gerence av raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bmutlu tarafından paylaşıldı.

1. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Şu Ildır'dan balığa çıkılamama nedeni ile Sahil Güvenliğin ne alakası var arkadaşlar.Benim anlamadığım yasak olan şey ne...??:confused:

2. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    kardesim siz naaptiniz oyle yaw?:D:D:D

3. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Yahu acemi balıkçı bunlar. :p

4. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Ümit sizlerden birini de düşürmedi mi suya :D
    Bir siz kalmışsınız düşmeyen suya :D

5. AKIN74

AKIN74

Mehmet abi ilk olarak tekne belgeleri eksik olanlar, ehliyet kaptanlık ve avlanma belgesi olmayanlar veya yeniletmeyenler ve devamında avlanmak amacıyla teknesine amatör balıkçı alanların belgeleriyle ve vergileriyle bunu işletmeleri gerekiyor, sanırım yeterli olmuştur...:)
    Bizim tekneci 600.00ytl ceza yemiş..:(

6. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    hepinize helal olsun
    tebrikler her daim avınız böyle rast gitsin inşallah
    ellerinize kollarınıza sağlık :)

7. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Akın kardeşim,
    Teşekkür ederim cevabın için.Anladığım kadarıyla arkadaşlar balıkçıların tekneleri ile çıktıkları için Sahil güvenlikten çekiniyorlar.Ben de kendi teknesi ile çıkanlar için yine ilave bir şeylermi çıktı da Sahil Güvenlik sıkıntı yaratıyor diye düşündüm.
    Benim teknenin Tonilato Belgesi ve benim Amatör Denizci Belgem var.Yalnı şu Avlanma Belgesi yok.Onun içinde bir ara mecbur dediler,sonra da mecburiyet kalktı dediler.O yüzden de almadım.Son durum nedir bu konuda bilen varmı acaba..

8. AKIN74

AKIN74

Mehmet Abi, teknenin belgeleri ve senin tekne kullanma belgen var ise miço belgesi sorun yok, bir de amatör balıkçılık belgen yok sanırım, o da çok kolay bir fotoğraf ve kimlikle gidip zannedersem 8 ytl civarında bir bedel ödeyip hemen alabiliyorsun, gideceğin yer bornova ağaçlı yol üzerinde...;)

9. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Sevgili Akın evet miço belgesine gerek yok.Söylediğim gibi benim Amatör Denizci Belgem var.
    Avlanma Belgem yok yalnız.Sanırım Tarım Köyişleri Bakanlığından alınıyor.Ama bir ara mecbur dediler sonra mecburiyet kaldırıldı dediler de o yüzden arada kaldım..

10. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    abi, bu belgeler konusunda uzun uzun yazdim, ara bul demiycem, sana bi guzellik yapayim hemen ozet geceyim.

ADB var, guzel... ABB(Amator Balikci Belgesi) yok, mecbur degil ama genel egilim, bu kadar baglandigimiz bu isin adini koymak adina bu belgeyi almak yonunde.
    Yani seni denizde sahil guvenlik, kiyida jandarma cevirip de "nerde senin ABB? yok mu? o zaman avlanamazsin kardesim" diyemez. derse de, alir 37/2 sirkuleri sokarsin gozune...ama dedigim gibi ve senin de gordugun gibi bu isi, yani amator balikciligi oldukca ciddiye alan kisiler olarak bizim genel egilimimiz bi yarim saat ve 5 ytl ayirip bu belgeyi almak yonunde. karsiyakalisin, ama is nerde bilemiyorum, gene de karsiyakada da olsan bornova agacli yola gelmek cok zor bi mesele degil. hatta belgeni almaya bornovaya kadar gelmisken, 1-2 km daha yol yapip benim ofise ugrayip, cay, kahve ve muhabbet de bonusu isin. degmez mi yani harcadigin zamana ve 5 ytl'ye?:D

Tonilato Belgesine gelince: Abi, eger elinde eskiden aldigin tonilato belgen varsa onu da goturup liman baskanligina teslim ediyorsun, yerine yeni OTB (Ozel Tekne Belgesi) ni aliyorsun. 2,5m-24m arasi ozel teknelerde Tonilato Belgesi gecerliligini yitirdi, OTB ile degistirilmesi gerekiyor. para istemiyorlar bunun icin :)

11. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Ben mecburdu kalktı falan gibi birsürü laf döndü o yüzden sordum.İşin para tarafı değil de o tarafa yol düşürmesi problem idi.Ama genel eğilim olarak alınması konusunda hemfikirseniz bende eğilirim o zaman;) .En azından şu anda bir balığa çıksam o ABB'yi almadım diye korkulu rüya görmeyeyim diye sordum.
    Bu bahane ile Tonilato Belgesinin de değişmesi gerektiğini öğrendim.Onu da değiştireyim o zaman.Tekrar teşekkür ederim verdiğin bilgiler ve kahve davetin için...O taraflara gelirsem mutlaka haber verir adresini alırım..

Son düzenleme: 19 Ocak 2007
  12. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    en yakin zamanda beklerim abi.

hatta ben iyisi mi bir kampanya baslatayim:

"Amator Balikci Belgesi alana, Onur'dan kahve ikramdir". Bakalim ise yarayacak mi:)

13. bende yıllardır var ,hatta mayısta süresi bilem bitiyo:D Sen bana kova versen yeter yoksa çıkarmam bak yenisini:D

14. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Onur'cum Amatör belge alana diyorsun bizim gibi Profesyonel belgesi olanlara ne ısmarlıyosun? şaka şaka Bornovadayız bi adresini verde ziyaretine gelelim kardeşim.

15. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    ah be cancagazim, hala anlayamadin mi, degil kahveler, kovalar, cipuralar senin kopegin olsun, senden kiymetlisi yok diyorum...

bakarsin kampanyayi ona ceviririm, ABB alana Onurdan bi kahve, bi kova:D

16. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    bornova pazaryerinden asagi taskent sitesine dogru devam et, taskenti gectikten sonra osmangaziye giden yola sapma duz devam et, 200 m. ileride solda.

manavkuyu tarafindan geleceksen pehlivanoglunun (2. pehlivanoglu, migrosa yakin olan) yanindan dumlupinar caddesine gir, ilk doner kavsagi gec, ikinci doner kavsaktan saga don 200m ilerde sagda.

basittir bulmasi abi. her zaman beklerim. ancak profesyonel belge olayina cihangir abi ters bakiyor, amman haberi olmasin:D

17. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Kahve bahane Onur kardeşim,seni tanıyayım yeter bana..

18. bu ne abi yaa,bornova diyon ,taşkent diyon ,osmangazi diyon,manavkuyu diyon ,dumlupınar diyon diyonda diyon:D gelmeyelim diye kafa karıştırıyo bu adam ,kanmayın siz:D en yakın kahveye gidin bence :D :D

19. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka

sen benim eve çok yakınsın ben her gün ordan geçiyorum ama yinede tam anlamadım Can'ın dediği gibi biraz kafa karıştırdın:)

20. Yok yok Onur sen bence hani senin şu meşhur tabaktaki çupra var ya onu çerçeve yaptır Can'a hediye et daha makbule geçer...:D :D :D