Fethiyeden Kefaller....

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Korhanb tarafından paylaşıldı.

1. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Tebrikler güzel av olmuş ;)

2. Korhanb

Korhanb

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    orfoz 7400 gr, kefal 1300gr, ahtapot 7200 gr (el ile)
    Kefaller azaldı

Dün akşam (08.11.2006) şansımı bi deneyim dedim. zira yağmurlardan sonra avlaktaki akıntı ve çamur miktarı arttığı için kefal derine kaçıyor. hava iyice karardıktan sonra olta denize indi akıntı çok kuvvetli, oltayı kaldırıyor, ağırlığı arttırdım. Balık tarıyorum dip, orta su, yüzeyde tık yok. Mesafe arttırıp işleme devam ederken yaklaşık 20 m ileride hafif bir titreşim yüzüme tebessüm olarak yansıyor.

Bir iki denemeden sonra ilk balık geliyor ama o kadar küçükki:eek: , yolunu şaşırmıiş bir gopes balığı (lapa). E haliyle tebessüm.

Denemeler devam ederken rastgele sesi ile irkiliyorum. Yanıma gelen arkadaş foruma yeni üye olmuş. Süleyman, forumdaki fotoğrafımdan tanımış beni. Muhabbet ederken kefalin ekmeği yediğini fark ediyorum, Çok şükür ufakta olsa ilk kefal çantaya girdi. arkasından bir ufak daha, Bir süre olta hiç kıpırdamadı fırtına öncesi sessizlik misali... Bir titreşim, refleks ve olta gidiyor:eek: mümkün değil çekmek, hemen kontrollü bir şekilde salıyorum misinayı, balık yavaş yavaş yoruluyor ve bana doğru geliyor. Denizden yukarı çekerken içim cıız ediyor düşcek diye, neyseki sorunsuz alıyorum kenara. balığı görünce iştahım kabarıyor bir anda. Tartmadım ama en azından 1,5kg lık kefal çevredekilerinde dikkatini çekiyor. Balığı çantaya koymamla Hanım ve ufaklık geliyor yanıma, havanın soğuk olması bizi zoraki eve götürüyor.

Evde durmak ne mümkün o iri balığı yakalamış olmamın verdiği bir iç gıcıklaması, kulaklarımdaki ses - haydi, haydi... Takım çantamı aldığım gibi yine avlaktayım. Kimsecikler kalmamış, havada iyice soğumuş 1,2,3, derken yine kiloluk bir kefal daha... 7 adet kefal neşemi yerine getirmekle kalmıyor uzun zamandır balığa çıkamamanın verdiği streside alıyordu. saat 24 de gelince eve dönüş balık tutmuş olmanın huzuruyla zirveye ulaşıyor.

Fotoğrafa gelince. Akşam yorgunluğu bilgisayarı açmamı engelleyince bu güne kaldı, e bu günde yolculuk var, nasipse pazar günü fotoğrafları buradan yayınlayacağım. herkese bereketli avlar...

3. iskaroz

iskaroz süleyman

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lagos 5,5 kg
    Büyük kefalde korhan'ın yanındaydım, büyük bir ustalıkla aldı kefali, bize de kendisini tebrik etmek kaldı! :)

4. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    ahmet abi ellerine sağlık kaçırdığını boşver yakaldıkların da harika:)

5. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    tebrikler balıklar ve paylaşımın çok güzel rica etsem nasıl bir düzenek kullandığından da bahsedermisin

6. izmirlibaris

izmirlibaris

Tebrikler

Çok süper bi av olmuş bu avların devamlı olsun inşallah umarım lezzeti de süperdir bu avların..

7. deryakuzusu

deryakuzusu

Favori Kamış:
    kamış kasnak
    En İyi Avı:
    sazan 1 kg
    Deryakuzusu

Abi Eline Koluna Sağlik Güğzel Av Bi çipua Eksik.
    Abi Nasil Yakalasin Nasil Sistem Kullandin Bunlarida Anlatabilkirmisin Teşekkürler

8. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    süper paylaşım için teşekkür

9. Korhanb

Korhanb

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Son düzenleme: 12 Kasım 2006
  10. Korhanb

Korhanb

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Nasipse bu akşam...

Nasipse bu akşam (çarşamba) saat 19:00 dan sonra herzamanki yerimden kefale olta atıcam. Nasipse diyorum çünkü pazartesiden bu yana hep ertelemek zorunda kaldım. Yağmur, misafir, iş derken bugün inşallah orada olacağım. Gelmek isteyen arkadaşlar olursa düzeneğini yapsın tezecik kara fırın ekmeğini alsın gelsin :D Benden söylemesi ekmek bayat olursa bol bol yosun tutarsınız :D

Haaa unutmadan söyleyim birde yanınıza kepçe alın, balıkları oltalar çekmez oldu :D

11. Korhanb

Korhanb

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Akşam ben biraz geç kaldım, 19:00 dedik, gelmemiz 22:30 u buldu. Kişmse yoktu avlakta düzenler denize ine inmez hoop ilk kefal livarda, 2,3,5,7,12,15 derken yoruldum havada iyice soğuduğundanmıdır bilmem parmaklarımda bir sızı başladı eh dönmek lazım kürkçü dükkanına :D

Meğer yolumu gözleyenler varmış daha eve çıkmadan livar boşalıverdi. Ee haliyle boş livarın fotoğrafıda bu sitede yakışık almayacağından yapacak pek bir şeyde kalmıyor.

Livar küçük gelmeye başladı N@mık'ın da dediği gibi artık leğenlerle gidicez avlanmaya.