Bakınız şu işe.......!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Suatreis tarafından paylaşıldı.

1. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Ben tiriviriyi bilmiyorum

Bodi helal olsun,bu tiriviri gercekten ben oradayken yoktu,burda dunya kadar insana sordum kimse bilmiyor,ama Ruslar biliyor arkadasim,4 gun once gördum,tam caglayanin altinda cok kötu koydum ona,onun arkasi gelecek ona.Dedigim gibi dunyayi biliyorum da bu tiriviri olayini sizlerden ögrendim,diyecegim Ruslarda biliyor.Rastgele

2. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    suat harikasın çok iyi bir iş başarmışsın, kutlarım.

3. Suatreis

Suatreis

sağolun dostlar,

sizlerin de desteği ile eylemlerim sürecektir.:D

4. simendifer

simendifer Sennur

Hepimizin eylemleri sürecek Suat, merak etme :p Sonuna kadar arkandayız arkadaşım :p İyi bir iş başardın :rolleyes: Şimdi seni tutamayız da artık, her dükkana girer bir çay içersin :D Bahane hazır nasıl olsa :p Tırıvırı toplayacaksın :p

5. Suatreis

Suatreis

bak işin o tarafı hiç aklıma gelmemişti.

buyrun arkadaşlar, tırıvırı toplamaya gidiyoz. çaylar benden... :)

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Cani gönülden kutlarim Suatreis, mücadelesiz bir sey kazanilmiyor buda bir gercek. Keske o illeti hic getirmeselerdi ama olan olmus, artik bundan sonra yapilacaklar önemli elbte. Herkesi Suat kadar duyarli olmaya davet ediyorum müsadenizle. Bende bir arastirma yaptim, buralardada o nesneyi taniyan bilen satan cikmadi. Umarim en kisa srede diger bayilerde bu konuda gerekenleri yaparlar. Ummaktan öte cani gönülden diliyorum.

Saygilar.

7. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    abi çok güzel ya sevindim valla boyle güzel haberlere muhtacız bide kışın şu galatadakilere el atsak güzel olurdu hani

8. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    suat reis
    sizi tebrik ederim.Ayrıca Eskişehir valiliği nezdinde satışın yasaklanması konusunda bende girişimlerde bulundum.inşallah şehrimizde de yasaklanır.Yaklaşık bir ay önce zemzemiye göletinde 5 yaşındaki kızıma aldığım makarlı olta ile balık tutmayı öğretirken tırıvırı kullanıldığını gördüm ve jandarmaya haber verdim ancak ilgilenen olmadı.çıldırdım.
    Eskişehirli arkadaşlar haydi

9. Spider

Spider Mert Eren

2 hikaye de benden

Olay 1
    Saat sabah 04:15 ve Eryaman Susuz gölünde balık tutuyorum. 4-5 hafta önce.
    Baktım 2 keriz (pardon) tırıvırı atıyor. Hemen güvenliğe haber verdik.
    Tabi anlamadılar. 1 saat Tırıvırı ve zararları hakkında bilgi verdik. Daha sonra da yasak maddesini açıkladık. Artık o 2 arkadaş gölete giremiyor. Çünkü dün gece de susuz göletinin amiri ile konuyu paylaştım yeniden.

Olay 2

2 gün önce akşam gittim yine susuz gölüne. kocaman bir kalabalık geldi iskeleye. Gruptaki bayanlardan biri (!) tırıvırı atmak lazım aslında bak nasıl yakalanır dedi !!!.. bize değil.. kendi aralarında konuşuyorlar.

Hiç istifimi bozmadım. Kimin turuvuru dediğini sordum. Bayan balık uzmanı gibi atladı. Ben de yukarıdaki örnekte olduğu gibi tüm detayları anlattım. Sonra tüm gruptan sesler yükselmeye başladı. Aslında balık işinden anlamazlarmış da... sadece duymuşlar da.. vs vs vs

umarım işe yaramıştır..

10. simendifer

simendifer Sennur

son dakika

Arkadaşlar,

Az önce Suatreis'den gelen haberi sizlere aktarmak istedim ;

Kendisinin tırıvırı satışının yasaklanmasıyla ilgili bir girişimi vardı biliyorsunuz... Sabah kaymakamlıktan aramış ve girişiminden haberdar olduklarını ve tırıvırının yasaklanacağını, Vali beyin de bu yasağın kesinleştirileceğini bildirmek için kendisiyle görüşmek istediğini bildirmişler. Ayrıca vali bey tırıvırı hakkında kendisinden geniş bilgi de almak istiyormuş. Yani arkadaşlar, Silivri ilçesinde tırıvırı satışı valilik tarafından kesin olarak yasaklanıyor. Bilginize :)

Suatreis, bu girişiminden ve elde ettiğin başarıdan ötürü seni can-ı gönülden kutluyorum, var ol... :)

11. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN
    Helal olsun suat reis buyuksun cabandan dolayı tebrik ederim...............

12. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Ben bunun yüzünden çok ucuz ve kaliteli ürünler satan malzemecimi değiştirdim adam tezgahın altını kaldırdı. 5-6 çuval tırıvırı deli olacaktım güzellikle açıklamaya çalıştım bu sizin zararınıza şunu 1 YTL satıyorsunuz yakalansanız cezasıda var ama bakın ben 3 haftadır her cuma geliyor ve minimum 100-150 YTL alışveriş yapıyorum. Benim gibi müşterileriniz olsa insanı bu tip ava alıştırsanız bir daha tırıvırı satmazsınız değilmi ?

Oda bana "Abi farkındayız ama senin gibi müşteri nerede" dedi adam hazır oltalardan tanesi 1,5 YTL geliyor alıyor gidiyor birde mısır alıyor bu şekilde ava çıkıyor tutamayınca mecburen bunlara düşüyor dedi...

13. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Öncelikle bu azminden ve basarisindan dolayi Suat i cani gönülden kutlarim.

Bence cok cok büyük bir is basarmis.

isin kötü yani ben Tiriviri nin tüm ülkede zaten yasak oldugunu saniyordum ya :(

Bu nasil celiskidir, kullanimi yasak ama satisi serbest. Biri aklima mukkayyet olsun.

14. Sevgili Kardeşimizin duyarlığı ve gösterliği çabalardan için kendisini yürekten kutluyorum...

15. balıkçıl

balıkçıl

reisliğin hakkını verdin helal olsun sana suat reis.

16. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    suatreis gibilerden fazla kalmadı çanakkalede şehit düştüler. yürü kim tutar seni reis.

17. balıkçıl

balıkçıl

aceleci olmamanın faydası.ya bu kişi teşhir edilseydi.kırıcı ve üzücü bir olay olurdu.iyikide böyle olmuş.

18. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşlar tırıvırı bulundurulması satılması yada kullanılması tüm yurt çapında yasaktır. Eğer kullanıldığını görüyorsanız-ki görüyorsanız- ya da satıldığı yerleri biliyorsanız-ki bunu da biliyorsunuz- bağlı bulunduğunuz valiliklerin bilgi edinme birimlerine aşağıdaki yazının sayısını ve tarihini ve birazda içeriğini belirterek başvurun. Böyle bir genelge varken niçin bu malzemelrinin kullanımına müdahale edilmediğini, bu malzemelerin neden satışının engellenmediğini ve şimdiye kadar yapılan kontrollerin neler olduğunu bu kontrollerde hangi cezaların kesildiğini ve ne gibi yasal yaptırımlar uygulandığını, eğer kontrol yapılmadıysa neden yapılmadığını ve kontroıl etmekle görevli olan kişilerin bu görevlerini yerine getirmedikleri için hangi cezaya çarptırılacaklarını sorun. İnanın bana sonuç beklediğinizden farklı olacaktır. Ben denedim ve gayet güzel ilgi ve alaka gördüm. Denemesi bedava.
    Rasgele der' den alınmıştır. Eğer kuralara aykırıysa silebilirsiniz.
    Yazının dağıtımına bakın 81 il valiliğine ve bilgisine bakın derneklere. Kimse haberim yok diyemez.

Son düzenleme: 17 Ekim 2006
  19. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bakiniz yanlis hatirlamiyormusum bende. Cünki bende yurt genelinde satisinin da yasak oldugunu biliyordum.

Burda konu sadece denetimsizlik sanirim. :( her zaman oldugu gibi.

20. simendifer

simendifer Sennur

Mehmet, kullanımı yasak ancak satışı yasak değil diye biliyorum. Bu nedenle de İçişleri bakanlığı böyle bir genelge çıkarmış zaten. Yazının sonunda da "satışı hakkında hassasiyet gösterilmesini" rica etmişler farkındaysanız. Ben satış yasağı hakkında kanuni bir madde bulamadım, şayet varsa burada yayınlayalım ben bulamamış olabilirim çünkü. Kullanımı yasaksa doğal olarak satışı da yasak olmalı elbette ama hep söylerim ya paradokslar ülkesindeyiz diye. Bunun için yardımınızı rica edeceğim. İşimizi çok daha kolaylaştırır çünkü böyle bir kanun maddesi. Bulabilirseniz, kanun maddesini buraya ekleyin arkadaşlar. Bu arada belge için de ayrıca teşekkürler Mehmet, kullanmak isteyecekler olacaktır eminim ;)