eşkina taşı

Konu, 'Genel Konular' kısmında AVCIYILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Rombisagem

Rombisagem RECEP BAYAR

Favori Kamış:
    FINDIK SIRIĞI
    Favori Makine:
    BASİT
    En İyi Avı:
    TATLI SU BALIĞI 6 KG.
    Karpuzla dertlerinize şifa bulun

Yaz mevsimlerinin vazgeçilmez meyvelerinden bir tanesi olan karpuz, birçok şifayıda beraberinde getiriyor. Özellikle böbreklerdeki taşları düşürme ve idrar söktürme konularında büyük yardım sağlayan karpuz bitkisi hakkında detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Karpuz binbir derde deva

Zamanı geldi, pazarlarda yerini aldı. Karpuz sadece tat değil, şifa deposu. Şu hastalıklara karşı bire bir…
    Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan karpuzun sayısız faydası var. Karpuz, bol miktarda C vitamini ve antioksidan özelliği ile çeşitli kanser türlerine karşı etkili oluyor.

İçeriğindeki yüksek potasyum da kalp fonksiyonlarının ve kan basıncının düzenlenmesini sağlıyor.

Aynı zamanda iyi bir lif kaynağı olan karpuz, bağırsak hareketlerini düzenliyor ve bağırsak kanserini önlüyor.

Karpuzun çekirdekleri de, içinde bulunan Cucurbocitrin adlı madde ile kan basıncını düşürmeye ve böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı oluyor.

Karpuzun yüzde 95′i su olduğundan temizleyici özelliği bulunuyor. Böbrekleri çalıştırıyor, idrar söktürüyor, böbreklerdeki üre ve ürat tuzlarını temizliyor. Karpuz, kum ve taştan yakınanların tercih etmeleri gereken bir meyve.

2. Rombisagem

Rombisagem RECEP BAYAR

Favori Kamış:
    FINDIK SIRIĞI
    Favori Makine:
    BASİT
    En İyi Avı:
    TATLI SU BALIĞI 6 KG.
    Kiraz Sapı Suyu ve faydaları -böbrek taşına faydaları-
    Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden bir tanesi olan kiraz’ın sapıda kendiside binbir derde deva oluyor. Bu yazımızda kiraz sapıyla yapılacak kür hangi dertlere şifa oluyor onu öğrenceğiz. İşte kiraz sapı suyunun faydaları :

Şimdi kiraz zamanı. Severek yiyorsunuz ama en değerli parçasını çöpe atıyorsunuz. Saplarını! Diyeceksiniz ki “Sapı ne yapalım?” Tatlı tatlı yediğiniz kirazın en önemli kısmı sapıdır. Kiraz sapı: zayıflamaktan böbrekleri temizlemeye, gut hastalığından kireçlenmeye, bronşitten vücut bakımına kadar bir sürü şifayı içinde barındırıyor. Peki nasıl kullanacaksınız bu sapları? Açıklayalım!

Hazırlanışı

Kiraz saplarını mutlaka temizleyin ve bol suda yıkayın. Taze ve kıyılmış olarak kullanacağınız gibi kurutabilirsiniz.

Kullanım Şekli

* 1 tutam kiraz sapını (40-50 adet) 3 su bardağı suda 10 dk. kaynatın. Soğutun ve sabahları aç karnına 1/2 çay bardağı için. İdrar söktürecek, böbrekleri temizleyecektir. Özellikle idara yolları enfeksiyonuna dermandır. Aynı zamanda kadınların menapoz ağrılarını yokeder.

* 1 tutam kiraz sapını 1 çay bardağı dolusu taze vişne ya da böğürtlen ya da kızılcık ile beraber 3 su bardağı suda 5 dk. kaynatın ve soğutun. Sabahları aç karnına 1 çay bardağı için. 2 hafta sonra vücunuzdaki şişkinliğin azaldığını ve sağlıklı kilo verdğinizi göreceksiniz. Aynı zamanda vücuttaki ödemleri atacaktır.

