"Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı" doğru bir çeviri mi?

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında leonardo2 tarafından paylaşıldı.

?

"Fly fishing"in Size Çağrıştırdığı En Uygun Anlam Hangisidir?

1. Sinek Balıkçılığı

42,1%
  2. Sinek ile Balıkçılık

5,3%
  3. Sinek ile Balık Avı

5,3%
  4. Yapay Sinekler ile Balıkçılık

10,5%
  5. Yapay Sinek ile Balıkçılık

10,5%
  6. Suni Sinek ile Balıkçılık

10,5%
  7. Uçurma Balıkçılığı

42,1%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    İsa öğrenim durumunu bilmiyorum, yabancı dilinin benden iyi olduğunu düşünüyorum ama Fly düzensiz bir fiildir ve birinci, ikinci, üçüncü hali farklıdır.

Birinci hali; fly, ikinci hali; flew, üçüncü hali; flown

Bence bunda bir yanlışlık var, hocam daha iyi bilir ama flied olduğunu sanmıyorum "uçurma" nın...... geniş zaman olmalı.

Geçmiş zamanla söylüyorsun çünkü veya geçmişten gelen ve şimdi devam eden....

Fly'ın sözlük karşılığından bir taneside: uçurma'dır.

2. leonardo2

leonardo2 isa özdere

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE BAİA GRANDE 420 cm
    Favori Makine:
    OKUMA LONGBOW LBII-665
    En İyi Avı:
    700-1000gr tatlı su kefali

ingilizce öğretmeniyim.Bazı durumlarda Flied diyede söylenebiliyor.Ama şu durumda
    Birinci hali; fly, ikinci hali; flew, üçüncü hali; flown
    daha doğru.Haklısın fly'ın uçurma anlamı da var.Ben "uçurma" degil de "uçurtma" anlamını düşünerek cevap yazmıştım.uçurma anlamını fly kelimesinin kendisi karşılıyor.
    Ama "fly fishing" tam olarak "uçurma balıkçılığı "diye anlamlı olmuyor şu durumda.

3. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    :D Harika Doğan kırbaç balıkçılığı,balık hali,uçan balıkçılık,Mahmut Uçan,nerdeyse tam tutturacaktın;)

Son düzenleme: 26 Ekim 2010
  4. AlperORHAN

AlperORHAN Alper

Güzelmiş :)

5. azizcan

azizcan azizcan

Mantığın sadece sizde olduğunu düşünürsek dediğinizde haklısınız ama, ya sadece sizde yok diğer insanlarda da varsa ?

Karşı fikirde olanlara saygılı olmanız da, öncelikle bir öğretmen olarak örnek teşgil edeceğinizden size, daha sonrada diğer arkadaşlara yakışırdı diye düşünüyorum.

Abuk subuk avlanma çeşitliliği konusunda hayli zengin olan memleketimde, bu işin adı ne olursa olsun, balıkçılığın nirvanası olarak görmüş ve bu işi hakkıyla yapan veya yapmaya çalışan insanların oluğunu sizlerde en az benim kadar biliyorsunuz.

Bırakın kim ne isim takarsa taksın, önce şu işi hakkıyla yapalım, yada daha açık şunu söyliyeyim bu işi yapabileceğimiz sularımıza önce sahip çıkalım, daha sonra sıra adını koymaya gelsin.

6. A.Bülent KUTLUCA

A.Bülent KUTLUCA A.Bülent

Ben Hala Bu konuda bir cevaba ulaşamadım,bu kadar yazılan çizilenden sonra ortada hiç bir şey yok,,,,dedik daha önce kaaaaç kere,,,,,:( ,

Sevgili arkadaşlar bu süreci yıllar önce bu işin otoritesi sayılacak insanlarla defaatlerce tartıştık günlerce aylarca bu hepimizin vazifesi oldu sanki,,,,baktıkki ortada fayda sağlayıcı hiç bir sunuç yok,,,bunun içindir ki bu konunun tartışılması her dönemde farklı anlaşmazlıklara ve hatta sanal kahramanların ve klavye balıkçılarının saldırıları ve hatta küfürleşmelere sebeb olmuştur

Bu ülkede bu işi iyi yapan ve FLY BALIKÇILIĞINI (UÇURMA BALIKÇILIĞI) temsil hakkı kazanmış bir çok isim ve OTORİTE varken,eline hiç fly yada uçurma oltası almadan YORUMA KALKIŞAN arkadaşların bir kere iyi düşünmeleri lazım,,, hatta iki kere iyi düşünmeleri lazım!!!! BEN BU İŞİN NERESİNDEYİM ve bir yerinde değilsem BU İŞİN İÇİNDE NE İŞİM VAR?????? eğerki bulunmamışı,bilinmemişi ,öğretilmemişi insanlara sunacaksa kişiler dinlemek lazım gelir,eğerki doğmamış çocuğa don biçmekse amaç, hep beraber ölçü almak gerekir ve bilinmelidirki YILLARDIR FLY BALIKÇILIĞI bu ülkede iyi TEMSİL EDİLMEKTEDİR,,,,Bir arkadaşınızın dediği gibi '' kim nederse desin'' ,,,,,ama kimse FLY BALIKÇILIĞI literatürünün içine birşey ekleme ve çıkarma niyetini başka meziyet ve hünerleri ile dillendirmesin,,,,,,kaldıki UÇURMA BALIKÇILIĞI tanımı, bu ülkenin bu alanda önemli değerlerinin mutabagatını ve beğenisini kazanmış bir tanımlamadır,,,,daha farklısını ve iyisini aramak VAKİT KAYBIDIR,,,,ve GEREKSİZDİR,,,

Sevgili Arkadaşlar ,bu konunun altına lütfen YORUM yazmayınız ÖNEMLE RİCA EDİYORUM,:)

Ülkemizde Fly balıkçılığının (uçurma balıkçılığı) gelişimine katkıda bulunacak SOMUT,DİNAMİK ve EYLEMSEL Katkılara yönlenmek ve iştirak etmek sanırım daha akılcı ve GEREKLİ OLANDIR,bunun için adres bellidir:)

Bu Konuda yorum yapan arkadaşlarımıza şahsım adına teşekkür ediyorum,çünkü sonuç ne olursa olsun, içimizden birileri Fly Balıkçılığı (uçurma balıkçılığı)ile ilgili mutlaka bir şey öğrendi,,,KAZANCIMIZ BU OLSUN

Saygım ve Sevgimle

Son düzenleme: 26 Ekim 2010
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.