Eşkina çıkıyomu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında zafer BAYRAM tarafından paylaşıldı.

1. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    LEVREK - AKYA - MIĞRI - MÜREN - KEFAL - USKUMRU
    bayramoğlunda durum nedir ,acaba eşkina yapıyormu...

2. savas

savas

Favori Kamış:
    2.70 karbon kamış, 0.20 misina
    En İyi Avı:
    sazan 4.5 kg
    Abi, bilgilerin için teşekkür ederim

3. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    DÜN BAYRAMOĞLUNA UĞRADIM, TEK TÜK ALIYORLARMIŞ....

4. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    teşekkürler,bu akşam bi deneyelim bakalım pazartesi sonuçları yazarım..

5. HeLLMaGe

HeLLMaGe Ali

En İyi Avı:
    kendi boyundaki karidesi tırtıklarken yakaladığım gümüş balığı :) 2 gr
    Dostum sana tamamen katılıyorum. Ben 1 yıldır ışıklı şamandıra kullanıyorum ve çok süper birşey olduğunu 1 yıllık tecrübeden sonra farkettim. Acemilikte biraz canınız sıkılabilir ama ışıklı şamandırayı kullanmayı iyi öğrendikten sonra dip oltası takımını bir daha çantanıza sokmamaya karar vereceğinize eminim. Geçen seneki acemilikten sonra bu seneki av verimim neredeyse 7-8 kat artmış durumda. Eşkina , iskorpit ve karagözde süper verim alabilirsiniz.
    Denemenizi tavsiye ederim.
    Küçük bir not: eğer attığınız yerin dip yapısını biliyorsanız kurşunun yere çok az bir miktarda sürtmesini ve şamandıranızın yatık kalmasını tavsiye edebilirim. Tabii bu deniz çok sakin iken. balık daha yemi ufak ufak tıklarken şamandıranın titrediğini hisseder ve hazır vaziyete geçersiniz. Bu şekilde aynı anda 2-3 karagöz birden yada 2 eşkina birden çekmekte mümkün. Şu ana kadar hemen her akşam 1-2 defa çift karagöz çektim. 2 defada çift eşkina çeken arkadaşlar gördüm. Herkese rast gele..

Son düzenleme: 11 Haziran 2007
  6. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    arkadaşlar bayramoğlunda dün gece 1 tane eşkine aldım ama çok küçüktü geri saldım yanımdakilerde 1 tane küçücük yakaladılar, balıkçılara sordum daha mevsimi açılmamış 1 ay sonrasını bekliyolar,tabi söylediklerim bayramoğlu için başka yerlerde durumu bilemem.....

7. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    Gençlik nerdesiniz ,Eşkine avı 13. sayfaya düşmüş , bu kadar mı boşladınız.Bu aralar hiç tutan yokmu. :)

8. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    bili için teşekkürler

9. Cihangir

Cihangir Cihangir

Favori Kamış:
    AlbaStar Galaxy 3.0
    Favori Makine:
    Banax SX5000 & SX3000
    En İyi Avı:
    18 adet palamut 1.700 gr Eşkina
    Aradan nerdeyse 2 ay geçmiş..

Eşkina çıkıyor evet. Teke ile çok verimli av olmadı. Boru kurdu ile şamandıralı atmaya devam ediyoruz. Ege'de fırtına olmadığı zaman boru kurdu geliyor.

Şu kadarını söyleyeyim. Artık Bandırma'da dalgakıranda eşkina almaya başladık. Uzağa gitmeye de gerek kalmadı. Geçenlerde saat 21-23 arası, bir termos çay alıp arkadaşı balığa götürdüm. O sadece çay servisine baktı, sohbet arasında 9 tane eşkina aldım. Birisi 1,5 kilo kadardı. Toplam 5 kilo balık.. Her zaman da böyle verimli olmuyor elbette.. Sakin havada, yakamoz çoksa ve yemler canlıysa, boş dönmek hemen hemen imkansız. Yeter ki, kıyıya mümkün olduğu kadar yakın yerlerde, kayaların arasında bir boşluk denk getirin.

Bundan sonra Bandırma'dan balık görüntülerini www.bandirmaportal.com videolarına ekleyeceğim.
    Ayrıca facebook'ta grup oluşturdum. Henüz 3 üyesi var :).. Oraya da değişik videolar ekleyebiliriz. Burayı ihmal etmemek şartıyla sizi de gruba katılmaya davet ediyorum.
    http://www.facebook.com/group.php?gid=13505665590

Selamlar - Sevgiler.

