20/25 Nisan yedigöller alabalık raporu

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında mrwolf tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    sen kullandığın cümleye baksan daha iyi olmaz mı.demişssin ki sizin kurtyar farklıdır gibi bir alaycı konuşma tarzında bulunmuşsun.Alabalık avında gölde bulunan doğal yemlerle avlanabilirmisin.Gölde ki KURDU da kullanabilrsin.sadece dışarıdan başka türlü kurtları kullanamassın.doğal dengesini bozduğu için.
    yaş farkı önemli değil bu arada.sen o cümleyi yazmasaydın alaycı bir şekilkde bende nasıl konuşacağımı bilirdim.

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    sevgili ahmet az evvel de seninle konuştuk daha sakin olman lazım
    burada amaç sadece resimleri paylaşmak değil
    ben bunları yakaladım demek değil
    illaki bunları soranlar olacaktır.
    Bizler en nihayetinde net ortamındayız ve mimiklerimizi görmediğimiz için bu tür mesajlar yalnış algılanabiliyor.
    Bak bir arkadaşımız ilk mesajında daha bu tür bir yaklaşımda bulunmuş. Senden beklerdim ki olumlu bir şekilde cevap vermen açıklama yapman. Amacımız bilgileri paylaşmak abicim.
    Bence bu tür tepkiler yerine daha olumlu cevaplar la yaklaşımlarda blunman daha iyi olacaktır kardeşim

3. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    tabii ki daha sakin olmak gerekli ama bu arkadaş su cümleyi kurmasaydı daha saygılı ve daha güzel bir cevap verecektim."gerçi sizin kurtlarınız farklıdır"
    bu ne demektir.daha cevap gelmeden yargısız imfaz yapmaktır.ve dalga geçmektir.

4. ranger

ranger

Favori Kamış:
    Spinner rod, fly rod, surf rod
    En İyi Avı:
    7kg sazan
    Bak kardeşim ben sana gayet açık şekilde yazmışım. Kullandığın cümleye bir daha bak. Göldeki kurtları be senden daha iyi bilirim. Gölün içerisinde bulunan ve kırılıp suya düşmüş ağaç dallarına sarılmış yaprakların arasında bulunan helikopter böceği tarzında bir hayvana ait kurtlardır bunlar. Hatta irilerinde oluşmuş kanatları rahatlıkla görebilirsin. Sadece sana göstermek istediğim yazındaki "kurt ve dere cüğeri" ifadesiydi. Değere cüğerini google, yahoo ve benzeri arama motorlarında arattım. Ama bu konudo hiçbir sonuç alamadım. Birde sen arada bulursan bilgilerini bizlerle paylaşta bizde öğrenelim!

Son düzenleme: 1 Mayıs 2007
  5. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    bak gayet iyi biliyorsunda neden yasak yazdın onu anlamadım.kurt ile avlandık dedim sen bunu leş kurduna nasıl veya neden cektin.madem biliyorsun suyun içindeki kurtları neden sirkülere aykırı bir yasak var dedin.madem bu kadar iyi biliyorsunda neden acaba o kurttan mı kullandınız yoksa leş veya sinek kurdumu kullandınız demedin ilk başında.dur ben cevap vereyim çünkü birsey yakaladığını zanledip heyecanlandın.ayrıca bu kurtları benden daha iyi bildiğini söylemişssin neden yani birsey mi yarıştırıyoruz.

6. remorg

remorg Tuncer

Ahmet kardeşim nedir senden çektiğimiz yeter artık resim falan yayınlama.:mad:
    Her seferinde böyle yapıyorsun. Güzel güzel gidiyorsun balıkları avlıyorsun. Sonra balıkların yakışıklı fotoğrafların çekiyorsun. İyi niyetli şekilde paylaşmak istiyorsun ve ortalık birbirine giriyor. Ben artık yayınlamıyorum kafam rahat. Mesela pazar günü 75 cmlik turna yakaladım. Ama kafam rahat bu yazıları yazabiliyorum.

Sevgili arda arkadaşımızın bahsettiği konuya gelince
    Alabalık doğal yem olarak bulunduğu sulardaki larvalarla , su üzerindeki böceklerle , solucanlarla , çekirgelerle ve küçük balıklarla beslenir. Bunlarla avcılık yapmak allabalığın doğal tabiat dengesini bozmadığı için balığa zarar vermeyecektir. sirkülerde de söylendiği gibi

"Madde 10:
    (8) Alabalık avcılığında, kan kurdu, kemik kurdu, leş kurdu, sinek larvaları, canlı yada cansız iç su ve deniz balıkları hariç, her türlü yapay, doğal ve mamul doğal yem kullanabilir. ""

Yani sirkülere aykırı avlanma yapılmamıştır.

Ama dışarıda getirilen leş yiyici diye tabir ettiğimiz kemik kurdu, kan kurdu, leş kurdu gibi larvalar çok hassas lan doğal balığın dengesini bozarak toplu katliamlara neden olmaktadır. Ahmet kardeşim bunun bilincinde olan bir ala sevdalısıdır.
    Lütfen yargılamayalım artık ahmet arkadaşımızı.

7. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Ahmet Kardeşim Senin fotoğraflarındaki pozlarına daha dikkatli baktımda kaşların gözlerinde sirkülere aykırı. :D :D :D arkadaşımızın üzerine fazla gidilmemesini talep ediyorum. Ahmet' i daha fazla üzmeyelim.

8. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    Tuncer abim ne diyeceğimi bilemiyorum sana.raporları ben ne kadar koy desem de hayır diye cevap vermekte belki de haklısın abi.bu işler ne zaman düzelecek her kesin raporuna ne zaman insanlar saygıyla yaklaşacak ve tebrik edecek yakındır umarım.Tabii ki tebrik edenlere ve güzel yazılar yazanlara değildir sözüm.ama bu sitede bazı üyeler sadece hata arıyorlar ve bununla övünüyorlar.ve bu yüzden senin gibi dürüst ve kuralına göre avlanan ne iyi ve ne tatlı üyeler artık aramızda bulunmuyor.bence biz yine de yılmayalım be Tuncer abi.

9. ranger

ranger

Favori Kamış:
    Spinner rod, fly rod, surf rod
    En İyi Avı:
    7kg sazan
    İlk olarak yasak yazmadım, uygun olmayabilir yazdım. Sen bence çok aşırı tepki gösteriyorsun. Ayrıca yazını okuyunca benim anladığım kurt ve ne olduğunu bilmediğim(cüğer) birşey ile avlandığın. Bunu kim okusa benimle aynı şeyi düşünür(tarafsız olarak okursa). Ben sadece senden bu konuda açıklama bekledim o kadar. Ama sen kendini savunmaya geçtim. Ayrıca yazımda alaycı bir tutum yok; zaten sen o kurtlarla avlanmamışsındır yazıyor!

10. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    Eğer bu konuda kilitlenirse ve bu hep bana oluyorsa ben bir daha rapor yazmam arkadaşlar.kilitlenmeyecek bu rapor.bazı mesajlar modlar tarafından uygunsuzca görülürse silinebilir ama kilitlenmesi tamamen haksızlık olur ve bir üye daha kaybetmiş olur bu site.

11. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    Yooo Ahmet ben seni kaybetmek istemem ve bu talebim seni daha fazla üzmesinler diye idi. Eğer istersen hemen değiştiririm bu talebimi. Bunu söylememiş kabul ederim.:) Senin raporlarda genelde böyle oldu ve seni üzdüler. O nedenle bu talepte bulundum.;)

12. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    abi bencede değiştir talebi çünkü bu güzel bir av ve paylaşmak ve bilgilendirmek amacıyla açılan bir rapordur.:)

13. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    Tamamdır.:D :D ;)

14. remorg

remorg Tuncer

Arda dostum doğru uygun olmayabilir demişsin. bu tespitin çok güzel. Fakat bizim kurtlarımızın farklı olması meselesi gerçekten alınılmayacak gibi değil. Yazmış olduğun tek cümle belkide herkesi çok güzel bilgilendirilecek konunun farklı yerlere dönmesine neden olmuştur. "Ne anlattığın değil karşındakinin ne anladığı önemlidir. Kusura bakma bu sözden de ben pek pozitif elektirik almadım kimse sanmıyorum almaz.

Yaş farkı neden bu kadar önemli ben anlamıyorum. Atalarımız boşuna dememişlermi "Akıl yaşta değil baştadır" Ben Ahmetle birlikte pek çok kez ava gittim ve allah kısmet ederse gitmeyede devam edeceğim. Yaşını şu ana kadar hiç sorun etmedim. Sağolsun yeri geldiğinde benden olgun bir insandır.

15. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Ahmet sen tuttuğun balıkları bana yolla ben onları photoshopda hamsi kadar yapim bak gör kimse senin açtığın başlıklara olumsuz seyler yazmayacak:D

O kadar büyük balıkları tutup birde siteye koyarsan olacağı bu ;)

Şaka bir yana "gerçi sizin kurtlarınız farklıdır" cümlesi konuyu bambaşka bir yere getirdi. İnsanlar 5 gün çadırda kalıyor balık tutacam diye fedakarlık yapıyor sonra bunu foruma koyunca birde gelen eleştirlere göğüs germeye çalıyorlar.

Birde dip not: yaş olayına bu kadar takılmayın benden 7-8 yaş küçükler bana Ümit diyorlar ben kalkıpda yaşını bil bana abi de demiyorum... ya imzada yaş olmasa ;)

16. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    Ümit abi bencede öyle yapalım.sen photoshopda bir değiştirde hiç değilse küçülsünlerde hersey ortadan kalksın.benim için bu kadar uzunca yazı yazman beni gerçektende çok mutlu etti.çok teşekkür ediyorum.

17. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    ...teşekkürler yorumlarınız için...

18. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Ahmet arkadaşım,
    Ben seni tanımıyorum, sanırım raporunu da ilk kez okuyorum (daha önce yazdıklarını okumamışsam ya da okumuş ama anımsamıyorsan ne olur kusuruma bakma). Ne tatlısuda avlanmayı bilirim, ne de alabalık avı konusunda bilgim vardır... Madem öyle, niye benim konuma yazıyorsun diye aklından geçebilir, hak da veririm...
    Benim buraya yazma nedenim gözümün gördüğü, aklımın da erdiğince bir durum tesbiti yaparak öneri getirmek...
    Kesinlikle yanlı ya da ön yargılı değilim. Öncelikle bunun bilinmesini isterim.
    Görünen o ki, raporlara yönelik sorularda iki ayrı yaklaşım var: ilki gerçekten bir kusur bulsam da şunun kafasına kafasına kaksam diyenler, bir de gerçekten birşeyleri sorup işin doğrusunu öğrenmek isteyenler.
    İlk yaklaşımı sergileyenler, aralarında senin de bulunduğun bir çok arkadaşımızı o kadar bıktırdılar ki, balık tutmak keyif, bunu paylaşmak azap olmaya başladı... Bu azapla birlikte aslında gerçekten sorup işin doğrusunu öğrenmek isteyenleri de diğerleri ile aynı kefeye koymaya başladık. Nasıl ki birileri bizim avlarımızın ardında bir gedik arıyorsa biz de bize yönelen her sorunun ardında o bitin yeniğini arar olduk (biz diye yazmama bakma benim ne avım var, ne de raporum). Bu nedenle yanıtlarken karşımızdakini de kırar olduk. Yani hem soranlar, hem de yanıtlayanlar kantarın ucunu tutturamaz hale geldi...
    Bunu nasıl aşarız diye düşünüyorum uzun bir süredir. Hani dedim ya başta da, aklımın erdiğince diye... İşte öyle, erdiğince düşündüm.
    Demek ki bizim önce her koşulda iyi niyet aramamız gerek. Soruyu sorarken acaba demeliyiz. Acaba boyu uygun da göz yanılmasıyla bana mı küçük geldi, ya da fotağrafları çeken makinede mi acaba bir sorun var, yemlerle ilgili bir sorun var gibi ama acaba ben mi yanılıyorum diye düşünürsek ve sorumuzu da bu kuşku ile sorarsak sanırım yanıtlayan için bir sıkıntı olmayacaktır.
    Benzer şekilde bize bir soru yöneltildiğinde de acaba diyerek satırları okursak yani, acaba soruyu yanlış mı sordu ya da acaba ben mi bu satırlardan farklı anlamlar çıkarıyorum, niyeti gerçekten öğrenmek mi acaba diye okursak ve buna göre yanıtlarsak bu tür gerginliklerin yaşanmayacağını düşünüyorum.
    Yoksa bir daha rapor yazmayacağım ya da balıklarımı küçültün herşey ortadan kalksın demek gerçekten çözüm değil...
    Ortada somut bir sorun var ve bu sorunu nasıl bizler oluşturduysak, yine bizler ortadan kaldıracağız. Düşüne düşüne, çözüm ürete ürete ama iyi niyetle, asla ön yargıyla, kızarak, kırarak ve kırılarak değil...
    Benim aklıma gelen çözüm budur. Doğrudur, eğridir, yapılabilir, yapılamaz bilemem.
    Sonuçta, ben de bu durumdan hoşnut değilim ve bunun giderilmesini, gidermek için de "ne yapmalı?" sorusunun sorularak, aklı selim çözümler bulunmasını rica ediyorum.
    Herkese saygı ve sevgilerimle...

19. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    bu avda benim de aklima takilan bir konu var. 4kisi avlandik diyorsunuz, ama ben resimlere bakiyorum, hepiniz birbirinize cok benziyorsunuz, aslinda siz hepiniz ayni kisisiniz, photoshopla 4 kisi gibi gosterip cok balik tutmanizi sirkulere uydurdugunuzu dusunuyorum.....

oldu mu? bu da mi olmadi?

eh o zaman kampiyla, vukuatiyla, baligiyla, muhabbetiyle harika olmus avinizi kutluyorum arkadaslar.:D:D:D yasim 33,5, istediginiz gibi hitap etmekte serbestsiniz...:)

20. Spider

Spider Mert Eren

İyi niyeti biz anlarız :D
    O zaman da nasıl hareket edildiğini tahmin ederiz sanırım ;)

Bence gayet net bir yorum olmuş :D

Sevgili Arda,

Bence sirkülerdeki yasak satırlarını sormak yerine
    "Cüğer" in ne olduğunu direkt sorabilirdin.

======

Sevgili Diren,

Yorumun çinde gerçekten de cımbızla çekilip
    gösterilmesi gereken satırlar var..

Ama inan iş yoğunluğu nedeniyle yapamıyorum
    ellerine sağlık..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.