4. İzmir Balık Avı Organizasyonu Seferihisar/Sığacık'ta Yapıldı.. 11 Mayıs 2008

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında Avciperdeci tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. balikci

balikci

Sevgili dostlar,

Bir önceki ertelenen organizasyonuda sayarsak, yaklaşık 2 aydır hasretle beklediğimiz ve titizlikle planlamalarını yaptığımız etkinlik sonunda gerçekleşti. Bu organizasyonun en önemli detaylarından biride bir çok dostumuzun birbirini tanımamasıydı, ancak katılım okadar yoğunduki; bu kadar zaman sitede karşılıklı yazışan arkadaşlarımızın birbirleriyle tanışıp ortak tutkumuz olan balık avı için bir araya gelmelerini özlemle beklediğini anlamak çokta zor değildi.

Bizleri bu organizasyonda yalnız bırakmayan izmirli amatör balıkçı dostlarımıza sırasıyla;Saitcan (İsmail), Saitcan arkadaşı Saitcan arkadaşı fishbone (yücel tonguç), murana (pamir), murana (pamir arkadaşı), murana (pamir arkadaşı), odemisliefe (Gürkan KÜÇÜK ), nadirsakoglu ( Nadir Sakoğlu), nadirsakoglu ( Nadir Sakoğlu Ailesi), nadirsakoglu ( Nadir Sakoğlu Ailesi), nadirsakoglu ( Nadir Sakoğlu Ailesi), mel3517 (Melih Çardak), mel3517 (Melih Çardak Arkadaşı), mel3517 (Melih Çardak Arkadaşı), mel3517 (Melih Çardak Arkadaşı), ulusoyer (Erdoğan bey), ulusoyer (Erdoğan bey eşi), ulusoyer (dünürü), ulusoyer (dünürü), muhacır (Özer Muhacır), muhacır (Çağlar Muhacır), muhacır (Muslahattin Avan), maxumus35 (Sefa bey), maxumus35 (arkadaşı), maxumus35 (arkadaşı), maxumus35 (arkadaşı), maxumus35 (arkadaşı), maxumus35 (arkadaşı), musa72 (Musa bey), musa72 (Musa bey arkadaşı), sevketyilmaz (Şevket bey), cuneytyılmaz (Cüneyt bey), Sadrettin19 (Sadrettin), Semih91 (Semih), Kılçık (Toygun Başer), Kılçık (Sevcan başer Eşi), HKÖZBİLEN(Kubilay özbilen), HKÖZBİLEN(Kubilay özbilen), Eşi HKÖZBİLEN(Kubilay özbilen),Kardeşi HKÖZBİLEN(Kubilay özbilen),Kardeşinin eşi ismailoglu (İsmail bey), ismailoglu (Işıl Hanım), Işıl Hanımın arkadaşı bahtiacık (yüksel bey), may peace (Barış bey), may peace eşi (Dilek hanım), carpe (Hakan bey), carpe Hakan beyin eşi carpe Hakan beyin kızı vehbi (Vehbi bey), Mustafa Nuri Pektaş Mustafa Nuri Pektaş arkadaşı ahmet1957 (Ahmet bey), avantgarde (Onur), sedatk (Sedat bey), sedatk arkadaşı ozgursahin (Özgür bey), ozgursahin arkadaşı (Murat bey), ozgursahin arkadaşı (Cemalettin bey), ozgursahin arkadaşı (Hakan bey), kuaf (Bülent bey), Şerif HEPCAN (Nedim beyin arkadaşı, site üyesi değil), Hakan28 (Hakan Bey), Hakan28 (Hakan Eşi ), cello1956 (Celalettin bey), ıronmoon (Ethem DEMİRAY ), Haluk Naci Gülalp (Haluk bey)'e şahsım adına teşekkür ediyorum. İyiki varsınız.

İzmir ve çevresinde en kalabalık organizasyonunda gerçekleşmesinde bize öncülük ettiğiniz için tüm katılımcı dostlarımızın ayaklarına sağlık, dostları için, balık avı tutkuları için seferihisara kadar geldiler. İzmirde nekadar büyük bir ailemizin olduğunuda bu vesileyle bizlere göstermiş oldunuz, sağolunuz varolunuz.

Ayrıca, etkinliğe katılamayan ancak gönülleriyle bizlerle beraber olan tüm üye dostlarımız ve misafirlerimizede ayrıca teşekkür ederiz.

