Bafra-Derbent Barajı'nda levrek avı...

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında tolkien tarafından paylaşıldı.

1. suphanaktas

suphanaktas

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4 kilo

arkadaşım tek kelime söylemek istiyorum helaaaaaaal olsun ağzına sağlık valla kesinlikle haklısın.

2. aktekke

aktekke

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    gerçekten cok ıyı tebrıkler bu sene az cıkıyor daha oncekı senelerde daha cok levrek cıkıyodu bu sene ben toplam bu kadar tutamadım

3. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Daha önceki yılları bilemiyorum. Çünkü 1 yıldır Bafra'dayım. Ama buradakiler de aynı şeyi söylüyor. Daha önce sazan da alabalık da levrek de bolmuş. Son yıllarda azalmışlar.

Nedenlerini tahmin edebiliyorum tabi; kuralsız avlananlar oldukça fazla. Ve bir de insanlar tarafından göle bırakılan gambusya (Gambusia affinis affinis) balıkları... Bu gambusyaları gölden bir şekilde temizledik. Yani en azından bir 7-8 aydır gölde 1 tane bile gambusya göremedim. Yakalanan en son örnekler, evimdeki akvaryumlarımdan birinde.

Saygılarımla...

4. DR_BLOoD

DR_BLOoD

tebrikler abi gerçektende güzel balıklar yakalamışın bunların tadıda harika kılçıkta yok atarsın artık tavaya yemeye dolayamzsın ben daha hiç gitmedim testere avına (levrek) ama gitsem eminim bir bukadarda ben yakalardım ben yem olarak çanlı yem kulandım için ama kurallar işte biz sınırın dışına çıkmıyoruz kurallara uyoruz formu okudumda okadar kızmana gerek yok aslında baştan anlatsan güzel güzel kimse bir şey diyemezdi sen kurallara uymuşun takma kafana herşeyi hemen kızma böyle hellal olsun abi ellerine salık tebrikler by ...

5. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    harika baliklar iyi av olmus tebrikler