eşkina taşı

Konu, 'Genel Konular' kısmında AVCIYILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Tevfik bey,ihtiyacı olan arkadaşlar özelden mesaj atıyor,yolluyorum elimde varsa.Alina kardeşimiz,taştan ziyade,kullananların,şifa bulanların fikirlerini almak istemiş gibi geldi bana. kullanmaya karar verdiğinde tabiiki yardımcı olurum:)

2. nasreddinhoca

nasreddinhoca Adem

Herkese iyi aksamlar
    3 yil oldu safra kesesinde tas var, düsürmek icin yapmadigim denemedigim bir tek eskina tasi kaldi heralde :)
    ameliyat en son care diyorum 3 senedir bazi seyler denedim, agrilarda gitgide artmaya basladi. bari su taslarida deneyeyim - eger oda olmazsa artik ameliyat olacam.
    bu taslardan elinde olan varsa bana yollarsa cok minnettar olurum.

3. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Sorduğunuz taşların safra kesesine iyi gelmesinin söz konusu olacağını sanmıyorum, böbrek taşlarının eritilmesi için kullanıldığını biliyorum, böbrek taşı için evde kullanıldığı için biliyorum, bu nedenle boşuna bir beklentiniz olmasın, ama yeri gelmişken şunuda belirtmekte fayda var bu balık taşının böbrekteki taşlarada faydası olduğunu düşünmüyorum, faydası olan birlikte kullanılan limon suyu çünkü balık taşını eriten limon suyu böbrekteki taşıda eritmekte dolayısı ile insanlarda böbrek taşını balık taşını erittiği gibi bir düşünce ve beklentiye kapılıyorlar gibi geliyor zannımca. Allah cc acil şifalar versin...,

4. nasreddinhoca

nasreddinhoca Adem

bir kac yerde okudum iyi geldigini, denemek istedim insallah olur.
    osmanlica bir kitap var bende , ondada yaziyor baligin kafasindaki akca tas safra taslarini düsürür diye yaziyor.

5. seçkin hoca

seçkin hoca Seçkin

Favori Kamış:
    okuma v system 2.70m 10-40gr+lineaeffe sea master 4.20 cm
    Favori Makine:
    ryobi ecusima 4000 vi+8000vi
    En İyi Avı:
    4 kiloluk kalkan+72 cm sırtıkara
    arkadaşlar bu taşlar otolit taşlardır ve kimyasal yapısı bildiğim kadarıyla CaCo3 tür.
    Yani bildiğiniz kireçtaşı
    limonsuyuna atılmasının nedenide limonun asidik yapıyla etkilişime girip erimeye başlamasıdır.
    işin özeti:böbrek,safra taşı falan düşürdüğü yoktur.idk

6. FaTsALı

FaTsALı UfUk

arkadaşlar ben 26 adet ( sağ olsun 10 adet fatih abi gönderdi) kullandım ne yazık ki faydası olmadı..spiral tomografi çektirdim.taşlar duruyor ve büyümeye devam ediyor.. boşuna bu taşları aramayın.. illa ki denemek isteyecek arkadaşlar limon içerken dişlerinizi ve midenizi çok iyi korumanız gerekiyor.....allah herkese sağlık versin..dert verip derman aratmasın

7. sevinç

sevinç dddddd

fatih bey benim annemde var böbrek taşı doktorlar düşmeyecek ve kırılamayacak bir yerde olduğunu söylüyorlar. Açık ameliyet olmak da istemiyor elinizde varsa banada yardımcı olabilirmisiniz.

8. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Hergün bir limonun suyunu sıkıp içmelerini tavsiye ederim, biz taşı denedik bir faydasını göremedik, birde bir bağ madanozu güzelce yıkayıp foğrayıp kakiki sızma zetinyağı döküp salata gibi yemelerini tavsiye ederim..! Allah cc acil şifalar versin...

9. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    kargo adresinizi ve telefonunuzu yazın yollayayım sevgili kardeşim.Geçmiş olsun:)

10. sevinç

sevinç dddddd

Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2 Kat:13 Bahçelievler- Çankaya/ANKARA Tel: 0506 903 57 37

11. sevinç

sevinç dddddd

Çok teşekkür ederim. İnşallah faydasını görürüz.

12. sevinç

sevinç dddddd

Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2 Kat:13 Bahçelievler-Çankaya /ANKARA
    Tel: 0506 903 57 37
    Çok teşekkür edrim. İnşallah faydasını görürüz.

13. sevinç

sevinç dddddd

Özelden mesaj atamıyorum kargo adresim :Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2 Kat:13 tel: 0506 903 57 37 Sevinç AKKAYA
    Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

14. sevinç

sevinç dddddd

fatih bey özel mesaj atamıyorum foruma yazdım ama yayınlanmadı bir türlü siz bana telefonunuzu mesaj atarsanız arayayayım sizi şimdiden çok teşekkürler

15. anzolot

anzolot murat yücedemir

kurban olim banada yollayın. genelde sabaha karşı vuruyor ağrısı vallahi ev üçüncü dördüncü kat olsa kendimi düşünmeden atacam aşşağıya çekemiyorum sancısını

fatih bey formu okuyup bilgi amaçlı kullandığım için heralde ki fazla mesajım olmadığından size özel mesaj atamadım.

yollayabilirseniz eğer duacı olurum, yollayamazsanızda yinede teşekkürler
    murat yücedemir
    atatürk havalimanı dış hatlar terminali
    tav holding yeni yönetim binası
    yeşilköy/istanbul

Son düzenleme: 4 Kasım 2013
  16. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    sevgili Murat,öncelikle geçmiş olsun.Kargo bir de telefon numarası istiyor,onuda yazarsan yollayabilirim.

17. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Biz kullandık bir faydasını görmedik...! size tavsiyem hergün bir limonun suyunu sıkıp içmeniz, birde bir demet maydonozu saplarıyla doğrayıp salata gibi üzerine halis sızma zeytinyağı döküp yemeniz biz bunu yaptık taşı düşürdük, şimdilik sıkıntı yok, Allah cc acil şifalar versin geçmiş olsun...

18. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    foruma sık giremediğim için yazılanları geç görüyorum. şu an bende biraz taş var. sıkıntısı olan telefonla ulaşsın *** . 5323725336 o an elimde taş varsa yardımcı olurum inşallah.