki olsun, yoksa işin ucu kaçar..:) Elbiseden tasaruffunuzu tüfeğe, palete veya maskeye ayırabilirsiniz. İnternetten marka bulup karar veremezseniz özel mesaj ile yardımcı olmaya çalışırım..

Hoşgeldiniz hem foruma hem de sualtına...

Sağlıklı günler...

3. anılcan

anılcan anılcan

Favori Kamış:
    OLTA/ZIPKIN
    En İyi Avı:
    2,5 KG TURNA
    bana dalış,zıpkın konusunda bilgi verebilirmisiniz ayrıca bir nemrod 90lık bir de yılmaz 60lık zıpkınım var zıpkınlarım hakkında bilgi lazım:D :) :confused:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Ocak 2009
  4. Pekiii

Nemrod 90 lık genellikle agoşonda kullanılan orta seviyede iyi lastik ve şiş kombinasyonuyla kullanılabilecek bir tüfek
    Yılmaz ise daha çok taş altı avında kullanıma uygun bir tüfek..

5. uzakkisla

uzakkisla

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    1.400 GR YAYIN ORMANLI ÇATALCA

6. trefli

trefli semih sözer

Favori Kamış:
    seac-sub xfire 85 zıpkın posedion ultımade olta
    En İyi Avı:
    hala denizde duruyor
    üstat ben dalış malzemesi istiyorum ama ucuz olsun istiyorum bir gözlük baktım 80 tl ben yazları tatilde kullanabiliyorum bu gereçleri istanbulda tavsiye edebileceğiniz ucuz bir yer varsa sevinirim.[/QUOTE]

arkadasım pıyasada 33 tl den 200 ytl ye kadar maske var yuzune hangısının otudugunu test edıp bakacaksın .unutma ucuz etın yahnısı yavan olur

Son düzenleme: 7 Şubat 2009
  7. Bahriyeli

Bahriyeli güven

merhaba, bende ilkdefa zıkpkınla dalacagım, yıllardır maskeyle dalış yapıyordum midye ve salyangoz çıkardım mendirek ve kayalarla deneyimliyim bu sene zıpkına heveslendim ve sitenize üye oldum bu kouda sizden çok şey öğrendim teşekkür ederim öğreneceğim çok şey var

8. Bahriyeli

Bahriyeli güven

arkadaşlar kayalık avı için yılmaz 60 lık tüfek aldım yeni dalış yapan için fikirlerinizi bekliyorum