Haydi cocuklar ! Baliga...

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında Huseyin Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Alp abi harikasınız, kişilere, durumlara, olaylara bakış açınız ve buna keza yazı diliniz çok etkileyici.Küçüğünüz olarak haddime değil ama yine de demeden geçemeyeceğim, taktir edilmesi gereken bir kişilik olduğunuzu düşünüyorum, fotoğraflara bakınca bir çocuğum olsun diyor insan :)

2. tiptirivsi

tiptirivsi

resimler çok güzel abicim maşallah nazar değmesin miniklere allah analı babalı büyütsün...

3. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Insaallah Taner, insaallah.. Insaallah Allah(CC) gonlundeki tum guzellikleri
    guzel kismetlerle pekistirir, seni hayalin neyse onunla onurlandirir...

Burak Kardesim, gozun gorebildigini, dilin soyleyebildigini o kalp zaten coktan
    kendine bicmistir. Bana itaf ettigin bu guzel sozlerin ardinda aslinda ben sende olani goruyorum. Takdir edilecek sensin.Destegin ve inceligin icin cok tesekkur ederim. Allah(CC) sana senin gibi buyuk yurekli evlatlar nasib etsin.

4. Asant07

Asant07 Osman

Favori Makine:
    Banax
    Sayın Alp Bey ; inanın övgülerin en güzeline layıksınız. Rabbim çocuklarınızı sizlere bağışlasın . Ne mutlu ki onlara sizin gibi bir babaları var.
    Benim de 5 yaşında Alperen adında bir oğlum var. Bu sene onu balık avına alıştırmağa başladım. Benim gibi pek hevesli görünüyor.
    Rabbim tüm çocukları korusun. Onlara yaşanır bir dünya bırakabilmek dileğiyle sağlıcakla kalın.

5. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Allah analı babalı büyütsün inşallah.Resimler çok güzel paylaşımın için teşekkürler.

6. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Rabbim Alperen'i de size, sizi ve esinizi de Alperen'e bagislasin. Bu
    guzel dilekleriniz icin de cok tesekkur ediyorum.Baba ogula rastgele diyorum
    Ben tesekkur ederim Osman Bey. Calismalariniz gercekten siteye guc veriyor. Sahsen ilgiyle izliyorum.

7. nedret

nedret

bu harika bir konu.benim oğlum 12 yaşında.9yaşından beri birlikte balığa gidiyoruz.ve çok keyifli vakit geçiriyoruz.sezonun açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.o benden daha heyecanlı.geçende görmüş balığa gidenleri koşarak eve geldi bizde balığa gidelim diye.ben ona durumu anlatınca bayağa kızdı giden o korsan balıkçılara.balıkçı demeye dilim varmıyoya.çocuklarımız bilinçlenmiş oluyo.

8. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Hüseyin Alp Bey,

Size, böyle güzel çocuklar yetiştirdiğiniz için mi teşekkür etmeli, onları deniz-balık-doğa üçgeni ile tanıştırdığınız için mi, yoksa bu güzellikleri bizlerle paylaştığınız için mi, bilemedim... Bu davranışınızın sitemizdeki diğer babalarca örnek alınması ise ayrı bir güzellik. :)

Ancak birşey dikkatimi çekti, neden herkes "oğlumu balığa götürüyorum" ya da "baraz büyüsün oğlumu balığa götüreceğim" diyor? Niye kimse çıkıp da "kızımla balığa gideceğiz" demiyor? :(

Yoksa aramızda kız çocuk babası mı yok? :cool:

Kız çocukları balık tutmakla ilgilenmiyor demeyin... Hiç götürdünüz mü? ;)

9. ozan

ozan Ozan

valla diren benim hem kizim hem oglum var kiz 6 yasinda 1-3 yas arasi bi kac sefer benimle geldi tekneylede goturdum ama her seferinde zorla goturuyorum . oglan 2 yasina geliyo baliga gitmeye hevesli arkamdan kalmiyor. umarim ikiside balikci olur hala kizida alistirmaya calisiyorum

10. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Nedret Bey , duyarliliginiz ve konu hakkinda paylasiminiz goz kamstirici. Bir babayla evladi arasinda denizle ,dogayla basbasa gecirilen bir gun hic bir zaman unutulmayacak essiz anilara donusur. Cocugun ebeveyinleriyle butunlesmesine, onlara dogru saygi ve sevgiyle orulmus bir koprunun kurulmasinda boylesi bir gun sac ayagi olur. Ailede anlayis ve mutluluk ruzgarlari estirir. Amator olta balikciliginin bir balik yakalamanin otesinde ancak yasayabilenlerin bilebilecegi icsel, ruh askinligina donusen bir buyusu vardir.Bunun ailece paylasilmasi, bu buyun ailenin mali olmasi demektir.Tekrardan sizi boylesi paylasimci, ogretici bir baba olabildiginiz icin kutluyor, saygilar sunuyorum. Rabbim evladinizi size, sizi evladiniza bagislasin.

Goturmez olur muyum? Hic bir farki yok.Yuzlerinde ki gulumseme de ayni. Konuyu actigimda goreceksiniz paylasimi erkek cocuk kadar kiz cocuk resimleriyle de donattim.Bir kiz cocugum olsun cok isterdim ancak Rabbim su ana kadar nasib etmedi. Olursa onunla da bu zevki bir omur boyu paylasmaya calisacagimdan emin olabilirsiniz. Organizasyonu baslattigimda kiz-erkek cocuk ayirimi yapmadan evladi olani,olmayani aradim. Cok istedim kiz cocuklarimizda aramizda olsun. Balikcilikta paylasilan duygularin sadece kizi, yada sadece erkegi yonelik olmasi diye bir konu yoktur. Bu duygulari famine veya masculin bir tarza donusmesi mumkundur ve bu topluma buyuk zenginlik kazandirir.Yeni Zelandada bu sene dunya capinda bir kamis firmasi bayanlarin kendini daha iyi ifade edebilmesi icin uzerinde gayet estetik motiflerin oldugu, daha hafif, bayan vucudunun dinamigine uygun, pembe rengin agirlik kazandigi kamislar uretti ve bu Disi Balikcilar arasinda mutlulukla karsilandi. Bu ulkede erkek oldugu kadar baliga gonul vermis yuzlerce bayan bulunmakta. Neden ulkemizde olmasin.Konu hakkindaki duyarli liderliginize tesekkur eder ve bu vesile ile sitede bu bilincin yayilmasinda varliklariyla onculuk eden tum bayan balikci arkadaslara gosterdikleri onderlikten dolayi saygilarimi sunarim.

Ozan Bey aslinda Diren Hanima atfen yazmissiniz ancak konuyla ilgili bir iki noktada ben eklemek istedim. Ister erkek olsun , ister kiz; bir baba, bir ana olarak evladimiza ancak bazi kapilari aralayip, yol gostere biliriz.O kapidan gecip o yolu yasaminin bir parcasi yapacak gene kendileridir. "Zorla guzellik olmaz" Herkes amator olta balikcisi olacak diye bir sey de soz konusu degil.
    Bunun yaninda balik ve deniz sevgisini butun ailenin butunlestigi bir piknige donusturerek de yasayabiliriz. Kiziniz balik tutmayi istemiye bilir ancak boyle bir aile icinde buyuyerek, iyi bir cevreci, deniz alimi, yada bu duygularla donanmis bir sanatkar olabilir. Inanin evlatlarinizla paylastiginiz bu yonunuzun ister balik tutmaya gelsin, ister gelmesin evlatlarinizin tumunde pozitif bir ciktiya donusmesi kacinilmaz.Rabbim sizi ailenize, ailenizi size bagislasin.Paylasimlarinizi zevkle izliyor, saygilar sunuyorum.

Son düzenleme: 7 Haziran 2007
  11. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Ozan bey, harikasınız :) Tamam belki kızınız şimdilik balık avından oğlunuz kadar keyif almamış olabilir, bunun temelinde kızınızın kişiliği kadar, kız ve erkek çocuklarımıza, belki bilerek belki de bilmeyerek yüklediğimiz misyonların, yaşamdaki duruş noktalarının da etkisi olabilir.
    Sözüm size değil ancak hala "hanım kızımız evde otursun, aslan oğlumuz babasıyla ava gitsin" mantığı toplumumuzda hakim. Ama ne mutlu kızınıza ki "küçükken babamla balığa giderdik" cümlesini kurabilecek... :)

Hüseyin Alp Bey,
    Ben sizin böylesi ayrım içinde olduğunuzu düşünmedim :) Ben, sizin bu hoş davranışınızı örnek alan arkadaşlarımızdan gelen yanıtlar içinde Ozan arkadaşımız yazana kadar "kızımla balığa gidiyoruz/gittik" cümlesini kuran olmamasına dikkat çekmeye çalışmıştım.
    Kendi adıma, bu başlık altında paylaşımda bulunan kız babalarının da kızları ile yaptıkları avları anlatmalarını çok isterim. Ya da bugüne kadar kızını da balığa götürmeyi düşünmemiş olan bir arkadaşımızın aklında "Sahiden, ben niye kızımı da balık avlamaya götürmüyorum ki" cümlesini kurdurabilirsem ne mutlu bana...
    Bence yaşamdaki şu malum pembe-mavi ayrımından bir an önce çıkmamız gerekiyor. Bu çıkış neden balık avından başlamasın ki?... ;)
    Saygılarımla...

12. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Hüseyin Alp Bey,
    Ben sizin böylesi ayrım içinde olduğunuzu düşünmedim :) Ben, sizin bu hoş davranışınızı örnek alan arkadaşlarımızdan gelen yanıtlar içinde Ozan arkadaşımız yazana kadar "kızımla balığa gidiyoruz/gittik" cümlesini kuran olmamasına dikkat çekmeye çalışmıştım.
    Kendi adıma, bu başlık altında paylaşımda bulunan kız babalarının da kızları ile yaptıkları avları anlatmalarını çok isterim. Ya da bugüne kadar kızını da balığa götürmeyi düşünmemiş olan bir arkadaşımızın aklında "Sahiden, ben niye kızımı da balık avlamaya götürmüyorum ki" cümlesini kurdurabilirsem ne mutlu bana...
    Bence yaşamdaki şu malum pembe-mavi ayrımından bir an önce çıkmamız gerekiyor. Bu çıkış neden balık avından başlamasın ki?... ;)
    Saygılarımla...[/QUOTE]

Soruya kendimi de katmisim. Olur boyle seyler. Bahsettiginiz pembe-mavi ayrimindan cikis sizin gibi degerli dostlarimiz sayesinde bu sayfalarda basladi bile. Burda olabiliyorsa her yerde olabilir. Essiz varliginiz icin cok tesekkur ediyorum. Gorusmek dilegiyle.

13. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah

Bir bayan balıkçı olarak ben kızlarımı ve yeğenimi müsait oldukları zaman götürüyorum Diren' ciğim ;) Bayılıyorlar bu işe ve yem hazırlamakta üstlerine yok inan :) Bütün gün, heyecanla hareket halindeler :) Oltalar hep suda, ara verdikleri zaman da, ya yem hazırlıyor ya da çıraklık yapıyorlar bizlere :) Yukarıdaki yeğenim :) Emirgan' da oltasına dizi dizi kaya balığı gelmişti :D Görmenizi isterdim o heyecanı !!! Kuzenler müthiştiler , Emirgan ayağa kalktı :DHepimize hareketli, telaşlı ve bol kahkahalı bir gün yaşattılar ve yaşadılar ;) Herkese tavsiye ediyorum, kızlarınızı da balığa götürün :)

Not: Diren' ciğim fotoğraf yüklemedeki yardımların için sonsuz teşekkürler.

Son düzenleme: 7 Haziran 2007
  14. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevil Hanim bu evladimizin olta eline nekadar yakismis. Buyuk balikcilar once horozbinaya at-cek yapar. Maassallah ucu bir yerde.. Darisi kimsenin basina.(Yeni baslayan genclerimiz haric.Guzel bir pratiktir onlara)
    Sizi bu fotografi bizimle paylastiginiz icin cani gonulden kutluyorum.Kalin saglicakla.

15. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Ben kardeşimi götürdüğümde oltayı elimden alıyor ortalığı çorba yapıyor sonunda onada bir olta buldum ama tanımamazlıktan geliyorum bişey olursa :D :D :D :D

16. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Kardesinin bu soylediklerini yaparken cekilmis bir resmini burda gormekten buyuk mutluluk duyarim. Hadi adas yap bir seyler.

17. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    10 Haziran günü Sevil ablamızın güzeller güzeli kızları ile balık avındaydık. Fotoğraflar Emirgan organizasyonu konusunda da var ama ben bir kez de buradan paylaşmak istedim. Kızlarımızla balık avlayamasak da o gün, onlarla birlikte o heyecanı yaşamak herşeye değerdi. Herkese çok teşekkür ederim.

Ve günün kahramanları Özge ve Deniz, ikinizi de çok ama çooooook seviyorum :)

Teyzesine yardım eden Deniz'imiz

Suat abisinden fevz alan Deniz'imiz

Kızlarımın balıkçılık eğitimini ben veririm diyerek olaya el koyan Sevil ablamız

Deniz, annesinin dersini kırarken Özge can kulağıyla dinlemeye devam ediyor.

Annesinin yolundan ilerleyen Özge'miz, günün en büyük yosununu yakalıyor.
    Eee, anasına bak, kızını al :p

Var mı böyle estetik bir duruşla otla sallayan?

Arada poz da vermek gerek

Teyzesiyle çapari hazırlarken Özge'miz

18. ufuk1903

ufuk1903

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kıraça-10 Gram civarında
    SEVGİLİ DİREN SELAMLAR;
    ÖNCELİKLE KEYİFLİ SOHBETLER AMA O GÜN BENDE ORADAYDIM EVET SİTEYE ÜYE OLMASAMDA ERTESİ GÜN OLACAKTIM SEN İLERİYİ ÇOK İYİ GÖREN BİR İNSAN OLARAK BENİM RESİMLERİMİ NEDEN ÇEKMEDİN..? RESİMLER ÇOK GÜZEL ÇIKMIŞ ELİNE SAĞLIK

19. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Birde emirgan konusuna bak belki çıkmışsındır.

20. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    İyi de Ufukcum, o gün biz geldik az sonra sen gittin. Akşamüstü yeniden geldin bu kez de biz döndük. Seni ve kamerayı aynı ana denk getiremedim ki :eek:

Bir başka organizasyonda bu açığı kapatırım söz ;) :)

Bu arada forumda yazışırken büyük harf kullanmıyoruz. ;) Normal tümce düzeni olsun mümkünse. :p