Gebze-Bostancı hattı balıkçıları etkinlik ve rapor platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

1. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Evet kesinleşti. Yarın eşim ve kızım yola çıkıyorlar sabahtan. Ben saat 11 civarı cengiz balıkçılıkta olacağım. Özcan bu mesajı okursan sen de Pazar günü gidersen ve beni hatırlarsan bana çağrı at lütfen. Dün minibüse binip para vermeyi unuttum o kadar dalgınım.

2. starmix

starmix Murat YILDIZ

Favori Kamış:
    Alba
    Favori Makine:
    AlbaStar
    En İyi Avı:
    Olta: Karagöz 650 gr. Zıpkın: Yılan Balığı 2.7 Kg
    Balık ??? Rapor???

3. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Ben önceki sayfadaki mesajımda yazmayı unutmuşum özür dilerim. Dün açığa atabilenler çok fena sardalya yakaladı. Bir ara 5'li 6'lı yakaladık. Uzun zamandır bu kadar güzel bir av yaşamamıştım. Ben 17:00-20:30 arası kendi limitlerimi de aşarak 1-2 kg civarı bir miktar balık yakaladım. Yanımızda eşimin hamile bir arkadaşı vardı ona da balık vermek için. Yoksa avı geldikten bir saat sonra sonlandıracaktım. Yaşadığım aksilikler olmasa 20:30'a kadar kalmazdım. Takım bağlamaktan neredeyse balık yakalayamadım:).

4. Selen34

Selen34 Selen

gerçekten ya dün bayağı sardalya alan vardı bir o kadarda istavrit.eşimle bizde yürüyüşü bırakıp insanları izledik :D elimizde olta olsa atacaktık da pazar günü anca :D bugün bi deneyelim diyoruz akşam. eski bir olta var şansımıza bakalım belki gelir birkaçtane yakışıklı balık bize de :)
    saat kaça kadar balık olur akşam onu çözemedim.8e kadar kalanda var ama evden bakınca saat 10dada sahılde olta atanları görüyoruz :)

5. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Levrek
    İnşallah yakalarsınız bişeyler.

6. Selen34

Selen34 Selen

Pek sanmam 50 liralık bi oltayla anca yosun falan tutarım :) ama tabi kısmet belli de olmuyor.gelince raporumu yazarım :D

7. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Levrek
    Takımın fiyatına pek bakmayın. Çok ucuz takımlarla çok fazla balık yakaladığım günler de oldu geçmişte:). Biraz açığa attıktan sonra ve diğer kişilerin yaptığı hareketleri taklit ettikten sonra mutlaka yakalarsınız. Rastgele şimdiden.

8. Selen34

Selen34 Selen

Muhteşem rapor :D :D :D
    Elimdeki dandik oltayı alıp arka caddedeki ufak balıkçı dükkanına gittik eşimle :) 10 takım çapari aldık istavrit için :D Kurşunları aldık, misinayı değiştirttik balık kovamız yoktu kovayı aldık tam çıkacaz bi eşkina lafı geçti.Dedim ''Eşkina varmı burda?'' adam ''var bugünlerde bayağı tutan oldu'' deyince birde eşkina için takım ve ışıkları aldık. (Neyimize güveniyorsak sanki tutabilecez :) )
    Sahile indiğimizde saat 20:45 olmuştu tahminen.Eşim attığı ilk takımı 35.saniye denize hediye etti :D Sonra yeni takımla 2 tane istavrit çektik sonra 1 tane daha.. derken hava karardı.. Teke bulabilseydik eşkina da tutmayı deneyecektik ama ne satan vardı nede biz bulamadık.
    Sonuç olarak kovamızda kıpır kıpır 3 tane istavrit :D
    Ama ben 3ünüde denize geri bıraktım.Zaten daha ufak sayılırlardı..
    Elimiz boş geri döndük.