Benim için geçerli olan, cuma günü haberini aldığım çok özel bir durumdan ötürü aranızda bulunamamanın üzüntüsünü yaşıyorum, içinde bulunduğum ortamın müsait olmaması sebebiyle ne yazık ki bir telefon bile edemediğim için affınıza sığınıyorum. Ben o gün aranızda olamasamda tüm kalbimle sizlerle olduğumu bilmenizi isterim.

Bir önceki ertelenen etkinliğin ve 11 Mayıs 2008 organizasyonunun gerçekleşmesine aracı olan, ilk adımı atan sevgili Müjdat ağabey (derya__kuzusu)'na, teknelerdeki tüm eksiklerin tamamlanmasında, ulaşım zorluğu çeken dostlarımızın yardımına koşan, etkinlik bölgesinde aktif olarak son dakikaya kadar katılımcı dostlarımızla ilgilenen sevgili Serdar (Avciperdeci) ve Aşkın (geneben) ağabeye, organizasyonumuza özel balık avı pankartımız, katılımcılarımızın yaka kartlarını ve sportif amaçlı amatör balık avcılığını düzenleyen 1/2 nolu tebliğlerin hazırlanması ve siz katılımcı dostlarımıza aktarılmasında aracı olan saitcan (ismail) ağabeye, sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Not: Toplu çekilmiş belirgin bir fotoğraf varsa dostlardan konuya yollamalarını rica ediyorum, hemen Site Ana Sayfa 'sına etkinliğimizin duyurusunu koyabiliriz.

Son düzenleme: 12 Mayıs 2008
  2. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    bu sanal alemde insanlrın birbirlerini tanımadan ortak bir noktada buluşup birbirlerine yardımcı olmaları ve bilgi paylaşımında bulunmaları ve böyle güzel org'larda tanışıp kaynaşmaları kadar güzel bir durum olamaz heralde:) bu ortamı sağlayan emeği geçen herkeze teşekkürler;) güzel bir org olmuş:)

3. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Bende fotoğraflar ve videolar var biraz yoğunum evde internet yoktu bu akşam halletmeye çalışıcam herkese teşekkürler :)

4. bahtiacik

bahtiacik Yüksel

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Numunelik Kurbağa balığı :)
    arkdaşlar benim yüklediğim fotolar yok. tek mesaja fazla foto koyduğum için olabilirmi.
    göndermeden önizleme yapmıştım görünüyordu.

5. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
  6. ismailoglu

ismailoglu İSMAİL

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    50 PARÇA 400 GR LEVREK
    gerçekten güzel bir organizasyondu.ama tek sorun ben balık yakalayamadımmmm:D :D :D
    sebep : değerli kaptanımız balık yerlerini bilmiyordu.:p :p
    ama ben yinede değerli arkadaşlarımla beraber olduğum içi çok mutluydum.tüm arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum.bir daha ki organizasyonlarda da buluşmak üzere.

7. HKÖZBİLEN

HKÖZBİLEN çınar Özbilen

Favori Kamış:
    Hepsi
    En İyi Avı:
    6,5 kg balon balığı DAMLATAŞ-ALANYA
    En Güzel Günde En Güzel Anilar

GÜNÜNÜ İKİ GÜZEL OLAYI 1) ANNELER GÜNÜ OLMASI 2) SÜPER BİR ORGANİZASYON OLMASI
    Böyle bir günü bize yaşattıkları için emeği geçen herkese HKÖZBİLEN ailesi adına sonsuz şükranlarımı sunarım, gerçekten güzel bir gündü dostluk arkadaşlık muhabbet ne ararsanız vardı yakın zamanda tekrar buluşmak dileği ile hoşçakalın:p

8. nadirsakoglu

nadirsakoglu nadir

balık bahane dostluk şahane

11 mayısı organize eden ve bizlere huzur içerisinde bir tatil yapmamıza olanak veren tüm arkadaşlara ben ve ailem adına teşekkür ederim. Özellikle benim 2. vatanım olarak sevdiğim seferihisar sığacıktan açılmamız da ayrı bir güzellikti. sadece hava sabahleyin bizi üşüttü bayağı. Akvaryumdaki yediğimiz yemek enfesti. Zaten öyle güzel bir yerde domates peynir bile insana zevkle verir. sadece benim öğrenmek istediğim bu avlaklarda dolaşmak selindanın yetkisindemiydi. bizim yetkimizmiydi. iki hafta önce oranın yerli balıkçısı bir ekip götürüyor. Öğlen 12 ye kadar 1 kova balıkla dönüyorsa(gopes fazla yok) ozaman bizi götüren kaptanımız ya avlakları bilmiyor yada uzak diye bizi götürmüyordu.(gittiğimiz yerle ömerali koyu arası 1- 2 mil çokda uzak değil,belki ordanda çıkmaya bilirdi.enazından denenseydi.) beni üzen gelen arkadaşlarımızın sığacık için kötü düşünecek olması. yoksa ben eve 5 balık götürmüşüm 10 balık götürmüşüm hiç önemli değil. Böyle organizasyonların devamı dileğiyle.

9. filinta_35

filinta_35 haşim özkamalı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    YOĞURTÇUYU DENİZE ATACAM:))
    arkadaşlar sizleri tanıdıhıma çok memnun oldum sayenizde güzel bir hafta sonu geçirdim emeği geçen herkeze teşekkürler inanın kamışımı teknede unuttuğuma hiç üzülmedim yani o kadar eylendim devamı olursa banko orda olacağıma senet yapabilirim. (dostluk her zaman kazanır)

10. filinta_35

filinta_35 haşim özkamalı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    YOĞURTÇUYU DENİZE ATACAM:))
    abi niye müdahale etmedin yaaaaa. evet seferihisar bende kötü izlnim bıraktı açıkçası:confused:

11. nadirsakoglu

nadirsakoglu nadir

ben tolga beye (kaptana ) yeri bilhassa gösterdim. Daha iyi bir yere gideceğiz dedi. Gene sabahki yere yakın bir yere gitti.

12. balikci

balikci

Nadir ağabey merhaba,

Aslında daha önceden belirtmiştik ancak forumu sıklıkla takip etmeyen dostlarımıza tekrardan açıklamakta fayda var sanırım. 30-35 derinliği geçmememizin ve teknenin daha uzaklara açılmamasının sebebi tamamen sizlerin can güvenliği ile ilgiliydi, sonuç olarak çok kalabalık bir organizasyondu.. olası bir sağlık sorununda kıyıya en kısa sürede teknelerin yanaşabilmesi en önemli husustu. Bu anlamda tekne yönetimininde düşünceleri bu şekildeydi. Avlak konusunda ise bizim ne yazık ki bir yaptırımımız yoktu, teknelerin belirli olarak gittikleri yerler var, bu bölgeler dışında başka yerlere ne yazık ki gidilemeyeceğini söylemişlerdi.

Organizasyonu beyendiğinize çok sevindik, sizlerin önerileriyle gelecek etkinliklerim planlamalarında buluşmak dileğiyle :)

Son düzenleme: 12 Mayıs 2008
  13. nadirsakoglu

nadirsakoglu nadir

muratçığım bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Ancak bundan sonra başka yerlerde de çıkarken o yerlerle ilgili iyice bilgi edinelim, tartışalım oralardaki başka kaptanlardan fikir alalım. çünkü kabul ederseniz biz büyük bir aileyiz.

14. balikci

balikci

Tabiiki Nadir ağabey,

Biz uzun süredir izmir ve çevresinde sitemizde planlanmayan bir organizasyonda aracı olarak sizleri buluşturduk, bundan sonraki organizasyonlardada hep birlikte ilgili bölge ve tekneler hakkında fikirlerimizi tartışız, güzel bir ar-ge çalışması yapar ve etkinliği gerçekleştirmek üzere herkese sunarız.

Tüm ailemiz adına organizasyona katılan dostlara ve size teşekkür ederim.

15. sedatk

sedatk Sedat

üstelik tekneden en son çıkanlarda bizlerdik nasıl unuttun sen onları yav:) bu arada maxumus35 resimleri siteye göndermedi hala onlarıda eklersek iyi olur.

16. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Gelince ekleriz Sedat ım;) :)

17. maxumus35

maxumus35 S.SANER

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    16kğ rüyamda
    :D :D :D sedat kardeş üzgünüm digital fotoğraf makinasına film koymayı unutmuşum

18. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Aman abi fotoğrafçı yakmış olmasın negatifleri:p :D :D

19. maxumus35

maxumus35 S.SANER

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    16kğ rüyamda
    bu arada laflayalım derken gaf yaptık.org. emeği geçen bütün arkadaşların hepsine ayrı ayrı TEŞEKKÜRLER !!! sağolun var olun...

20. maxumus35

maxumus35 S.SANER

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    16kğ rüyamda
    bendeki resimleri nasıl gönderebilirim allahtan resimlerin 1 kopyasını almıştım:D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.