Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. YAKUT

YAKUT yakut gürakan

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    8 kg akya
    slm yakup evet çalışmaya gittim artvindeyim imtiyazı kalamarla yakaladım bugünde iki tane kaçırdım yarın şansımı yine denicem tüm kalamar kurşunsuz 6 numara igne ile rahat yakalaya bilirsin fenerin oradan dubalara dogru at iğneyi kalamarın kollarının içinde bırakimtiyaz kafadan saldırır iyi şanslar

2. YAKUT

YAKUT yakut gürakan

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    8 kg akya
    yakup geldiginde burda olamıcam 5ekimde tekrar gidiyorum kısmetse başka zaman seninde bayramın kutlu olsun

3. ceranımoo_ist

ceranımoo_ist Yakup BULUT

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    Favorim Shimano Sahara 3000FD , Okuma İmpact 65,Okuma Eclipz ez 65
    En İyi Avı:
    levrek,çupra,yazılı orkinos, ceylan .....
    yakut abi yardımm :)

abi be keşke gitmeseydinn bide abi canlı kalamarı nerden nası yakalıcaz. saat kaçta, bu konuda detaylı bilgi lazımm bana, kalamarı tam nasıl takıyosunn iğneyee.. gelincee bu yöntemde çalışıcamm daa,,

4. YAKUT

YAKUT yakut gürakan

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    8 kg akya
    gitmeye mecburum kalamarı barınagın iç taraflarında kayalara yakın yerlerde görebilirsin sabah erken saatlerde ben carpmayla yakalıyom biraz zor iş ama sen çarşıdan alabilirsin kırmızı olanları var satılıyor kalamarı arkadan dikmeye başla kafasının altından geçir kollarının içinde bırak sadece kafasına saldırıyor büyük imtiyaz olursa zaten tüm yutar hemen çekme yutmasına izin ver sonra zımbala bolşans kib

5. YAKUT

YAKUT yakut gürakan

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    8 kg akya
    untmadan kalamarın canlı olması şart degil zaten dikince ölüyor hiç kurşun takma sen geldiginde tam büyük imtiyazlar gelmiş olacak ben bugün ikitane kaçırdım şansım yokmuş kib

6. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    abi yolunn açık olsun:)

verdiğin bilgiler içinn çokk saooolll...20 ekimde geliommm imtiyazlarr kaçınn bendennn....

7. Dolphinus

Dolphinus Yunus

Favori Kamış:
    100'lük Misina Akya Takımı, Çapari
    En İyi Avı:
    8,5 KG AKYA
    Merhaba ceranımoo_ist;

Nasılsın umarım iyisindir ? bayram tatilide girince araya yeni gördüm mesajını. Hoca dediğin Osmaniye den gelen bir ekip vardı ordaki Çetin abi olsa gerek. Onlarla birlikte geldiysen mutlaka senide görmüşümdür. Çaparide bayağı başarılı geçen yıl çok güzel palamut aldı. Bende onlardan görüp bi tane çapari takımı aldım ama asıl oltam akya içindi. geçen senede bi kaçtane palamut almıştım. 14 Eylülden sonra tekrar 4 Ekimde gittim tekrar barınağa. biraz geç geldik deniz çırpıntılıydı. bi kaç kalamar alırım mı diye düşündüm akya için. çırpıntıdan bişey görünmüyordu. Barınağın içinde teknelerin yanında dip sarması ile kocakafa kefal alan çocuklar vardı. geldiğimizde biri yeni yakalamıştı. hemen çocuktan rica ettim ve 1 YTL :) karşılığında canlı kefali aldım. deniz fenerinin olduğu buruna gittim. Öğlen 12 den akşam 17:30 kadar yüzdürdüm kefali. Yem çok güzel olmasına rağmen bişey çıkmadı....akşama doğru 15-16:00 gibi palamut oynamaya başladı. bitane aldık ama ne yazıkki misinayı kırdı. Çapari ile 1 tane 50 cm kadar Zargana aldım. oda misinayı kopartmasına rağmen balığı çıkarttığımda gördüm ip kopunca havada takla atarken misinayı ağzına dolaştırmış. şanslıydık ip çıkmadan aldım denizden. Neyse 11-12 Ekimde tekrar geleceğim balığa. oralarda olursan görüşürüz inş.

