2/2 Tebliğ Yayinlandi Hayirli Olsun

Konu, 'Tebliğler' kısmında mhakanbasar tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. toledo3543

toledo3543 MEHMET

mısır kuspesı su ıcerısınde 5 veya 6 saat ıcerısınde tamamen erıyor aycıcek kuspesı erımeden uzun bır sure suda durabılıyor burada bahsedılen bencede vıdalı kuspe aparatı ve aycıcek kuspesıdır.uc ıgnelı ıdamlık mısır kuspesı ıle bence kullanılabılır

2. sedatk

sedatk Sedat

Arkadaşlar,Tebliğler i göremiyorum....

Service Unavailable====Diyor.

3. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah

İlk mesajdaki link şu anda açılıyor.

Son düzenleme: 4 Eylül 2008
  4. Bro

Bro şenol

Favori Kamış:
    olta
    abi biz o zaman sazan'a değil de ineklere küspe atıyormuşuz da haberimiz yokmuş..

fessubanallah yaaaa...

teknik olarak saçma,
    mısır küspesi 5-6 saat maximum, dipten akıntı varsa daha da çabuk erir,
    ayçiçeği küspesi hadi erimedi diyelim 2 gün durdu, hangi gölün suyu 2 günde çekildi de otlar büyüdü ve büyükbaş hayvan otlanırken küspeyi yedi de boğazında kaldı ?
    pardon su içmeye geldi diyelim, küspe müspe kalmaz su çekilene kadar, gölde tsunami olup dipte ne varsa kıyıya atmadığı sürece.

fındıklı mısır küspesi gördüm geçenlerde, ewet onu da yapmışlar
    eee hadi artık o zaman ineklere aganigi naganigi ....

söylicek söz bulamıyorum, hayırlı uğurlu olsun...
    şeytan dürtüyor 3 iğneli küspe takımı yap diye.

5. yeni121212

yeni121212 oııııtre

zaman yasakları degismis sazan icin 1 mart 1 haziran:)

6. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Sanırım bir yanlış anlaşılma var.

İneklere zarar veren göletlerde su yüksekken takılan, su azalınca ortalığa çıkan ve otlaklar içinde kalıveren oltaların kancaları.

7. Bro

Bro şenol

Favori Kamış:
    olta
    yanlış anlaşılma yok Yakup abi.
    tabii ki zarar veren iğneler, sadece küspenin yasaklanması olayına kafam bozuldu, sitemim ondandır. ilgine teşekkürler.
    ayrıca dipte, sadece küspeli takımlar takılıp kalmıyor ki, bu durumda diğer tüm balık avcılığı takımlarının yasaklanması gerekli, hepsinde kanca/kancalar var çünkü, kanca olmayanlar takımlar ise zaten yasak.

olay madem bu kadar mühim, büyükbaş hayvanların ölümüne yol açıyor, yetkililer ya farklı alternatifler yada radikal çözümler üretmeliler bana göre. aklıma şuan gelen bi örnek (saçma belki yada olabilir mi bilmiyorum ama); suda bi süre sonra kaybolan yemleme torbaları var çoğumuz biliriz kullananlarımız vardır, balık malzeme üreticilerine konu intikal ettirilip bu yönde iğneler üretmeleri sağlanabilir, örneğin su ile kesintisiz 3 gün 5 gün temasta kalan iğneler içeriğine eklenen kimyasallar sayesinde bi şekilde korozyona uğrayıp yok olsun gitsin.
    bu yada benzer birşey yapılamıyorsa o zaman denetimler sıklaştırılsın. son 1 ayda 3 kez balığa gittim, sirküler yayınlanalı da sanırım 3 hafta oldu. kimsenin hiçbirşeyden haberi yok (malzeme satıcıları çoğu, web satışı yapan avmarketi hariç), bursa'yı bilenler bilir göçmen pazarı vardır, geçen hafta kamış bakıyorum kendime, her dükkanda küspeli kasnaklı takımlar sıra sıra dizilmiş, "küspe yasaklandı" diyorum "kimse bize birşey söylemedi" cevabı. nerden bilsin adam sirküler mi gördü hayatında internete mi girdi.
    balıkçılar ona keza; gölde söylüyorum adama "küspe yasak yasak diyorum yeni sirküler çıktı diyorum" dövcekmiş gibi bakıyor, sen kimsin, sana ne der gibi. forumumuzda da örneği var küspeli takımla yakalanmış av raporları yayınlanıyor halen, moderatör konuyu kilitlemiş örnek olsun diye, takdir takdir...

hadi tüm bunların önüne geçelim o zaman, fahri denetim birimleri oluşturalım, bakanlık bize yetki versin, ama insanlara ceza kesmeyelim !
    işimiz onları bilinçlendirmek olsun, amatör balıkçılık; kurallarıyla, yasaklarıyla keyifli olsun...

dün akşam izliyorum discovery channel american chopper programı hani şu motorcular, adamlar balık avı organizasyonu yapmışlar adı da: "catch-kiss and release" (yakala-öp ve bırak)... ah dedim yurdum türkiye umarım bu görüntüleri sık sık görmeye biz de başlarız.

birşeyler yapmak lazım! karanlığa söyleneceğine kalk da bir mum yak demiş, kim demiş adını unuttum önemli değil.

kalın sağlıcakla...

