20 Mayıs turna 2.av fiyaskosu

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Evet bu kırmızı beyazın sırrı nedir bilmiyorum ama izlediğim bazı yabancı av belgelsellerindede özellikle bu rengı kullanıyorlar.Bende biraz bundan feyz alarak birazda millletin kulnadığı beyaz sassy ve kırmızı jiglerden fezy alarak bu tip bir rapala tercih ettim.6 çeşit renk ve rapala denedim 2 gidişimdede ama 3 balıkta bu renge geldi.Av raporunu bekliyorum.

2. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Burak duyarlılığın için teşekkür ederim :) Umarın davranışın çevrendekilere de ders olmuştur :) Emeğine, yüreğine sağlık kardeşim :)

3. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Burak kardeşim örnek davranışın için teşekkürler, saldığın o turna sana inşallah "bir zamanlar suya saldığın onurlu ve genç bir turna vardı hatırlıyor musun?" diyerek geri dönecektir :) Polen alerjin içinde geçmiş olsun. Bir sonraki avda bu işin belini yine kırarsın sen, rasgele...

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    selamlar burak kardeş konunu daha yeni gördüm şu birinci resimde kafanı biraz sağa çekersen benim bordo opel görünür neyse kardeş ufaklığı saldığın için tebrikler umarım büyüyüp tekrar gelir oltana ben oradan çıkınca mermer ocaklarına gittim biraz balık almışlardı koyun içinden oradada attım ama bakan olmadı bizim oltalara (ufaklıklar hariç) hava rüzgarlı olunca hayvanlar koya saklanmışlar birdahakine seninde bilgin olsun mermer ocakları köprüden 5km saygılar kardeş

5. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Aytekin abi ben öyle bir yoldan geldimki göle en güney kıyısından gırdım oraya geldim yani mermer ocaklarını gördüm baya kamp yapan vardı.Ama bildiğim yere gidiyım dedım.Bu arada Sen kayalardamıyıdın o sıra? eger kayalardaysan bende bı ara gittim kayalara.belki yan yana gelmişizdir

6. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Çok Teşekkürler:)
    Üstad nasılsın:) nasıl gıdıyor? Temennilerin için teşekkürler:)

Teşekkürler inşallah:)

7. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    üstat aynı şeyi bende yaşıyom turnadan yana bendede bu sene şans yok neyse bi daha ki sefere tutarsın işallah

8. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Burak avlarını keyifle izliyor,yazılarını zevkle okuyorum.en azından sende icraat var kardeşim icraat.;) birdahaki sefere iyi bir veya birkaç trofe ile karşımıza çıkacağına inanıyorum;).şansın bol olsun.

9. tiptirivsi

tiptirivsi

tebrikler arkadaşım, aynen devam....

10. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Burak Turnayi salma fotografin cok guzel. Sahsen burada bu cesit fotolari daha fazla gormek isterim. Sayende seytanin bacagini kiriyoruz. Rapala rengi hakkinda
    bildigim bir konuyu paylasmak istiyorum.Aslinda bu bilgi herturlu yalanci yeme uygulana bilir. Kapali gunlerde parlak sicak renkleri acik gunlerde kapali soguk renkli yalanci yemlerin daha fazla is yaptigi tecrubeyle sabittir. Hatta artik ata sozu gibi olmustur. Kirmizi kafali beyaz bedenli klasik rengin espirisi en eski oltacilik turlerinden japonlarin sibiki bizlerin capari diye tabir ettigimiz takimda tuylerin beyaz ibrisimin kirmizi olmasi hadisesinin rapalaya transformasyonudur.
    Dogada karnini gosteren, kanli balik "benden buraya kadar, gelin isimi bitirin"
    diyen baliktir. Beyaz isigi en fazla yansitan dogal renktir ayrica. Bu yuzden bu takim istisnasiz renklendirilmis kasik ve rapalalarda her zaman kullnilmis ve cok
    verimlilik kaydetmistir.

11. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Çok teşekkürler İnşallah.

Zamınım cok kısıtlı ama allah kısmet ediyo bıseyler alıyorum ufakmufak:) çok teşekkürler
    Çok teşekkürler

12. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim.Gercekten kafamı kurcalıyordu.Ve nasıl olduda beyaz tuylü kırmızı ipli çapariye benzetemedim hayıflanıyorum:) Tekrar çok saol :)

13. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

aldığım malzeme sanırım yanlış seçim

burak kardeşim ben aldım demiştim bi tane ama şu kafa kısmında kulağa benzer bi şeffaf düzenek varya bende o yoktu denedim dün ama sonuç alamadım malzemeci yakında gelecek dedi onu bekliyorum sendeki yüzenmi yoksa dipmi rapalan ben dip almayı düşünüyorum

14. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Dostum o gördüğün şefaf düzenek balıgın kafasının altında aslında(reisimde ters duruyor yozuri) o balığın dalacagı derinliği ve yapacagı hareketleri belirliyor.Benim bu yozuri yüzeyden 20cm ve 1metre gibi derinlikler arasında geziyor.Ama bu küçük turnayı yakaladığım kırmızı beyaz rapala aslında tekne arkasından sürütmek için ve dipten geliyor ve bu yüzden benimle en az bir turna kadar mücadele ediyor suyun içinde:)) Senin tuttugun yerde ya turna yoktur,ya hava kötüdür yada balıklar su yüzeyinde değilde bıraz daha derindedir.Sen benimki gibi 1m gibi dalan bır balık al.Şansında varsa alırsın kesin.Bide şu var! Çooook atıp çekiceksin ben 3 saate yakın aralıksız atıp cekıyroum ancak sonunda geliyor:)

15. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

anladım olayı

tamamdır dostum benim gittiğim yerde balık var ama gerçekten hava ve suyun durumu berbattı baya uğraştım genellikle akşam 7 sularında alınabiliyor benim gittiğim yerde balık aslında şu meşhur kiralama olayı oradada var kiralayanlar ağla ve piknik tüpüyle birz telef etmiş balıkları, senın yozurinin aynını bu gün buldum dostum dediğin gibi 1 metre civarında dalış yapıyo şu geçenki bahsettiğim dişçi osman amcada aynından bahsediyomuş artık korksun turnalar baya bilgi edindim bu turna hakkında saolsun sen ve diğer bütün diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim

16. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bu durumda Rastgele.. Denir dostum:)

17. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Burak arkadaşım, bu avın rövanşı ne zaman olacak? :)

18. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ya Diren Hanım günlük hayat akışından zaman bulamıyorum bir zaman olsa hemen bu pazar ama olmuyor:) Sanırım bırdahaki pazara Allah nasip ederse 03/06/2007 pazar raporumu yazarım :) Kimbilir belkide büyük bir turnayı suya geri bırakırken çekilmiş birde video eklerim;) Dua edin benim için:rolleyes:

19. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Avlarını ve yazılarını keyifle takip ediyorum. Dualarım seninle, şansın ve bereketin bol olsun. :)