ABU GARCIA, SPRO, MITCHELL, ALBASTAR, RYOBI ...VE DİĞERLERİ?

Konu, 'Makineler' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Yahu anlamadigim, bu 100kg üzeri baliklar tr sularinda bol mu bu kadar? Öyle bi yaziyosunuz ki eline kamis alan alelade bir sekilde böyle baliklarla mücadeleye girer. Komiklesmeye basliyor tartismalar. Reel hayattan ve sartlardan da bahsedilse...

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Gayet sıkı balık olunca, yüz kg. oluvermiyor abi. 100kg olacak balık, orkinostur, merlindir, büyük beyaz filandır. Ve o stradicle bunları yakalayamazsın, elinde kalır. Kalaması yapışıp öylece kalan aletle 100kg'luk balık avlamaya filan gidilmez.

Sorunda bu değil zaten. Sorun, hiç 100kg'luk balık yakalamamış, hatta belki fotoğraf dışında görmemiş olması muhtemel insanların "amanda bu alet 100kg'luk balığı bile çeker" diyerek şişirmeleri. Hani, en azından yılda bir filan gidip öyle 100, 150 kg balıklar yakalayan biri olursun, böyle balıkların ardında zamanında gezmiş, bunların huyunu tüyünü biliyor olursunda anlarım. Ama hal böyleyken, çıkıp "amanda 100kg'luk balığı bile tutar" demek, ne demek abi, bunu bir söylesene sen asıl?

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bununla gider boğazda istavrit tutarsın, ara sıra lüfer filan tutarsın tamam, kalamayla vs. işin olmaz, idare eder gider.

Ama meselemiz bu değil ki. Meselemiz, birinin çıkıp bu kalama özürlü aletle 100kg balık tutulacağını iddia ederek, markayı yüceltmeye çalışması.

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Sen hiç 40 kilo balık yakaladınmı serdar,balık adamın elinden kamışı alır valla,hadi 40 kiloyu geçtim,20 yada 10 kilo balık tutmuşluğun varmı,ama vinçle filan değil,bayağı spin makinayla...

5. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Ha iste ben de onu anlatmaya çalisiyorum Selim abi. Okyanus kiyisinda safari organizasyonu düzenleyen bir sirketimiz yok ise, makinemiz kullanim alani boyunca kaç kez 30kg üzeri bir balikla karsilasir. Hele ki sirf tuzlu suda avlaniyorsak.

6. furunotr

furunotr Haluk

Sen benim sıkı balık dediğime bakma; 1,5 kg. ve ötesi sıkı balıktır benim için; tabi yakalanınca mal mal gelenlerden bahsetmiyorum... Bu 20 kilo da olur 100 kilo da; veya daha fazlası... O makina 100 kiloluk balığı tutar Serdar'cığım; tutar da tutacak adam lazım...

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    En son geçen (bu değil, bi önceki yaz) sene tutmuştum, hemde Eskihisar'da 40+ kg'luk bir tanesini. Gören millet, "bizi yer bu" diye, sahili terketti, bir daha da gelmedi. Bir adam boyu vardı, herhalde kırk kilo gelir sanıyorum, tartmadım, geri saldım haliyle.

Ve çok gezdik zamanında 100, 200, 300 kg'luk balıkların. Ve 100kg orkinosun tekneyi çekip götürdüğünü de biliriz zaten.

İyide şimdi kabahatli ben miyim? hayatında 100kg balık tutmamış arkadaş, "şimano greyderleri" başlığının altında, kalaması problemli bir makine için "100kg'yu yakalar" diyor. Biz çıkıp, yok artık dediğimizde, güneh bizde oluyor, nasıl iş bu abi?

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=29021

Al, 4. mesaj, 3 senedir orada duruyor, kimse çıkıp bir şey dediği yok. Biz çıkıp bu kadar abartmayın diyoruz diye, kötü adam mı oluyoruz?

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Haluk abi, tutmaz, ne stradic 8000fi, bilmediğimiz bir makine, ned e100kg balık bilmediğimiz balık. Hele o makineye güvenip 100kg balık tutmaya hayatta gidilmez ve gidilmiyorda. O yüzden de zaten yeni modellerini çıkardılar, hoş, onlarda başka problemler çıkardı.

9. furunotr

furunotr Haluk

:D :D :D Üzerine yük bindikçe açılıyor hadisesi tıpkı senin Emblem Pro olayına dönmüş...:D :D :D

10. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Tamamda Roy belki bahsi geçen balık tatlısuda yakalandı,bir yayın rahatlıkla 20/30 kilo gelir,yada şu meşhur doğu anadoludaki şabut balıkları,arkadaşın nerede ve nasıl bir balıkla mücadelesi oldu bilmiyoruz,onun yorumlarından yola çıkarak tartışıyoruz,bence 80lik kafası olan bir balık rahatlıkla 70/100kilo arası balık çeker,kamışı ve misinası iyi ise şayet...

11. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna

Tartışıyoruz Serdar,ne kabahti:) ben seni suçlu filan göstermiyorum,fikirlerimizi söylüyoruz...

12. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Ama gelip bana yükleniyorsun işte, 10 kg balık tuttun mu diye? Velakin orada 100kg tutar bu diyene, hiç ses çıkaran yok.

Sence bu ne, hak mı, adalet mi?

13. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Soru spin makine ile,çıkrık makine ile tutmuşluğun vardır,ona diyeceğim bir şey yok zaten Serdar,azıcıkta takılıyoruz sana Serdar:) alınma öyle her şeye,ben takdir ederim seni,bazen fikir ayrılıklarımız olsada,shimanoda olduğu gibi,o kadarda olacak zaten...

14. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Sanırım burada kişiler, gramlarla kiloları birbirine karıştırdılar.:confused: :confused:

Düşünmek gerek 100 kiloluk bir balığı ve o balığın ilk tepkimesini. :confused: :confused:

Sizce ne kadardır ?:confused: :confused:

300 ?? - 500 ?? - 700 ??:confused: :confused::eek: :eek:

Sonra da elimizde ki 500 gr.lık makinayı sorguluyoruz.:confused: :confused: :laughing: :laughing:

Tabii bu sorgulama o kadar yerindedir ki, bu bile, kişilerin bu makinalardan beklentilerinin ne denli büyük olduğunu gösterir. Bir başka bakış açısıyla, 48 kiloluk bir güreşçiden, + 120 kg.da güreşen bir güreşciyi tuş etmesini beklemek gibi.:D :D

Bakın burada bir video var ve değerlendirin. :confused: :confused:

Tutulan balık ne kadardır ? :confused: :confused:

İşlerini profesyonel olarak yapan kişilerin ekipmanlarını kontrol edin. ( Mutlak en üst malzemelerdir seçtikleri. Yoksa ekmek yiyemezler o işten )

Ve sonrada gelen 60 - 70 kilocuk bir balıkta, o çıkrığın nasıl kolay, neredeyse kendi kendine parmaklarının ucuyla ( ! ) sarıldığını izleyin ve sonrada elimizde ki makinaları yerelim veya eleştirelim.

Adam neredeyse alttan üstten hava kaçıracak.:D :D

Dedim ya beklenti bu.:confused: :confused: Sanki Callanger uzay aracı.hihi hihi

Bu bile güzel.

http://www.youtube.com/watch?v=c6XZKUVXElk

15. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Tevfik abi sen Jeremy wade diye bir şahıs tanıyormusun,işte bu balıkcı...

https://www.google.de/search?q=jere...KaDoLatAbI04GgCw&ved=0CEgQsAQ&biw=768&bih=928

Ben bu balıkcının bütün dizilerini seyrederim,bir keresinde shimano baitrunnerle 45 kiloluk nil levreği tuttu,İzleyenler bilir çoğu avında kulanır bu makinasını.
    Makinada yeterli derecede misina olursa vede kaliteli misina olursa, çoğu makina çeker aslında...

16. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Bu arada Serdarı bayağı kızdırdık galiba,siteden bir çıktı o çıkış,SERDAR takılıyoruz abicim sana,nazımız geçmiyormu bu kadar,tamam senin eşeğin siyah olsun,Ne idda ediyorsunuz kardeşim çekmez o makina 100 kilo falan:D bizde denedik,çekmiyor işte reeling ...

17. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Balık malzemelerinden özellikle makinaydı, kamıştı, misinaydı kılı kırk yarıyorsunuz da bir Allah'ın kulu da demiyor ki, hiç 7 metre boyunda Büyük Beyaz olur mu be birader.

Madem bunlar hep balık uğruna.:)

Ben demiş olayım bari.:eek:

18. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Geçen sene tutmuş olduğum bu balığın, yaklaşık 2 misli diyorsun.:D :D

http://gundem.milliyet.com.tr/fethi...em/gundemdetay/15.03.2011/1364465/default.htm

19. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Wie gross der Weisse Hai tatsächlich werden kann, ist allerdings nicht ganz klar. Die Fachleute sind nämlich überzeugt, dass frühere Berichte von bis zu elf Meter langen Exemplaren unwahr sind. Den Rekord unter denjenigen, welche zuverlässig vermessen wurden, hält ein Weibchen, das 1945 bei Kuba im Karibischen Meer gefangen worden war: Es wies eine Länge von 6,4 Metern auf und wog 3,3 Tonnen. Einigermassen glaubhaft ist ferner der Bericht von einem Weibchen, das sich 1987 vor der südaustralischen Kangaroo-Insel in einem Fischernetz verfangen hatte und zwischen 6,9 und 7 Meter lang war. Im Allgemeinen weisen erwachsene Individuen eine Länge von 4 bis 5 Metern auf und wiegen bis zu zwei Tonnen, wobei die Weibchen im Durchschnitt etwas grösser und schwerer sind als die Männchen.

Alamanca olan bu yazıda kısaca şöyle diyor beyaz köpekbalığı hakkında(""11metre boyunda beyaz olduğu idda edilsede,bilir kişilerin bu rakkama inancı yok,yakalanıp ölçülmüş olan 6,4 metre boyundaki 3,3 ton ağırlığındaki beyaz kubada karibiklerde yakalanmış"ayrıca güneyaustralya Kangaroo adalarında,balıkcı ağlarına 6,9/7 metre boyunda bir balık takılmış,ama ortalama beyaz köpekbalığı boyu 4ile5metre arası oluyor...

20. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Eğer ki, bu Jeremy denen şahıs bu yönde tercih yapabilmişse, bizim tercihlerimizde de bir anormallik olmadığı kesin diye düşünürüm Selim bey. O, 5 lik kullanır, biz, 3 lük. Tek farkımız sadece bu kadardır. Gerisi sadece maharet ve deneyim.

Ama namıssız da güzel balık tutuyor.:D :D Hakkını yememek lazım.:D :D hihi