* 4 tutam kiraz sapını (200-3r00 adet) 3 litre suda 10 dk. kaynatın. Sonra içine 20 gr. kadar çubuk tarçın tanesi ve 5 gr. kadar ıhlamur (10-20 yaprak) atın. 1 saat demlendirin. Bu su ile banyo yapın. Cildinizin nasıl nefes aldığını hissedeceksiniz. Ayrıca bir leğene bu karışımdan koyup ayaklarınızı içinde 20 dk. bekletirseniz, ayaklarınızda ne gibi değişimler yaşandığını kendi gözlerinizle görecek ve topuk ağrılarından kurtulduğunuz gibi ayaklarınızın gül bahçesi olduğunun farkına varacaksınız.

* Kiraz sapını çay gibi demleyip sıcak olarak ta içebilirsiniz. Tadı enfestir.

3. erolünlü

erolünlü erolünlü

eşkina taşları çok ilginç geldi bende var ilgimi çekti

4. Rombisagem

Rombisagem RECEP BAYAR

Favori Kamış:
    FINDIK SIRIĞI
    Favori Makine:
    BASİT
    En İyi Avı:
    TATLI SU BALIĞI 6 KG.
    Eşkina Baliği Taşi, Limon Suyu Ile Böbrek Taşi Eritme Ve Düşürme

EŞKİNA BALIĞI VE ONDAKİ TAŞLAR:

Bilimsel adı Sciaena Umbra olan eşkineye, Eşkina, İşkina, Taşbalığı, Taşkefalı, Mavruşkil de denir. Ilıman denizlerin, kayalık, taşlık derin sularında yaşayan eşkinanın boyu 50 cm.ye ağırlığı ise 3-4 kiloya kadar çıkabilir. Normalde, yarım kilo ile bir kilo ağırlığında olur.
    Vücudu elips şeklinde olup, yassıca, kamburumsudur. Sırtı koyu, esmer, yanları ise beyazdır. Kemikli balıklardandır. Denizlerimizin tümünde bulunmasına karşın daha çok Marmara'da barınır ve Marmara balığı olarak bilinir. Ancak Karadeniz'e kadar uzanan gezintiler de yapar. Bu arada boğaz geçişinde ileşken mahallerde (kuzguncuk, beylerbeyi, çengelköyü, yenikapı gibi) bol av verir.
    Üremesi yaz aylarındadır.

Üremesi yaz aylarındadır.
    Eşkinenin gözlerinin arkasında, baş kemiklerinin arasına sıkışmış gibi duran iki adet billurumsu taş vardır. Balıkçılar balığı ayıklarken bu taşı çıkarıp alırlar. Kaynatılıp suyu içilen taşların idrar yolları hastalıklarına iyi geldiğine inanılır.

EŞKİNA BALIĞI TAŞI, LİMON SUYU İLE BÖBREK TAŞI ERİTME VE DÜŞÜRME

1- 4-5 adet taze (balıktan yenı çıkarılmış) Eşkina taşı bir küçük çay bardağına konulur.
    (bazılıları eşkina taşlarının havanda biraz daha ufalanmasını önermişlerdir)
    2- Üzerine bir limon(elde yeni sıkılmış limon olması gerekir) sıkılır. Yarım çay bardağı kadar. ( Bazıları üzerine biraz da saf zeytinyağı ilave edilmesini tavsiye etmişlerdir.) (Bazıları da limon suyunu içmeden önce bir fincan saf zeytinyağı içilmesini tavsiye etmiştir.)
    3- 24 saat geçtikten sonra sabah aç karna bu limon suyu içilir.
    4- Bu limon suyu midede özümseninceye kadar başka bir şey yenmez içilmez.
    5- Bu içimden bir saat sonra bir şeyler yenmelidir. Bir saat olursa daha iyi mide limon suyunu özümsemiş olur.
    6- Limon suyunu içtikten sonra yine taşların üzerine limon sıkılır. Yarınki sabah yine aç karna içilir.
    7- Bu işleme limon suyunda taşlar eriyip bitinceye kadar devam edilir.
    8- Eşkina taşlarını eritmiş olan limon suyu böbrekteki taşların sivri kısımlarını/uçlarını yuvarlatarak eritir. Böbrekten hareketini sağlar.İdrar yollarından rahat geçmesini sağlar. Üretere girdi ise rahat düşmesini kolaylaştırır. Mesaneden dışarı atılmasına yardımcı olur. Küçükler daha da yuvarlaklaşacağı için daha kolay düşer. Dilerim sonunda hepsi erir yok olur düşer ve böbrekleriniz temizlenmiş olur. İnsallah. ( Büyük taşlar için eritme ve taş düşürme tarifi değildir) (Ağır mide rahatsızlığı ve ameliyatı olanlar dikkat etmeli veya doktora danışmalıdır.

Bir başka kullanım şekli böyle anlatılmıştır:

Büyüklüğüne göre, 5 veya 8 adet eşkina taşı alınır, yarım litre(elde sıkılmış) limon suyu sıkılarak cam şişeye doldurulur. İlacın kullanımı acil ise, taşlar ezilerek toz haline getirilir. Acil değil ise 4 parça yapılıp, limon suyunun içine konarak bir fincan sızma zeytin yağı da ilave edilerek yaz mevsimi ise buz dolabında 4,5 ayarında iki gün, kış günü ise donmayacak şekilde dışarıda 1-2 gün bekletilir.
    İlaç her sabah idrara çıktıktan sonra, aç karnına limonata bardağının 2/3 oranda doldurularak içilir. İçmeden önce bir fincan zeytinyağı içilmesi iyi olur.
    alıntıdır.

5. YSFKSK

YSFKSK YUSUF

merhabalar, bende yaklaşık 4 sene önce taş düşürdüm. 10 gün önce yine ağrılar başladı ve doktor 11 mm taş olduğunu söyledi. internette araştırma yaparken eşkina balığı taşına rastladım. elinizde varsa banada göndermeniz mümkünmü?
    teşekkürler.

6. YSFKSK

YSFKSK YUSUF

acaba elinizde varsa banada gönderebilir misiniz?

Allah kimseye böyle bir ağrı vermesin. bir haftada 5 kilo verdim :(

7. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Şöyle bir tarif yazmıştım ama Recep beyin tariflerinden çok geride kaldığını görüp kendisininde ilgilenmediğini gördüğümden alıntıyla yukarı çıkarmak istedim.
    Madem bu kadar hasta varda illaki taş aramayı anlayamıyorum.

Madem çaresizsiniz o zaman burada bitkisel bir çözüm vermişim hemde kendimin de kullandığı niye ilgilenilmedi bende bunu anlamış değilim.

Allah acil şifalar versin...

8. kemal16

kemal16 KEMAL

Favori Kamış:
    KARBON 3.20
    Favori Makine:
    8 BİLYALI ALMAN
    En İyi Avı:
    9 KG LİK SARI SAZAN
    ABİ BİZ GEMLİKTE 5 KG BALIK ALDIK İKİSİ EN AZ 1 KİLO EN GÜZ3EL YEM BORU KURDU . BİRDE BALIK TAŞI BÖBREK TAŞINI DÜŞÜREMEYENLERE BİREBİR BİZİM BURDA SATICI VAR EŞKİNACI FERHAT ADAMIN HER YIL ORTALAMA 1000 TANE MÜŞTERİSİ VAR AMA O ERDEK TEN ALIYOR

9. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    reklam olmasın

arkadaşlar bu site sanırım amatör ruh ile kuruldu
    eşkina taşı satanların lütfen reklamını yapmayalım
    biz sitemizde dayanışma ruhu için de yardımlaşmaya gayret edelim elinde taş olan var ise istek sahiplerine ücretsiz göndermesi ğerekir sanırım
    ben de ken di reklamımı yapayım bari bu siteden 100/150 taş istek sahiplerine gönderdim hiçbir üçret talep etmeden hatta posta üçretini ben karşıladım
    lütfen ihtiyaç sahiplerine sitenin ruhuna uygun yardımda bulunalım

10. copweed

copweed Ünsal ÇEk

Ekşina Taşı Kullanımı

Arkadaşlar Bende hem sol hem sağda 15 MM taş var. Bu taştan aldım.

