Akvaryum bölmü....

Konu, 'Genel Konular' kısmında SüperAcemi tarafından paylaşıldı.

1. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    guzel bir akvaryum genelde labirentli baliklar...altin,coliza,mermer,opusen gurami ramirazi,copcu vataz,melek,tricolor...resimdeki melek erkek..black neon lepistes ve bitki..guzel bir tropikal akvaryum...birde sag ve sol koseden ikiser kok kriptokolin uzun ca yaprakli ,,,olsa cok daha guzel gorunur:)paylasim icin tesekkurler yillardir uzak kaldim akvaryumdan...

2. SüperAcemi

SüperAcemi

Favori Kamış:
    Valla olta ile bir kaç kere avlandım.
    En İyi Avı:
    Bir keresinde 4-5 tane istavrit yakalamıştım..Haa birde yengeç...:)
    Abicim desteğin için teşekkürler.İnşallah açılır ben neler ekleyecem neler dur bak...Seninde bilgilerinle ve anlayan daha çok arkadaş var bence süper olur.

Mustafa kardeş sende de var bu işin bilgisi sevgisi ;) hemen nasılda saydın balıkları, bu arada o melek dişi gibi...;) :D :D Desteğin için sağol

3. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Zamannda bende beslemiştimGüzel bi hobi. Fakat amatör balıkçılık forumunda işlenemeyecek kadar ayrıntılı ve geniş bir konu.Şahsen ben amatör olarak tecrübelenmeye çalıştığım balıkçılık konusunda güzel bir ortam olduğu için bu foruma katıldım.Akvaryum işin içine girdiği zaman biraz ana konudan ayrılıyormuşuz gibi geldi bana.Ama açılırsada bi şey demem :)

4. SüperAcemi

SüperAcemi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ama açılırsada bi şey demem

Sağol Barış abi, sadece Akvaryum diye olacak öyle çok teferruatlı değil. Dediğin gibi zaten çoook geniş konu....Zaten dolu akvaryum forumu var ama benim amacım buradaki sevgi saygı, aile ortamı içinde birşeyler paylaşmak, olmazsa olmaz canımız sağolsun ama bayağıda bir istek var.

5. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    sahibine sormak lazim:)gozler hafiften disi gibi bakiyor ama erkek:):rolleyes:

6. SüperAcemi

SüperAcemi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ünisex olmasın?:D :D

7. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    kanka...balık erkek.emin ol.:cool: .ayrıca nabıon?

8. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.

Balık erkek arkadaşım dişisi üstte uç kısımda kaldığından net görülemiyor 1 yıldır yaklaşık 4000 civarında yavrunun babası olmuştu:D :D :D

9. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    bak olay bu dur ibrahim bey sahibi verdi cevabi:)cinsiyet ayriminda kolay kolay sasmam;)

10. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Sizlere ilerleyen zaman içerisinde bilgi birikimlerimi fırsat buldukça aktararak güzel bir paylaşım oluşturabiliriz arkadaşlar.;)

11. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    tabiki burda akvaryumcu arkadaslar olarak bilgilerimizi paylasabilir....ben bugun sunu dusundum...birlikte site arkadaslarina akvaryum baliklarini tanitsak...mesela siz torpikallerden labirentli baliklra kdar olan bolumu resimleriyle ve kisa bilgeriyle verseniz ben ciklitler konusunda,ibrahim bey tetra turleri hakkinda ozkan arkadasimiz etcil turler hakkinda astronot challenger vs...nasil olur??yapalim bu isi??

12. Samet Eryavuz

Samet Eryavuz Samet Eryavuz

Favori Kamış:
    Okuma V system 2.40 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar Cy-40
    bencede guzel olur.bendede var merak.

13. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Aslında güzel olur.Deniz akvaryumu yapmayı düşünüyorum ben.Çünkü envayi türlü balık tutuyorum rengarenk.Küçük diye salıyorum .

14. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    insallah yapicaz arkadaslardan onay gelsin...ben hazirim....

15. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    akdeniz uzerine bir cok akvaryum kurdum...her turlu konuda yardimci olmaya hazirim arkadasim...