Merhaba YAKUT;

Geçen yıl imtiyazı yakaladığımda yanımda olan sizmiydiniz yoksa? Akşama kadar birlikte balık tutar ama ismimizi hiç sormayız maalesef. İmtiyazı aldığımda sizde yardım etmiştiniz o anda burunda yalnız ikimiz vardı teşekkür ederim yardım olmayınca balığı o kayalara taktırıp kaçırma ihtimali daha yüksek. Önceki yıllarda taktırdığım 2 akyadan birini Cuma ismindeki arkadaş birinide tekne çıkarmıştı.

Eğer hafta sonu oralarda olursanız görüşelim inş.

selametle...

8. Dolphinus

Dolphinus Yunus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    8,5 KG AKYA
    2007 Eylül de yakaladığım 8.5 kg Akya

Hatay / Dörtyol Balıkçı Barınağı

Yunus

9. çağlar can

çağlar can çağlar can

Ben İSDEMİR'de Mühendis olarak çalışıyorum, hafta sonları ya da tatillerde barınağa takılıyorum. Zargana tutma tekniğine gelince; kırmızı bir şamandıra ile yaklaşık 1 metreye yakın bedene 3 adet iğne takıyorum (kaçlık olduğunu bilmiyorum, orta büyüklükte) ucuna karides takıp sallıyorum ve zarganalar oltama düşüyor. Dediğim gibi bu işte yeniyim ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Mesela zarganayı canlıya atsan daha iyi olur dediğinde nasıl yapılacağını anlatırsan bir deneme yapardım ceranımoo.. Bayram tatilinde 3-4 gün ordaydım genelde kefal avlıyorlar ya da zargana çıkıyor, gerçi zargananın bir de başka çeşidi var galiba adına da gagalı sardalya diyorlar ya da ben yanlış biliyor olabilirim, hangisini nasıl canlı yem olarak atacağım ve hengi tür olta, iğne v.s kullanıcam bilmiyorum. Tecrübelerinizle aydınlatırsanız sevinirim..

10. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yunus o imtiyaz ne öyle...amanın

abi sırf balığa gitmek için yıllık iznimi ekim ayında kullanıyorum. Dörtyola geldim bavulu terminale bırakıcam direk balığa.Abi geldiğimde mutlaka gidelim senle bi imtiyaza gidelim senle barınağa. İznimi 10 ekime cektim cumadan yola cıkıcam. bende 4 tane kamış var bu sene rekor kırmam lazımm barınakta,ömeyiş sahilde. abi o imtiyazın bi hikayesi varsa yazsana çok merak ettim.. sana özelden msj yazıyımda msn den grüşelimm...

11. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    çağlarr abii,senin için bu tüyolarr..

çağlar abi, bak şimdii bizim orda şuan gidresen öğmeyiş tarafında kıyıdan mırmır,çupra,gargur yapar sabah saatlerinden başlarr öğlen azalır balık akaşama doğru güneş batmaya yakın belki levrekre alabilirsin.Ayrıca şuan tam zamanı yabani çupranın (300-400 gr civarı var olur). Alma ihtimalin çok yüksek bu balıklarıı..kıyıdan avalanırken 25 gr kurşun kısa küt iğne 8-7 -6 numara iğne kulanırsan beden iğnelerin biri kusunun altıda diğeri üst tarafta kolları uzun tutma. 10 cm olsa yeter. yem olrakta yanında karides ve sardelye bulundur.. Boş gelme ihtimalin düşük. Bak benim aldığım balıklar bu bölümün 3. sayfasında mevcut ekim ayında aldım hepsini. Barınakta senin avladığın yöntemle çok küçük balıklar alırsın (izmarit, melanur,çırpan ) alırsınn.. boş ver bunlarıı. barınakta da iğneler gene küt 35lik avrupa misina 30 luk kol 5 yada 6 numara kısa saplı çupra iğnesi 25-30 grm kurşun sahildeki bağla ama 3 iğne olsun 2 si üstte 1 kurşunun altında. yem olarakta karides kullan karidesi kafasını at, kabuklu sekilde tak küçükleri ikiye böl öle tak büyükleri 3 e ,4 e böl.. ve tak..
    barınağın ucuna doğru git ve orda sahile doğru at atabildiğin kadar uzağe salaa.. sonra bekle.
    şuda olabilir gezer kusunlu takım da yapabilirsin tek iğne olucak uçta, kayaların içine doğru sallamlısın tüm karides takman lazım ama. böle alablirsin çuprayıı....