1- Bu kadar büyük taşlara faydası olur mu?
    2- Gerçekten bilen biri nasıl kullanıldığını yazabilir mi? Lütfen gerçekten kullanan ve faydasını gören kişi yazabilir mi? Haybeye kullanmayalım.

Teşekkür ederim.

11. Sahin25

Sahin25 fatih

bende böbrek taşı ameliyatı oldum lazerle fakat kıralın taşın tekrar üreyeciğini söyledi doktor ama eşkina taşının böbrek taşına çok iyi geldiğini söylediler ama bulamıyorum satanlar var ama çok pahalı 2 senedir bu ağrıyı çekiyorum kafayı yedim bu ağrı yüzünden allah rızası için bi yardım edin elinizde varsa bana biraz yollayın şu taşlardan :(

12. Sahin25

Sahin25 fatih

S.a Yılmaz bey senden bir ricam var lütfen yardımcı olursan çok sevinirim bana eşkina taşı lazım böbrek taşı ameliyatı oldum fakat taş tekrar çıkıyor eşkina taşını önerdiler ama bulamıyorum 2 senedir böbrek ağrısı çekiyorum bir daha ameliyat olmak istemiyorum çünkü hem acı çekiyorum hemde tekrar çıkıyo boşuna ameliyat oluyorum elinde eşkina taşı var ise allah rızası için bana biraz yollarmısın :(

13. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    adresini yolla 10/15 taş bulmayaçalışırız göndeririz

14. istanbul_34

istanbul_34 Ferhat

Merhaba, bendede sol böbrekde 15 mm lik taş var. Ama şu an için ağrı yok eşkina taşını denemek istiyorum.

Eşkina taşı gönderebilecek olan var ise sevinirim

15. saking

saking Nurullah GÜZEL

Arkadaşlar, benim de annemde böbrek taşı çıktı... Araştırma yaparken bu forum sitesi ile karşılaştım. Forumdan bir arkadaşın dediği gibi gerçekten de forum dışından biriyim... Bu taşlardan bana da gönderirseniz gerçekten çok sevinirim. Bir eğitimci olarak siteye ne tür bir katkıda bulunmamı isterseniz elimden geleni yapmaya çalışırım. Mesela sitenin adını büyük bir haber sitesinde yayınlatmaya çalışayım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

16. acil

acil zeki çağlayan

eşkina böbrek tası

bandırmalı kardeş acil eşkina taşı na böbrek için kadıköy istanbul ihtiyaç vardır. bu konuyu bilenler acil ihtiyaç vardır.7 mm taş için tekrar ediyor yine tekrar etti acil imdat ilgilenenler den allah razı olsun. zekicaglayan@msn.com

17. Alina23

Alina23 Bahar Erdensoy

Merhaba,ben trafik kazası sonucu yürüme engelliyim.Uzun zamandır ağrılarım vardı. Doktor hareketsizlik sonucu böbrek taşı dedi. Biri 1,5 cm sol böbrekte , diğeri 12mm. mesanede.Daha önce 7 ameliyat oldugum için omurgamdan artık ameliyat olamıyorum.Akciğerlerim çok zayıf narkoz alamıyorum.Ne olur eşkina taşı kullanan ve bu büyüklükte taşı düşüren var mı? Çok çaresizim ve ne yapacağımı bilmiyorum. Sizlerin fikrini bekliyorum.

18. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Burada Night fisher nikli Fatih arkadaşımız, ihtiyaç sahiplerine gönderebileceğini yazmış. Umarım yardımcı olur.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=35125&highlight=e%FEkina+ta%FE%FD

19. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Öncelikle Allah acil şifalar versin.

Eşkina raporu koyan olursa durumunuzu bildiririz, sizde forumu takip ederseniz kısa sürede temin edebilirsiniz inşallah...

20. muhammer41

muhammer41 Muhammer YILMAZ

Sevgili kardeşim öncelikle geçmiş olsun bir kardeşimin bana ulaşarak bu konuda yardımcı olurmusun demesi üzerine size yazdım elimde fazla taş yok eyerki 4 veya 5 taş işinizi görürse bir türlü size ulaştırayım ben sadece bunu yapabilirim kargodan yarın yollayabilirim eyer olursa özel den adresinizi yazın.