Sezonu 3 istavritle açmak bizim için muhteşem oldu :)
    Sağlık olsun :)

9. starmix

starmix Murat YILDIZ

Favori Kamış:
    Alba
    Favori Makine:
    AlbaStar
    En İyi Avı:
    Olta: Karagöz 650 gr. Zıpkın: Yılan Balığı 2.7 Kg
    Kod Adı: Sandal Operasyonu

Eşimin "iş olsa kalkmazsın ama balık lafını duyunca uçuyorsun" serzenişiyle 5:00 de kalkıp 6:00 da kartal rahmanlar açıklarında (tahminen migros önü-dragos burnu kerterizde) 6:00-7:30 arası üst su ve 7:30-9:00 arası dip olmak üzere 3 arkadaş tahminen 2,5-3 kilo istavrit-sardalya (iki tane de hamsi) aldık. Çaparilerimiz gerçekten çok kötüydü ve dipten dolu getirdiğimiz çaparilerle 1-2 balık anca alabiliyorsuk. Resmen çapariden balıklar dökülüyordu.

10. Selen34

Selen34 Selen

Herkes nerede ? Sezonumu kapattınız kartal sahili :)

11. durukane

durukane Emre Durukan

selamlar herkese, yakın bir zamanda tanışma bahanesiyle bir organizasyon yapılması mümkünmüdür kartal sahilinde ?

12. yunusyildizz

yunusyildizz Yunus YILDIZ

Favori Kamış:
    Lineaeffe spring3907 ve Captain Cast Strong 1525 (3,9mt) ve Discovery pacific 180
    Favori Makine:
    Okuma OT-55 ve Remixon Infinity 6000 ve Okuma Ot-30
    En İyi Avı:
    Yakında koyarım resmini :)
    Mümkün olsa da katılsak...

13. DISTORTEDMAN

DISTORTEDMAN Tolga

Selam

Arkadaşlar bende Pendikteyim. Güzel paylaşımlarda bulunmak ve organizasyonlara imza atmak dileği ile...

14. gokhanekiz

gokhanekiz Gökhan Ekiz

Favori Kamış:
    Discovery 4.20 surf KaMIŞ
    Favori Makine:
    oKUMA
    En İyi Avı:
    yAYIN :) ne bileyim o zamanlar tartımız yoktu, kamışımız dahi yoktu çubuktan yapardık oltayı :)
    bu ne yaaa , kimseden ses seda cıkmıyor , ey ahali durumlar neee??? hiçbirinizmi çıkmıyor balığa, birileri ses versede toplansak bi ara!!!! Daral geldi yawwww

Pendik civarlarından eskina aldım bu ara haberiniz olsun :)
    resimdeki eşkinayı pendikten almadım bu arada :)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Son düzenleme: 7 Temmuz 2011
  15. muratmurat

muratmurat MURAT

Favori Kamış:
    sorrento-okuma salina-shimano
    Favori Makine:
    okuma salina sa5 shimano-xtb
    En İyi Avı:
    sazan
    tebrikler gökhan tebrikler

16. DISTORTEDMAN

DISTORTEDMAN Tolga

Tebrik ederim.

17. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Gökhan tebrik ederim kardeş. Güzel balık, gayet yakışıklı balık, afiyet olsun.

Zıpkınla mı avlandın?:)

18. gokhanekiz

gokhanekiz Gökhan Ekiz

Favori Kamış:
    Discovery 4.20 surf KaMIŞ
    Favori Makine:
    oKUMA
    En İyi Avı:
    yAYIN :) ne bileyim o zamanlar tartımız yoktu, kamışımız dahi yoktu çubuktan yapardık oltayı :)
    Evet abi, sabah gun doğarken suya girdim , eşkina meramda ilk dalışımda bu arkadaşı aldım, sabah erken kalkan nasibini alıyor, daha iyileri sizlere nasip olur inşallah...

19. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Teşekkür ederim.

Eşkinaya bu sene olta atmak nasip oldu lakin vuruş dahi alamadan o doyumsuz anları yaşamak bile güzeldi.;)

20. DISTORTEDMAN

DISTORTEDMAN Tolga

Bende ilk balığımı dün akşam itibari ile tutmuş bulunuyorum. İki istavrit... :) Ama fotoğraf çekmeyi unuttum ilk av hatırası olarak :(