8. babil

babil İrfan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.
    Önceki yasaklarda Yuvacık Barajının olduğunu hatırlıyordum , bu tebliğle yasağın kalktığını anlamalıyız diye düşünmekteyim.

Ek – 1 AVLANMANIN TAMAMEN YASAKLANDIĞI İÇ SULAR

KOCAELİ
    İzmit - Gebze
    Arendere, Ayvalıkdere, Ballıkayadere, Çakıllıdere, Çeşmedere, Delidere, Dikenlidere, Gürgendere, Kavantaş Deresi, Kayadere, Kılıçdere, Olukludere, Serindere, Sıcakdere, Söğütdere, Tarladere

9. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    tebliğde yok ama bölge jandarma öyle demiyor. telefon edip sordum cevap negatif. anlam veremedim bu işe:cool:

10. oktayaydıner

oktayaydıner

Favori Kamış:
    olta
    Kocaeli'nde amatör balıkçılık için avlanmanın tamamen yasaklandığı iç sular kapsamında hiç bir göl veya gölet yoktur.
    Dolayısıyle Yuvacık Gölet'inde amatör balıkçılık yapmak yasak değildir.
    Bu durum son derece açıktır.

Oktay Aydıner
    Kocaeli

11. babil

babil İrfan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.
    Ozaman 2/2 tebliği elimize alacağız hatta birde fazladan print ettim ben gideceğiz Jandarma zorluk çıkartırsa birinide onlara verip bilgilendirme görevimizi diğer balıkçı arkadaşlarımızıda düşünerek yapacağız.
    Zaten başka birşey yapma şansımızda yoktur diye düşünüyoruım büyüklerimiz karşıki dağlar Jandarma diye başlardı :cool:

İlginize çok teşekkür ederim İstanbuldan gelip de suya uzaktan bakmak zor olurdu gerçekten.

12. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    sevgili dostlar yakın zamanda Tekirdağ Muratlı İlçe Jandarma Komutanlığında , Jandarma Çavuş olarak yaptığım askerliğim boyunca birlikte çalıştığım (yaşları benden küçük olan:) ) komutanlarıma bu işleri anlatana kadar çok uğraştım. aslında ellerinde bir kitapçıkları var ama içinde ne yazdığıyla çok ilgili değiller.
    ben oraya gitmeden hemen önce elkoydukları bir olayda yanlış hatırlamıyorsam turnanın yasaklı olduğu dönemde sazan için avlanan bir dostumuzun tüm malzemelerine el konup bir de idari para cezası kesmişlerdi. adamcağız dava açmış hakkını aramak için umarım kazanır. ben komutanlara bu durumu anlatmaya çalışırken, her balığın farklı yöntemlerle tutulduğunu mesela sazan için hazırlanmış bir düzenekle asla turna yakalayamayacağını falan söyledim, önce " balık bu onada gelir bunada burada yasak diyor " gibi asil bir düşünceye sahiptiler. sonra yavaş yavaş ikna olup düşüncelerini değiştirdiler. yine bir gün devriyedeyken araç komutanı yanımızdaki yeni askerlere göletlerden bahsederken "burada balık avlamak için belge var" dedi "onu almayan avlanamaz yasak" benim gözler açıldı tabii aman dedim yapma etme. iddaalaştık en sonunda komutanla askerliği yakma pahasına. buldum sirküleri açtım gösterdim sadece"haaa" dedi:). benden önce birkaç kişinin canını yakmışlar umarım çabalarım bundan sonra o bölgede amatör balık avcılığı yapacakların işine yarar.
    sözün özü şudur ki; muhtemelen amatör balık avcılığıyla pek ilgisi olmayan bir jandarma devriyesine rastladığınızda araç komutanının kişisel özellikleri (çok çeşitleri var:))ve o yörede daha önce benzeri durumlarda alışılan uygulama(doğru olması gerekmez daha önce yapılsın yeter) akibetinizi belirleyecektir.
    gerçekten yaptığınızdan eminseniz, yasa dışı veya kaçak bir durum yoksa hakkınızı aramaktan da geri kalmayın. maalesef bu konuda yetkisi olanların aynı oranda bilgisi yok. hepinize bilinçli avlar ve bilinçli kontrolörler dilerim

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.