2 soru Ve 1 Müjde :)

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında oltam_ve_ben_2 tarafından paylaşıldı.

1. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Suyla şaka olmaz size bir ağbi tavsiyesi;) bundan 15 sene önce bir arkadaşımın babası ki sas komandosu albay bir ağbimiz şilede girdiği denizden bir daha çıkmadı .

2. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Aman abi bana şile demede neresi dersen de !

Bende akdenizde,egede,marmarada denize girdim..

Kendim askerliğimi deniz komandosu olarak yaptım. Fakat şilede bir kere denize girdim..sırtım sahile dönük arkadaşıma "topu atsana ulen" derken arkadan bir dalga bir vurdu bana..aldı suyun altına :D Valla ben debelenip duruyorum ama nafile..hayatımda o kadar hiç korkmamıştım.ayaklarım ile zemini bulup su yüzüne çıkmaya çalışıyorum.çünkü hava kapalı.güneş ışığıda yok..yüzeyi göremiyorum..sonra valla allahın sayesinde bir ayağı kalktımki su dizlerimin seviyesinde :D:D:D ben böyle bir deniz görmedim abi.sağ gösterip sol vuruyor .bu konuda ne dersen haklısın :D

3. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    fatih hoş geldin yeniden. bakıyorumda botu alınca hemen tekneden balık avcılığı bölümüne terfi etmişsin.tebrikler.:D
    sen abilerin dediği gibi o botla çok dikkatli ol. sonra senin için yeni bölüm açmak zorunda kalmayalım ( batık bot tan olta balıkçılığı):D

4. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Buda Güzeldi abi :D

Abi Valla Ne Diyeyim.Keşke Bekar Olsaydımda Sitedekileri Yazıları Okuduktan sonra hayata geçirirken beynime kazınsaydı ! Fakat böyle ayda bir balığa gidecek vakiti ancak bulursan ozamanda kafada bişey kalmıyor..habire konular arasında leyla gibi gezinip duruyoruz.. kıyıdan balıkçılık-tekneden balıkçılık-plastik bottan balıkçılık falan :D Ama Bir Sonraki Ava Gidene Kadar Pratikta uygulamadığım İçin Unutuyorum. :D

5. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Vallahi kardeş o bottan bir tanede benim yeğen almıştı geçen sene koydum kenarıya duruyor işi bilmeyen alıyor eğer isteyen arkadaşlarımız varsa kendilerine ücretsiz hediye edebilirim ama vijdanım elvermez kimseye vermeye allah korusun birşey olur sonra ben vijdan azabından duramam öyle bir botla ancak can simidi niyetine binilir sakın öyle bir bota binmeyin derim ben tavsiyem bu yöndedir.Saygılarımla iyi avlar.

6. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Ahhh ahhh..ciğerimi yaktın abi :D

Keşke seni hiç görmeseydim.sen bu mesajı hiç yazmamış olsaydın.bu siteyede girmemiş olsaydım .:D:D

Şaka Şaka ben mutluyum böyle..

7. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Dostum voyager 500 bot tecrübem başlığı altındaki mesajımı forumda bul ve oku.Her halde tüm sorularına cevp verir.Bot gerçekten güvensiz bi alet.Rüzgar çıktımı gerçekten çok ama çok zor durumda kalıyorsun.Kürek falan hak getire kıyıya çıkmanın imkanı yok.Çıpa atıp rüzgarın geçmesini beklemekten başka çare yok.Kısacası güvenli değiller.Balıkları bota alırkende yüzgeçleri batıp patlatabiliyor.

8. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Arkadaşlar aslında botların tümü biz matör balıkçılar için tehlike arz ediyor. olduda sakat bi atış sonucu iğne baota girdi.:mad: Kaliteli botların avantajı yarılma yapmaması. Yani iğne girdikten sonra kuvvetlice asılmadıktan sonra sadece iğne ucu kadar yerden hava kaçırıyor. buda kıyıya ulaşmak için fazlasıyla zaman veriyor. Ama bu gibi basit botlarda basınçta fazlaysa iğne girdiği zaman boydan boya yarılması içtan bile değil. Böyle bi olay denizde (allahtan denizde) başıma geldi. hemde iğne falanda yoktu ortada Taktığım paletlerin uç kenarı nasıl bir açıyla sürttüyse bir anda bot yarıldı ve kendimi havasız kalan kumaşla (plastik desek daha doğru) boğuşurken buldum. Bunun tatlı suda kendi başınıza geldiğinmi bir an düşünün lütfen!!!!!!!! Ve insan emniyetinin söz konusu olduğu durumlarda ASLA UCUZA KAÇMAYINN!!!

9. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Kaliteli botlarda bu sorun yaşanmaz bendeki bot delinmelere karşı önlemli en azından 3 yerden şişiyor bir bölümü herhangi bir yerden delinmesi veya patlaması durumunda 2 bölgenin havası inmiyor çünki bağımsızlar ve ne olursa olsun kıyıya güvenle ulaşmanızı sağlıyor arkadaşlarımızın bunu dikkate alarak bot seçmelerini özellikle tavsiye ediyorum pahalı ama beni suyun ortasında hiçbir şekilde bırakmaz.

10. xorkox

xorkox Aziz Bülent Bayır

Favori Kamış:
    Yaylı Sazan Takımı
    En İyi Avı:
    Sazan,??
    Ne bota binerim ne tekneye.İskele beni bilir bende iskeleyi:D ama balık tutamam o ayrı konu :D

11. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Fatih ben de merak ediyordum neden bir gorundun sonra kayboldun diye. Hocam
    arkadaslarin tavsiyelerinde vardir bir hikmet. Canin sag olsun.Bana sorarsan gormedigim bilmedigim bir mala yorum yapmam imkansiz. Benimkisi sana bir merhaba demek. Simdilik Hayirli olsun diyelim, tedbiri elden birakmamak kaydiyla.
    Mevsim geldi sayilir, gozun aydin ve rastgele...

12. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Erinmeden aldım elime pompayı ve botu senin için şişirdim belki bot için sana bir fikir verir diye böyle bir bottan korkmana gerek yok tabii yinede önlemini al.

13. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    ilahi osman abi :D :D hakaten erinmemiş şişirmişsin ) ee o kadar para verdim havamıda atayım dedin yanii dimi :) walla ben şişirmiicem uuraşamam şimdi ;)

14. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(
    kardeş bende senin şu ucuz bot hikayesini düşünmüştüm alıcaktımda ama bu sene binme ihtimalim olmadığından vazgeçtim. burda özdilekte 1.90a 85cm boyutlarında plastik botu 18 YTL ye veriyolar.
    ben almayı mantıklı buldum çünki bu botu bişekilde delsem heralde balon gibi patlayıp yok olacak değil:D:D:D
    bot hava kacırırken küreklere sarılıp kıyıya dönerim heralde diye dusunuyorum:)
    kıyıdan cok acılmazsan ve iyi yüzme biliyosan ahada sana gaz iyi etmişsin kardeş ;)

15. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Yok kardeş hava ile ilgisi yok öyle bir niyetimde sadece fikir vermek açısından bu bot 3 ayrı yerden şişiyor bir bölgesini suyun içinde komple kestirsen bile 2 bölgesi bağımsız olarak çalıştğı için seni tehlikeye atmıyor sadece yeni bot alacak arkadaşlarımıza bilgi olsun diye yayınladım yoksa yayınlamazdım.

16. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Kardeş sen ya suda bot patlatmamışsın yada görmemişsin denemesi 18 ytl. bir tane al suya gir fazlada açılma ne olur ne olmaz bıçağı sok dene ondan sonra ne olduğunu anlat hep beraber dinleyelim.;)

17. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    anlatabilirse:D :D :D

18. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış: