4. İzmir Balık Avı Organizasyonu Seferihisar/Sığacık'ta Yapıldı.. 11 Mayıs 2008

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında Avciperdeci tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

3. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

5. Haluk Naci Gülalp

Haluk Naci Gülalp haluk naci gülalp

Sığacık balık avı

Değerli "balikavi"cilar, (sizlere balıkavcıları demek sizleri büyük bir haksızlıkla tek boyutta nitelemek olurdu)
    Sığacık'tan denize açılırken kaygılıydım. İnsanlar birlikte olma mutluluğunu yaşamak için düğüne çağırdıkları yakınlarından en ağır eleştirileri alırlar. İkramlara söz edilir, damat'a, geline, müziğe, ne varsa düğünde... birileri birşeyleri eksik bulur, beğenmez, konuşur, eleştirir, sızlanır durur. Düğünlerde, davetlerde tanıdıklar birdiğerlerine bunu yaparken, bir diğerini ilk kez gören bir çok kişi, hem de deniz ortasında ayrılma olanağı olmadan 10 saati birlikte hiçbir şeyden yakınmadan, sorun çıkartmadan üstüne üstlük bir diğerlerine dostça nezaketle, yemini paylaşarak, balğın biri misinamı kopartınca oltasını kullanmamı önererek, balık tutmada önerilerde bulunarak, her söze gülümseyerek başlayarak geçirebiliyorsa, bu kişileri herşeyden önce, insanlıkları, uygarlıkları, çağdaşlıkları nedeniyle kutlamak, kucaklamak gerekir. Doğrusu böyle olmak bir erdem değil, bir gerekliliktir, ne var ki, son yıllarda ülkemde iç karartan öylesine çok şey varken, "balikavi"cilarını böylesine görünce, içim aydınlandı. Hepiniz sağolun, varolun.

Burada hemen belirtilmesi gereken, "balikavi" sitesini kuranlar ve yönetenleri büyük saygı ile andığımdır. Yürekten kutluyorum. Çok sayıda kişiyi seçkin değerler çevresinde toplamak, o değerlerde olan kişilerden üye topluluğu oluşturmak ne büyük başarıdır, sınav yapsalar üye almak için bu sonuç doğmazdı(yalnız geziye katılanlar değil söylediğim, katılamayanlar da -engel yada uzaklıktan ötürü, onlar ki en zor işi yapamışlar mutluluk paylaşmışlar, okuduklarımdan gördüklerimle; bizlerin gezideki mutluluğu ile mutlu olmuşlar-) bu site siyasi partiye dönüşürse oyum "balikavi"na.

Kıyıdan pek uzak olmasak da, denizin ortasında birçok kişiden sorumlu ancak bu sorumluluk ve etkinlik yönetimindeki yükümlülüklerini gerektiği an gereken yerde hem de gülümseyerek üstlenmiş, gezideki düzenin en küçük aksama olmadan yürümesini hiç hissettirmeden sağlayan Aşkın ve Serdar kardeşlerime (takma adları "geneben" ve "avciperdeci" yanılmıyorsam, yanılıyorsam yeni üyeleiktendir hoşgörüle) içten kutlamalarımı, teşekkürlerimi ve sevgilerimi sizler önünde de vurgularım.

Ancak, bu arada gezideki arkadaşların bana borçlu oldukları bir konu var: Aşkın "geneben" uykusuz kalıp resimleri yüklediyse bu onu tehdit ettiğim içindir. :D Ben çok güzel poğaça yaparım ve Aşkın'ın işyerinde iki değerli arkadaşa ve ona İzmir'e indiğimde arada bir poğaçalarımdan götürürüm. Resimleri hemen yüklerse ona bir fazla poğaça vereceğimi söyledim, yapmazsa biz onun karşısında yiyecek ona vermeyecektik... ;) (poğaçalarımdan başkası istemeye kalkmasın herkese birden yapamam ancak nasıl yaptığımı yazarım:) )

Hepinize sevgiler...

6. saitcan

saitcan İSMAİL

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    850 gr mercan 700 gr çupra .
    ben hazırım bu hafta sonu uygunmudur:D :D eyer uygunsa benim adımı hemen yaz :D

7. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

Haluk abi, öncelikle organizasyonumuza katılarak bizleri onurlandırdığınızı bilmeni isterim. Sizler gibi değerli abilerimizin bizlerle birlikte olması, keyifli anlatımlarını ve tecrübelerini bizler ile paylaşmaları çok güzeldi. Çok fazla sohbet etme imkanı bulamasakta (Aşkın Hep Sözümüzü Kesti:D:D) bir başka organizasyonda tecrübe ve anılarınızı dinlemekten aynı şekilde keyif alacağıma eminim.
    Yeni bir organizasyona katılmanızı gönülden ister, esenlikler dilerim.

8. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Abi kısa bir süre sonra küçük çaplı bir Bodrum organizasyonu planım var, Kadroda ilk seni yazacağım bilesin;)

9. saitcan

saitcan İSMAİL

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    850 gr mercan 700 gr çupra .
    Serdar kardeşim 4 gözle bekliyorum organizasyon icin gerekli malzeme listesini alayım:) ;) :D :

10. maxumus35

maxumus35 S.SANER

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    16kğ rüyamda
    org. katılanların suratlarına bakarsak yüzlerindeki mutluluğu görmemek körlük olur .tekrardan tüm site yöneticilerine ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim ,sefa saner

11. cello1956

cello1956 Celalettin EREN

Organizasyona emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Tanıştığım tüm arkadaşlara selam organizasyona devam!Herkese rastgelsin.

12. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Organizasyon ile ilgili teşekkürlerini ileten tüm arkadaşlarımıza, abilerimize ve kardeşlerimize Balikavi.net olarak biz teşekkür ederiz.

Balikavi.net Yönetim

13. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    orda olmak vardı...

Çok güzel olmuş...

14. turkport

turkport ali İZMİRLİ...

Favori Kamış:
    olta,,zıpkın
    En İyi Avı:
    yayın balığı 12 kilo civarı
    Abilerim,arkadaslarım,ablalarım tüm izmirli balıksever dostlarım pazar günü gercekleştirmiş olduğunuz org ait resimleri ve yazıları görünce gercekten cok mutlu oldum.Sorunsuz bol güneşli sonsuz muhabbetili bir pazar gecirmenizi görünce sizlere imrendim ve orada olamamanın burukluğunu yaşadım ama herşeye rağmen sizlerin mutluluğu bizlerede kafi geldi daha nice org ve keyfli günlere diyerek hepinizi selamlıyorum ...org emeği gecen tüm abilerim ve arkadaslarımı canıgönülden kutluyor ellerine sağlık allah gönüllerine göre versin hepisinin.....

15. fishbone

fishbone yücel

Favori Kamış:
    Kamış olta,bi kaç kasnak,
    En İyi Avı:
    Ildırı'da Turna 50 cm. yaklaşık.
    evet,gercekten çok güzel bi organizasyon oldu.emeği geçen herkese teşekkürler.en kısa zamanda yenisini bekliyoruz.herkese güzel günler....

16. HKÖZBİLEN

HKÖZBİLEN çınar Özbilen

Favori Kamış:
    Hepsi
    En İyi Avı:
    6,5 kg balon balığı DAMLATAŞ-ALANYA
    Arkadaşlar Yakin Zamanda Tekrarlayalim

İzmir ve çevresinde oturan arkadaşlar ufak çaplıda olsa balık organizasyonu yapalım hafta sonları boş geçmesin urla, çeşme veya foça olabilir.
    Bugün 2 olta takımı aldım tekne için (polyester kamış) denemem lağzım tek başına zevki olmuyor hadi NADİR bey toplayın tayfalarınızı YÖRÜKEFE nerdesin sesin çıkmıyor
    ÖNEMLİ NOT: Nerede olursa olsun başa beni yazın daimi hazır kıtayım:rolleyes:

17. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Fotoğraflara bakmaya doyamadım. İzmir ve çevresindeki yeni-eski tüm dostlar birarada harika bir gün geçirmiş. İmrenmemek mümkün mü :) Eski arkadaşlarımı fotoğraflardan da olsa görmek, ne güzel... Annelerimiz için de unutulmaz bir anneler günü olduğuna eminim :)

Orada olan herkesi, özellikle de minik balıkçılarımızı kutluyorum. Keyfiniz ve bereketiniz hiç eksilmesin. :)

18. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Bende uzun zamandır siteye pek girememiştim.Bu akşam resimlere bakınca sizlerle sohbet etmeyi çok özlediğimi anladım.Mükemmel bir organizasyon olmuş,katılan herkesin çok mutlu olduğu zaten gözlerinden okunuyor.Bir gün kısmet olursa bende aranızda olmayı çok isterim.
    Resimlerdende olsa eski dostları görmek beni sevindirdi.Darısı benim gibi katılamıyanların başına.

19. HKÖZBİLEN

HKÖZBİLEN çınar Özbilen

Favori Kamış:
    Hepsi
    En İyi Avı:
    6,5 kg balon balığı DAMLATAŞ-ALANYA
    Kardeşim bizede haber verirsen sevinirim

20. HKÖZBİLEN

HKÖZBİLEN çınar Özbilen

Favori Kamış:
    Hepsi
    En İyi Avı: