Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Ahmet merhaba güzel yeğenim. Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, o yörede avlanan AMATÖR BALIKÇILARiçin güzel bilgiler. Ancak bizim sitemiz AMATÖR BALIKÇILARAait bir sitedir. Sen yanlış sitede bulunuyorsun galiba. Çünkü amatör balıkçılıkta yapılan bu işten para kazanılmaz.

2. YAKUT

YAKUT yakut gürakan

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    8 kg akya
    ilginç

Bugün ilginç bir olay oldu çupra avlamaya gitmiştim oltayı attım bir baktım suyun üzerinde bir levrek geziyor kepçeyle hemen aldım 1.300 kg geldi kısmete bak başka balık tutamadım yakut gürakan dörtyol/HATAY 1978

3. ceranımoo_ist

ceranımoo_ist Yakup BULUT

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    Favorim Shimano Sahara 3000FD , Okuma İmpact 65,Okuma Eclipz ez 65
    En İyi Avı:
    levrek,çupra,yazılı orkinos, ceylan .....
    dörtyoll barınak ve çevresi

herkese merhaba benim uzun zaman oldu siteye gelemiyodum, yakut abi dörtyolun neresindensin, belki görmüşümdür seni, ben şua iş sebebiyle istanbuldayım ama dörtyola geldiğimde görüşelim . bende barınağı avcumn içi gibi bilirim yıllarım orda geçti valla löküsle az sabahlamadık tanışmak ümüdiyle şimdi neler yapıyo barınakta lüfer başladı galiba yabani çupra alıyomusun tam zamanı çünkü, şuan barınakta olmak için nelerimi vermezdimm. ah ah,,,

4. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    dörtyol barınakta lüfer avı

şuan barınakta lüfer yapıyomuş aldığım duyumlara göre, ene yakın zamanda lüfer alanınınız varmı neye vuruyo, rapala veya kaşık iş yapıyomu bu konuda deneyimi olan arkadşlar var sa bildirirlerse sevinirimm.. çünkü ocak 30 ordayım kısmet olursa....

:cool:

5. YAKUT

YAKUT yakut gürakan

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    8 kg akya
    kardeş lüfer yapıyor genelde zurna balıgıyla yakalıyoz çupra yok şu an havyarlı sadece lüfer var oda az

6. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    dörtyol barınak ve dörttaş sahilden aldıklarım.

ekim ayında dörtyoll dörttaş sahilden aldığım gümüşler.

http://img352.imageshack.us/my.php?image=dsc00425qr4.jpg

gene dörttaş sahil mırmır , çupra birkaç parça gümüş,

http://img524.imageshack.us/my.php?image=dsc00431xg1.jpg

barınaktan aldığım çaparkaya rapalayla

http://img163.imageshack.us/img163/9934/dsc00429di7.jpg

http://img444.imageshack.us/img444/8217/dsc00428pj8.jpg

barınaktan,aldığım yabani çupralar

http://img352.imageshack.us/img352/7894/dsc00419du1.jpg

http://img146.imageshack.us/img146/7285/dsc00418tk9.jpg

http://img352.imageshack.us/img352/1935/dsc00416gx0.jpg

Son düzenleme: 28 Ocak 2008
  7. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    dörtyolumu seviyorummm..

bizim bölgede avlananlara sesleniyorum tuttuğumuz avların resimlerini ekliyelim daha güzel olucak ve hikayenizi, tutulan takım ,yer,yem vs. gibi bilgilere yer verelim dörtyolumuzu daha güzel anlatmış oluruzz herekese iyii avalarr şimdidenn..

8. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    YAkup Çukurova Bölgesi Organizasyonu yaptık Pazar günü...

Önümüzdeki pazar tekrarı olacak Mersinde

Organizasyonlar kısmından takip edebilirsin ;)

9. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    burç ben iş sebebiyle istanbulda bulunuyorumm organizasyonlara katılmak çok isterdim ama mağlesef işte ilginize teşekür ederimm saygılarımlaa... sizee iyii avlarr..

demiree vurmazz..

10. ckosel

ckosel Cengiz

Arkadaslar yarin sabah erken iskenderun/dortyol'da kiyidan at-cek ile nerden lufer alabilirim? cevaplar icin cok tesekkurler...

11. zencirap

zencirap Fatih POYRAZ

Favori Kamış:
    Bilmiyorum
    En İyi Avı:
    1kg Demirci Balığı
    Demirci Balığı

Biz 17.05.2008 Cumartesi 22:30 da Dörtyol barınaktan kiraladığımız tekne ile balık avcılığına çıktık. Biz tamamen amatör olduğumuz için tekne sahibinin sözleriyle hareket ettik. Barınaktaki balık malzemesi satan yerden malzemeleri ayarlattırdıktan sonra çıktık denize. Sabah 5:30 a kadar bi kaç sarkoz (kaptanın söylediği cins :) dışında başka balık yakalayamadık. Sabah 5:30 sıralarında ise ben cinsinin demirci olduğunu öğrendiğim bir balığı çektim. 1 kg civarında.
    Kaptan şanslı olduğumu söyledi :) sonra 2 tane daha çektim ama 250 gr falandı onlarda. aradan yarım saat geçti geçmedi. suyun yüzüne kadar çektiğimiz balığın arkasından bi tane daha balık takip ediyordu 2 side aynı büyüklükteydi. tahminimce 2 kg civarındaydı. kaptan balığın ismine tavuk balığı dedi. tekneye çekemeden kancanın bulunduğu misinayı kırdı. aynı işlem diğer arkadaşta oldu. bende o sırada balığı yukarı doğru çekerken ağırlık gitti. oltayı çektiğimde ise kancanın ortadan 2ye ayrıldıını gördüm ve çok şaşırdım. bu arada daha farklı balıklar çektik mesela gökkuşağı gibi bir balık çektik. gece 3 gibi teknenin yaından kanatlı uçan bi balık geçti :)
    Not: Tamamen amatörüm yanlış bişeyler yazdıysam kusura bakmayın hangi balık yakalanır hangsi yakalanmaz bana yardımcı olursanız sevinirim. Demirci balığının ve tavuk balığının başka adı varmı onuda biliyorsanız söylerseniz çok sevinirim. Elimde resimler mevcut isterseniz yayınlayabilirimde...

Son düzenleme: 24 Mayıs 2008
  12. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Güzel Av Olmuş...

biz dörtyolda demirci balığına yerel söyyleyişle(demirci ahmet yada demirci bahri deriz) tavuk balığına ise(domuz balığı )diyenler var.Güzel av olmuş senin adına kutlarım tutuğun balık lezetli güzel balıklar dır.Tavuk balığını yerken derisi soyupta yemişşsindir çok sert bir derisi vardır. Elindeki resimleri yayınlarmısın bu sayfada..Bizim orda barınak ve çevresin en güzel balık avı eylül,ekim,kasım aylarıdır. Her türden balığı bulabirisinn...Bizim oralarda avlanıyorsan istediğn konuda yardım alabilirsinn bizlerdenn...

13. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Olta balığınğının zamanı geliyor....

Eylül ayına girmiş bulunuyoruz, yavaş yavaşş balık yapmaya başlar bizim oralarda, benim gibiler iş dolayısıyla oralarda bulunamıyoruz malesef ,şuan için balığa giden yokmu varsa hikayesini anlatırsa sevinirimm.....

14. Dolphinus

Dolphinus Yunus

Favori Kamış:
    100'lük Misina Akya Takımı, Çapari
    En İyi Avı:
    8,5 KG AKYA
    Merhaba ceranımoo_ist;

14 Eylül Pazar günü Dörtyol balıkçı barınağındaydım. Akya avlamak niyetindeydim. 5-6 yıldır bu barınakta avlanıyorum. sabah 06:30 da geldim barınağa... Bi kaç palamuta denk gelirim diye çapari oltamıda aldım yanıma saat 8-9 a kadar bi hareket olmadı. Bende Barınıktakı küçük kayalıkların dış tarafına gittim bi kaç çapari denedim. 1 tane çatalkuyruk (bizim burda böyle diyorlar : ) ) aldım. Başkada bişey çıkmadı. sonra tekrar deniz fenerinin olduğu kayalıklara gittim. Akyaya atacak kefallerden eser yoktu. Bende kalamara baktım. 5-6 tane rastladım ama kalamarlar ufaktı. Çarpmayla fındık diye tabir edilen 1 Kalamar aldım. Deniz fenerinin yanından 80'lik misinam ile salladım 10-15 metre attım ileri. uzağa gitmedi diye çekmeye başladım. yarısına kadar gelmişti ki arkasından bi Akya asıldı tabi zımba yapamadığımdan kayalıklara kadar çektim kayaya takıldı boşanır diye serbest bırakınca hayvan kaçtı. 1-1,5 kg ağırlığındaydı.

