Hepinizi Bolu Aladağ Gölüne Davet Ediyorum!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Phenomen tarafından paylaşıldı.

1. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Ne uyanıksın haa!
    Benden önce davranmışsın.
    Neyse sen bekle orada ben gelince sana gösteririm otobüsün yerini:p

2. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Kutup balikcisi

Tamam Baba,pazar gecesi otobusler Elmadag'dan cikacak.Namik sana özelden göndermisdir artik Antalya adresi:p :p ???!!!Insanin guneyde balikci arkadaslari olmasi ne guzel demi Baba?:p :p Saka bir tarafa beni kovmazlarsa iyi bu gemiden,balik muhabbetine gözumuz oynasta,elimiz iste,bu gece Makedonya'ya yenildi estonyalilar suratlar bir karis,sinirler gergin..

3. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Kutup balikcisi

Aman Baba adresi saglam al,pazartesi sabahi tombige cikacagiz Antalya limanindan:p :p :p

4. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hele bir Antalya'ya inelim.Kuş olsa kaçamaz elimizden.
    Olmadı, olta, ağ falan atar yine yakalarız, merak etme sen.
    Aman eyvah ağ dedik, sirküler duymasın.:confused:

Namık
    Allah razı olsun.
    şakalar olmasa dostluk pekişir mi?(Ne demekse.büyük bir lafa benziyor ama..:p)

5. simendifer

simendifer Sennur

Cümleten güaydıınnnnn, sirküler geldiiii :p Birileri ağ mı dedi ne ? Sanki beni çağırdılar :p :rolleyes:

6. bektasm

bektasm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Abant alası 1.100 Gr (40 cm) (daha büyük sazanlar var ama ben artık bundan bahsedeceğim)
    Mahir amca zorla davet ettiririz merak etme. Ulaşım sponsorluğu benden: 12-18 eylül de Antalyadayım. Gerçi 7 saatte hiç gitmedim ama ziyanı yok.

7. bektasm

bektasm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Abant alası 1.100 Gr (40 cm) (daha büyük sazanlar var ama ben artık bundan bahsedeceğim)
    Ziyanı yok namık sen anahtarı paspasın altına bırak yeter, tekenin nereden alınacağını, balığın nereden tutulacağını biliyoruz.:)

8. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Yok abi

Biz alçaktan uçuyoruz.O yüzden 7 saat sürüyor.
    Haklısın, yüksekten uçarak iki saatte varırız Antalya'ya . sen bekle orda ya da Muharrem'in dediği gibi...
    Anahtarı paspasın altına bırakıver.;)

9. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Namık fena sıkıştın :D :D Çok üzüldüm senin için :D:D:D:D

10. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Kendin ettin kendin buldun :D Valla çok eğlenceli :D:D İzlemeye devam edin :D:D Filmin adı : Namık Köşede :D:D:D:D:D

11. yavuzreis

yavuzreis

Favori Kamış:
    3x Remixon Carp Carbo 3,60 / 3x Daiwa Emcast ECS6000
    En İyi Avı:
    Sazan 5,5Kg
    Konu epey eski bir konu ama yazmadan edemeyeceğim.
    Aladağ göleti çok eskiden beri sevdiğim bir gölettir. Kölün kıyısındaki köy değil yayladır. Adı demirciler yaylası ve neredeyse her sene oraya akrabalarıma kalmaya giderim. Karakol konusunda ise o bölgedeki tek karakol olduğu ve seben, kıbrıscık, aladağ sapağındaki önemli bir noktada konuşlandığı için boşaltılması imkansız bir karakoldur ki boşaltmak yerine her yıl ek ninalar yapılmakta.
    Ayrıca göletin 250-300 metre alt tarafında (kampın alt kısmında) Aladağ orman işletme müdürlüğü bulunmakta. Bu nedenle o bölgenin denetimi başta jandarma sonra Aladağ orman işletmesi tarafındfan sağlanıyor. Yalya sakinleri yaylaya senenin 4 ayı çıkıyor ve göle hiçbir şekilde sahiplenme yada koruma çabasına girmiyor. Ayrıca orman içi izin belgesi olmazsa av ücreti ödemek mecburi ve bu ücreti 24 saat devirli olan kanuni ormancılar tarafından makbuz karşılığı alınıyor.

Son olarak bu sene aklında ALADAĞ göletinde av yapmak isteyenlereküçük bir hatyırlatma yapmak istiyorum.
    37/2 sirkülerdeki 23 Mayıs 2007 tarihinde yapılan son değişikliğe göre gölet tamamen (31.08.2008 tarihine kadar) ava yasaklanmış bulunmaktadır.

Herkese RASGELSİN

Son düzenleme: 26 Mayıs 2007
  12. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    geçen yaz 6 kişilik grupla aladağlara vardık 2 gece kamp yaptık kıyıdaki oltlarımızın zilleri hiç susmadı gerçekten çok güzel sazanlar yakaladık vede botumuzla açılıp 2 numara mepsle çok güzel alabalıklar yakaladık ama özellikle günün ilk saatlerinde arkaşımız fuat bilgin fly oltasıyla kendi yapımı sineğiyle çok büyük bir alabalık kaçırdı mükkemmel doğa gitmenizi tavsiye ederim boş dönmezsiniz ama temmuza kadar sazan yumurta dönemide olduğunu unutmayalım

13. yavuzreis

yavuzreis

Favori Kamış:
    3x Remixon Carp Carbo 3,60 / 3x Daiwa Emcast ECS6000
    En İyi Avı:
    Sazan 5,5Kg
    Doğası için gitmenizi tavsiy ederim ama balığı için artık yasal değil.

14. rifatyontar

rifatyontar

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tatlı su kefali 2,5 kilo
    merhaba

bende boludayım aladağ gölünü çok duyum ama gitmek nasip olmadı hiç,genelde gölcük,abant gölü,gölköy,ve yine aladağ yol güzergahı olan bir yala gölü keşvetmiştim gayet verimli bir göl orlarda avlandım,aslında uygun bir zaman seçilirse çok isterim gelmeyi.

15. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Volkan kardeş ben her yaz çoğunlukla Bolu Gerede'ye gidiyorum eğer nesip olur ise seni rahatsız edip davetine icabet ederim:D :D :D

16. sfgysena

sfgysena sena

kesinlikle güzel bir yer volkan kardeş davetlerinizi bekliyorum

17. the hunter

the hunter

Volkan kardeşim Bolu çevresinde birçok yere gittim ama bu bahsettiğin küstüm deresi tam olarak nerededir.Şu anda orada balık tutulabilirmi acaba tabiiki at çek bırak yapılabilirmi.

18. the hunter

the hunter

Ben hemen hemen her hafta aladağ göletine giderim ama alabalık olduğunu ilk defa duyuyorum.Bu gölette sazandan başka bir kaç kez kadife hollanda sazanı çektik.Eğer gerçekten alabalık varsa bidaki sefere ona göre takım götüreceğim

19. balıkçı kuş

balıkçı kuş ahmet kuş

merhaba aladağ gölünün son durumu nedir arkadaşlar bu sezon bende oraya gideceğim inşallah .bilgi verirseniz memnun olurum ben aranızda yeniim hem tanışmış oluruz

20. angelmen33

angelmen33 GÖKHAN

Favori Kamış:
    REMİXON
    Favori Makine:
    REMİXON
    ya bu aladağ göleti bayağı güzel bir ortamki herkez ısrarla tavsiye ediyor umarın insalalh kısmet eder yaradan da gider görürüz :)