Birkac foto

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında Bigcarp tarafından paylaşıldı.

1. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    fubo yarisma Almanya Saarbürücken tarafindan fransaya girince sanirim 40 50 km. falan sonra olsa gerek ama ben daha tam yerin ismini bilmiyorum tim olarak gidecegiz ama ögrenirim ve sana buradan bildiririm sen neresinde kaliyorsun Fransanin ??

2. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    tşşkr

Bilgiler için çok teşekkür ederim tahsin abi.5.2 kg çekerli misinayla 20 kg balık çıkarmakta gerçekten ustalık isteyen bişey.Ben çok duydum 60lık misinayı kopardı balık kesin çok büyüktü...Marifet misinada değil balıkçıda.

3. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Hicbir balik misinayi herhangi keskin bir cisme sütüp yaralamadigi sürece dügümlerde dogru ise kopartamaz baligin agzindan kancamin cikip geldigi cok oldu ama buzamana kadar bedenden ipin koptugu hic olmadi

Burada ustaliktan ziyade malzemenin özellikleri büyük kamis makara ve misina birbirini tamamlamali
    (Ayrica misinanin cekerini yanlis yazmisim düzelttim 5,2 kg.)

4. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    abi sadece tebrijkler.....:)

5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Tahsin Abi sizin gibi bir Ustadi bu sayfalarda tanimaktan onur duydum.Yazmayi
    sevmediginizi, kendinizi bu konuda pek basarili gormediginizi iceren ifadeler kullanmissiniz. Ancak paylasiminiz gercek bir ustadin butun guzelligini iceriyor, ornek oluyor.Lutfen bizi yalniz birakmayin. Fotolar her yonden inanilmaz . Katilacaginiz turnuvalarda tek eksiginiz olabilecek kismetin her zaman sizi secmesini yuce Rabbimden dilerim. Oncelikle bu yarismalarda temsiliniz ardindan insaallah basarilariniz ulkemizin bu guzide sporda tanitilmasina onculuk edecek, bizleri cok onurlandiracaktir. Lutfen bu yarismalara katilmayi ve bizleri bu konularda da bilgiler vermeyi unutmayiniz. Saygi ve sevgiyle, rastgele Abi.

6. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Tahsin Bey'i suyun icersinde baligi salarken ki fotoda, Ustadimizin elindeki balik sedyesine ve baliga gosterilen itimama ozellikle dikkat cekmek istiyorum arkadaslar.

7. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    tahsin abi bilgiler için çok teşekkürler ama şu fotoğrafları kaldırabilirsen ve bir daha fotoğraf eklemezsen sevinirim yoksa ben burda psikolojik bunalıma gireceğim :D:D:D şaka bir tarafa trofeler süper devamını bekliyoruz. ellerine sağlık.

8. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    abi orada hep aynalı sazanmı var ? hiç pullu sazan görmedimde . Paylaşım için teşekkürler

9. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Alsana birde pullu

Ahmetcem senimi kirayim simdi ;)

10. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    tahsin abi her fotoda biraz daha kıskandırıyosun eline sağlık

11. deePblue

deePblue na

abicim paylaşım için sonsuz teşekkürler ;)

12. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    abi bir kaç resim yerine bir kaç tonluk aynalı deseydin çok güzel abi gerçekte eline emeğine sağlık:D

13. Yücel

Yücel

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan/2.600 gr
    1997 senesinde ziyaret amacıyla Almanya/Berline gitmiştik. Babamla birlikte büyük bir göl vardı Tegeler miydi neydi ismini pek hatırlamıyorum fakat çok büyüktü bir yatla gezinti yapmıştık hatta. Kıyıdan böle balıklar tutuyorlardı tabi bunun kadar büyük değil ama büyüktü sazanlar birde oldukça kambur. Şaşırmıştım adamlar tutukları balıkları geri salıyorlardı biz TR de tuttugumuz balıgı salmadığımız için çok geribime gitmişti ufaktık tabi güzel günlerdi.. Resimler için teşekkürler Bolşans

14. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

yine yaktım içimizi ustam

usta valla harika yapmışsın avı ortalığı kavurmuşsun tebrikler valla sazanları görünce insanın ağzı açık kalıyor bravo usta bizde burada sizin gibi ustaları taklıt etmekten öteye gidemiyoruz balığı tutamayıncada bi bahane kılıfına oturttukmu tamam
    yok yem yok misine yok kamış makıne bahane çok ama kendimize göre takılıyoruz işte

verediğin bilgiler ve paylaşım için çok saol ustam sazan hasretimizi sen olmasan suyun üstünde hoplayıp zıplayan sazanları seyretmekten başka bi şekilde gideremeyeceğiz onun içinde balığı bahane edip gölün kenarına gitmemiz gerekiyo oltaya çekmeyi daha başaramadık nasip demekten başka bişey yapamıyoruz

neyse abi sen saol sende olmasan ne yapardık bilmiyorum ratgele abi fransa türk bayrağının altında rekorlara imza atan senden bahseder umarım dünya rekorunu kırman ümiyle rastgele ustam

15. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    slm.

Aslinda konu sadece salmakta degil öldürmedende bu spordan zevk almak ;)

16. Yücel

Yücel

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan/2.600 gr
    Evet size katılıyorum. Fakat ben orada bulundugum zaman zarfında çok geziyordum baba çalıştıgı için ben evde sıkılıyor yanlızlıktan atıyordum kendimi dışarıya ve hemen bir su bulup(hep birileri oluyor balık tutan) saatlerce izlerdim onları o kadar zevkli oluyorduki ufacık deregibi bir su dersinizki burada balık ne gezer demek istedigim şu yurt dışındaki sularda balık çok. TR de ise yurt dışına nazaran çok az. Şimdi düşünüyor bir balıkcı abi diyorki ya o kadar masraf ettik benzindir şusudur busudur birde tuttugumuz balığı salalım mı yani diye. Ama yurt dışındaki sular zengin. (Tabi ben gördügüm kadarıyla degerlendiriyorum). Uzun lafin kısası haklısınız:)

17. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    dediginize katiliyorum tahsin bey oldurmeden de zevk alinabiliyor...bende 1-2 aydir yakaladigim baliklari geri saliyorum zaten gol baligi eti pek hosuma gitmiyor...o baligi kiyiya cekmek yetiyor insana..bazen tabi kancayi cok kotu yutmus olanlar oluyo igne cikarma aarati kullandigim halde balik olebiliyor boyle durumlarda bir yakina veya herhangi bir balik alamicak durumda veya isteyen birine veriyorum...eger bu sekilde ulkemizde de avlanma yapilsa yakala birak inancima gore 5-10 yil icinde herkez cok buyuk balik yakalamak sansi yasayacak...ben pek zannetmiyorum artik ulkemizde 20-30 kg uzeri sazan cok fazla kaldigini veya 20-25 kg lik turnalar...cocuklarimiz ilerde kaya baligi tutunca resim cektirecekler gibime geliyor cunku kimse tutmuyor tutsada saliyor:)

saygilarimla

18. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Simdi ben size bemin yaptigim yani (Baligi geri suya salmak ) burada kanunen yasak desem sanirim hepiniz bana gülersiniz sedece sazani baz alarak konusuyorum tabiki buradada yasagi olan baliklar da var yasak olan zaman ve cinsler harici diyelim yakaladigim sazani salarken bir görevli tarafindan yakalansam bir dünya ceza yerim benim anlatmak istedigim yenebilecegi kadar baligin alinmamasi degil kaldiki buranin zenginligi olarak gördügünü bizler zamaninda zalimce hunharca harcamadikmi ??
    Ben artik biryerlarden baslamali diyorum tükenmeden cogaltalim diyorum hepsi bu .
    Almanya aslinda soguk suyu seven baliklar haricinde (yada suna kisaca disli baliklar diyelim ) Balik türlerinin üremesi gelismesi ve büyümesi icin gerekli olan iklim sartlarina hic uygun biryer degil ama burada hercins balik rekor seviyesinde buda bilincli avcilik ve koruma ile oluyor.
    Sende haklisin adam belkide yok canindan masraf ediyor gidiyor birseyler yakaliyorsa o günlük yiyebilecegi kadarini alacak tabiki ama ben mahalle ahalisini doyuraninida cok gördüm..
    Neyse daha buraya gelene kadar neleri varda :mad:

Son düzenleme: 11 Haziran 2007
  19. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    tolga yarışmaya katılan ben değilim karıştırdın frekansları:D

20. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı: