2015 LÜFER PALAMUT DURUMLARI VE BEKLENTİLER

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Kabus gibi bir sene oldu, hem balık azlığı hem de haftasonlarında fırtına, seçim vs. gibi engeller denk gelmesi yüzünden uzunoltada geçen yıllarda yakaladığımız lüferin yanına bile yaklaşamadık. Son günlerde kıyıdan lodosun ekmeğini yiyoruz, yemliye balık var ancak limiti ancak geçiyor balıklar. Bari biraz sarıkanat yapar mı, bir umut onu bekliyoruz.

2. akya1986

akya1986 ALİ

Geçen yıllardaki gibi istavrit kafası tutmayı özledim. Aşağısı istavrit kaynarken canlı istavrit tutamamanın keyfini yaşamayı özledim. Sarıkanatların arkasından saldırıp sırtına kadar kesen lüferleri hissetmeyi özledim. Ama sanırım bu sene özlemeye devam edeceğim.

3. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    Hafta sonu lodos varmış.tam tadını da alamadık balığın. balık olur mu arkadaşlar? gitmeye değer mi?

4. shako0982

shako0982 halbudur

Lodos şiddetli dikkat etmek lazım....

5. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Dün Boğaz'da balık tutmayanı dövdüler. Lodos fırtınasında yine lodosa kapalı yerlerde, burunların yukarı taraflarında balık devam edecektir. Şahsen fırtınalı havada haftasonu kalabalığına girmeyi düşünmüyorum ama belli de olmaz. Balıklar genelde ince. Özellikle yemlide taze kraça şakşak kullanılırsa sarıkanat da alınabiliyor. Gündüz yemlide sabredenler tek tük lüfer alabiliyorlar.

6. exorccist

exorccist

Bu akşam şiddetli lodos olacakmış sanırım. Ama bir haftadır bu geceyi bekliyordum. Dün akşam boğazda vurgun var diye duşmuştum ama Üsküdar daki kovalarda tek tük balık vardı. Bu dönemde meralar arasındaki verim farkı var diye düşündüm.

7. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

merhabalar,galatada için bilgisi olan varmı arkadaşlar?

8. Nabukad

Nabukad Mesut

En İyi Avı:
    Trisepse kramp sokan Vatoz
    Üstad Kıyıdan mı tutuldu hepsi :thumb:

9. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

Merhaba,hafta içi galataya gitmeyi düşünüyorum,yakın zamanda giden var mı,nasıl durum paylaşırsanız sevinirim,
    teşekkürler

10. akya1986

akya1986 ALİ

Galata köprüsünde balık yapan yer karaköyün boğaza bakan kısmı. Orada da yer bulmak büyük ikramiyenin size çıkması kadar zor. Çünkü orada yer arayanlarla milli piyango bileti alanların sayısı aşağı yukarı aynı. Hatta yer olmadığını görüp giden birilerinin yerine girmek için sırada bekleyenler bile var. Hatta işi abartıp bu işi iyice abartıp nöbetleşe giden bile var. O yüzden köprüye gidip birileriyle kavga etmektense kıyıdan atıp denizi seyretmeyi tercih ederim.

11. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

selamlar,
    aslında ben haftasonları sabahtan gidebildiğimde yer buluyorum,özellikle tercihim karaköy tarafı 3. aydınlatma direği civarı :)
    araya lodos vs girdi,3 haftadır uğrayamadım,merak ettiğim balık durumu alında..

12. akya1986

akya1986 ALİ

Balık oldukça verimli. 2. ve 3. direk arasında yer bulabilirseniz akşam hava kararmaya başladığı andan itibaren güzel balık yapıyor.

13. Aksenc

Aksenc aksen

Kısmet rastgelsin.

14. akya1986

akya1986 ALİ

Bu sene uzun olta lüfer başlamadan bitti mi yoksa? Neden kimse rapor yazmıyor?

15. exorccist

exorccist

Dün 21:00-01:00 arası Kuleli önünde idim. Tek tük alan vardı. Biz boğazın temiz havasını aldık :) Bu sezon hamsi harici balık yiyemeyeceğiz sanırım. Ne palamudu gördük ne lüferi

16. shako0982

shako0982 halbudur

Dün akşam galata güzel balık yaptı. Boylar iyiydi.

17. Memduh İMRE

Memduh İMRE memduh imre

Favori Kamış:
    Ef-Fe Always - linaeffe Turnafresh
    Favori Makine:
    okuma trıo 55
    En İyi Avı:
    çipura - 1,90 KG
    maltepe dragos arası dün güzel balık yaptı bilginize.

18. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Uzun olta için yer vermicem ama Anadolu yakası Marmara sularında dün 86 parça bugün 90 parça alan vardı. Ben tutmadım alanlar yakın tanıdıklarım. Ortalama 500 Gr balıklar. Balık bir yere yasladı orda duruyor; tutana, girebilene!, 1 aydır haber geliyor...

19. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Üstadım yanlış anlamayın ama, 90 parça ortalama 500 gramdan 45 kilogram eder. Kişi başı 5 kilogram limitten hesaplarsak 9 kişi bir teknede uzun oltayla avlanması lazım. Bu ne kadar mümkündür, eğer limitler dahilinde bir av ise?

20. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Av yapanlar senin benim gibi amatör balıkçı değiller. Balığı tutanlar satıyorlar. He ne kadar etik derseniz avlanma kağıdı olan oltacı bunlar(sanırım sarı kağıtmı ne diyorlar)... Bu arada şunu söylim zaten balığa denk geldiğinde kimse limit oldu bırakalım demiyor. Şu anda kıyıdan çıkan balıkların çoğu limit altı ama bu balıkları salan az sayıda bilinçli balıkçı...