bu haftaki hasılat

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında emrah78 tarafından paylaşıldı.

1. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    Güzel Bir Dille Uyari ! Hakkinda Emrah Hakli Arkadaşlar,
    Bir Hata Gördükmü Vurun Abaliya...
    Böyle Olmasin ,arkadaşlarimizi Üzmeyelim,tatli Dille Doğrulari Gösterelim Ve Bilinçli Bir Avci,bilinçli Bir Çevreci Kazanalim.

2. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    bak burda biraz takıl yarın sende aynı tepkileri vereceksin kardeşim. burda yasakları öğreneceğin gibi, daha güzel balık tutma teknikleri çok değişik balıkları tanıma alama gibi şeyler öğreniyoruz . herkezin farklı fikirleri uygulamaları var. bu siteyi hazırlayan emeği geçenlerede teşekkür ediyorum bu arada. balık avındaymışım gibi hissediyorum kendimi . acaba kim ne fotoğrafı ekledi diye 10 dakikada bir heyecanla bakıyorum.

3. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Emrah hatasını anlamıştır, artık bir daha yapmaz...
    Bu balıkların bu kadar çok olmasını hangi yeme ve olta çeşidine borçluyuz Emrah?
    Genelde Türkiyedeki balıkçılıkla ilgili 5-6 tane forum var herkes yakaladıkları balıkları gösterir ama genelde sorulmadıkça neyle yakalandığı ve nasıl yakalandığı ne zaman yakalandığı pek söylenmez...Esas bence bunların daha çok paylaşılması lazım. Biz Sazancıların Daha iri sazan yakalaması için tutulan her türlü sazanın nasıl yakalandığı konusundaki tecrübelerimizi birbirlerimize aktarması gerekir.

4. emrah78

emrah78

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.500GR AYNALI SAZAN
    hatamı tabiki anladımm bu balıklarıda yay(dip oltası) mantarlı yüz oltası çift kanca makarna ama kalitelisinden tutuyoduk ama artık tuttuktan sonra elimde metre ile ölçerim küçükse geri salarımm:rolleyes:

5. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    bravoooo,
    aramıza hoşgeldin emrah.

6. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Emrah

Aramıza hoşgeldin.
    Uyarı ve tavsiyelerin sertliği için ben senden özür dilerim.
    Ancak şunu unutma.Burada hepimiz dost ve kardeşiz.
    E! kardeşler bazen aralarında itişip kakışırlar ama kardeşlik hiç bozulmaz değil mi?
    Bazen de balık yokluğunda şakalarla birbirimize takılır,neşeleniriz.
    Eğer bunlara alınır,gücenirsek ortada kimse kalmaz.
    Seni anlıyorum.
    İyi bir balık tuttum diye sevinirken tepkiyle karşılaştın.
    Sen de bizi anla ve burada daimi ol.
    Yasalara uygun avlarının çok az bile olsa nasıl övgüyle karşılanacağını göreceksin.
    Selam ve sevgilerimle.

7. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    o gölde israil sazanı yok sanırım . olsaydı biraz zor tutardın makarnayla bunları :). tatlı su balıkçılığını bırakırsam bu israil yüzünden bırakacam zaten

8. emrah78

emrah78

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.500GR AYNALI SAZAN
    evt israil sazanı yok biz cumartesi akşamdan gidiyoruz sabaha kadar sadece yemleme yapıyoruz önümüzü makarna ile ileriyide hamurla sabaha kadar uyumuyoruz sonrada babah 5.30 gibi balık vurmaya başlıyor taki akşam 8"kadar
    insan kendisini kaptırıyor resmen yüz oltasında 2 adet kanca var bi bakıyorum mantar yok bi çekiyorum 2 kancadada balık var :D

9. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    tamam işte bundan güzel av ulurmu. ama devamlı bu heyecanı yaşamak istiyosan çocukların torunların yaşamasını istiyosan uyarıları dikkate al bence. büyük balığıda yakalamak için dip oldasına 40 gr gezer kurşun 3-4 numara kanca ve yem olarakta tek mısır takıp dene etkili olabilir.kurçunla kancanın arasında 80 cm gibi bir ara olsun bu mısırlı dip oltasını biraz sakin uzak biryere kur. ve makaralı sopayla atacaksan firenini gevşet. kasnaklı el oltasıyla atacaksan kıyıya bağlayacağın yere bir lastikle bağlaki esnesin kopmasın . rasgele

10. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    emrah kardeş tepkiler gerçekten biraz ağır olmuş farkındayım. ama eminim sende yaptığın yanlışın farkına varmışsındır. bu sitede hepimiz gerçekten güzel şeyler öğreniyoruz. bende ilk geldiğimde sirkülerden felan haberdar değildim. eminimki pek çok arkadaşımızda öyledir. önemli olan kendini geliştirmek. yanlız kaldığında veya fotoğraf göndermediğinde ne kadar balık tuttun bunlar sirkülere uyarmı kimse bilemez. önemli olan kalbimiz ve vicdanımızdır. bilinçli olmak ve geleceğimize iyi bir memleket bırakmak istiyorsak mutlaka kurallara uyalım.

saygılarımla

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    emrah ben konuyu şimdi okuyorum resimi buyutmeden once dua ettim umarım israildir diye yoksa bendende tepki alacaktın gerci arkadaslar benim yerimede o tepkiyi gostermişler sagolsun ve malesef israil degiller umarım gelecek yıllarda balık tutmak istiyorsan ve o bahsattigin 15 kiloluk sazanlardan cekmek istiyorsan avını tadında bırak ben boyle katliyamı sadece israilde yapıyorum 4 olta sabaha kadar en az 100 parca oda ekolojik zararlı oldugu için yoksa 3-5 tanede bırakırım umarım arkadasların uyarıları aklında kalır şimdiden gelecek avlarında rast gele

12. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    emrah selamlar yemi biraz büyütseniz nasıl olur büyük balık çıkması bence mantıklı sen ne dersin bu işe bu balıklar orada varsa dediğin 20 30 kiloluk balıklarıda yakalaya bilirsin bence sadece yöntemini biraz geliştirmen lazım galiba iri balık yakalayan ustalarımıza bi danış derim kesin bi çözümü vardır rastgelsin:)

13. emrah78

emrah78

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.500GR AYNALI SAZAN
    valla denemedigimiz yöntem kalmadı yaya taktıgım yemi görsen ordu doyar sanarsın ve çok uzaga atıyorum 5 adet makaralı oltam var 4 tanesini sırf büyük balıga atıyorum 1 tanesinide yüz oltası yapıyorum ama nafile biraz bu iş şans işi nasip olmayınca olmuyorr büyük balık var ama daha nasip olamadı bana göre tek çare var baraj çok büyük olta tam derinlere varmıyor en iyisi b i botla açılmak ancak o zaman büyük balık tutulabilir HERKESE RASGELE

Son düzenleme: 18 Ağustos 2006