eşkina taşı

Konu, 'Genel Konular' kısmında AVCIYILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    abi bu işi bazıları fırsatcılık olarak degerlendiriyor benim eşkineye gitigim zamanlar(yasak oldugunu bilmiyordum)adamlar taşın tekine 50 ytl diyordu garibim 2 cocuk gelmişti ogün köprüye bir tanesi hastaymış duymuş bu taşları tutabilirsek tutacagız yoksa parayla alacagız dediler bir iki uyanuk satmak istedi dedim hemen almayın tutarsam hemen keser sana veririm beşkuruş almam duan yeter dedim ama ogünde kısmetim yokmuş tutamadım sonra cocuklar gitti ne yaptı bilmiyorum ayrıca bu taşlar migrenede cok iyi geldigi soyleniyor birde eşkine tekeden başka kurtlada yakalanıyor ben 1,5 kiloluk kuzuyu kurtla aldım

2. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    helal sana güzel baliklar ama oglan kadar degil Allah bagislasin

3. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    sağol allah razı olsun cümlemizinkini inşallah

4. aramis1

aramis1

Yılmaz bey size özel mesaj da gönderdim.
    Bu taşlara çok acil ihtiyacım var. yardımcı olabilir misiniz.
    Yılmaz beyin mail adresine nasıl ulaşabilirim?
    5 gün sonra ameliyat olacağım ve acilen ulaşmam gerekiyor.

5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    HERKES BALIKÇI OLAMAZZZ
    ŞABANYILMAZ 1977- A RH -

Saban Bey konunuzu zevkle okudum. Paylasiminiz icin size cok tesekkur ediyorum.
    Saygilar...

6. birdostcan

birdostcan Erkan Sakarya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 6,250 gr
    tebrikler

Güzel av olmuş. İnşallah bu senede yakalarsın saldıklarını ama geçen geçtim ulaşlıdan mendirekte çalışma vardı taş dolduruyorlardı. Rastgele

7. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    adresini verirsen yollarım. veya kendiniz gelin alın izmitte oturuyorum ben

8. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    taşları kargoya verdim yarın elinize geçer sanırım. geçmiş olsun.

9. TURKM€N

TURKM€N

İlk defa görüyorum bu taşları çok ilginç. teşekkürler yılmaz

10. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Bu taşların nasıl eritilip kullanıldığı hakkında bilginiz varmı,birde migrene iyi geldiğinden bahsedilmiş.Acaba ne kadar doğru olabilir,zira bu migren illetinden artık bıktım,20 yıldır çekiyorum ve şifa olabilecek herşeyi de denerim.
    Bana bu taşlar sedef hastalığına iyi gelir demişlerdi ve elimdekileri hemen bir hastaya gönderdim ama sonuç sıfır.Bende eşkina avını severim .:)

11. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    musa abi samsunda tek tük almaya başlamışlar eşkina ama kayıkcılar tabiki :) bir dahaki hafta bende deniyeceğim bakalım sonuç ne olacak

12. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Ahmetcem haydi hayırlısı bakalım,tutarsan bizede haber ver.;)

13. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    daha öncede bu konuda forum açılmıştı.bir bütün limon suyuna 10 tane kadar taş konularak sabahları aç karnına o su içilir.tekrar limon suyu konularak dolaba konulur.taşlar o suda yavaş yavaş eriyo her sabah taşlar limon suyunda bitene kadar içilir.birçok arkadaşıma verdim hepsi dua etti

14. aramis1

aramis1

Yılmaz bey taşları gönderdi. Dün elime geçti.
    Kendisine bu yardımsever tavrından dolayı çok teşekkür ediyorum.
    Beni hiç tanımadığı halde, sakladığı bu taşları -acilen istediğim için- hemen ertesi gün kargoya kadar giderek bana gönderme zahmetinde bulundu.
    Hakikaten minnetarım.
    Ayrıca namık beye de ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

15. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    inşallah taşlar etkili olur. geçmiş olsun . eğer sitemizde kalacak, forumda yazmaya devam edecekseniz imza ayarlarınızı yapmanız gerekir. (adım şaban yılmaz)

16. Romulus

Romulus

Eskina baligi tasi - Bobrek rahatsizligi

Merhaba,

Bende de böbrek tasi problemi cikti. Eskina baliginin kafasindan cikan fasulye benzeri taslarda 15-20 tane ihtiyacim var. Temini icin yardimci olana mutesekkir kalirim.

Rasgele..

Romulus,
    romulusromulus@hotmail.com

17. simendifer

simendifer Sennur

önemli

Arkadaşlar,

Bir böbrek hastası için eşkinadan çıkan taşlara ihtiyacımız var. Yardımcı olabilecek arkadaşlar özel mesaj atarak bana ulaşabilirlerse sevinirim. Miktar önemli değil, şu an için ne kadar olursa olsun... Teşekkürler...

18. barakuda

barakuda

Favori Kamış:
    Makinalar:(D.A.M, SHIMANO,DAİWA, Abugarcıa.) Oltalar: Soprtex3.45, Fuji 4.10, Remexon 4.00,
    En İyi Avı:
    Barakuda 1986 Kızıldeniz
    Sağlıkten konu açılmişken...

Arkadaşlar....
    Bunu deneyen bir tanıdığım var faydasını da görmekte bilginiz olsun

Limon suyu ve Sarımsak

2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı
    Kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım. Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta
    Boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa
    Bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı
    Olacak, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay
    bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten
    Sonra en AZ yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

% 100 KANITLANMIŞ YARARLARI

1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek Gerekiyor) şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.

3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.

4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki Parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5-Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları Dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her türlü ağrıyı kesiyor.

6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor,felçlere ve VERTİGO'da fayda veriyor.

7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor, ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

N O T : İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı değişecekken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış ilaç hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz. Kullanan üç kişi ile görüştüm hep son derece memnun olduklarını adeta gençlik Iksiri olduğunu söylüyorlar. Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmuş ve uygulamışlar şimdi ABD'de uygulanmaya başlamış, tıp de devrim yaratacağı söyleniyor ve sarımsak limon karışımından oluşan maddelerin kimyasal yapısı çözülmeye çalışılıyor.

Bu bilgilerin kaynağı
    Dr. Sencer TEPE
    Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı

19. Suatreis

Suatreis

Arkadaşlar,

Bu taşlardan az bişey olsa da kimsede yok mu. Sennur Hanım'a ulaşamazsanız bana bildirin lütfen.Acildir....

20. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Böbrek Taşına İyi gelen Eşkina Balık taşı

Eşkina balık taşı:

Büyüklüğüne göre, 5 veya 8 adet eşkina taşı alınır, yarım litre limon suyu sıkılarak cam şişeye doldurulur. İlacın kullanımı acil ise, taşlar ezilerek toz haline getirilir. Acil değil ise 4 parça yapılıp, limon suyunun içine konarak bir fincan sızma zeytin yağı da ilave edilerek yaz mevsimi ise buz dolabında 4,5 ayarında iki gün, kış günü ise donmayacak şekilde dışarıda 1-2 gün bekletilir.

İlaç her sabah idrara çıktıktan sonra, aç karnına limonata bardağının 2/3 oranda doldurularak içilir. İçmeden önce bir fincan zeytinyağı içilmesi iyi olur. Ağır mide rahatsızlığı ve ameliyatı olanlar dikkat etmeli veya doktora danışmalı.