Zargana konusuna geliyim iğnenin biri ağza gelicek şekilde gagayı kapatacak şekilde 2-3 no iğne bi tanede kuruğa yakın yere sapla 50 -40 lık misinayya salla ondan sonraa.. artık gerisi kısmetine kalmışş..

Umarım yardımım dokunmuşturr, olursa gene sorularınn yardımcıı olalımm saygılarımmlaa...

12. çağlar can

çağlar can çağlar can

Sağolasın Ceranimoo, bu hafta sonu inşallah fırsat bulabilirsem bütün teknikleri deniyeceğim, eğer verimli bir av olursa fotoğrafları çeker burada sergilerim. Ama zargana konusunda merak ettiğim bişey var. Zarganayı canlı vaziyette atarsak zaten zaptetmesi zor nasıl büyük balık geldiğini anlayacağız! Ya da zarganayı ölmüş vaziyette yem yapsak gene büyük balık gelir mi? Evet Ceranimoo senin tecrübe ne der? Bu konuda?

13. araştırıcı

araştırıcı Levent Bekir

En İyi Avı:
    akya
    Merak etmeyin! 300 gr lık bir zargana ile 3-5 kg lik bir balık elinizde iz bırakarak kendini hissettirir... "İz bırakmak" derken, eğer böyle bir canavar yakalarsanız, yakaladıktan sonra ne demek istediğimi anlarsınız... :)

Rastgele...

14. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    çağlar abi, bak levent abii çok güzel yanıtlamış zargananın hertürlüsü makbül bende bu hafta sonu balıktayım. belki karşılaşırız. ben barınağın en sonunda olurum.....

15. Dolphinus

Dolphinus Yunus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    8,5 KG AKYA
    ceranimoo_ist 11 Ekim Cumartesi günü inş. Dörtyol Balıkçı barınağında olacağım. görüşmek dileğiyle.

selamlar.

16. muskar

muskar Mustafa

En İyi Avı:
    Ceylan,3kg
    Herkese Merhaba,
    Dörtyol,İskenderun hiç avlanmadığım ve de çok merak ettiğim bir bölgeydi.
    Paylaşımlarınız için çok teşekkürler.
    Uzun zamandır siteyi ve forumları takip etmeme rağmen teknik bir problemden dolayı siteye yazı yazamıyordum.
    Aranıza katılmış olmaktan çok mutluyum.
    Yoğun iş trafiğinde zor da olsa zaman bulup arkadaşlarım ile hemen hemen her haftasonu Yumurtalık'ta avlanmaya çıkıyoruz kiraladığımız teknelerle.Genelde bol mercanlı avlar oluyor.
    Fakat kıyıdan avlanmayı daha çok seviyorum.
    Anlattıklarınızdan çıkardığım sonuç Dörtyol'da çok güzel kıyı avı yapılabilir.
    Pazar sabahı Dörtyol'u denemeye karar verdim.
    Bayramda Antalya'daydım.Adrasan'da.Deniz çok güzeldi ve malum tekne kiralayıp çıktık ava.Gözünü seveyim Yumurtalık'ın.100-150 mtde avlanmamıştım hiç.İşkence oluyor resmen dipten balıkları çekmek:))
    İkişer üçer Kolyozlar yakaladık.
    Ve fazla büyük olmayan mercanlar...
    Resim çekmiş olsam heyecanla paylaşırdım sizlerle.
    İnşallah Pazar günkü avım verimli geçer ve sonuçlarını resimlerle paylaşırım sizlerle.
    Birgün beraber avlanmak dileğiyle...

17. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    otobüsten indim direk balığa eve uğramadım :)

11 ekimde dörtyol barınağın ucunda balıktaydım bi umut saladım sahteleri bi vuruş bile olmadı sen bak talihsizliğe istanbuldan aldığım yeni rapalamı da deniz yuttu ve ayrıca iki parçalı kamışımın 3. ve 4. porselenleri kırıldıı bu kadarda olmazz...abdest de aldım yok arkdaşş oturup ağlıcaktımm nerdeyse. barınağın ucunda ne görimm yunus abiyi tanımıyoz daha herkese yunus senmisin diomm.. biri çekmiş imtiyazı 6 kilo vardı wallaa.. onuda gördümm tansiyonumm fırladıı bir andaa..çarşıda ben gelirken sübyee de aradım bulamadım oda sıkıntı bi de 6 kiloluk canavarı görüncee sübyeyle almışş. tam bunalımm yaa . dedim bi de yabani çuprayı deniyim tık yok ya.. ama millet kefal avlıoo barınağın içinde 200 kişi vardıı. kıbrıs sarma yapıolar atıyolarr kiloluk kefalleri alıyoduu .bide sahili denicem pazartesi.. bakalım kısmetimize...

18. Dolphinus

Dolphinus Yunus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    8,5 KG AKYA
    Merhaba Yakup

11 Ekimde Barınağın ucundaydım saat 09:00 - 12:00 arası. Kayalıkların ucunda kaya arası yapan birisi vardı oltasının kırıldığını söyleyen ve bana da sen acemiye benziyon diyen biri vardı : )) belkide başka biri bilmiyorum.

Neyse C.tesi günü benim içinde bereketli değildi. geç geldim çünkü. sabah erken gelenler kaşık ile zurna ve lüfer almışlar. bi tane çetin abi vardı oda bi palamut aldı. Biz gelirken Cuma dediğimiz arkadaş büyük kalamar atmıştı imtiyaza. hatta 2 kere vurdu biz ordayken sonra gittik aldımı bilmiyorum belkide 6 kilo aldı dediğin o dur. Kıyıdada çok güzel kefal alıyorlardı. Bizde bişey alamayınca eve döndük.

bu hafta gelemiyorum ertesi hafta tekrar inş.

19. çağlar can

çağlar can çağlar can

Arkadaşlar 18 Ekim günü akşam saat 20:00-24:00 arası dörttaş sahilden normal çupra takımı ile avlandım ve hiç bir şey alamadım yanımdaki arkadaş 1 tane gümüş aldı o kadar. FAKAT balık bu ya!! dayanamadım nasıl gelmez diye 6 saat sonra sabah gün doğmadan oltamı kaptım ve doğru dörttaş sahile 07:30'a kadar yine tık yoktu derken saat 08:00 civarı gümüş yapmaya bir başladı anlatamam, zaten yeniyim bir de gümüşler oltamı attım mı denize çift çift geliyorlar, inanamadım ve bu akşama kadar sürdü çok verimli avdı 77 tane gümüş aldım fakat fotoğrafını inşallah telefonumdan bilgisayarıma aktarabilirsem yayınlarım arada bir de el kadar mırmır ve çupra geldi. Yani artık balıklar olgunlaşmaya başladı galiba küçük balık pek kalmadı. Bu hafta sonunu iple çekiyorum inşallah yine dörttaş sahildeyim. O kadar zevkli oluyor ki özellikle çift çift gelince gümüşler... Bir ara balık yapmasaydı barınağa gidip lüfer ya da palamuta zargana yakalayıp canlı yem yapmayı düşündüm ama bütün gün yerimden ayrılamadım, yanımdakilerde kova kova gümüş götürdü..

20. spinoza79

spinoza79 MEHMET EZER

selamlar
    gümüş takımından biraz bahsedebilirmisin.