Gannet Kayaliklarinda Bir Baska Gun

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında Huseyin Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok degerli yorumlarini esirgemeyip paylasimima essiz bir destek sunan degerli arkadaslarim,
    Hepinize ayri ayri tesekkur etmek isterdim.Ancak cok asiri yogun oldugumdan son zamanlarda siteye girip goz atip bir iki yorum yazmakta bile zorluk cektim.
    Boylesi degerli yorumlara ya oturup kalpten cevaplar vermek, bu mumkun degilse sadece gonulden tesekkur edip, sizlerin affiniza siginmak evla. Kusura bakmayin bu sefer ikinci SIkki secmek zorunda kaliyorum.Ancak arada bazi yorumlar var ki cevap istiyor veya cevap gerektiriyor.Kisaca bunlara karsilik vermek arzusundayim.Assagida bu cevaplari bulabilirsiniz.Ancak oncelike sizlerle paylasmak istedigim bir iki sevindirici haber var.

Ganet Kayaliklarinda yaptigim balikcilikla ilgili actigim bu paylasimin ardindan Ulkemizin doga ve avcilik uzerine onde gelen dergilerinden biri bana duzenli yazarlik teklif etti.Tabii bu sahsim acisindan oldukca buyuk bir onur ve cok sevindirici bir gelisme. Gorevi kabul etmekten buyuk mutluluk duydum. Bu yuzden siz degerli dostlarima cok tesekkur etmek istiyorum. Inanin degerli yorumlariniz, sicak dostlugunuz, anlayisiniz ve essiz desteginiz olmasaydi doga ve balikcilik uzerine yazabilme hayalimi gerceklestirebilmem mumkun olamazdi.
    Sizlerin vermis oldugu bu cok comert destek, anlayis, ilham ve katki beni daha fazlasina her an kiskirtiyor.Elimden geldigince bu konuda neler yapabilecegimi sorguluyorum.Tabii boylesi bir algilayis pozitif gelismeleri mumkun kiliyor.

Bu yuzden mutesekkirim sizlere. Balikavi.netta baslayan, ve temeli Turk Amator Balikciligina mumkun olan en rafine katkilarda bulunabilmek amacinda birlesen butun gonulerle birlikte olmak benim icin buyuk onur. Bu gonuller icersinden yaptigim calismalara destek olarak beni yanliz birakmayan sizler benim icin essiz dostlarsiniz.Bu dostluga gerektigi gibi cevap vermekte gittikce yogunlasan hayatim bazen limitlerle dolu.Bu yuzden affiniza siginiyorum.Ancak elimden geldigince bana gostermis oldugunuz degere ve destege yarasan isler yapmak icin elimden geleni esirgemeyecegimi bilmenizi ister, tekrar tekrar tesekkur ederim.

En derin saygilarimla...

Sevgili Baris

Bu calisma yaklasik dort gun surdu.Bu sure icinde belki toplam uyku saatim 12 saat degildir.O yuzden sonuna gelirken oldukca kalitesi dustu. Buyuk cumle ve ifade hatalari gorulmeye baslandi. Ancak o an duzeltebilecek durumda degildim.Bitirmek zorundaydim, bitirdim. Sonra duzeltsemde o kadar degisikligi bu kadar yorum aldiktan sonra , duzeltme yetkimi kullanma suremin de bitmesi nedeniyle basaramadim.Bu konuyu kisa bir sure icersinde mod arkadaslarimla goruserek guncellemeyi umut ediyorum.

Bariscigim bilmeni isterim ki her zamanki nazik destegini yanimda hissetmek bana fazlasiyla yetiyor..Daha fazlasina gerek yok dostum. Bu kadari bile sizin ve sizin gibi degerli arkadaslarimin yuksek gonlunun sahsima gostermis oldugu essiz teveccuhdur. Cok ama cok sag olun.

Gorusmek dilegiyle ,saglicakla kal dostum.

