Eşkina (Kaya Levreği) Nasıl Pişirilir?

Konu, 'Balık Yemekleri' kısmında MobidikAbi tarafından paylaşıldı.

1. adem1

adem1 adem aksoy

En İyi Avı:
    halibut.20kg(tahmini:D)
    8 aydir mesaj atilmamis ayiptir gunahtir:1kg agirliginda eylul ekimde yakalanan eskina bugulamasi:patatesler ince tekerlek dogranir ve zeytin yagi gezdirilmis tencereye dizilir,uzerine yuvarlak,parmak kalinliginda kesilmis eskinalar dizilir,uzerine domates,maydonoz,1-2 limon dilimi dizilir ve kisik ateste kapagi kapali pisirilir,patatesler pistiginde yemek pismis demektir,yanina varsa salata,yoksa illaki yumrukla ezilmis 1 kelle sogan konulur besmele cekilip yenilir,her lokmada yarabbi sukur demek ayrica bir lezzet katar(tabii akliniza gelirse):D

2. Trbzn61

Trbzn61 YÜKSEL

En İyi Avı:
    Levrek 2,5 Kg
    Bi çare

Şimdi bu formda yazılanları okuyunca içim bi tuhaf oldu.Zaten ben bu balığın hastasıyım.Bide bu yemek tariflerini okuyunca ve fotoğraflara bakınca yerimde duramıyorum.Biraz sonra işten çıkacağım ve ilk işim bu balıktan yakalamak için arabama atlayıp avlak yerime gitmek olacak.
    Ben daha 1,5 - 2 Kg olanını yakalayamadım.İnşallah banada nasip olur.Dalmayı bilmiyorum inşallah en kısa zamanda onuda öğreneceğim.Belki o zaman 3 - 4 kg lıklardan avlarım.Valla Ramazan ayıda yaklaşıyor ki o zaman verilen teriflere göre yaparım.
    Yav yazıyı yazarken bile yerimde duramıyorum.Mesai bi an önce bitsede şu avc yerime gitsem.Şimdi zannediyorumki benden önce gidenler varmış gibi geliyor bana.
    Yarabbi nasıl bi hastalık bu? Arkadaşlar bu hastalığın tedavisi varmı? Bilen varsa lütfen buraya yazsın. Yoksa eşimle aram bozulacak.Aman derdime bi çare