Balik tutmak ve öldürülmesi ..almanyadaki kurallar

Konu, 'Tebliğler' kısmında berlinli tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Bak canım kardeşim..İki mesajını alt alta koydumki..ne dediğini daha iyi anlayasın diye..;)

bir hayvana 8sn hafızası var diye istediğimizi yapma hakkınıda kim veriyor..

Can bu kardeşim..hayvanda olsa,bitkide olsa,insanda olsa..Eziyet etmek olmaz.

2. [​IMG]

Baliklarin kalbi 6 numara ile isaretlenen yerdir(6- Herz),baliklarin büyüklügüne yada kücüklügüne bakilmaz hep ayni yerdedir.

3. jonathandavis

jonathandavis Cem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    700gr çupra 1.4kg dülger balıgı
    ben diyorum size hep trofeleri koyuyonuz siteye sonra dışardan biri geliyo bakıyo diyoki öldürmüyonuzmu bu balıkları. walla ne yalan merak ettim şimdi ben balığı 300 metreden çekiyom şimdi bazen hızlı çekiyom bi bakıyom balık vurgun yemiş almanyada eğitimde buna karşıda bişey varmı yani yok hızlı dolamayın balık vurgun yemesin felan ?

4. balikx

balikx Doğuş

güzel bir konuya değinmişsin. eğitim şart.

5. ertürk

ertürk ertürk

istanbulda kurban bayramaındaki rezilikleri görüyoruz müslümanlık bumudur toplumumuzda insalıktan nasibini alamayan okadar insan varki bu canım ülkeyi bu hale getirdiler yazıklar olsun kurtarıcımız GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 'ün kemikleri sızlıyor bu ülkeyi bize emanet etti ve durum ortada

6. cemal doğan

cemal doğan cemal doğan

Bu konuya ancak şu fıkra cevap olur.
    Bir adam ölmüş cehenneme gitmiş,zebani ona cehennemi gezdirmeye başlamış.
    Altında kocaman ateşler yanan,dev gibi kazanların içinde insanlar haykırarak kafalarını dışarı çıkarıyor,kazanın başındaki zebanilerde kafasını çıkaranları sopayla vurarak geri yolluyor.
    Adam bakmış;sondaki kazanın başında kimse yok. zebaniye;bu kazanın başında niye kimse yok?demiş.
    Zebani;o kazanda türkler var demiş, zaten çıkmak isteyeni alttan çekerler.
    .........
    Biz kendimizi beğenmiyoruzki; eller beğensin.
    Her türlü devletsel hatalarına karşın.
    TÜRK milleti hala dünyanın en büyük milletidir.

Son düzenleme: 11 Haziran 2009
  7. GökhanA28

GökhanA28 gökhan

Arkadaslar almanyadan katilan arkadasa biraz olsun hak verelim ben Giresunluyum 20 sene önce bizim derelerde kirmizi benek alabalik cirit atardi sürü halinde gezerlerdi dedemde anlatirdi nasil avlandiklarini ama simdi ne oldu mayalik bile yok artik sagolsunlar tabiki bunlar sadece yanlis avlanmadan kaynaklanmadi, simdi balik yok. denizede gelince önceden kara denizde kac cesit balik vardi simdi kac cesit var deniz kenarlari pislikten gecilmiyo hanginiz deniz kenarinda yada kayikta yemek yiyipte cöpünü toplayip cöp kutusuna attiniz yada yasak olan zamanlarda balik tutmadiniz bende Almanyada yasiyorum 8 yil oldu buraya geleli keske bunlarin yaptigi kurallarin yarisini uygulasak biz insan olarak kural TÜRKIYE´de de var ama kim uyguluyo ben Türkiyede ögrendigim baligin boynunu kirarsin elini sokarsin agzina boynunu kirarsin balik ölür almanlarda basina vurun ölsün diyo ama hangisi dogrudur bilemem benim dedigim kurallara uyalim yeterince katlettik balik neslini SAYGILAR............

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Haziran 2009
  8. xaupau

xaupau Hayri Canyakmaz

Ben denize çöpümü atmam. Doğaya da atmam.Pikniğe giderim toplarım çöpleri doğru çöpe. Hiç yasak avda yapmadım. Sezonunda ve sayısında. Böyle tanıdığım birsürüde insan var. Hata yapanlarıda kendimiz uyarıyoruz zaten. Ama siz Almanya'da yaşadığınız için, tüm Türkleri bir sanıyorsunuz. Hiç kural tanımaz , uygulamaz, çöp atar, kirletir, hayvan hakkı nedir bilmez diye düşünüyorsunuz. Yazık gerçekten yazık.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Haziran 2009
  9. cemal doğan

cemal doğan cemal doğan

Fokları başına kazmayla vurarak öldüren Türklermi?
    Balinaları en vahşi şekilde öldüren Türklermi?
    Kürkünün kaliteli olması için tilkiyi,vizonu canlı,canlı yüzen Türklermi?
    Hayvanları canlı canlı yiyen Türklermi?
    Kabuklu deniz canlılarını canlı olarak haşlamayı Türklermi buldu?
    ...................
    Tamam biz Türklerin; kurallar ve kaideler konusunda bir aymazlığı var, bunu kabul etmemek safdillik olur.
    Ama şu yukarda saydığım ve daha yüzlerce örnekle çoğaltılabilecek olayları Türkler yapsaydı, ne barbarlık kalırdı ne vahşilik.
    Eksiklerimizi toplumca tartışıp doğruyu bulmak güzel.
    Ama her fırsatta, kendi ırkını aşağılamayı marifet saymak ne kadar doğru?

10. EMRE FISHING

EMRE FISHING Emre Üsel

Favori Kamış:
    MICHELL Privilege
    Favori Makine:
    MITCHELL Armada Pro 6500
    En İyi Avı:
    BERNA'm
    Sayın berlinli, biz çok şükür Atatürkçü düşünen bir TÜRK ve Peygamber Efendimizin izinde olmaya çalışan bir MÜSLÜMAN ız... Kurbanımızı Allah için keser, fakirimizi sevindirir ve dinimizi de sürdürürüz, çağımızı da M.Kemal izinde ilim ve bilim geliştirmeyi hayat felsefesi bilerek atlıyoruz. Kökeninizi bilmem, fakat çağ atlamayı sadece eşekten inip arabaya binmek olarak gördüğünüz kesin.. Yani tam bir alman gibi... O yüzden eğer hala bu forumda barınıyorsanız, yok balıkların kafasına vurmakmış bilmemneymiş gibi şeyleri bir kenara bırakın ve kendi kafanıza şöyle bir vurarak bir abdest alıp Kur-an okuyun, tabi anlayacağınız dilde... O zaman belki şaşkınlıkla baktığınız ve anlam veremediğiniz kurban bayramının anlamını anlarsınız...

Buradan gurbetçilerimize de seslenmek istiyorum...

Lütfen aslını ve dinini bilmeyen bie gençlik yetiştirmeyin, sonra soykırım yapan bir milletin savunucusu olup dininin gerektirdiği farzlara şaşkınlıkla bakarak TÜRK milletine insaniyet dersi vermeye çalışıyorlar yok balığın kafasına vurun yazık diye....

Bağışlayıcı Rabbim hamsinin kafasına vurmadığım için belki beni affeder ama onun yoluna kurban edilen bir koyunun avukatlığını yapan ve kurban eylemine anlam veremeyen bir almanı affeder mi onu da Rabbim bilir....

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.