en lezzetli balık

Konu, 'Balık Yemekleri' kısmında balıkçıl tarafından paylaşıldı.

1. SpinnerPro

SpinnerPro Doğan

Kimse fener balığını sevmiyor mu? Inanamıyorum, hastasıyım ben!

2. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Ben Somon izgara diyorum :p

3. sasa61

sasa61 sasa

Sinop mu? yani var diye biliyorum yanılmıyımda.

4. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG
    aleminyum folyoda közde pişmiş somon veya tavada da olabilir. (yanına limon, maydonoz, roka) muhteşem yaa

5. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Hepsi:,,,,,zaten yenilmeyeni yenmiyor,yenilebilen de usulüne ve hakkı verilerek pişirilsin yeter pişirilen balığı bırak o az kalır,yanında herşey gider;)

6. incikefal

incikefal HABEŞ CEYLAN

Favori Kamış:
    Karbon Alaşımlılar
    Favori Makine:
    Çelik Çarklılar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan
    Öncelikle yeni bir üye olarak herkese selam. Naçizane fikrimi beyan etmek isterim. Tabii ki lezzet kişiseldir. Ancak, gördüğüm kadarıyla; Hamsi, Lüfer, İstavrit, Barbun, Levrek, Çupra, Mezgit, Sardalya gibi balıklar çoğunlukla belirtilen balıklar. Ben de bu balıkların pişirilme şekli ve zamanına göre çok lezzetli olduklarına katılıyorum. Çok çeşitli balık yeme şansı bulmuş bir insan olarak Lahozun eşsiz olduğunu belirteyim. Ne var ki çok pahallı ve maalesef artık az bulunuyor olması nedeniyle onu listeme eklmeyeceğim. Haziran ayında Gökova Sokkan'ının boklu kebabını favori görürüm. Hamsiyi imparator olarak taçlandırmak isterim ki bu dünyada her türlü pişirilebilen tek balık olduğu kanaatindeyim.
    Ben asıl olarak hiç yememiş olduğunuzu düşündüğüm; dünyada sadece Van Gölünde yaşayan İnci Kefali'nin Mayıs sonu Haziran ortalarına kadar un ve yoğurtla yapılan bulamaçla kaplatılıp bir iki saat bekletildikten sonra iyice ısınmış bir tandıra kuyruklarından asılmış tandırının enfes olduğunu belirtmek isterim. Yanında mercimekli bulgur pilavı ile tadını unutamayacağınızı düşünüyorum. Denk getirip de yiyebilirseniz şimdiden afiyet olsun diyorum. Saygılar.

7. mehmetişbilir

mehmetişbilir mehmet

Favori Kamış:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    5.250 gram levrek
    levreki severim ama en çok barbunu

8. levrekçimetin

levrekçimetin metin oktay can

Favori Kamış:
    shimano blue romance
    Favori Makine:
    Daiwa saltiga
    En İyi Avı:
    levrek- 7 kg kofana-4,800kğ
    karides tek geçerim

9. hakiahakia

hakiahakia Hakki

Favori Makine:
    Spro
    En İyi Avı:
    Levrek 2,7 Kg.
    Kış boyunca patlakgöz mercan bulabilirseniz amman kaçırmayın derim. Mangal söndürür mangal... Hem ekonomik hem de çok lezzetli...

10. incikefal

incikefal HABEŞ CEYLAN

Favori Kamış:
    Karbon Alaşımlılar
    Favori Makine:
    Çelik Çarklılar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan

Kesinlikle katılıyorum. Basit algılanan birçok balık aslında birer lezzet harikası

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Tatlısu Kefali - Faruk Abimin Mahir Elleri.:)

12. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Yiyiciyim :)
    Bence denizlerimizden çıkan her balık yenir. Ama bi kasım ayındaki deniz çuprası kızartmasının bi de İzmir Karaburun'daki kefallerin tadına doyum olmaz. Kalamar dolması, kalamar ızgara da bence süper olur :)

13. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    1 izgara çupra 2 izgara lüfer 3 barbun tava 4 zargana tava 5 izgara levrek 6 kirlangiç pilaki 7 çingene palamudu tava 8 asma yapraginda izgara sardalya 9 kalkan tava 10 hamsi tava 11 lagos buglama 12 kiliç sis izgara... Sapurt supurt bi fena oldum ben.. Roka kirmizi sogan tabiki raki üstüne koska sade helva

14. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    1 kg 500 gr Gökkuşağı Alabalığı (Şemsipaşa)
    Benim için denizlerin Fatih'i Lüferdir. 33-40 cm arası, güzel meşe odunu kömüründe, kurutmadan yapılan ızgarasını dünyada başka hiçbir şeye değişmem.

15. LucifeR

LucifeR Yücel

En İyi Avı:
    sinarit 4.5kg
    yukarıda sayılanların eminim ki hepsi lezzetlidir. ancak bir de lagos şiş tatmanızı tavsiye ederim ;) özellikle de kaş'ta...

16. texaslı

texaslı emre bekler

Favori Kamış:
    Pelican Florence Kamış 100-250G Karbon Surf 420cm
    Favori Makine:
    Okuma Distance Surf Pro
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1600 gr
    Miğri,Yılan Balığı Şiş

bende pek tutmamışdım ama netden aldıgım bu tarifle babamın çanakkale tarafından getirdiği mığrıların tadı hala damagımda.

Kısaca anlatayım.Mığrının tulumunu cıkardıktan sonra parcalayarak buzluga koyuyoruz.1-2 gün buzlukta dinlendkten sonra donuk vaziyette kare seklinde kesioruz yalnz miğrinin bir kokusu vardr tulum cıkardktan sonra bunu bastırmak ıcın parcalayp buzluga koymadan once 1-2 saat sirkeli suda bekletiyoruz biraz beyaz sarap katarsanz dahada güzel oluyor. Buzluktan cıktan sonra domates ve soganlarımızı,kekiğimizi,kırmızı biber ve biraz defne yaprağımızı hazırlıyoruz.Ve şişe su sırayla diziyoruz.Kesilen etleri soğanlarin arasına yerleştirirseniz mangalda çok daha ii sonuc veriyor domateslerde sulanmasını sağliyor boylece mangalda etimiz kurumuyor.Şişlerimizi dizdkten sonra baharatımızı döküyoruz ve son olarak şişlerin üzerine zeytinyağı gezdiriyoruz.Burada hatırlatmak istediğim bir konu var baharat ve zeytin yağı işlemini mangala atmadan 2 saat önce yaparsanz etler çekince daha lezzet katıyo.Bundan sonrası mangali yakıp pişirmeknot tarif internetden alıntıdır.

17. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Okuma Lure Mania 2.13 5-20 7''1
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    nedenini bilmiyorum çoğu kişi sevmez ama ben mırmırı çoooook seviyorum ha birde lüferi :D (lüfer ızgara değil fırında )..

18. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Okuma Lure Mania 2.13 5-20 7''1
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    evet karaburuna 2 yılda 1 mi yoksa 1 yılda tek gelen bi kefal türü varmış akbaş mı öyle bişeydi o çok güzel oluyorr :D

19. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    bne hep çupradan gidiyorum

20. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!

Yılan balığı dünyanın en lezzetli etidir bence. hele birde Enezde ızgara yaparsan üfff. ayrıca gün batarken yapacaksın ve ızgaranın başında rakını yudumlayacaksın. arka fonda da Müzeyyen Senar çalacak :) off...