boru kurdu

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ist balıkcısı tarafından paylaşıldı.

1. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ben onların yem olarak kullanılıldıgını yabancı bir sitede gordum ama yabancı dilim olmadı için anlamadım

2. simendifer

simendifer Sennur

Melih abi ben koymuştum resmi :D Katmerli oldu ehe :p Melih abi sen bize bir ara müsait olduğunda şöyle yakından bir sülünez fotosu koysan harika olur, hem kapalı hem de açık halini ;) Hiç bilmeyen arkadaşlarımız var haliyle, biliyorsun her yerde yok sülünez :eek:

3. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    buldunuz boru kurdunun ne oldugunu bilmeyen adam ugrasın bakalım:):):)

4. simendifer

simendifer Sennur

E öğretiyoruz işte :) Arada uğraşacağız da tabi ne yapalım :p O da bu işin cefası :D

5. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    valla bu işte ogrenmenin bir limiti yok bugün boru kurduyla izmaritin tavuga geldigini ogrendim arkası gelecek inşallah

6. bak ben söylüyorum sen dilimlenmiş tuzlanmış sardalya tak iğneye ;) çok işine yarayacak :) tuzlanmış boru kurdu ithalatına mı başlasak ne ??:D:D:D

7. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi bu sardalya bildigimiz balık sardalya dimi eger oyleyse bu hafta tuttugumuz sardalyaları kullanırım diger haftaya yok baska bir sardalyaysa ????

8. evet bildiğimizz sardalya kardeşim ama bence al ve tuzda beklet daha sıkı ve küçük balıklar tarafından bozulması zor olur ,taze cektiklerinin bir ikisini levreg bırakma yaparsınız ;)

9. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi bırakma nasıl oluyor?????sana zahmet bir tarif edermisin ben levrege sadece koprude 3 lü igneyle tuttum onada cogunlukla eskine geliyor onun çin gitmiyorum oraya gitmiyorum bırakmayı bilmiyorum

10. Cizimi sitede vardı fakat şu an bulamadım ama kısaca anlatayım misinana ilk önce 100 gr büyüklüğünde bir gezer kurşun tak ve bir fır döndü ekle sonra 1 mt kadar bir misina daha fır döndünün önüne ekle sonrada bana göre 7-8 numara beyaz iğneyi 1 mt lik misinana monte et takım hazır , balığı takma şeklinide MURAT KARDEŞİMDEN ALINTI YAPIYORUM

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    melih abi bunların hepsi tamam bu takımı biliyordum ama ismini bilmiyordum gezer kursun bu ortası delik olan dimi armut,fırdondulu ve kıstırmayı biliyorum ama gezer kursunu ismen bilmiyorum uzun ortası delik misina gecmesi için o herhalde fazla soru sordum abi kusura bakma bildigimiz seylerin asmini bilmiyoruz

Son düzenleme: 23 Haziran 2006
  12. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

maşallahı var sitenin, kaynatıyorsunuz yine paylaştıkça çoğalan bilgileriniz-miz daim olsun.hepimize rasgelsin

13. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Denizde kırkayak olur mu?

Denizde midyelerin arasında özellikle kumluk yerlerde çıkar benim dediğim kurt. Kırkayaklar karada yaşamaz mı??

14. 981

981

İstanbul bakırköy sahilinde bir adam bunları satıyor arkadaşlar. Kırmızı renkte kırkayak gibi ayakları olan, yaklaşık 6-10 cm civarında kurtlar. Çok dayanıksız oluyorlar kesinlikle suyun içinden çıkarmadan ve güneş ışığına maruz bırakmadan, suyunu da tazeleyerek ancak bir gün saklayabiliyorsunuz. Satan kişiyle konuştum Büyükçekmece sahilinden çıkartıyormuş. Zahmetli bir iş olduğunu söyledi. Bakırköy sahilde Kefal ve ispari için kullanılıyor.

15. simendifer

simendifer Sennur

:D Sen Kadıköy'den çıkarıyordum deyince, ben kayalıkların ordan falan sandım :p Denizden topladığını düşünmemiştim, şimdi nasıl güldüm kendime var ya anlatamam :D Ama yine de onlar boru kurdu değil zarganacı34... Kadıköy'de olması mümkün değil zaten. Bizim kullandığımız o kurtlar da boru kurdu değil ve Büyükçekmece (Çatalca tarafı), Menekşe diye bir yerden zor zahmet toplanıyor. Bizim toplamamız zor yani :eek: Kral balıkçı o tarafa yakın olduğu için çıkarıyor ama o da uzun zamanını alıyor bildiğim kadarıyla....

16. GEZGİNBALIKÇI

GEZGİNBALIKÇI birkan

Favori Kamış:
    Okuma eı 80 makina,effe carbonflex kamış
    En İyi Avı:
    Henüz avladığım en büyük balık yok
    selam

Arkadaşlar boru kurdunun yerini Tırtıl tutarmı.!Meyva bahçelerinde oldukça bol bulunuyoda.Deneyen oldumu....Selamlar.:confused:

Çok patırtı vardı .Balıkta kaçtı bende..

17. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Boru kurdunu benim öğrendiğim kadarıyla İzmir de balık yemi satanlar adrese kargoyla canlı veya ölü olarak gönderiyorlar ben hiç sipariş etmedim sipariş edip alanlar varsa öğrenmek isterdim.

18. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    tamam teşekkür ederim ben o küçük yaratıkları boru kurdu sanmıştım. Onlara da balıklar çok iyi vuruyor. O dediğim yer de doğru kayalıkların orası deniz otobüslerinin yanındaki mendirekte.

19. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Levrek
    tamam teşekkür ederim simendifer ben de o küçük kurtları boru kurdu sanmıştım çok benziyorlar çünkü. Yer olarak da doğrudur kayalıkların orada deniz otobüsü iskelesinin yanındaki mendirekte çıkıyor ve balıklar da çok iyi vuruyor o kurtlara.

20. critical

critical Ümit BALLICA

Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Eşkina 1.5 kg
    evt menekşeden bolca çıkartabilirsiniz yanlız dere tafaından . eski avcılar kızılaykamplarına gelmeden sağ tarafta eski buzhanenin arasında bolca çıkmaktadır

ayrıca mevsiminde eski kızılaykampları . avcılar sahili iyi zargana kefal . sonbahar ortalarından itibaren çinekop .

yine yazın dip oltasına mırmır izmarit alabilirsiniz buda ek bilgi olsun yani kurt çıkardığınız yer ile balık tuttuğunuz yer 10 dk mesafede

Son düzenleme: 18 Haziran 2007