16. duman071

duman071 bahattin duman

Favori Kamış:
    o0lta zıpkın yada balık tutmak için gerekli her şey
    En İyi Avı:
    kuzu 24 kilo , kızılırmak yayını 23 kg
    beta

bende beta var akvaryum haricin de nasıl yavru alabilirim çift ler ikiside köpürmeye başladı fakat dişi erkeğe saldırıyor kuyruktan küçük parcalar alıyor ne yapmalıyım
    şimdiden teşekkürler

17. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    bahattin bey 20-30 cm lik bir akvaryuma veya o olculerde plastik seffaf bir kap icine baliklarin bulundugu suyu koyun veyahut taze su koyup az bir 1-2 cay kasigi kaya tuzu atip 4-5 gun beklemeye alin ama bu sure icinde bu suyu kucuk bir motorla filtre edin ve havalandirin...akvaryumuzda veya fanusunuzdaki dinlenmis suya once erkek baligi koyun akvaryum veya kullanacaginiz tank 20 cm yuksekligi pek gecmesin..erkek baligi koyduktan sonra disi baligida erkek baligin gorebilcegi bir sekilde baska bir tankta muhafaza edin..erkek su ustunu kopukle doldurmaya baslayinca disi baligi yanina salin yanliz disi baligin hayvar dolu olduguna dikkat edin yani karni cok siskin olmali...cunku erkek balik disiyi havyara hazir edip yumurtlatmak icin surekli disinin karin bolgelerine vururak disiyi zorlar ve yuzgeclerini isirarak disiyi yipratir..ve bir cok zaman disi balik olur..her sey yolunda olursa erkek disiyi yuzeye kopuklerin oldugu alana ceker bu islemi disi baligi govdesine dayayip ters cevirerek kopuge yanasir...disi yumurtalari dokerken erkekde doller..yumurtlama isleminden sonra disi balik tanktan cikarilir..ve 3 gun yavrular cikana kadar erkek balik yumurtalara oksjen vererek yuzgecleriyle ve yere dusen yumurtalari kopuge yerlestirrek babaligini yapar...bu sure icinde tanktaki isi sabit tutulmalidir etrafina strafor yerlestirerek ve ust kisma kismi olarak isi sabitlenebilir..eger 1-2c isi oynarsa yumurtalar mantar kapip beyazlasacak ve yavrular olecektir..yavrular yumurtadan cikinca erkek balikta tanktan cikarilir..yavru baliklar ilk 2-3 gun kairnlarinda bulunun yumurta sarisi ile beslenir ve daha sonra siz iyice haslanmis bir yumurtanin sarisini mercimek buyuklugunde her gun suyun icine ezerek yemliyebilirsiniz..yumurta sarisi suda infusaria larvalarini olusturur ve yavrular bunlarla beslenir veyahut kucuk bir parca muz kabugu olabilri bu islem icin yanliz muz kabugu curumeye basladikca akvaryumdan alinmalidir...eger temin edebilirseniz 2- haftalik surec sonu artemia salina larvasi verebilirsiniz..pakette yumurta olarak satilir ve tuzlu suda hava yani oksijenle larvalar yumurtadan cikar bir bezle suserek larvalari yavrulara yedirirseniz daha saglikli ve hizli buyurler...2 haftalik curec sonu her gun bir parmak su tazelenir tankta..ve yavrular cm e yaklasinca erkek ve disiler ayri tanklara alinarak baliklar boylandirilir...
    atlamis olabilirim cunku 5-6 yildir beta uretmedim akvaryumdan uzagim..ama isinize yaracagina inaniyorum...
    saygilarimla

18. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    ok kanka.sen iste yeterki..bende elimden ne geliyorsa yaparımm...

19. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    diger arkadaslari bekliyelim bakalim bildigin uzere cesit binlerce bu yuzden herkez bir gurub uyelerini tanitirsa burasi cok guzel bir bilgi edinmis olacak ve akvaryum kurmak isteyen veya akvaryumu olan insanlar bu adresten faydalanabilecek....

20. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    evet arkadaslar...katılım yapmak isteyenleri bekliyoruz..