Amasya Derinöz Baraj Gölü ve Alabalıklar

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında rüzgar2 tarafından paylaşıldı.

1. Arkadaşlar konu iyice dağıldı, artık uzatmasanız diyorum.

Arkadaşlar biribirinizi üzmeyelim, bu forumda konuşacak çok konularınız olacak aranızda kırgınlık yapmaya gerek yok... Lütfen.

2. rüzgar2

rüzgar2

Katılıyorum...

3. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum o kadar çok ki
    Sakin olmak lazım

Sevgili arkadaşlarım içen içer içmeyen içmez yani burada sorun çıkartacak birşey yok sorun ancak içen yada içmeyenin diğerine müdahil olmasıyla oluşur.O nedenle müdahil olabilecek durumlardan kaçınalım.
    Bir sayfaya balık konulu fotograf koyarken tutulan balığın boyutlarını belirlemek için standart ölçülü nesneler konur,bu seçimlerimizde küçükleri özendirecek nesneler doğru seçimler değildir günde 2 paket sigara içmeme ragmen agzımda siğara ile çekilmiş bir resmimi koymak istemem hoş durmuyor.

Amasyalı dostlarım çok şanslısınız yeni kuşak olarak hayatımın neredeyse yarısı (12 yıl iş hayatı amasyada) çocukluğumun yaz tatilleri Amasyada geçti biz ancak yeşilırmak ve tersakanda birkaç balık tutulabiliyordu daha sonra yedikırla balık tutmanın zevkini aldım (artık balık çok azalmış :((( ) 1992 yılında işim geregi ayrıldığım güzel insanların kenti olan Amasya da bir çok gölet yapıldı ve sizler en yakın ziyere de bile balık tutabiliyorsunuz inşallah bir gün hep birlikte bir derinöz yaparız, sizleri okumak bile beni mutlu etti.

4. rüzgar2

rüzgar2

4 saatlik bir yolda olduğunuzu ben de sizde biliyoruz...tek yapmanız gereken buraya gelmek gerisini bize bırakın....emin olun içtenlikle söylüyorum gelin misafirimiz olun...amasya yı eminimki özlemişsinizdir....hele derinözü görün ve alabalık avlayın herhafta gelmek istersiniz...selamlar....

5. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Sami kardeş sadece Pasha abimizi mi davet ediyorsun?Ben Amasya'yı ve etrafındaki göletleri(özellikle Borabay'ı)çok merak ediyorum hiç alabalık tutmadım ama Amasya'lılar veya ferdi olarak bir organizasyon yaparsan seve seve katılırım.Birde Borabay hakkında bildiklerini yazarsan çok sevinirim.Teşekkürler.

6. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum o kadar çok ki
    Borabay

Sevgili Bülent kardeşim 37-2 sirkülerle borabay tamamen yasaklanan sular içine girmiştir.Borabay gölü bence ülkemizin en güzel göllerinden biridir Amasya ya 63 km uzaklıkta olup taşova yoluyla gölbeyli kasabasından geçerek gidilir benim gittiğim zaman(yaklaşık 10 yıl önce) il özel idaresine bağlı bungalow evler vardı onlarda kalınabilir yada uygun donanım varsa çadırda kalabilirsiniz.

7. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Sevgili Pasha ağabeyciğim bir arkadaşımdan duymuştum doğa harikası olduğunu ve olta balıkçılığı yapıldığını.Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

8. rüzgar2

rüzgar2

9. rüzgar2

rüzgar2

10. ntstar

ntstar

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 3 KG
    Sami çok güzel fotolar:D

11. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Tebrikler çok güzel bir av olmuş. Son gönderdiğin fotoğraflarda nefis.

12. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Sami abi fotolar mükemmel:D

13. rüzgar2

rüzgar2

Gerçekten fotolarda güzeldir Boraboy gölü de ;) ......Herkese kapımız açıktır...Misafirimiz olun gelin...Hep beraber gezeriz...Amasya yı bilmiyen varsa görsün derim...Çok ama çok orjinal bir ildir.....Gezi programında olması gereken bir yerdir...

14. rüzgar2

rüzgar2

Çok teşekkür ederim..Yolun düşerse bana ulaş....Ben yarın oradayım...(Samsun da)

15. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Teklifin için sağol Sami abi Amasya'ya yolumuz düşerse uğrarız.:D

Esen kalın:)

16. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    toprak abim ve babamin meslektasi

abiii yahu herkezler sana misafir olmak istiyor ama bu kadar misafir sana cok gelir,gel paylasalim abi misafirleri bu arada borabay gölüde cok güzel görünüyo izinde cok izgara yaptim abi orda ,ben amasyada olmasamda ev halki orda misafirlere bakar abi ,irtibati ilerletelim saygilar-bu arada zahmet olmazsa barajin yerini bi tarif etsen kabataslak abi yada kroki filan simdiden saol

Son düzenleme: 8 Eylül 2006
  17. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    saygi ve sevgi

bisey daha yaziyim dedim lütfen seviyeli olaalim arkadaslar yazilarimizda sevgi ve saygi ana konu olsun,özelliklede fikirler ve yasam felsefesi hakkinda LÜTFEN diyorum,icen icmeyene -icmeyende icene saygida bulunsun

18. rüzgar2

rüzgar2

teşekkürler arkadaşım çok ince düşüncelisin....sen amasyalıları iyi tanırsın misafir onları korkutmaz...

19. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    su barajin yerini bi tarif etsene herii ögretmenim

ne demek Sami Abi basimizla beraber bizim millet misafiri oturtmaya yer bulamaz nerde daha rahat ettirecegini sasirir....dedem derki misafir evin bereketidir yavrum,kapini her calani hizir a.s bil,,, yahu Sami Abi sen su barajin yerini bi tarif etsene yada bi kroki filan canini yerim nooolug heriii....:D

20. rüzgar2

rüzgar2

kapaklı orman dinlenme tesisilerinin 15 km.yukarısında....sen beni bul ben seni oraya götürürüm...;)