Beni bu forumlar mahvetti

Konu, 'Kamışlar' kısmında makca tarafından paylaşıldı.

1. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    İkinizinde yaşı 53 :) bu tesadüf olmayabilir :)

2. excellentace

excellentace Mehmet

Favori Kamış:
    Procatch carbospin ultra-240 15-40gr, DAM Spezi composite telesurf 100-250gr
    Favori Makine:
    Okuma trio 30s, Okuma raw II 65
    En İyi Avı:
    Çupra, ağırlığını tartma imkanım yoktu.Kuyruğu orta parmağımdayken ağzı dirseğimi geçiyordu.
    Abi aynı dertten muzdaripim :) En son siparişim bir kaç saat önce teslim edildi :D ikinci okuma raw 2 ve 4. shimano kamısda bunlara dahil :D:D taksitler bitsin sonra balığa da çıkar raporları sıralarız ins..

3. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Arkadaşlar iyi temennileriniz için çok teşekkür ederim.
    Dilerim Allah istediğininiz tüm malzemeyi sizede versin.
    benim gibi koyacak yer bulamayın.

4. 4443

4443

Sanırım hepimiz aynı durumdan müzdaripiz :)

5. furunotr

furunotr Haluk

:) :) :) :)

Yazıdaki imla hataları v.s. giderildikten sonra İbret-i alem için üste alınıp sabitlenmesini öneriyorum :) :) :)

6. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    ayrıca foruma yeni üyelere de kıssadan hisse okutturulması gerekir bence..

7. narmanzade

narmanzade MUSTAFA

Bu gün üsküdar da dolaştım marketleri, sonunda 1.000 tl lik kamış ve makineye karar verdim, ancak bende ki karta taksit olmuyormuş, hanımın kartı almak için eve geldim forumu açtım, sizin yazınızı okuyunca bi duraksadım, Allah hepimize akıl! fikir! versin :)

8. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Mustafa abi sen bu yazının bir çıktısını alıp cüzdana koy markete girmeden okur öyle girersin :)

9. narmanzade

narmanzade MUSTAFA

10. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    evetttt :D

bu yazıyı kaçırmıştım Mehmet abi uyardı okudum hemen :D

Şimdi olay aynen şöyle gelişiyor, Mehmet abi gidip beğeniyor alıyor. Sonra Tarabya sahile getiriyor o güzel makina kamışları :) Hemen ben misina sarıyorum makinalara, kamışlara monte edip tek tek farklı ağırlıklarla deniyorum :D

Hatta Amerika'dan gelen örgüleri, makinaları değiştire değiştire deniyoruz. Artık bu kadar malzeme arasından en iyi takıma karar verdik sanıyorum. :) mrsparkle :laughing:

Son testlerde Mehmet abinin getirdiği İtalcanna Vertigo'nun kamçı eşliğindeki sesi ile üzerindeki Daiwa Saltiga Surf'un bu yükler beni kesmez edasına hasta oldum :D :thumb:

Bende durduramıyorum kendimi artık devamlı Amerika'dan sipariş, yeni kamış makinalar örgüler. Biri bizi durdursun hihi

11. YEKTA

YEKTA YEKTA

En İyi Avı:
    2,5 kırlangıç
    gözden çıkardığınız kullanmadığınız takımlar varsa sıfırını almaktansa talip olabilirim abi para yurt dışına gitmesin

12. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Yekta kardeşim daha takımların çoğunu kullanacak zaman bulamadım.
    Malzemelerin hepsi yeni.Onun için daha gözden çıkardığım malzeme yok.

13. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Mehmet

Durumumuz benimkisi biraz daha abartılı olsada benzer.

Ancak unutmaki insan en sevdiğiyle,duyduğu sevgi azalmayanınla birlikte yatar.

Yatağımın iki köşesi onlarca kamışla dolu.Uyurken dahi kimi zaman başımı onların arasına sokmuş buluyorum kendimi.

Peki onlarsız bu ıssızda ne yapardım.

