25 kasımda tekne organizasyonu yapsak mı? İzmir

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında fztyasin tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Organizasyondan birşey göremedik ancak, güne ait ne varsa yaşattınız. 10 numara muhabbet. Harikasınız kardeşler. Teşekkürler, selamlar.:)

2. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkürler Nuri abi :) bi dahaki sefere ava başlamadan en az 10 poz fotoğraf çekeceğime söz veriyorum :)

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    İnşallah Yasin. Kazasız belasız nicelerini dilerim.:)

4. vayacon

vayacon Gürel

Bir ara baktım Murat arkadaş arkadaki teknenin tel livarına olta atıp çekmeye çalışıyordu.
    Konuşma şu şekilde gelişiyor..

murat: anaaa kırmızı kırmızı parlayan mercan değilmi len o livaraki...
    ben: evet valla mercan almış adamlar... nerden aldı acaba?
    murat: ben şimdi taktırıcem o livara... sonuçta denizde değil mi? denizde bulduğun senindir değil mi bilader....
    ==- sonrasında birkaç deneme ama sonuç: arkadaki teknede olta sallayan arkadaşın oltasına karışan olta :)))))

öldüm gülmekten... bence Murat'ı her tekne turuna davet edelim parasını biz karşılayalım.... Faruk sen iletirsin arkadaşa.... :))))

5. fztyasin

fztyasin yasin özkan

:laughing: :laughing:

Abi hangi Murat bu, küçük murat mı büyük murat mı :) ben bu muhabbeti duymamıştım :D:D:D

6. enginköp

enginköp engin köprülü

Kamuda mısın ? özelde mi?

7. enginköp

enginköp engin köprülü

İyimiş valla... Direk bucadan yapsak balık turunu olacakmış :D

8. vayacon

vayacon Gürel

Kefali atıp çeken vardı. Sanırım küçük Murattır. :)

9. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Özeldeyim abi, zihinsel/fiziksel engelli çocukların hem ders hem de fizik tedavi aldığı bi kurumda çocukların fizik tedavisini yapıyorum

Küçük Murat :) diğer polis abinin adı da Murattı

10. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Senin solunda oturanın ismide Murat'tı :) Bizim murat gırgır çocuktur yüzme havuzlarının arıtma sistemleri kimyasal ıvır zıvırlarını falan yapan bir firmada çalışır genelde de çeşmede otellerde site havuzlarında falandır hep..Solundaki de polis Murat...Hepsi gaziemirde oturur :)

11. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Buca gaziemir arası seferlere başlayalım abi :) Aliağadan da gürel abi geldi mi ekip tamam

12. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:

Evet ekip sağlamlaşmaya başladı,senin bucada olduğunu bilseydim çok önceden tanışırdık zaten..Bak Enginde bizim mahalleden çıktı,liste kabarıyor artık :thumb:

13. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Evet abi artık tekneden kıyıdan organizasyon yapabiliriz hatta bucada okeye dördüncü aramaya bile gerek yok :D:D

14. enginköp

enginköp engin köprülü

Faruk , yasin :)

Valla benimde bikaç kankalar var bucadan... balığa sıklıkla beraber gideriz...HAtta çoğu zaman akşam üzerinden gidip sabahlıyoruz.
    Abi kardeş onlar , sizlerden iyi olmasınlar kafa dengi insanlardır.
    HAtta ve hatta 2-3 gündür o arkadaşların bot ve motorunu satmaya uğraşıyoruz.
    Onlara 7-8 metrelik bi ahşap tekne bakacaz işallah... Foça tarafını istiyorlar kısmetse...
    İşallah alırsak onlara bi tekne o zaman direk buca - gaziemir - foça turu bile yaparız :D
    Ah ah neredeydiniz siz... YAzın kaç defa sattı bu biladerler beni de kaç defa bot motorla tek başıma çıktım balığa:)

Aliağa da verimli bi yer aslında direk buradan aliağaya gitmek lazım , gürel bizi karşılasın :D

Yasin senin o minekopları tuttuğun avlak varya... oradan ve onun arkasından botla sırtı ile baya levrek almışlığımız var ...

15. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi demek ki oralara bayağı hakimsin, halbu ki minekopu ykaladığım merayı açık etmemek için bayağı dikkatli foto çekmiştim :D:D:D

Forumun güzelliği de bu işte abi, forum olmasa tanışamazdık :) İnşallah bundan sonra bol bol organizasyon yaparız, iki haftada bir balığa çıkmama izin var benim evde sıkı yönetim hakim :) İki haftada bir olan organizasyonlara katılabiliriz biz Özkanla beraber. Levrek için neresi olursa olsun katılırız abi, daha levrekten siftah yapamadık :mad: Gürel abi gözüne bi kaç yer kestirmiş Aliağaya varmadan oraları bi yoklayacak eğer verimli yerlerse birlikte Gürel abinin misafiri olmaya gidebiliriz reeling reeling

16. enginköp

enginköp engin köprülü

Yasin hihi

Geçen sene tam 8 ay boyunca her hafta sonu buca - bergama gidip geldim:) Hanım doğum sonrası izni memleketinde geçirdi.
    Her hafta sonu izmire dönüşte dikili - çiğli arasındaki farklı bir koya girip mera arayışı yaptım :D o yüzden oraları ezberledim desem yeridir...

ustanın ve senin o meşhur izmir - şakran arası meralarınızı aşağı yukarı tahmin edebiliyorum hihi

Valla şanslısın... iki haftada bir balık :D Ben bu ara bi yandan bebiş , bi yandan taşınma işi , bi yandan hastalık sağlık derken balığın şekil şemalini unutacam nerdeyse :D

Yeni motor aldım daha rodajını tamamlayamadım kaç ay oldu :D

17. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bizde genelde Buca-karaburun yada Buca-Mordoğan yapıyoruz,genelde sabahlamalı kıyı avları bazen kiralanan bir kayık bazende çeşme turları vs.. :)
    İzin konusunda sıkıntımız yok çok şükür :D Ama yinede her hafta sonu gitmem çünkü ciddi anlamda yoruyor insanı..Hele geçtiğimiz pazar ki ıldır baya yordu dönerken 1 ay balığa gitmem demişim bizimkilere haberim yok :D Bide balığa çoook meraklı ama henüz yaşı tutmayan (6) oğlumun her seferinde baba benide götür diye ağlaması ve onu o halde bırakıp gitmem inanın içimi parçalıyor..Bir dahaki avım çeşmealtı,özbek taraflarında öğleden sonra 1-2 gibi başlayıp 4-5 gibi biten sırf kaan için organize edilen bir av olucak inşallah..Bide ona balık tutturmayı başarabilirsem demeyin keyfime :)

18. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi sen bayağı yer öğrenmişsin bi ara kıyı organizasyonu yapalım :) önce ev işlerini falan halletmen lazım tabi, benim evde de bi bebiş var 4 aylık olacak 2 gün sonra zaten biraz büyüsün ben izini her hafta koparırım :D şu anda 2 haftada 1 izin almak bile bayağı zor oluyor.
    Sen ava gitmiyorsun balığın şeklini unutacam diyosun abi biz gidiyoruz ama biz de unuttuk sayılır :D 3-5 kupes çekmesek son avda balığın nasıl bişey olduğunu unutacaktık

19. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi ben de her avdan sonra bu av beni 2-3 hafta idare eder diyorum sonra bi bakmışım avdan dönmemin ikinci gününe kurtlanmaya başlamışım :D ama işte izin almak zor, çocuk azcık büyüse heralde evden inciraltına ordan da mesaiye giderim :) ben de bir dahaki avı kıyıdan yapacağım gece 1den sabah 8e kadar, ama çoğunlukla at-çek yapmayı düşünüyorum şu levreği artık yakalamam lazım, file olayını ancak o unutturur :D:D

Hastalığı oğlana da bulaştırırsan yenge sizi evden atabilir ama bak demedi deme :D

20. vayacon

vayacon Gürel

Sevgili Yasin, Faruk, Engin...
    Hepinizi beklerim. Başımın üzerinde yeriniz var. Şu sıralar keşif turlarındayım. Yakında sizi kıyıdan hafta sonu sabah suyuna davet edicem. Faruk güzel havalarda Kaanı da beklerim. Benim de 10 yaşında bir oğlum var. Hava ve dersler müsaitse en yakın kankamdır kendisi. Genellikle yengeç yakalar. Cebinde herzaman metresi, not defteri ve zımbası vardır. Şimdi zımba ne diyeceksin???? Büyük bir balık yakalarsa etiketleyip bırakmayı hayal ediyor :)

Sevgiyel kalın, enkısa zamanda görüşmek üzere.