Haydi cocuklar ! Baliga...

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında Huseyin Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    :D:D:D Canım yaaaa :D Kocaman öp benim için geleceğimizi :D Şu an iyi ki yanımda değil, oğulsuz kalmıştın :D:D

2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sabri Bey super bir foto. Canimi benim icin de bir opun ,sarilin. Katkiniz icin cok tesekkur ederim.Daha nicelerine. Budur yuzlerimizi guldurecek olan.

3. araştırıcı

araştırıcı Levent Bekir

En İyi Avı:
    akya

Merhaba Balıkçı arkadaşlar...
    Bu konuyu şimdi okuma şansı buldum.... Hüseyin Alp Beyi YÜREKTEN KUTLARIM... Gelelim çocukların balığa götürülmesi olayına:
    Bu çok yönüyle ele alınıp değerlendirilebilir...
    1) Baba olarak çocuğunuzla birlikte zaman geçirebilirsniz... Ona da ilgi göstermiş en azından hafta sonu yalnız bırakmamış olursunuz...
    2) Babası gibi biri olma yolunda ona model olursunuz.
    3) Sabretmeyi, merak etmeyi, şükretmeyi ve birlikte düşünmeyi yada balık avlarken hayatın felsefesini kazandırma şansı bulursunuz..
    4) yakalarsanız MUTLULUĞUDA PAYLAŞMA ŞANSI BULURSUNUZ
    5) Belki gelecekte bulamayacağı ancak eski resimler yada videolarla izleyeceği olayları YAŞATMA ŞANSI BULURSUNUZ...
    6)YAŞAMDAN BİRLİKTE KEYİF ALMAK için daha ötesi var mı?

Benim çocuğum henüz yok.. Ama Ay parçası bir kız bir erkek yeğenim var. kız 6 yaşında, onun eline yakışacak boyuna uygun takım aldım.. Amca ne zaman birlikte balık yakalarız diye soruyor... İnşaallah en yakın zamanda.. Havaların azcık ısınmasını bekliyorum...
    Ben kendi ailem için olayın köktem çözümünü buldum...
    Hanımı balığa alıştırmaya çalışıyorum...
    Hanım da bende birlikte balık avlarsak ÇOCUKLARIN ALTERNATİFİ KALMAYACAK....
    "ARMUT DİBİNE DÜŞÜR"....
    Selam ve saygılarımla
    Rastgele...

4. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Levent Bey desteginiz icin cok tesekkur ederim.Ne zaman yegenlerinizi baliga gotururseniz, o gun fotograf cekip, bu konuda ki paylasima eklerseniz,bizlere
    buyuk onur verirsiniz. Ilginiz ve ilgili paylasiminiz konuya buyuk guc verdi.
    Saglicakla kalin..
    Rastgele.

5. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Hüseyin abi ben bunun tersini söylüyorum haydi baba balığa gidelim diye :D:D:D:D:D

6. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sana da helal olsun.:):):)

7. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Eğer gelmesse tek başıma kaçıyorum :D:D:D:D

8. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sen gene ne yap ne et gotur, bir iki kayabaligi tuttur, fotolarini cek , koy bu sayfalara...:):):) El mi yaman, bey mi yaman gorsunler.

9. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Bende torunumu yetiştiriyorum

Bununla ilgili bir anımı anlatayım.4 yaşında torunuma ben bakıyorum.Oğlum 10yaşında iken balığa alıştırmıştım.10 sene kadar beraber balığa gittikten sonra uzun bir süre ara vermiştim. 4 Sene evvel bu sefer oğlum beni tekrar balığa alıştırdı.Gelelim asıl mevzuya geçen sene yani torunum 3 yaşında iken Misinanın ucuna hafif bir kurşun bağlayıp balkondan aşağıya sarkıtıp ona sardırıyordum.O ara babası telefonla arayınca telefonu tornuma verdim.Baba dedemle balkondan balık tutuyoruz dedi ama peşindende ama baba burda deniz yokki balık olmaz deyince aklıma bir muziplik geldi ve buzluktaki istavritlerden birini alıp misinanın ucuna bağladım ve aşağıya sarkıttım.Misinayı sarınca tabiki balığı gördü ve sevinçten çığlığı bastı.Ondan sonra hergün hadi dede balkondan balık tutalım diyordu.Artık balkondan balık tutulamıyacağına inandırmak mümkün olmadı.Bu sene kısmet olursa yavaş yavaş ufak bir olta vereceğim ve fuar içinde balık tutturmaya başlayacağım başka çarem kalmadı. Daha öncede yazdığım gibi her kimi kötü alışkanlıklardan korumak istiyorsanız ona balık tutmayı aşılamalısınız.

10. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Gurol Abi bu muthis bir hikaye. Balik tutmaya gittiginizde fotograf makinasini unutmayin ve fotosunu burda sergileyin lutfen. Umarim her sey yolunda gidiyordur.Insaallah keyfiniz yerindedir. Torununuzu benim icin opunuz ve sariliniz.
    Sizden mesaj almak her zaman bir keyf. Kendinize iyi bakin Abicigim.

11. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Alp kardeşim benim içinde öyle.Çok teşekkür ederim inşallah sende iyisindir.Seninle ilgili daha doğrusu senin ismini gördüğüm yazıyı hemen okuyorum.O kadar güzel anlatıyorsun ve her konuda bilgi sahibisin sana hayran olmamak elde değil. Üç gündür sahillerdeyim hava biraz güzeldi ama kaya balığı bile tutamadım az balık olsa tornumuda götüreceğim.Çocuk tv.de bile balık görünce bağırıyor dedeeeee balık diye.Kendine iyi bak görüşürüz.

12. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Gürol OFLUOĞLU 1947 0RH+ Atakum-samsun

Burdan size dua edecegim , bir daha ki sefer aviniz bol olsun diye. Artik alisa geldigim inceliginiz icin tekrar cok tesekkur ederim.
    Allah(CC) sadece balikta degil her konuda kismetinizi bol etsin.
    Rastgele Sayin Abim.

13. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Iste burda

Soz verdik, bir ilhamdi , ugrastik, sonuclar bir bayrama donusmese de elimizde
    bir kucuk bogurtlen taneside olsa meyvamiz, basardik. Katilan, resim gonderen tum arkadaslara sonsuz tesekkuru bir borc bilirim. Bir balikci olarak sizleri teklifimi yeniliyorum. Gelecek sene 23.NisanUlusal Egemenlik ve Cocuk Bayramini cocuklarinizi yada bir cocugu baliga goturerek, onunla hic olmasa deniz kiyisinda oynayarak kutlamaniz onlarin bu mesgaleyi sevmesi ve bu sanatin ulkemizin geleceginde hem hak ettigi degeri bulmasi, hemde bu ulkeye verecegi hizmetin dogumu yolunda buyuk bir adimdir.Ayni sekilde cocuklariniz icin essiz bir eglence ve saglam karekterler olusturmasinda yararli bir mesgale olacaktir.
    Saygi ve sevgiyle...Bu fotograflar bizim kutlamamizin ciktisidir. Fotolari bastirmaktaki tembelligim icin ozur dilerim bu yuzden paylasimim gecikti.Umarim keyif alirsiniz.

6 Mayis 2007, Pazar, saat 1.30 civari cocuklarla Orakei Korfezinin balikci limaninda buyuk bir sevinc ve mutlulukla "Rastgele" dedik.Fotoda solda Hikmet,
    ortada buyuk oglum Erol(5), solda kucuk oglum Ilir (20 aylik).nefis bir poz degil mi?

[​IMG][/URL][/IMG]
    Onlara rahat kullanmalari icin bambu kamislardan oltalar yaptim. Davet ettigim insanlar cogu bir hafta once hava muhalefetiyle ertelenen organizasyonumuzu
    bu sefer kisisel nedenlerle terketmek zorunda kaldilar. Biraz husran olsada
    Yasar kardesimin oglu Hikmet'in "Ben baliga gidecegim Alp Amcayla" demesi,
    bize ailemizin disinda tek ama guclu katilimi kazandirdi.Bazen insanlar kendi kaderlerini kendi ellerine almayi bilmeli.Anlasilan Hikmet buna cok genc yasta baslamis.
    Yemlerini kestik, saldik oltalari mavi, yesil sulara. Hoyda breler! Umut gozbebegimizde parlayan bir yildiz... Ilir bile bu isin tadina sarilmis.

