Eşkina avcılığı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında gececibarış tarafından paylaşıldı.

1. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Dün akşam Pendik sahilde gezerken gördüm 1-2 kişi tutmuşlardı Eşkina. Tersanenin oradaki parkın önünde. Bayağı da atan vardı saat:21:00-22:00 sıralarında. Konuştum biriyle bu sıralar tek tük çıkıyor dedi.

2. adra

adra

namık abi eşkinada boy ve miktar limiti senin vicdanındır.boy olarak en aşa 25 30 cm olmalı ama ne yazııkki bizim insanımız ufacık mavruşları tutup torbalarına tıyor kışında balık falan olmuyoo boru kurdunu alan balığa iniyo rezillik ben bırakıyorum ufak balığı adam tutup atıyo çantasına ne diyecen bu insana daha.kanaat senin abi.....

3. adra

adra

sen belirle ozaman namık abi.:)

4. la-traviata

la-traviata Ercan Hacıoğlu

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    eşkine-mırmır-minakop
    Abi aslında sen biliyorsundur diyordum ama sirkülerde adı bile gecmiyor diger kısmına koymuşlar standart olan 5 kg limitle sınırlı malesef. Hoş boy limiti koysalar ne olacak sanki... Parmak kadar yavruları tutup sepete atıyorlar. Karagözde 15 cm limit var da ne oluyor onun da yavruları "oo bu karagoz p.çi tatlı olur" diye hoop sepete :mad: :mad:

5. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    kofana eşkina yayın herhalde 1kg yakın
    buna bir gözat;)

6. ateş-01-34

ateş-01-34 onur ateş

Favori Kamış:
    dam quick tele spin
    Favori Makine:
    dam quick slr spin 850 fd
    En İyi Avı:
    levrek 4.5 kg
    Eşkinacılara selamlar;ilgiyle okudum tüm yazılanları , fakat 2007 tarihinden sonra hiç rapor yazılmamış, uzun bir aradan sonra ben yazim dedim:)

Salı akşamı hava 2-4 idi, yenikapı balıkçı hali limanını denedim ,eşkina yoktu olmamasınada şaşırmadım zira feribotlar önümden geçiyordu:( sonra kumkapı cankurtaran kayalıkları denedim, büyük bir balık misinamı patlattı, eşkinamı bilemiyorum fakat dip yapısı hem derin,hem takanaklı, bu kayalıklarda eşkina alan oldumu bilemiyorum ama yoklamaya devam edicem bu hattı.