Bu sezonki ilk avım böyle geçti. geçen sene yine barınak kayalıklarında en iyi avımı yapmıştım Kalamarla 8,5 Kg lık akya aldım. Bu sene av başladı. Hafta sonları tekrar gideceğim inş. Av raporu olarakta Barınağa takılıyorsan tanırsın meşhur Kazım Dayımız 2 Kg levrek almış Teke ile. Balık bereketli görünüyor.

Barınağa takılıyorum bende. Bu taraflara yolun düşerse tanışalım inş.

selamlarımla.

Yunus

Dörtyol / HATAY

15. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yunuss abii hoş geldinn aramızaa:)

ben istanbulda görev yaptığım için ancak yıllık izinlerimde gelebiliyorumm,iznimi ekim ayında kullanmayı düşünüyorum kısmet diyelim, cin kazımda barınak yatıpp kalkıyo zaten o adam almıcakta kim alıcakk levreklerii,yabani çupralarıı akyayı kaçırdın demek, akyayı çekerken boşlamıcaksın diye biliyorumm, bizimm oradakii kayalardan kurtuluşş yok valla..nalett olsunn o kayalarraa. Hocayı bilirmisin o da barınakta taklır ondan çapari konusunda tüyolarr alabiliirsinn.bundaN SONRA Tutuğun balıkların resimlerin ve av hikayenii anlatırsan sevinirim..Nicee güzell avlarraa...

16. çağlar can

çağlar can çağlar can

Yeni katıldım aranıza, ilk büyük balığımı tuttum(TABİİ KENDİME GÖRE) dörtyol balıkçı barınağı dış kısmında 21 Eylül pazar günü yaklaşık 40-50 cm uzunluğunda zargana! balıkçılık hakkında hiçbirşey bilmiyorum. İnşallah çabuk öğrenirim. Bayramda yine barınağa gitmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme: 24 Eylül 2008
  17. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    çağlarr hoşş geldinn diyelimm...

çağlarr biraz kendinden bahset bakalım ve imza ayarlarını tam doldur da hitam da kusurr etmeyelimm..Zarganayı nasıl tutun ,nasıl olta kullandın av hikayeni yaz istersen bundan sonraki avlarınıda anlatırsın merakla beklicemm..O zarganayı canlıya takıpp atsaydın daha bereketli bir yapabilirdinn zamanla öğrenirsinn bunlarıı... nice güzell avlaraa....

18. kalaycı

kalaycı Cuma

merhaba arkadaşlar ben denizciler de oturuyorum. öğretmenim sızlerle balığa çıkabiliriz.ben iskndrn da bol kefal alıyorum.beraber tekneyle takılabiliriz.bazen nato iskelesi civarında lüfer kfana alıyorum

19. YAKUT

YAKUT yakut gürakan

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    8 kg akya
    slm arkadaşlar uzunzamandır yoktum eylül 25 geldim geldigim gün barınaga gittim gezmeye ama bir imtiyaz yakalıdım 1 kg daha büyükleri gelmemiş zamanı var yunus galiba seni tanıyorum geçen yılkı yakaladıgın imtiyazı birlikte tuttuk ben çok yakalıdım geçen yıl 13kg aldım

20. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ooo şefimm hoş geldin

yakut abii 20 Ekimde yıllık izne ayrılcam, geldiğim gün balıktayımm kısmet olursa geldiğimde imtiyaza giderizz artık, nerelerdeydin abii ya senn çalışmaya mı giitttii sen imtiyazı neyle aldın hele. Tüm hikayeyi duymak istiyorumm..

Abi geldiğimde bir organizasyon yapalım olmazmııı..

sen ayarlarsın bu işi..

Herkese hayırlıı bayramalar..

Son düzenleme: 30 Eylül 2008