boru kurdu

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ist balıkcısı tarafından paylaşıldı.

1. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    çok tekekkür ederim gayet açıklayıcı olmuş.

2. ethernet

ethernet Ahmet GÜL

Favori Kamış:
    340 hafif kamış Gama 50 makina 0.35 misina
    En İyi Avı:
    80cm zargana
    Zeytinburnu sahilinde viraja doğru giderken balıkçı sabri var onda herzaman boru kurdu var sabahları kendi çıkartıyor sayıtor 3 ytl verirsen sana pet bardakta 20 tane boru kurdu verecektir. Eğer arkadaşlarınla toplu balığa çıkıyorsan 5-6 ytl verirsin ufak şaşal şişesi içine doldurur verir.

3. Suatreis

Suatreis

Sevgili ethernet, o bahsettiğin kurdun cinsi "kaya kurdu" dur.;)

Birde sizden profil bilgilerinizi güncellemenizi rica edeceğim. İsminiz ve yaşınız gibi...

4. ugur35

ugur35 uğur

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    RYOBİ KOBE 5500
    En İyi Avı:
    acemi şansı 3,5Kg Çipura;Karaburun/Çeşme
    arkadaşlar foruma yeni üye oldum,gerçi uzun süredir dışardan yazdıklarınızı okuyorum ama üye olmak bugüne nasipmiş.

bu boru kurdu dediğiniz,kağıt boru içinde olan kırkayağa benzer bir mahlukatmı??
    eğer öyleyse pamucak,gümüldür,ahmetbeyli bölgelerinde bu kurtlarla çok iyi mırmır yakalanıyor.
    aslına bakarsanız deniz avcılığını fazla biliyorum sayılmaz.İzmirliyiz diyoruz ama bulunduğum ilçe İzmir körfeze yaklaşık 130Km,Pamucak bölgesine 90Km.Kuşadasına ise 100Km gibi uzaklıkta.

ama ilçemiz Ödemiş'e 18Km uzaklıktaki krater gölü olan Gölcük/Bozdağ sayesinde tatlı su balıkçılığına daha uygun bir ilçe.
    benim bildiğim balık tutulabilecek 7-8 tane akarsu var.
    biri dışında hepsi çaybalığı türleri barındırıyor.birinde ise benekli alabalık var.
    Gölcük gölünde ise az da olsa Yayın ,SarıSazan ve bolca İsrail Sazanı var.
    Kim bu kötülüğü yapıp göle israil sazanı attıysa o günden bu yana eski Yayın avlarını göremiyoruz.İsrail yayının yavrularını afiyetle yiyor :(

5. Suatreis

Suatreis

Boru kurdu hakkında söylediğiniz doğrudur, ancak "kağıt gibi" demek daha doğru olur. Bu kurt kendisinin enzimlediği bir salgı ile kendisine sığınacağı kum dan teşekkül bir tünel kurar. Bu tünelin yapısı kesekağıdından biraz daha kalın kıvamdadır. Diğer bir anlamda kendisine kumdan koza örer.

6. ugur35

ugur35 uğur

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    RYOBİ KOBE 5500
    En İyi Avı:
    acemi şansı 3,5Kg Çipura;Karaburun/Çeşme
    suat hocam
    valla ne yalan söyliyim ben o kurtçukları balık malzemesi satanların gazete kağıtları içinde yetiştirdiğini düşünüyordum.
    hatta burada bir kaç arkadaşta aynı düşünceyi paylaşıyordu.:)
    açıklama için teşekkür ederim.
    nasipse bu hafta sonu Özdere/Ahmetbeyli civarına gitmeyi planlıyorum.
    hoca arkadaşlara ayıp olmasın ama 2 birayla 3-5 mırmır yakalamak 2 haftadır gözümde tütüyor.içimdeki tüm negatif enerjinin suyun içine akıp gitmesini 4 gözle bekliyorum.
    forumu okurken tavuk göğsü tarifini bir kanera not ettim.birde onu denemek istiyorum.

7. e_yenialp

e_yenialp ekrem

boru kurdu alanya ya geliyordu 1 ay öncesine kadar ama şimdi hiç gelmiyor. havalar cok ısındığı içinmiş. yemler cok sıcakta bozuluyormuş

8. guvenreis

guvenreis güven

balık yemi

balık yemi konusun da izmir güzelbahçede tüm balıkçı arkadaşlara yardım cı olurum.balıkçılık malz satış dükkanım güven balıkçılık..2322345937

9. acemi016

acemi016 huseyin

selam melih bey boru kurdu nasıl takılır ve büyük takmakveya küçük takmak fark edermi

10. acemi016

acemi016 huseyin

selam arkadaşlar tavuk göğsü diyorlar nasıl olur taksak olurmu tavuk göğsüyle balık tutan var mı ???

11. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    mümkün olduğunca tam kurt takmaya çalışın. iğne boyuna göre kurt boyu ayarlayın, hiç olmadı ikiye bölüp kullanın ama tavsiye etmem (tabi küçük balık yakalanacaksa 1 küçük ispari falan için koca kurdu heba etmek anlamsız olur).

bana göre en randımanlı olarak şöyle takılır;

kurdu elinize aldığınızda sizi ısırmak için ağzını açıp duracaktır (acıtmaz) o sırada iğnenin ucunu ağzından içeri sokuverin, sonra da iğneyi dışarı çıkarmamaya çalışarak kurdu iğne üzerinde yürütün, boyu yeterse misinaya kadar bile geçmesinde sakınca yoktur. yalnız kurdun artık son çeyreğine geldiğinizde daha fazla ilerletmeyin, iğnenin başını çıkartıp tersten tekrar sokun ki kilit olsun, son kısmı da sülük gibi sallansın. 1-2 denemede bu ayarı rahatça tutturursunuz. eğer gövdesinde damakları olan bir tip iğne kullanırsanız kurt iğneden kolayına çıkmaz, bu çapak şeklindeki damaklar kurdun aşağı inmesini engeller, kıyıdan avlanırken de rahat fırlatırsınız.

en mühim konu kurdun bir kısmının iğnenin üzerinde boşta salınmasıdır. bu mesafeyi kısa tutarsanız kurt çok güzel kıskandırma yapamaz, çok uzun tutarsanız da küçük balıklar oltaya dadandığında ucundan çekip alıverirler.

12. gurkanbguner

gurkanbguner

Favori Kamış:
    4,20 cm surf kamış
    En İyi Avı:
    palamut 1,7 kg boğaz
    arkadaşlar acaba boru kurdu dediğiniz canlı şu linkteki resimdeki canlı mı?
    Çünkü bu canlının adı da boru kurdudur ve egede sıkça gördüğümüz ateş kurtlarının çok yakın bir akrabasıdır eğer buysa ben dalışlarda özellikleadalar etrafında çok sık rastlamaktayım .

http://www.flickr.com/photos/alfonsator/229444100/

Son düzenleme: 21 Kasım 2008
  13. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Yem olarak adını zikrettiğimiz boru kurdu bu aşağıdaki kurttur Gürkan bey, sizin görmekte olduğunuz canlı, farklı bir tür.

14. gurkanbguner

gurkanbguner

Favori Kamış:
    4,20 cm surf kamış
    En İyi Avı:
    palamut 1,7 kg boğaz
    teşekkür ederim :)

15. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Rica ederim, ben aşağıdaki diye yazmışım ama kurtlar yukarıda kalmış :rolleyes: :)