Rastgele...

Son düzenleme: 19 Kasım 2007
  10. Çakılın kısa mendireğine git..uca yakın ikinci incir ağacının altında düz bir kaya var oradan 12-15m ileri at..hafifçe çek taşlara gelince bırak..
    buradan liman içine geçiş var eşkineler buradan liman içine girip çıkıyor..7m civarı derinlik var..
    karagöz için uzun mendirekte yazılımermerin 35-40m sağında dirseğe yakın yerden kapselesin ucundaki açık taşa doğru 50-55m de iç karides ile 1-1,5kg arası taş karagözü bulmak mümkün..
    Buda akşam kıyağı benden;)

11. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Ben bir kere tuttum, daha doğrusu o bana tutuldu..:) Yem tazelemek için oltamı çektiğimde yaklaşık 30 cm lik bir eşkina vardı oltamda :rolleyes: Ne vuruşun, ne gelişin, ne de kafa atışın hiçbiri yoktu benim eşkinada :eek: Tadını Suat kardeşime sormam lazım, yediyse o yemiştir :)

12. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Yok yok, sudan çıkınca uyandı garibim..sağlığı yerindeydi..:D

13. irileri yani 3kg ve üzeri olanlar oldukça güçlüdür..buralarda eşkine avı sarp kayalık bölgede ve yakın mesafede (10-15m) yapıldığından belığın taş altı yapmaması için seri olrak çekilmesi gerekiyor..Yorma şansı olmadığından çok direnir..
    lezzeti iyi sayılır..

Su altında olduğundan 3 kata yakın iri görünür ve çok zıpkıncıyı yanıltır

14. olmamı;) çoookkk

:D :D

15. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Aramakta ve merak etmekte olduğunuz su üstündeki balıklar sitemizde aşağıda vermiş olduğum linkte mevcuttur. Linki tıklayarak aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Keyifli paylaşımlar

http://www.balikavi.net/forum/forumdisplay.php?f=18

:D:D:D:D:D:D

16. serdar şu ağaçta yaşayan balık diye bi konu vardı..bulamadım:confused:

benim bu balığın avlanması için uçanbalonlu yöntemimde olcaktı:D :D

17. Cihangir

Cihangir Cihangir

Favori Kamış:
    AlbaStar Galaxy 3.0
    Favori Makine:
    Banax SX5000 & SX3000
    En İyi Avı:
    :) Teşekkürler.. O incir ağacını iyi bilirim.:)) Geçenlerde arkadaş 1,5 m. önünde sudan çıkmak üzere olan balıkla başa çıkamadı, ben sadece kamışın sağ sol yaptığını ve 0.50'lik yeni sarılmış misina'nın çat diye koptuğunu seyrettim. Sonra balık kayanın altına gitti ve şamandıranın fosforu dalgaların arasında ulaşamayacağımız bir yerde sabaha kadar yandı durdu. Epey dalga geçtim. :))

Bir hafta sonra Karşıyaka'nın mendireğinde benim başıma geldi. :(( Bırak makinanın kolunu çevirmeyi, oltaya hakim olana kadar misina kopuyor. Üstelik aynı akşam 2 kez oldu.

Eşkina oldukca lezzetli bir balık, ya da bana öyle geliyor... İskorpit daha lezzetli ama en son küçük bir iskorpit'e çaktığım voleden sonra o balıktan uzak duruyorum. Siz siz olun, deri de olsa spor ayakkabınızla iskorpite burunla dahi vurmayın. Dikeni çuvaldız gibi geçiyor ve emin olun tarifsiz bir acı.. :S

Bu arada surffishing arkadaşımızı tanıyoruz galiba.. Balıkesir'e selamlar..

18. çakıldan 5kg ye yakın çok eşkine aldım..verimli yerdir..
    beni nerden tanıyorsunuz..bandırmada çok kişi tanır beni..

19. saymadımki..:rolleyes:

ama tüm arasokakları avucumun içi gibi bilirim:D :D :D

20. Cihangir

Cihangir Cihangir

Favori Kamış:
    AlbaStar Galaxy 3.0
    Favori Makine:
    Banax SX5000 & SX3000
    En İyi Avı:
    Beyaz Lada Samara.. Sunullah Mahallesi Dere Sokak.. Balıkçılarıyla ünlüdür.. Yeterli mi ? :) Başkasıyla mı karıştırıyoruz yoksa? :)