Balığa hergün çıkmak hava muhalefeti nedeniyle mümkün değil.Ben böylesine günlerde bu can arkadaşlarımla pekde güzel vakit geçiriyorum.

Yoksa burada günler uzun,kimi zaman can sıkıcı ve bezdirici olabiliyor.

Baksanıza 10 senedir buradayım.Bu ne sevgidirki halende eksilmeden devam etmektedir.

Sevgimle kal

14. seawolf41

seawolf41 murat denizeri

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance AX 4.20 170 GR. Surf Kamış
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 XSB
    En İyi Avı:
    Karamürsel, 1982 yılında tekne ile kaşık yaparak 51 cm kofana. Tekneye yardımsız alamamıştım.
    Sonuçta gelinen nokta şu oluyor;

Diyelim ki bu sabah at-çek için niyetlendim... Acaba hangi kandırıcıları alsam yanıma? Daiwa'lar kesin gelecek benimle. Ama bu durumda İma'ların günahı ne? Sasuke mi? yoksa Komomo mu? Pugachev kobraları kesin almam lazım yanıma? Peki ya maxrap'lere şans vermeden olur mu? İçim rahat etmez... Ancak, dueller de olmazsa olmazlarımdan... Offff strike pro'lar oradan beni yiyecekmiş gibi bakıyor gözümün içine... River2sea'ler de burada, al beni al beni diye bağırmakta... Bu sırada aklıma yo-zuri'lerimden birine geçen akşam aldığım vuruş geliyor... Ama çantam bunların hepsini alacak kadar büyük değil ki. Hepsini denemeye kalksam 24 saat yetmez. Oysa işe gitmem lazım. Üzülerek en beğendiklerimden 20-25 tanesini alıyorum yanıma. Evlatlarım gibi hepsi. Geride bırakırken onları içim buruluyor.

Bu seferde kamışlar gözüme takılıyor... Okuma 2.40 mı? yoksa yasei red seabass 2.70 mi? Ama catana 2.40'ımı da çok severek kullanıyorum.... Yahu ne kadar zor karar vermek... 2 tanesine karar verip alıyorum yanıma...

Şimdi sıra makine ve misina seçimine geldi. 25'lik kafa mı? 30'luk kafa mı? yoksa 40'lık kafa mı? Kafayı yememek mümkün değil. Peki ya hangi misinayı yada ipi kullanayım bugün? İyisi mi hepsini al yanına, merada karar verirsin diyorum kendime.

Netice de bir eşşek yükü ile gidilir meraya... Tak çıkar, At-çek, sök tak, değiştir, değiştir ve yine değiştir....Hızlıca ve hiç yorulmadan... Yoğun bakım doktoru edasıyla anında verilen çok net kararlar. Sonrasında eve dönüş. Tüm kullandıklarımın tatlı su ile yıkanması, kurulanması ve diğer kardeşlerin yanına yerleştirilmesi faslı... süpermen hızı ile duş ve kahvaltı. Ardından koş işe vaktinde yetişmek telaşıyla. Akşamı zor et işyerinde. Akşam yine aynı kararsızlıklar ve telaş..

Ancak, herşeye rağmen öyle tatlı ki. Öyle dinlendirici, huzur verici ve heyecanlı ki. Galiba gönül vermiş olduğumuz şey bunların bir bütünü...

Ne dersiniz?

15. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Sayın Vedat abi
    Bendeki malzemeler seninkiler yanında devede kulak kalır.
    Her malzeme alışımda senin daha önce söylediğin bir söz aklıma gelir.
    Bu söz çok doğrudur.En azından benim için.
    "Bu kadar çok malzeme almamızın ve onlarla vakit geçirmemizin nedeni çoçukluğumuzdaki oyuncak yoksunluğumuzun dışa vurumudur"
    Sağlıcakla kal Vedat abi

16. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Çok doğru yazmışşın.
    Birde tatile gitme faslı var.Bu durumda malzeme sayısı bayağı artar.
    Onu al bunu bırak,yeni malzeme al,Bavullarda var.Bot motor cabası.arabaya sığmaz,Malzeme bırakmak içinden gelmez.Malzeme seçimi bir hafta önceden başlar,Gittiğin yerde ne balık var,nasıl yakalanır,Yine forumlar devreye girer,Gittiğin yerde insanlar malzemelere bakıp seni seyyar malzemeci zanneder.birde balık yakalayamazsan dalga geçerler.