[​IMG][/URL][/IMG]

Hikmet o kadar hazir cevap, o kadar zeki bir cocuk ki, lakabi daha simdiden
    "Ataturk". Assagida "Ataturk" Oarkei limaninda baliklari teftisde...

[​IMG][/URL][/IMG]

Ilir oltasini denize dusurdu. Geri almayi beceremedik. Yesil-mavi kismetten otesini vermiyor.

[​IMG][/URL][/IMG]
    Huzun bir gul goncasi Ilirin bagrinda simdi

[​IMG][/URL][/IMG]

Ve seytanin bacagini kiriyoruz.Erol yasaminda ki ilk baligini tutuyor. Bu gunun
    ilk ve son baligi.Ama ne anlamli bir balik. Dev gibi bir sprat. (Dev balikcilikta goreceli bir kavramdir.:) )

[​IMG][/URL][/IMG]

Iki saatlik balikciligimiz buyuk bir nese ve heyacanla gecti. Cok yakaliyamasakta baliklarin suruler halinde yemi kapmaya calismasi bizi bir an bile olsa heycansiz birakmadi. Gunu hep birlikte Missionbay'de dondurma yiyerek bitirdik. Akasam Erol'un ilk baligi izgarada Erol Usta tarafindan pisirildi.
    Aile bireylerimiz sembolik olarak baliktan kendilerine dusen payi zevkle yedi.
    Erol ailesine boyle bir zevki tattirabilen bir kahraman oldu. Ilir yorgunluktan
    misil misil uyuyor kimbilir belkide dev gibi denizlerde dev gibi baliklarin dusunu goruyordu.
    Saygi ve sevgiyle ...

Son düzenleme: 6 Haziran 2007
  14. Alp üstadım, Allah analı babalı büyütmek nasip eylesin aslanlar gibi evlatların var:)

Sana zahmet olacak ama minik Ilır'ımızı bizim yerimize ısırırmısın :D Yoksa hep beraber biz gelip ısırmak zorunda kalıcaz,çok tatlı maşallah:)

Allaha emanet olun ,Selamlar sevgiler...

15. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili Alp kardeşim Allah analı babalı büyütsün delikanlılar fişek gibi maşallah:) bu gençlerimizde aldılar mayayı artık bundan sonra vay o balıkların haline:) :)

16. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    alp abicim allah analı babalı buyutsün maaşallahı var delikanlıların bundan sonra yandı balıklar

17. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Hepinize cok tesekkur ederim

Sagol Can , yemekle bitiremiyorum zaten...Sizin icinde bir isiririm. Bak olayi anladi, kacmaya basladi bile essek sipasi...

Benim cocuklarda haliyle olay artik genlere bulasmis. Cocuklar balik resimleri cizmekten, boyamaktan, balik dolu hikayeler dinlemekten zaten balikmanyak oldular. (balikmanyak baba=Balikmanyak cocuk) Gecenlerde sabahin korune kadar balkabagi oyup uzerine matkapla balik fugurleri cizdim.Kabagin icine mum
    koyduk. Figurler sanki canlandi. Erol'un okul gecesi icin odevmis. Vallahi bayagi guzel bir is oldu. Erol okulda acaip havalara girdi.

Onu birak sen, iki bacakli huri baliklari 'ni dusun.:) Yandilar,hem de ne yandilar.

Hepinize cok tesekkur ederim dostlarim. Hayatimiza renk veriyorsunuz.

18. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    benim cocuk henüz 1.5 yasında ama eli oltayı tutar tutmaz dogru balıga :D

19. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Duyarlı bir babanın çocukları olmak ne keyiflidir :) Onlar hayatta her zaman diğerlerine göre bir kez daha şanslıdırlar :) Tıpkı siz ve sizin gibi duyarlı insanların evlatları gibi :) İyi bir örnek teşkil etmeniz ve bizlerle bu melek yüzlü çocuklarımızın temiz, güzel yüzlü fotoğraflarını paylaştığınız için sonsuz teşekkürler :) Hepsini sevgiyle kucaklıyor ve öpüyorum :) Tüm güzellikler onların olsun :)

20. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok ama coook naziksin Sevil.Cok tesekkur ederim. Bizde sizinkileri kucaklayip opuyoruz, ayni dileklerle..

Umit 6 ayin kalmis. Sezon sonuna yetisir.:D