Hikmet dostum

Yorumunuz icin cok tesekkur ederim. Orta okuldan sira arkadasim Hikmet oldugunuzu saniyorum.Soyadlarini cok iyi animsiyamiyorum. Bana yardimci olursaniz sevinirim.Gorusmek dilegiyle, saglicakla kalin.

Saygilarla.

Degilim. Ancak gene de yuzume tatli bir gulumse yaymadi degil bu yorum. "Ahh keske!" demekten kendimi alamadim. Boyle bir olasiligi aklinizdan bile gecirmeniz beni onure etti.Tesekkurler.

Saygilarla kalin.

Sevgili Askin

Bu essiz satirlarina karsilik nasil verebilecegimi bilmiyorum. O kadar yuksek bir gonulden oylesine bir sevgi ve saygiyla cikmis ki... Cok dusundum. Tikandim.
    Diyebilecegim tek sey...Bu satirlara konu olan sahsima bictigin yukseklik icin tesekkur ederim.Ancak bir faninin inan boylesi bir kaba sahip cikamasi mumkun degildir.Sizin takdirinize boylesi mazhar olabilecek bir sahsiyet fiziki degil ancak ondan cok daha ustun manevi bir sahsiyettir. Ki o ben degilim.O sizlerin yuksek gonuleriyle sahsimin etkilesip ,birlesmesiyle, birlikte yaratmis oldugumuz ilham ve manevi gucun bir birimize akisidir.Sizin bu essiz alakaniz olmasaydi inanin o sahsiyette mumkun olamazdi. Bana aramizda dogan bu guce kalem olabilme bahtini Allah(CC)im tanidiysa sukurler olsun. Bu sahsiyet hepimizin eseri ve bizler ona sahip ciktikca varligini surdurmeye devam edecektir.Umarim butun gonullerin faydasina calismalar olur yasami...Umarim anlatmayi becerebiliyorumdur.

Degerli yorumunuz ve sahsima gostermis oldugunuz teveccuh icin tekrar tesekkur eder, en derin saygilarimi sunarim. Gorusmek dilegiyle, saglicakla kalin...

Buyur gel. Burda hepimize inan yer var. Sevgiyle kal dostum.Gorusmek dilegiyle...

Siz gelin burda organizasyon zaten olur. Yeterki gelin... Yorumunuz icin tesekkur eder saygilar sunarim .Gorusmek dilegiyle...

2. tiptirivsi

tiptirivsi

hüseyin abi tek kelimeyle muhteşem!

3. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ya Taner nerelerdesin , gozlerimiz yollarda kaldi dostum.:) Baliga gitmiyorsan manzara resimleri demi cekmekten vaz gectin.Degerli yorumun icin cok sag ol.
    Ozletme, arada sirada sesini solugunu cikarda senden mahrum kalmayalim.

4. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Hüseyin kardeşim; yine konuşturmuşsun ustalığını, adeta bir foto belgesel tadında. Tekrar tekrar baktığım mükemmel manzara fotoları, paylaştığın avlanma tekniği ve verdiğin çok değerli bilgileri hayranlıkla seyrediyor ve seni canı gönülden kutluyorum eline emeğine sağlık çok uğraşmışsın belliki.
    Paylaşımındaki değerli bilgilerle başta genç dimağlara, akabinde bizlere balıkçılık ve av rapor sunumu hakkında büyük dersler veriyorsun sağ olasın var olasın.
    Tekrar tekrar tebrik ediyor ve ellerin dert görmesin diyorum. Sağlıcakla kal...:)

5. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cahit Bey

Incelik dolu yorumlariniz icin cok sag olun.Yapabildigim sizin gibi yuksek yureklerin isigi olmasa bir hic. Isiginizla aydinlattiginiz, onu var ettiginiz icin tesekkur ederim.

Saglicakla, saygi ve sevgiyle kalin.

6. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    Yeni görevinde başarılar dilerim Hüseyin bey Allah yardımcın olsun:)

7. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Yeni görevini burdan da bir kez daha kutlar, başarılı olacağından şüphem olmadığını belirtirim Hüseyin abi. Bir kez daha okudum, sanırım bir kaç kez daha okuyacağım bunları.Yeniden teşekkürler.

8. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Tesekkurler Serdar'im.Yenilerini yakinda gonderecegim.Oldukca guzel bir avcilik yaptik.Su anda YZ de bu siteler vasitasiyla tanistigim ilk misafirimi agirliyorum.Gecen Sali-Carsamba baliktaydik onunla/Arkadas milli olimpik ruzgar sorfcusu. Yaklasik 15 gundur sifayi cok kotu kapmis durumdayim. Hala hastayim.Buna ragmen herseyi havayi ayi ruzgari denk buldugum gun iki gunlugune baliga ciktik.Enfes bir gundu. Arkasini paylasima sakliyorum .Ancak sanirim o paylasimi bir sure yayinlamak icin firsat bulamiyacagim.

Kendine iyi bak dostum, ikizlerin gozlerinden operim.

9. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Murat bey cok tesekkur ederim, enfes baliginizi yarismada gordum.8.5 kg. geceyi ardina almis goruntu ve sizin sevincinizle o balik oldukca etkileyici.Umarim kazanirsiniz.

Saygilar sunarim.

10. 06pike06

06pike06

Favori Kamış:
    Alba starın tüm malzemeleri
    En İyi Avı:
    6 kg turna kesikköprü,6.750 kg sazan kurtbogazı
    Hoca :p :p
    İstersen oradan bir fatiha okuda murada ersin :D :D :D
    Aynısını babam içinde söylüyordun:eek: :eek: :eek:
    Birde gözlük al gözünede kaç kğ geldiğine iyi bak 8.5 yazmışsında

Son düzenleme: 11 Aralık 2007
  11. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Sevgili Hüseyin Bey uzun süredir siteye giremiyordum,bu gün okuma fırsatım oldu,tek kelime ile yine süper bir anlatım muhteşem resimler ve insanı oralara götüren bir anlatım,elinize yüreğinize sağlık,teşekkürler...

12. eLaLeMBiaLeM

eLaLeMBiaLeM Ercan

Favori Kamış:
    Lineaeffe S-FLEX / Okuma PL 865
    En İyi Avı:
    Yakaladığımda yazacağım:)
    Bu kadarmı güzel anlatılır? anlamayı bi kenara bırakayım resmen yaşadım sanki bu güzel günü sizle beraber:) Abi ellerine kollarına sağlık merakla beklenen eski fotoromanlar tadında olmuş:) kaç postta yolladığın bu güzelliği 3-5 satırla takdir etmek ne kadar doğru olacak bilmiyorum ama çok çok hoş olmuş konu teşekkür ederiz:)

(bu arada bayramınız mübarek olsun cümleten)

13. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Izzetcigim tekrardan aramizda oldugun icin cok mutlu oldum. Incelik dolu mesajin icinse cok tesekkurler.Cok degerli balikciliklar yapiyorum.Ancak zaman cok kisitli hala uzerlerinde calismaktayim. Umarim onlari da begenirsin.
    Sana ve degerli ailene hayirli ve mutlu Bayramlar diler, saygilar sunarim.Saglicakla kal.

Sevgili Ercan

Her seyden evvel aramiza hos geldin. Degerli ve nazik yorumlarin icin cok tesekkur ederim.Umarim daha nicelerinde bulusuruz.

Bayram tebrigin icinde tesekkur eder, bilmukabele seninde de mubarek Kurban Bayraminin mutluluk ve esenlik icersinde, sevdiklerinle gecmesini temenni ederim.

Saglicakla kal dostum...Gorusmek dilegiyle...

14. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    Çok güzel fotoğraflar, çok hoş bir anlatım..Elinize sağlık, av da güzel olmuş paylaştığınız için teşekkürler.:)

15. kuki35

kuki35 Oğuz Unaler

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.9 kg
    slm

çok güzel bir av olmuş hüseyin abi doga fotografları ve tuttugunuz avlar çok güzel eline ve diline saglık rastgele

16. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Hüseyin Alp Bey,

Jules Verne’nin eserlerinde en sevdiğim özellik; sürükleyici bir hikayenin eşliğinde okuyucusuna eşi bulunmaz deniz ve denizcilik bilgilerini de vermesi ve almayı bilenin yüreğinde deniz sevgisini oluşturmasıdır.

Onbeş Yaşında Bir Kaptan, İki Yıl Okul Tatili, Kaptan Grant'ın Çocukları ve daha birçok eseri bir elde dünya atlası, bir elde Meydan Larousse ile okur (o zamanlar internet hayalimizde bile yoktu, bizler google’ın değil, ansiklopedilerin sayfalarında aramalar yapardık), satırların arasında kefine doyum olmayan bir dünya turu yapar, oranın coğrafi özelliğinden, halkının yaşam şekline, bir geminin bölümlerinden kaptanlığına kadar birçok bilgiyle dolardım.

Ne mutlu bize ki, çağımızın Jules Verne’i aramızda…

Ama Jules Verne olmak da kolay değildir, Jules Verne olmak için “Olmak” gerekir.

OLMAK
    "– denize bak.
    – baktım.
    – denizi gör.
    – bakmak kadar kolay değilmiş bu.
    – denizi düşün.
    – bunu yapamayorum. ben daha o kadar olmamışım.''
    (Özdemir Asaf Yuvarlağın Köşeleri)

Ben ve biz daha o kadar olamadık, bir gün olabilecek miyiz, emin değilim ama siz olmuşsunuz...

17. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Özel teşekkür

Daha önce bizlere çizimlerle anlattığınız bu takımın kullanıma hazır halini fotoğrafla paylaştığınız için teşekkür ederim.
    Aşağıdaki takımı bu yaz ben de hazırladım ve levrekte denedim. Takıma çok güvenmeme karşın levrek tutamadım. Sanırım ya ben levreği bulamadım ya da levrek beni...:rolleyes: Ama ümidimi kaybetmedim, elbet birgün bu takımla bir levrek tutacağım :)

18. celal

celal celal dere

Favori Kamış:
    olta nın hertürlüsü
    En İyi Avı:
    çıpura almıştım zamanında 400 gr
    agbi herşey çok güzel yazında anlatışında resimlerde balıklarda kaçan vatozda...Gözünü seveyim orassı türkiyeye kaç saat ?:confused: :) :confused:

19. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok tesekkur ederim degerli dostlarim, okuma inceligini gosterdiginiz ve zaman ayiripta yorumunuzu eklediginiz icin. Yakinda yenisini gonderecegim.Uzerinde calisiyorum.

Ha bu arada burasi ucakla 1.5 gun, oda aktarmasizsa.Bazen 2 gunude buluyor.
    Anliyacaginiz uzak ama cok uzaklardayim.:D :D :D

Yeni yilinizi tekrar tebrik ediyorum.saglicakla kalin

20. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
    Herzamanki gibi farklılığını konuşturuyorsun Hüseyin kardeşim.Görselliğe panoramik bakışın ve gördüğün güzellikleri hitabet gücünle öyle bir anlatışın varki bazen başka başka düşlere dalmamak elde değil.
    Senin bu güzel paylaşımını izlerken gençliğimizdeki bir şarkının sözlerini değiştirdim

Geç kalacaksın kalk artık
    Uyursan sakın olma pişman
    Biz balığa gidiyoruz
    Haydi tembel kalk artık

Ah o sahilde bende olsaydım
    Açık denizlere olta atsaydım
    Vız gelirdi herşey inan bana
    Yeterki orada olsaydım

Sormuyormusun kendi kendine
    Dünyada her şey dengi dengine
    Emeklinin hali yaman cepler tık tık
    Vakit yok gemi kalkıyor artık