"Ancak, herşeye rağmen öyle tatlı ki. Öyle dinlendirici, huzur verici ve heyecanlı ki. Galiba gönül vermiş olduğumuz şey bunların bir bütünü.."

17. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Doğru söze ne denir.

İyiki böylesine bir sevdamız,tutkumuz var.

Yaş 65 haldende aynı heyecan ve keyfle sürmekte,

Aynısını sürdürmenize devam etmeniizi diliyorum.

Sevgiler

18. seawolf41

seawolf41 murat denizeri

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 XSB
    En İyi Avı:
    Karamürsel, 1982 yılında tekne ile kaşık yaparak 51 cm kofana. Tekneye yardımsız alamamıştım.
    Mehmet Bey,

Hatta bir adım ötesi... gidilecek yer google earth ile incelenir. Azmak başları tespit edilir. Deniz haritaları da dahil olmak üzere kıyı zemin yapısına kadar incelenir. Limanlar, mendirekler, balıkçı barınakları harita üzerinde incelenir. Bu konuda av raporları taranır. Seçilecek otele tüm bunlar gözönüne alınarak karar verilir. Fiesta gibi küçük bir araca diğer tüm eşyalarla birlikte balık takımları mucizevi bir şekilde sığdırılır. Bu konuda mırın kırın edecek olan olursa, "malzemelerim olmadan asla" resti çekilir. Gidilen yerde resepsiyonist ve komilerin şaşkın bakışları altında malzemeler taşınır (açık vaziyette asansöre sığsın diye 2.10 kamış almayı düşünüyorum).

Kano yada jetski kiralanarak mera belirlenir. Gizli saklı yemlik yakalamak için komedi filmlerine taş çıkartacak manzaralar ortaya serilir.

Yakalanan balıklar limit üstü ölçülere sahip olsa bile sevip okşayıp geri bırakma durumu vardır birde. Çünkü pişirme ve rakı balık olasılığı çok düşüktür.

Mutlaka bir tekne turu programa dahil edilir tekneden sırtı denemek için. Vs. vs. vs.

Tüm bunlar gönül vererek yapılır. Üşenmeden, zevkle ve tat alarak...

19. seawolf41

seawolf41 murat denizeri

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 XSB
    En İyi Avı:
    Vedat Bey,

Size Sayın Ustam yada sevgili Pamuk Amcam diyesim geliyor içimden kendi yaşımı görmezden gelerek... Yazılarınızı çok uzun süredir yukarıda değindiğim ilgiyle, heyecanla, zevkle ve gıpta ederek takip ediyorum. Sağlık ve mutluluk dolu nice yıllar boyunca da takip etmek istiyorum. Bazen, sizdeki adanmışlığı gösterebilme cesaretine sahip olabilmeyi diliyorum kendime. Bu güzel hobiyi işten ve diğer hayat gailesinden arta kalan zamana sığdırma zorunluluğu olmaksızın... Bizlere değerli görüşleri ile katkıda bulunan siz ve sizin gibi tüm üstadlara çok teşekkür ediyorum nezdinizde... İyi ki varsınız... Ve iyi ki tecrübeleriniz ile bizlere rehberlik edip ışık tutuyorsunuz...

20. zucchero

zucchero Bora

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2,10mt 10-40gr, Shimano Alivio CX 2,10 7-21gr
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SFC, Daiwa Sweepfire 2500

Murat Hocam sevindim bi an...
    Demek ki tek ben değilmişim... :laughing: